» »

Kako je z Athloni 2500 XP

Kako je z Athloni 2500 XP

«
1
2 3

M&M ::

Zdravo.

v kratkem imam namen kupiti nekaj novih komponent (plata, CPU, RAM), pa bi rad nekaj nasvetov glede tega. Trenutno sem se zapičl v ta sistem:

Osnovna plošča ABIT NF7 26.198,15
CPU AMD ATHLON XP 2500+ 21.802,50
RAM DDR 256MB (400) 10.269,50
Hlad. z vent. za AMD Athlon FalconRockII 1.995,00

Kakšne se vam zdijo tele zadeve??

Glede plošče me zanima predvsem to, kakšna je razlika med NF7 ter NF7-s in NF7-M!!! Kaj imata zadnji dve več?? Sem že nekaj iskal po internetu, pa nisem imel pretirane sreče. Ql bo blo, če bi mi eden napisal, kakšne konektorje vse tale plata vsebuje. LAN, SPDIF, FW, USB 2.0, IrDA,...

Za procesor pa bi vprašal, če obstaja 2500 samo Barton z 512 predpomnilnika, ali me lahko kje "nategnejo" s kakšno drugo različico z manj pomnilnika??
Ali se morda bolj splača nabavit 2400 ali 2600 s 256 + 128 predpomnilnika??? Vem da ima Barton nižjo frekvenco,... kako se to pozna v praksi??

Zakaj samo 256 DDR-a ... Preprosto,... pomanjkanje financ :D

Ostale komponente že čakajo varno spravljene v Chiftech-ovega "ZMAJA"!

Hvala za odgovore!
M&M

boštjan ::

poklikaj na linke od željenih plat in boš opazo razliko.Aja nf7-s je najpopolnejši model med temi po katerimi sprašuješ.
Bartona z manj kot 512KB cache ni.Razmisli o boljšem hlajenju proca,okoli 5k
PS.kje si vido bartona za 21000.

M&M ::

Zanima me, ali obstajajo tudi navadni 2500 XP (ne Barton jedro), ali pa sem 100 % da če vzamem 2500 da bo to Barton ?

Mimogrede takšne cene sem zasledil na : Tomb - Shop

Ko se registriraš, vse cene še nekoliko padejo. Nisem prevejal, ali ta trgovina v resnici obstaja, ker so vse cene opazno nizje kot recimo v Mlacom-u ali podobnih štacunah!
M&M

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M&M ()

boštjan ::

2500+ sem samo bartone vido

M&M ::

Ql.

Kaj pa ta trgovina? Misliš da je res možno, da imajo takšne cene?
M&M

boštjan ::

ti si verjetno gledal cene brez DDV,če klikneš z DDV te pride 2500+ 26k

M&M ::

Piz*** pa res. Prehitro sem se veselil!

Bo zgleda res vse skup malo dražje prišlo kot sem si zamislil,... ali pa bom počakal še kakšen mesec, pa bodo cene itaq padle.

Kakšen pa naj vzamem hladilnik. Nimam namena navijati, zato ne potrebujem in tudi NOČEM nekega glasnega hudiča s 5000 obr/min
M&M

boštjan ::

ta hudič ma regulator vrtljajev in dela na 3300 obratih znosno,vsaj zame

M&M ::

sej cooler ni tak problem
kaj pa plata. ABIT-ova je sedaj skoraj malce predraga.

kaj pa tale EPOX 8RDA NFORCE2 DDR +SB 21.720 ?
M&M

boštjan ::

če je tvoj cilj hud overclock in dobra zvočna ,pol vzemi abitko drugač pa kar po tej 8rda,razmisli pa še o 8rda+,ki stane 25k,če se ne motim

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Zheegec ::

To je dobra plata (ena je v moji lasti), samo problem je, da ne moreš nastavljati VDD, nima LANa (kar bi mi ravno prav prišlo) in nima Soundstorma, torej uporablja navaden softwerski AC97. Drugače pa ima vse to (razen VDD) 8Rda+.

