» »

Kako je z Athloni 2500 XP

Kako je z Athloni 2500 XP

1 2
3
»

robio ::

Sm že pa ni blo nč boljš. Sm pa na qdi-jevem forumu najdu, da tisti ki imajo te težave morjo iz plate en tranzistorček odstrant. To pa nebi jst počel. Kaj pa rezultati iz aide32? Mam Zelmana CNPS5100-AL. A bi moral kej bolšga kupit?

M&M ::

Zanima me, če lahko dvignem voltažo za CPU iz 1.65V (privzeta) na 1.672V

Do sedaj sem ga spravil iz 166 na 181 MHz, ko pa dam na 182 MHz, se mi ne zbudi več?

Drugače pa mi dela na 181 stabilno, pri temperaturi 48 stopinj!

A moram dvignit tudi voltažo rama !!!???
M&M

Niccodemi ::

Tudi mene zanimajo nastavitve v BIOS-u (matična plošča je abit nf7s), in sicer:

AGP FREQUENCY: 66-99 (kakšna nastavitev je optimalna za radeona 8500le 128MB?)

CPU FSB/DRAM ratio: 5/4, 5/5, 5/6, 6/3, 6/4, 6/5, 6/6, auto (ima ta nastavitev kaj veze s sinhronostjo rama in cpu-ja?)

CPU INTERFACE: enabled, disabled (kaj je to?)

AGP APERTURE SIZE: 32M-512M (kakšna nastavitev je optimalna za radeona 8500le 128MB?)

boštjan ::

AGP freq,lahko kar na 66Hz pustiš
AGP APERTURE SIZE,pa lahko daš tudi na 64MB,ker sam mam tudi na 64MB pa mam 9500pro.če pa dam na 128MB pa me system začne zafrkavat.

Zoidberg ::

CPU INTERFACE: enabled, disabled

Ali dam enabled ali disable če navijam. Tam sicer piše enablet za overcloaked. Samo prej na t-bred 1700 sem mel disabled in je dobro delalo na 2100mhz. Zdaj za bartona ki se zelo zelo slabo navija pa nevem.
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

Niccodemi ::

hvala za odgovore, ampak kaj je pa s tem:

CPU FSB/DRAM ratio: 5/4, 5/5, 5/6, 6/3, 6/4, 6/5, 6/6, auto (ima ta nastavitev kaj veze s sinhronostjo rama in cpu-ja?)

monster-x ::

Niccodemi: Kot ti že piše je to razmerje med frekvenco pomnilnika in frekvenco procesorja. Če boš pustil na auto boš imel 1:1 -- torej sihrorno navijanje.:)
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

M&M ::

Ali je to dobro ali slabo, da sem prišel samo z dvogovanjem FSB-ja do frekvence 2300 MHz (na 2500 Bartonu) in to z zračnim hlajenjem pri temperaturi 53 stopinj (Arctic Copper Silent 2), pri tem pa se voltaže sploj nisem dotikal.
Sam RAM mi gre do 438 (No-Name RAM kupljen v Pelugi)
Prav tako CPU + Abit NF7
:D
Sicer je po pol ure na 2300 Prime95 Freeznil, povsem stabilno pa dela na 2200 MHz.

A mu pri 2300 zmanjka štroma al kaj ??
M&M

boštjan ::

to ti frekvenca rama in FSB delata sinhrono?mislim da bi moral dvignit voltačo proca,da bi ti delalo stabilno na 2300MHz

M&M ::

Ram in CPU delata sinhrono ja, samo sem najprej preizkusil ram, do kje mi gre.

Sedaj imam oboje na 200 MHz, kar je kar lepa cifra zaenkrat
M&M

Niccodemi ::

@M&M: kakšna pa je razlika v igrah, 3d Marku?
A je to normalno, da mi Sisoft Sandra pokaže voltažo proca 1,62V, ker v biosu je nastavljeno na 1,65? (napajalnik je chieftec 360W)

M&M ::

3D Marka nisem kaj prida priganjal, ker imam bol slabo grafiko, v 3D marku pa je večina testov grafične narave. PC mark pa je navit kar občutno bojlši rezultat. Sisoft Sandra mi naredi CPU teste veliko bolje navit kot odvit.

Na default frekvenci 1833 MHz, ga je recimo bratov XP 2400+ prehitel, ko pa sem ga navil, ga pa pusti krepko odzadaj!

Testi sicer pokažejo kar veliko razliko, kar pa se na oko ne vidi niti v igrah niti v aplikacijah!

LP
M&M

Crimson_Shadow ::

Torej se da vsak 2500+ brez problema navit na 2.1GHz brez višanja napetosti? FSB in ram na 200Mhz, faktor pa 10.5?

boštjan ::

ko bi blo to 100% zagotovilo bi bilo fajn

Grimlord ::

200x11@1.675 >:D
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Crimson_Shadow ::

Saj ravno to me zanima? Sem sicer še fazi nabiranja financ za plato, proc in ram, pa me ravno zanima, ali se da vsakega bartona 2500+ naviti vsaj na 2.1Ghz, ne glede na voltažo?

