» »

Problemi z računalom - ugašanje

Problemi z računalom - ugašanje

alien-w ::

Imam par problemov. Ze nekaj casa nazaj sem majckeno prevec navijal (nekej sem se igral s tajminigi pomnilnika) in seveda mi je nekako ratalo unict RAM. Skratka, memtesta ni naredil in sem ga vrgu stran ter kupu nov ram. Od tega “incidenta” naprej pa moje kiste ne morem vec naviti niti za megaherc. Abit KX7-333 ter Thoroughbred-B 1800+, ki mi je prej laufal na 2300 MHz se sedaj sploh ne premakne na vec kot 1800+. Sploh ne pokaze slike na monitorju, tko da morm resetirat CMOS.

Nekej mam tut problemov z grafično (GF Ti4200) in sicer včasih ko hočem preklopit na kakšen drug monitor/tv (mam 2 monitorja + TV) mi kar zresetira kišto, vcasih pa se kje drugje ali kar tako brez očitnega razloga, če jo malce navijem se spet dogaja, da popolnoma zamrzne slika in moram zadevo resetirati.

Ni mi problema zamenjat plate al pa grafične al pa česarkoli, samo da bi vedel, katera stvar je zanič, da ne bi vseh stvari menjal. A je mozno da je tut kaj drugega? Zvočna, mrežna, disk ali celo procesor? Vem da je tezko tkole karkoli rect, samo zanima me, ce ima kdo kaksno idejo, ali izkusnje s cim podobnim, da bi vedel kaj naj naredim.

Hvala!

MCSE ::

Zdi se znano. Mogoče si malo preveč obremenil plato. Poglej če se je slučajno kak kondenzator napihnil (ni več raven na vrhu ampak je rahla bunka, lahko celo povsem odprt). Če ni fizičnih znakov pregretje plate (glih na kondlcih se to najhitreje opazi), pa je lahko clo proc, samo dvomim, če ti še pri video funkcionalnosti usuje... Po moje je plata...

alien-w ::



Tole je odsek "Mainboard Information" iz Sisoft Sandre. Zanimivi so predvsem postavke pod memory controller. "Number of memory slots" bi moral biti 4, pa je 3, max memory je 768, čeprav bi moral biti 2GB in prikazuje samo en 256MB ram, čeprav nižje spodaj piše da ga je skupaj 512.

Sem pa prej pogledal blue screen, ki ga izpise ob sesutju, pa napise "PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA" in fajl win32k.sys mu nekaj ni bil vsec, pa sem mal pogooglal in nasel, da je verjetno napaka pri pomnilniku. Sem se enkrat pretestiral sistemski pomnilnik, kako bi pa L2 in grafični pomnilnik stestiral pa nimam pojma. Ima kdo kaksno idejo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alien-w ()

alien-w ::

Nekaj novega sem ugotovil. Procesor lahko brez problema navijem na tistih okroglih 2300 MHz, če le pustim pri miru napetosti pomnilnika. Če napetosti pomnilnika ne pustim na privzetih 2,55V se sistem ne zbudi več.

Mislim, da bom šel in kupil novo plato. Epox 8RDA+ bo verjetno kar v redu.

Samo se pa nič ven ne vidi MCSE, da bi bil kakšen kondenzator napihnjen ali kaj podobnega, tko da je zgleda napaka nekje globlje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Tbred-ov A in B (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Navijanje
168064320 (26743) GaS
»

Opis DFI LANParty nF3 250Gb in pa test 754 plat... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
38220363 (10904) mzidy
»

Do koliko ste prišli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15410009 (6630) MEDENA
»

Problemi pri OCjanju

Oddelek: Navijanje
151078 (809) alien-w
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1328175 (5852) Tarzan

Več podobnih tem