[edit] Boštjan, motiš se, stane 25K :D
hoto natipkat 25k,pa je bla trojka bližje:D ,moja napaka
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

M&M ::

Navijat ne mislim,... vsaj zaenkrat še ne, zvok pa bi tudi rad dokaj kvaliteten. Trenutno imam SB-live, če pa bi bil zvok na plati na nivoju SB-liva, bi se le tega znebil.

Še zmeraj pa ni nihče odgovoril, če se mogoče splača vzeti T-breda 2400 al pa 2600. Kako sta ta dva v primerjavi z Bartonom 2500 ???
M&M

Oblivion ::

Moje mnenje glede proca je naslednje. Kupil sem AthlonaXp 2400+, frend pa Bartona 2500+. Plato mam Abit NF7-s rev 2.0. Ker mu plata ni podpirala tega proca sva zamenjala. Morem rect da mi je 2400+ dosti boljse delal kot Barton, kljub temu da sta oba na enaki frekvenci 2 Ghz, ker sm Bartona malo navil. Res je da ima Barton vec L2 cache pomnilnika, ki mi do sedaj se nikjer ni pokazal niti malo razlike Ker vecina ljudi tukaj kupuje Bartona, bi ti ga pomoje skoraj vsak priporocal, razen mene seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oblivion ()

M&M ::

No lepo da se nejdejo takšni, ki kaj povedo iz lastnih izkušenj, ne pa samo to, kar preberejo na internetu.

Potemtakem Barton ni toliko boljši, da bi se splačalo dati tistih nekaj jurjov več? 2000 pri mlacomu!

A se pa splača dat recimo 3000 več pa vzet 2600 ????
M&M

Oblivion ::

Ce bi jst kupoval, bi vzel 2600+ z 333FSB, to me je vedno mikalo, pa mi finance niso prepuscale, tako da sm vzel 2400+. Najbrz bom prodal tega Bartona pa vzel 2600+.

boštjan ::

M&M,proca ne kupovat v mlacomu,raje idi v AGT ali pa JAE

Buggy ::

Dajte mi nekaj povedat tisti ki imate XP2400+. Ta procesor je na 266 Mhz FSB-ja. Ali je jedro ze zmozno, da se brez spreminjanja mnozilnika (15) spravi na FSB 333 Mhz, ob ne prevec dviganju voltaze (cca. 1.85). Se pravi pri kolikor toliko normalnem zracnem hlajenju ( Thermalright AX-7 + vent na cca 3000 rpm) ali je jedro ze zmozno doseci frekvenco 2500 Mhz. Sprasujem zato ker imam Kt333 plato pri kateri sem omejen z nizanjem in visnajem mnozilnika nad 12.5 in pa seveda RAM-om ki mi ne pusti vec kot 170 Mhz.

Hvala
Buggy

M&M ::

Itaq ne bom kupoval pri Mlacomu, tam samo cene pogledam, pa grem v eno trgovino, kjer dobim vse še cenej. Veliko tam nabavlam, pa mam že kar lep popust zagotovljen :D

Mlakom mi je samo kot informacija o trenutnih cenah >:D
M&M

boštjan ::

nam zaupaš to trgovino

M&M ::

PC Sistemi v MB.

Še nikol nisem imel problemov z garancijo, pa vse po komponentah kupujem! Pro Mlacomu sem slišal da komplicirajo glede tega.

Tam ti celo priporočajo, kaj si moraš nabavit, da ga boš lahko čimbolj navil :D

LP
M&M

boštjan ::

A elvis,mož ki tako hitro priča,da ga komaj kaj razumeš.tam mam namen nabavit plato pa proc,mogoče še rame,če bodo meli twinmose

M&M ::

Natanko tam.

Prvo reče da ne bo nič popusta,... na koncu pa vseeno izjavi: "ajt naj ti bo, da ne boš rekel da sem pizda...." 8-O

Trgovina je zakon, samo trenutno imajo internetno stran v prenovi, tako da nič ne vem če še živijo.
M&M

boštjan ::

živijo,živijo in to s polno paro (včeraj bil tam)
no dovolj o trgovini,back to subject.

