» »

Postavitev FTP serverja in varnost

Postavitev FTP serverja in varnost

Jeebs ::

Pozdravljeni! Želim si postavit TALE FTP server, ker pa FTP serverja še nisem nikoli postavljal me zanima nekaj stvari. Imam pa drugače WinXP SP2 in Internet Security 2004 PRO za firewall.

1. Na kaj vse moram pazit pri instalaciji serverja? Server bom sicer samo občasno uporabljal (da si lahko kdo recimo kaj enostavno skopira od mene).
2. Katere porte in protokole mu moram vse odpreti na firewallu?
3. Kako bi ga lahko omejil, da bi lahko iz njega vlekli samo iz slovenskega IP področja (zelo bi bil hvaležen če mi kdo pove obseg IP, ki je določen za Slovenijo).

No toliko od mene, če ima pa kdo še kak nasvet pa z veseljem preberem. Hvala!
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Jeebs ::

Am... Sem sedajle šele opazil, da tole kar sem dobil link sploh ni v bistvu FTP server.8-O Pozna torej kdo kak enostaven FTP server?:\
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Bramac ^^ ::

Jeebs ::

Najlepša ti dala!:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Spc ::

Bramac ^^ ::

Jeebs ::

Ok, zdej mi je dost jasno, pa tud server sm si že postavu in skonfiguriral. Me pa zanima še ena stvar. Moti me namreč tisto, da je potrebno vpisovat ftp://username:geslo.... Pa me zanima, kako bi naredil, da bi bilo samo ftp://IP/ime datoteke. Torej javno dostopna datoteka brez passworda.:\
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Bramac ^^ ::

Nardiš en account. Nato pa odklukaš vrstici za username in password.

Pa me zanima, kako bi naredil, da bi bilo samo ftp://IP/ime datoteke.
ftp://IP:PORT/..

Zgodovina sprememb…

Jeebs ::

Hvala!
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Jeebs ::

Še nekaj me zanima. Serverju sem odprl port 21, potem ko sem ga prvič testno hotel uporabit, pa je zahteval še en višji port (okoli 60.000 če se ne motim, zatežil mi je firewall, da program hoče dostopat do tega porta). Katere porte moram vse odpreti, da bo stvar delovala OK?:\
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

hruske ::

Hm... s so problemi s porti, moraš odpret al 20 (ftp-data) in 21 (ftp-control), lahko pa namesto tega uporabiš sftp, pa boš imel še kriptiran promet.

Edino kar je, da ima tud shell ... to je mogoče mal preveč :>
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

Jeebs ::

To mi že ni problem odpret 21 port, in sm tud ga že, ampak zanima me, zakaj je potem zasitnarilo za tisti port nekaj čez 60.000.:\ Trenutno imam sicer za FTP server program odprte vse porte, ampak to verjetno ni ravno najpametneje.:\
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Tiger ::

Samo dva porta rabiš odpreti v firewallu, za dostop do serverja recimo 21 in za passive mode recimo 1050, in naj bi delovalo. Seveda pa moraš potem obvezno uporabljati klienta z passive mode.

tx-z ::

a ne bi blo boljš če si postavš web server...če boš rabu da si bo nekdo samo skopiru kakšne stvari? ...men se zdi lažje kot pa ftp server..pa še zastonj je....(apache)
tx-z

Jeebs ::

Mi zaenkrat popolnoma zadostuje FTP, ker ga tako ali tako samo zato rabim, da občasno kdo kako stvar potegne od mene... Ker občasno moram kaj po netu poslat kakšnemu totalnemu n00bu in mi je v bistvu še najlažje, če si enostavno pobere dol od mene prek FTP.
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

tec ::

Jeebs:
Sej zato je http server se boljsi. Sam fajle das v en dir in mu posljes linke, ki jih n00b samo poklika.

Jeebs ::

Saj poznam razliko med HTTP in FTP. Zaenkrat ostajam pri FTP, ker mi popolnoma zadostuje za tiste malenkosti.:)
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri forum

Oddelek: Izdelava spletišč
231952 (1716) Tody
»

problem ftp server

Oddelek: Omrežja in internet
141868 (1558) primus1024
»

Osebni server in bnc-ji

Oddelek: Omrežja in internet
291745 (1165) CCfly
»

kako narediti duplikat sistema (brez "ghosta"!!)

Oddelek: Pomoč in nasveti
61300 (1195) ferjan
»

Apache server slo navodila?

Oddelek: Omrežja in internet
71381 (1283) z15ky

Več podobnih tem