vir: CNet
AT&T je mnenja, da bi bila združitev koristna za konkurenco in uporabnike, saj bi dobili močnega igralca na zelo konkurenčnem ameriškem trgu, hkrati pa bi rešili problem pomanjkanja prostega spektra. Tudi Deutsche Telekom je bil prodaji naklonjen, saj s T-Mobilom nimajo dosti početi. Toda prav tega je bilo strah varuhe konkurence, saj naj bi bil novonastali gigant enostavno prevelik - bil bi namreč edini večji ponudnik mobilne telefonije po standardu GSM, saj imajo vsi ostali sistem CDMA.
Da kaže slabo, je bilo jasno že avgusta, ko je pravosodno ministrstvo vložilo tožbo za prepoved prevzema. Še bolj brezupen pa je primer postal novembra, ko je tudi FCC podala izrazito negativno mnenje. AT&T je sicer takrat napovedal, da se bodo borili z vsemi pravnimi sredstvi in ponudil vrsto garancij v smislu ohranitve zaposlitev, pogojev za naročnike in odprodaje nebistvenih delov podjetja, a FCC ni popustil. Pretekli teden so v AT&T še iskali možnosti, kako bi kupčijo rešili, in preudarjali, ali naj se februarja podajo v porotni sodni proces. Odločili so se, da ne, tako da so 39 milijard dolarjev težak prevzem včeraj odpovedali.
Da je AT&T na vsak način želel prevzeti T-Mobile USA, ni presenetljivo, saj morajo sedaj Deutsche Telekomu kot lastniku T-Mobila USA plačati visoko pogodbeno kazen. Ocenjujejo jo na štiri milijard dolarjev, od tega gre za tri milijarde dolarjev odškodnine in pravice do uporabe spektra v višini milijarde dolarjev. Toda Deutsche Telekom ima sedaj problem, kaj storiti s T-Mobilom USA, v katerega ne nameravajo več vlagati. Prodaja v celoti sedaj ni več mogoča, saj drugih podjetij, ki bi jo zmogla, praktično ni. Manjši operaterji bi lahko kupili posamezne kose. Druga možnost je, da T-Mobile ustvari partnerstvo s kakšnim velikim operaterjem (tudi z AT&T bi to načeloma šlo), tretja možnost pa je oddvojitev podružnice v ločeno podjetje in prodaja na javni ponudbi delnic (IPO).