BoLhCa ::

amd 2500+ (barton) 333fsb-ja, obstaja pa tudi AMD 2500+ t-bred z 266 fsb-ja, ga mam jest na lagerju!!!
lp

M&M ::

in kako vidiš razliko. VIZUALNO ???
M&M

BoLhCa ::

M&M a mislis na moj post?

M&M ::

Ja.

Kako vidiš vizualno razliko med T-bredom 2500 in Bartonom 2500?

Ali se res bolj splača nabavit T-breda 2600, kot je omenjeno nekaj postov všje!! ??

LP
M&M

BoLhCa ::

ce ne bos navijal se ti bolj splača vzet, hmn, sej je vseen=)))
ce bi kupoval amd-ja bi kupil abit nf-7s, 2500+ bartona (333) in twinmose pc3200! pol bi pa fsb proca dvignil na 200 in bi mel zelo dobr perfomans, za razmeroma nizko ceno. proti intel platformi zelo nizko ceno=))) vizualne razlike jest osebno ne poznam, so pa progiji (wcpuid or something like that, pa cpuz in pa tudi sami biosi!), ki ti točno pokazejo fsb, l2 cache, sinhronizacijo in te stvari!
lp

M&M ::

Iščem nekaj za čimnižjo ceno, pa da bi mi držalo ene 2 leti. Trenutno imam še Celerona 1000, ki mi kar lepo služi, samo tu in tam ga pa že malo pomatra kakšna aplikacija.

Zdaj ko sem pa že nabavil novo ohišje (sem namreč ponosni lastnih krvavo rdečega Chifteca), sem se odločil, da bi malo grdo zgledlo Celeron 1000 v takšnem ohišju :))

Mali hlevček,... malo konjev
Velik hlev,... veliko konjev :D

By the way. V Pelugi so Chiftecovi "ZMAJI" 50 evrov. Silver celo 47 (potem ko dobiš davek nazaj)

Spet mal reklame ;)
M&M

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M&M ()

boštjan ::

M$M,tukaj je nekaj vpisanih kod za bartona 2500+

asskicker ::

Pozdrav!

Dajmo že enkrat nekaj razčistit in pobrskajmo po AMD-jevi straneh in poiščimo tehnično dokumentacijo za AthlonXP procesorje:
klik
Pod AMD Athlon™ XP Processor Model 8 Data Sheet se mislim da skrivajo T-bredi
pod AMD Athlon™ XP Processor Model 10 Data Sheet pa Bartoni.

Odprite PDF datoteki in poiščite nekje na koncu poglavje "Ordering information". Tam so navedene točne oznake na procesorjih, FSB-ji, frekvence itd itd.

T-bred 2500 mislim da ne obstaja. Je pa nekaj modelov s FSB-jem 333. Vizuelno je kristalček na Bartonu zaradi dodatnega casha večji.

Moja izkušnja pa je taka: Imam Bartona 2500 (1833Mhz) in z množilnikom, FSB-jem ali kombinirano mu lahko brez kakršnihkoli višanj napetosti dvignem frekvenco za vsaj 250Mhz. Na Asus A7N8X-D in 2x256Mb Viking PC3200DDR sem dvignil frekvenco na 181Mhz in mnoižilnik na 11,5 in brez ostalih modifikacij deluje procesor na cca 2084Mhz stabilno in brez problemov že kake 3 mesece. Hladim ga z Vulcanom 11 na 3000/min. V idle je temperatura proca 43 na full load pa okrog 49 stopinj. Vse skupaj je v navadnem big towerju z dvema dodatnima ventilatorjema za boljši prepih.

Imejte se! 8-) ;)
Heaven is on the next door!