Oblivion ::

Moj se se z tezavo na 2GHz spravi, tako da niso vsi tako dobri za navijanje.

Grimlord ::

@Oblivion: kako plato maš? pa rame? :D
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Zoidberg ::

- 200x11@1.675


Hmm tole men tud nikol ne uspe moram imeti vsaj 1.8V pa še to ni najbol stabilno. Zato mam raje 9 x 225 na 1.8 je vsaj stabilno.
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

Oblivion ::

Mam Abit NF7-S rev 2.0 ter 2x512 Twinmos Winbond CH5 PC3200. Pa da bi delala masina vsaj stabilno na 200fsb pa ne in ne. Tako da laufa vse na default, ker sm zgubil vse zivce. Vsaj grafa je navita cene drugega.

Magic1 ::

Men še 2000 ne gre na default voltaži, da bi delal prime95.;((

M&M ::

Kakšne mate pa napajalce..

po mojem tudi to igra pomembno vlogo pri navijanju!
M&M

BoLhCa ::

res da je napajalc ZELO pomembn, sam da bartona ne morjo navit niti na 2Ghz je pa krivo verjetno kaj druzga! mogoče tudi neznanje ali pa povrsnost!
lp

M&M ::

Ali pa preveč navita grafična, ki veselo cuza energijo iz že tako preslabega napajalca!

Dajte si Voodoona not, pa potlej navijite ! :D >:D
M&M

Grimlord ::

Jaz mem neki Ever power (tak gor piše) napajalnik, pa je tak zanič, voltaže tak nihajo, ko sam hudič... Pa še to npr. ko nastavim v biosu na 2v voltažo proca, mi hardware doctor kaže 1.9, pa take finte... pol pa ni stabilen pri 233x11... >:D

Pa opažam da ma folk doti problemov kar se tiče NF7-S v2, pa TwinMOS CH5 PC3200 in to 512MB modul. Jaz amam tudi CH5 čipe na ramih, samo da mam 2x256MB, pa gre tak navit.. ;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

M&M ::

Js mam NF7 brez S, ker sem se pripeljal v 100 KM oddaljeno trgovino (Pelugo), pa mi je korenjak rekel, da je pred pol ure prodal tazadnjo,.. pač nimam S-a :'(

Napajalca pa sem kupil v Megahit MB, sem dal 7 kSIT, 120 mm ventilator (skoraj neslišen),... s štromom nimam problema SPLOH!
Klikni tukaj za cene glej pod
NAP. P-4 350ATX S 120 mm VENTILATORJEM 6.600,00

Bojda je na nivoju enermaxa, le da za pol manjšo ceno. Se splača!:D
M&M

Magic1 ::

Sej ga lahko navijem čez 2000 sam moram pošteno dvignit voltažo:
2000@1,675V
2100@1,825V
2200@1,925V
Že pri drugi mi kišta ponuca 20% več štroma.
Nekateri pač so srečni. ko jim gre do 2200 pri default V.

Magic1 ::

MM: Kako veš o kvaliteti teh napajalnikov???

M&M ::

Hm,... zagotovilo prodajalca >:D predvsem pa me glede napajalca v tej trgovini še niso nategnili, ker sem jih kar nekaj prinesel tudi za kolege, ki dosedaj še nihče ni imel težav v zvezi s štromom.

No moje mnenje je, da za tak denar nudijo precej!
M&M

Magic1 ::

Zagotovilo prodajalca je vredno en drek(ponavadi). Vredne so samo izkušnje. Kako ti kej niha napetost pri navijanju?

Oblivion ::

Imam ta napajalec HPC-360-302-DF NAPAJALNIK se pravi Chieftec 360W. Grafo pa imam Radeon 9500Pro. Premisljujem o tem, da bi zamenjal te module rama za 2x256, pa bomo vidli kaj bo. Mislim pa da ni vzrok v tem da ne znamo, vsaj pri meni ne. Slaba posiljka bartona. Se zgodi, predvsem pri moji sreci.

M&M ::

Napetost ne niha niti malo, zato pa trdim, da so vredu!
M&M

Tarzan ::

Nekdo je povedal, da na avto dobiš sinhrono CPU/DRAM frekvenco. Nope!! Sem za vsak slučaj probal in mi je frekvenco memorija znižalo. Sinhrone so 3/3, 4/4, 5/5 in 6/6, ne vem pa ali je kakšna razlika med njimi. Če kdo ve, na dan z besedo :D .
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sempron 2200+ @1.8Ghz (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
946060 (4259) Veron
»

barton 2600+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
584633 (3377) SepoX
»

Navijanje procesorja 2500+ bartona

Oddelek: Navijanje
422257 (1472) overheat
»

AMD Athlon XP 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
422446 (1429) rap3r
»

DDR400 počasnejši od DDR333?

Oddelek: Strojna oprema
212013 (1717) TribesMan

Več podobnih tem