» »

Problemi pri OCjanju

Problemi pri OCjanju

alien-w ::

Lep pozdrav!

Že kar nekaj časa me moja kišta ne uboga več tako kot bi me morala. Problem je navijanje. Nekaj mesecev nazaj je vse delovalo super, potem pa se mi je iz neznanega razloga skurila ena ploščica rama. Kupil sem novo in od takrat naprej (ne glede na to, da je RAM sedaj boljši) overklokanje ni več isto. Imam Athlona XP TbredB 1700+ 1,5V, ki je deloval na Abit KX7-333 pri 1,75V na 183 MHz/ 12,5x = 2300 MHz, RAM je bil nastavljen na precej agresivne timinge, pa še grafična je bila OCjana (Ti4200@Ti4600+ voltmod 250/500@325/675), pa je vse teklo kot urca.

No, od takrat pa , ko sem zamenjal pomnilnik je vse drugače. Čim procesor navijem za nekaj MHz (recimo 166 * 11,5), mi Windowsi popolnoma zamrznejo po nekaj minutah. Ne glede na to, koliko sem povečal napetost na CPUju, četudi spustim RAM timinge na najmanj agresivne, če odvijem grafično. BIOS nastavitve sem šel čez že nekaj ducat-krat, pa ne najdem napake.

Če ima kdorkoli kakšno idejo, naj jo prosim sporoči, hvala!

boštjan ::

mislim da se tvoji palčki rama ne marata preveč.starejša je ziher jezna,ker si ji brateca skuro:D .
šalo na stran.probaj samo z eno palčko,staro in novo, pa daj memtest86 skozi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

alien-w ::

LoL! :D Bratca fental ...

Nene, mogoce nism dobro povedall. Obe stari sem ven dal in delujoco prodal, potem pa kupil dve palcki po 256 MB novega DDR 400. Memtest gre cez brez problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alien-w ()

boštjan ::

kere rame pa si ti to kupil,mogoče nekompatibilnost pri navijanju

gamer ::

mal na plato poglej če je kkšn kondenzator napihnjen?

alien-w ::

Kupil sem TwinMOS 400 MHz, prej sem imel enga 333 in enga 400 MHz Samsung.

Kondenzatorje sem že gledal, pa mislim, da so na zunaj vsi celi in lepi, kako bi pa to res vedel pa ne vem.

Tic ::

Jah, definitivno moras poskusiti nek drug pomnilnik, ce se dogaja podobno. Po moznosti tistega, ko si imel prej.
persona civitas ;>

alien-w ::

Bom probal ... samo še vedno mislim, da ni pomnilnik.

Tic ::

Kaj pravi mem test 86? Takrat ko mašina ni stabilna seveda...
persona civitas ;>

OwcA ::

Lahko, da je "morilsko" podnožje ostalo nekoliko travmatizirano. ;) Poskusi samo z eno palčko.
Čemu sploh 2? Saj pri KT333 DC ni v igri ...
Otroška radovednost - gonilo napredka.

alien-w ::

Pri nestabilnem stanju memtest naredi brez problemov.

Owca: sem tut jest o tem razmisljal, zato sem eno ploscico pretestiral v vseh rezah in so vse v redu. Zakaj dve? Ker mislim na prihodnost, ko bo DC na plati. :D

Kleto ::

Jest sm tud rame skuru pa sm jih popravu :). Skurjen je bil sam pin pa sm žičko gor nalepu s sekundnim... Zdej delajo že en mesec
Kleto

alien-w ::

A je mozno, da so problem napetosti? Ker zdej se mi je zacele kista resetirat in zmrzovat kr sama od sebe tudi ce ni nic navito oziroma pri fail-safe defaultih.

povprečno za 12V je 11,76, za 5V je 4,83. Napajalnik je Antecov true power 350W.

OwcA ::

Koliko je minimum (ta bi teoretično lahko povzročil sestuje)?
Si meril z multimetrom (vprašanje kako so kalibrirani vgrajeni senzorji)?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

MaKjaVelli ::

Imel podoben ali mogoče celo enak problem.

Pri oprti kišti, dela vse vredu (pogruntal danes), pri zaprti pa se sesuva kot za stavo (random BSOD), s tem da je temperaturna razlika v ohišju za 5'C. Torej se mi rami "pregrevajo". In to PC3200 RAMi ki tečejo na 333Mhz (2x166Mhz)!

Tako da že veselo zbiram hladilnik za RAMe :)

Za tako stanje pa sem sam "kriv", ker sem nižal obrate na ventilatorjih (CPU in PSU)...:)

alien-w ::

minimum je 11,73 in 4,81, ampak to je z vgrajenimi senzorji, sam z multimetrom nisem nič meril.

Moja kišta je orenk preventilirana in imam temp motherboarda tako kot v sobi, tko da mislim, da se ram ne pregreva, ker nanj piha en 12x12 vent.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvarjeni RAM ali????

Oddelek: Strojna oprema
403219 (1931) Nesta
»

RAM vprašanje

Oddelek: Strojna oprema
102256 (1911) Blinder
»

Malo pomoči pri navijanu

Oddelek: Navijanje
362014 (1406) gofra
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1308702 (6430) WhiteWolf
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1328968 (5431) AtaStrumf

Več podobnih tem