Zheegec ::

Če boš imel oba v roki, boš takoj opazil, da je jedro Bartona malo večje :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TribesMan ::

2500 tbread ??? Kje si pa to najdu?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

BoLhCa ::

toptex ga ima na ceniku in tud mi smo ga ze mel. kupljen kot AMD Athlon 2500+ T-Bread (266Fsb)! testiran - NE, na zalost, drugače bi se lohk preprical, sam nisem mel casa pa takoj drugi dan sem ga pa ze prodal, tko de ni blo nc "akcije"!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BoLhCa ()

M&M ::

Sedaj sem že skoraj 100%, da bom vzel plato
ABIT NF7-S Nforce 2
zanima me pa nekaj v zvezi s ploščo ki ima podobno oznako, le da ima nakoncu še L
ABIT NF7-SL Nforce 2, Version 2.0. Tele pa res nikjer na ABITOVI strani ne najdem. Cenejša od zgornje pa je za okoli 7000 SIT

A se mi splača potem vzet ta drugo ali ne ???

HVALA
M&M

VASkO ::

L verzija je cisto enaka plata kot NF7-S v2.0, le da ni prilozen SATA kabel pa Serillel adapter. Pac nekaj v zvezi z SATA kablom ali adapterjem za IDE ni v skatli.

BoLhCa ::

Vzem Abit NF-7S, pa bartona 2500+ in bod ze tih!
It was just a joke>:D :D
have a nice day

OmaDesala ::

Imam osnovno plosco Abit NF7-S, 2x512MB PC2100 DDR Samsung rama (dediscina starega PCja). Glede na ta ram, ali je modro kupovari CPU z 333MHz vodilom?

S seznama katerega bi vi izbrali (glede na ceno/performanse):
CPU AMD Athlon XP 1800+ 266 Box 17.512 SIT
CPU AMD Athlon XP 2100+ 266 Box 20.925 SIT
CPU AMD Athlon XP 2200+ 266 Box 22.908 SIT
CPU AMD Athlon XP 2400+ 266 Box 26.304 SIT
CPU AMD Athlon XP 2500+ 333 Box Barton 27.636 SIT
CPU AMD Athlon XP 2600+ 333 Box 30.268 SIT
CPU AMD Athlon XP 2700+ 333 Box 40.326 SIT

Ce bo morali izbrati med 2400+, 2500+ in 2600+, kateri pride v vas izbor?

whatever55 ::

Jaz sem za 2600+, ker ima že privzeto frekvenco višjo (nisem prepričan kakšno 2000mhz?), ima nižjo temperaturo in se navija veliko bolše kot Barton, kateremu se 256 dodatnega L2 pomnilnika ne pozna veliko (poglej teste na internetu). Procesorsko vodio pa je enako.

DjTonic ::

Če boš obdržal stare Rame potem izberi Athlona XP 2400+, ker asinhrone opcije takoj črtaj saj se ne obnesejo najbolje. Edino če boš Athlona 2500+ poganjal na 266 Mhz FSB. Drugače pa nakup novih ramov.

M&M ::

Ne bom še tiho,.! Mene je težko utišati :D

Zdaj me pa spet mori tale 2600 z višjo privzeto frekvenco kot Barton. Kaj je sedaj v resnici boljše ???

LP
M&M

Oblivion ::

Ze 2400+ ima visjo privzeto frekvenco kot Barton. 2400+ tece na 2GHz, Barton 2500+ na 1,83 GHz, 2600+ pa tece na 1,13Ghz ta z 266FSB. Jst o Bartonu nebi razmisljal, ce ga nebi upal laufat sinhrono z ramom. Ampak izbira je samo tvoja. Moja izkusnja je ta, da mi tistih 256 L2 cecha ne pomaga prou nc.

M&M ::

Kaj a potem se ne splača nabavit tega Bartona al kaj?

Resno povejte, ker se en Ku*** kaj spoznam, pa se ne bi rad nategnil, saj procesorjev ne kupujem ravno vsak dan!!!

