» »

SIOL TV

SIOL TV

miranlebar ::

Cao, vsem skupaj!

Imam problem. Nabavili smo SIOL TV, vendar tv-ja ne morem gledat na računalniku. Kupil sem tudi wireless dvd&video viewer, saj sem hotel povezati tv v dnevni sobi z računalnikom in gledati siol tv in na računalniku in na tv-ju. KAKO? Ma kdo kakšno informacijo. THANX

LP,miran

SasoS ::

1. Na računalniku lahko spremljaš Siol TV brez težav. Samo nastaviš prav IP in potegneš dol software...niti ne rabiš tiste siolove škatlice. SiolTV lahko potem v teoriji hkrati gledaš na TV in računalniku (različna programa), v praksi pa samo na enem naenkrat zaradi omejitve hitrosti ADSL.

2. Ti si hotel (tako predvidevam) prenesti video signal iz settopboxa na komp? Če hočeš da to štima moraš imeti na kompu video vhod (VIVO grafično ali TV tuner). V vsakem primeru je opcija 1. enostavnejša in bolj kvalitetna.

roCkY ::

Siol TV na računalniku lahko gledaš tako da STB priklopiš na kompozitni vhod TV tunerja. - žal še vedno uradna Siol verzija.

Za gledanje na PC uporabljamo programček VLC...

Tole temo preberi za začetek.

Nekaj uporabnih informacij pa se je v zadnjem času nabralo tudi na Siol-ovem forumu.

Sasha05 ::

Mene še zmeraj zanima nastavitev VLC-ja brez STB-ja v mreži. Torej, kako se z svojim uporabniškim imenom (na katerega je vezan Siol TV) prijaviš na kateri koli mašini ter nastaviš VLC (seveda, brez prisotnosti STB-ja).

Sergio ::

uporabnisko ime tukaj nima veze. na oddaljeni lokaciji ti ne bo uspelo.

ce si pa v isti mrezi, v kateri bi sicer bil tvoj amino, svoji mrezni kartici enostavno nastavi MAC adreso od aminota in cakaj na dhcp lease.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

pujsek_ ::

Prenos siolTV-ja preko wirelessa potrebuješ dve dostopni točji, stvar je kar precej zakomplicirana, če ima kdo opremo doma, pa se nam lahko pridruži pri testitanjih... SiolTV preko wlan
Welcome shop.wlan-sat portal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako gledati siol tv preko računalnika??

Oddelek: Omrežja in internet
95792 (5597) BorutO
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105309 (21676) jurre
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122529 (46729) Looooooka
»

Siol TV brezžično do prenosnika

Oddelek: Omrežja in internet
3110008 (6797) trnvpeti
»

SiOL tv + DVD kino + TV kako do zvoka preko dvd

Oddelek: Zvok in slika
163550 (3146) jokl

Več podobnih tem