LP
M&M

BoLhCa ::

no zdej ti bom pa tko reku, pust AMD, kupi Intla P4 2.4Ghz ali vec (ce mas $$$), z njim ni sanse de falis!
aja detajli
-privzeta hitrost 2.4Ghz
-800fsb (200 x 4)
-512 l2 cacha
-Hyper Threading Techonology
-1.525v
Jest ga mam zdej na 225fsb-ja (1:1) z rami, pa laufam Folding@Home, Seti@Home in spilam ut2k3 brez najmanjsega problema!
lp

TribesMan ::

Če maš dnar go for Intel, ker trenutno ponuja precej več, kot AMD. Pa še problemov z izbiro RAMov ne boš mel, ker na Intel konfiguracijah ni problemov z kompatibilnostjo pomnilnika, kot pri NF2.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Iztirjenec ::

M&M!

Če si sinek bogatih staršev, potemtakem definitivno dodaj Intela P4 2400C (800Mhz) v svojo kištico... Pa zraven plato ASUS Asus P4C800 Deluxe. Ampak vedi da te bo to prišlo okoli 80-100k SIT. Dobil pa boš tudi veliko: virtualni dual procesor (HyperTread), pa navil ga boš lahko na 3.2+ Ghz, skratka z novo verzijo Intel P4 C procseorjev, ki podpirajo 800Mhz vodilo je intel pustil AMD za sabo za ohohoho. Vsekakor najhitrejša platforma.

No če pa si nesrečnik, ki nima veliko denarja, potemtakem pa vzami Abit Nf7s(l) pa AMD Bartona 2500, pa ga navij iz 1.8Ghz na 2.2 ali pa 2.3Ghz, odvisno do kod bo šel... Če ne misliš navijat, potem je pač brezveze, tako AMD Barton kot tudi Intel P4 2400...

Mislim, zakaj ne bi navijal, če se da, pri tem pa procesor niti ne čuti kakšnih posledic, razen da je za isti gnar hitrejši za ohohoho.

Glede višje frekvence pri 2600 kot pri bartonu 2500 pa ti povem samo to, da se barton pri nižji frekvenci obnaša približno enako hitro kot tale 2600... Samo za navijanje je barton pač tatamata... Tako če ga naviješ, potem dela tudi sinhrono z ramom, tako da se splača že zaradi tega...

No poanta tega posta je združena v eno vprašanje:
ZAKAJ PA NE?

Zgodovina sprememb…

M&M ::

A sem mogoče kje izjavil, da imam preveč denarja???? .. mislim da ne, zato pa tudi segam po AMD-ju čeprav sem bil vedno pristaš intela :(
Trenutni celeroni mislim da niso kaj prida, P4 pa je malce previsoko zame. Kot kaže bom ostal pri Bartonu 2500, pa bomo videli kaj se da iztisnit iz njega.
M&M

Iztirjenec ::

Ne bo ti žal, z bartonom ne boš mogel zgrešiti za ta gnar...

TribesMan ::

Barton is the way to go. Sicer ma malo prenapihnjen rating (2500+ je mal preveč raje 2300+, če ga primerjaš z tazadnjimi 2400C Inteli) vendar se zadeva lepo navije. Z lahkoto ga spraviš na 2300MHz pa še 200MHz vodilo in imaš zelo hiter sistem. Z vodnim hlajenjem pa še ene 200MHz gor.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

nodes ::

O tem smo ze govoril.

Barton 2500+ je najcenejši po zmoglivostih, odlično se navije in manj se greje tako potem dobiš procesor nad 3000+, ki že omogoča tekoče delo z raznimi programi. Intel 2400 enako.... samo z dobro ploščo pride še enkrat toliko.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sempron 2200+ @1.8Ghz (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
946060 (4259) Veron
»

barton 2600+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
584633 (3377) SepoX
»

Navijanje procesorja 2500+ bartona

Oddelek: Navijanje
422257 (1472) overheat
»

AMD Athlon XP 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
422446 (1429) rap3r
»

DDR400 počasnejši od DDR333?

Oddelek: Strojna oprema
212013 (1717) TribesMan

Več podobnih tem