» »

Do koliko ste prišli

Do koliko ste prišli

1
2
3 4

royal ::

Moonman o tem sma ze neki razpravljala:
Epox 8rda3+ , 512 twinmos rama , 2500+ barton , napajalnik 300w..
Vcore 1,69 v
vdimm 2,7 v
+5v - 5.05 v
+12v - 11.79v
-5v - -5.14 v
vagp - 1,71 v..

Procesor se mi greje okrog 40-46..ko pa grem igrat kako igro se
temparaturo poveca tudi cez 50°c..Ventilator zalman 7000.

Kako mislis pogled temparature v windowsih..jaz sem gledo v biosu...LP

BoLhCa ::

P4c 2.4 @ 3.264 (fsb272) --> popolnama stabiln, ce dam pa fsb 273 se sesuje takoj, ali pa sploh v winse ne pride 8-O -->:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Moonman ::

Instaliraj si MBM (motherboard monitor), pa boš lahko spremljal vse temperature, voltaže.. v windowsih.
Nato zalaufaj kak obremenilni program (prime95) in takrat povej temperature in napetosti.
Če imaš tako nizko +12V linijo v biosu, potem je skoraj sigurno napajalnik.

(za nadaljnja vprašanja uporabi ZS, da nebova smetila po tej temi)

lp


royal ::

Moonman ,si dobo mojo sporocilo,a to dobis kr na email..(tisto zesebno sporocilo)
Jaz sem preverjo s tistim PRIME95 , pa mi je isto pokazalo tako nizko napetost: +12v--11.73v do 1.80v , temparatura pa 45-46°c..LP :( :(

peron@email.si

Moonman ::

Dobil oboje.
Potem pa ni drugega kot napajalnik.

lp


frenk ::

jest sm trenutno na 2451MHz(222FSBx11) in sicer pri 1.76V in 51°C(delta T je 26°C)...default je 1700+, hlajenje je zračno(vent na 5V)...več ne gre, ker napajalc crkne>:D(420W chieftec)

foldam že 17ur in upam da ne bo crknu:D

some1 ::

Kaksno hlajenje pa mas to?

Moj TB ne gre cez 2360 mhz pri 1.85V.
Je pa z oznako jiuhb.
Ftp://nekdo.no-ip.org

http://freeweb.siol.net/jjuha/slofs

BoLhCa ::

crkne napajalc? 420W?....:)
dej prosm napis VSE kar imas v kompu!
tnx:D

lp

frenk ::

2451MHz tbredB
Abit NF7-s
CDRW
2xRaptor
2x256MB RAM-a(222FSB@2.7V)
4x120mm ventilator na 12V
1x120mm vent(triblade) na 5V
tornado na 5V
ti4200
2x80mm vent na 12V
pa seveda "420W" napajalnik:D


some1: to je SP97 hlajenje s tornadom na 5V:D


p.s.: mosfeti so mlačni, ob previsoki voltaži pa zmanka štroma...pomoje da je edina logična razlaga slab napajalnik...je bil pa napajalnik modificiran(12V in 5V linija):)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

BoLhCa ::

Ja hudo...
Za moje pojme je to premal, da bi mogu 420w napajalc crknt..
Pa se brez disketnik-a si:)
jah zgleda, da chieftec-i le niso tako dobri, kot jih nekateri hvalijo! :d
:P enermax & antec:P

Lp

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Tic ()

frenk ::

jah tale chieftec je res mal čudn...po modifikaciji imam 12V linijo 11.98V, 5V linijo pa 5.24V...ampak šele zdele pa res vidm, kva pomen met stabilno linijo...po modifikaciji mi 12V linija niti malo ne skače...sicer se men bol zdi da izklaplja zaradi mosfetov, ampak dvomim, ker so mlačni in se ne pregrevajo. Weird:D

...no ja pa sej sem s temperaturo že zlo bliz 60°C, tko da kaj velik tko al tko nebi prdobu:D

GUFY ::

Tole imam pa jaz v compu:

AXP 1700+@2600 MHz na 2V za vsakodnevno delo drugače tudi do 2722MHz za benchat
Ram 2 x 256 Twinmoss/winbond CH - 5 delajo na 3.3V
CD pekač
disketnik
DVD player
GF FX 5900 400/850@600/950 MHz za igranje igric, drugače tudi do 630/990 MHz za bench
ABIT NF7-S v2.0
disk Maxtor 120 GB
2 x vent 120 mm na hladilniku za vodo
1 x vent 80 mm nad mosfeti
Vantec NEXUS regulator vrtljalev

Men Chiftec 420 W izklopi v primeru, da nastavim več kot 2.2V napetost za proc v BIOS-u. Drugače pa kljub zelo visokim OC mojega AXP 1700+ in zelo naviti grafi zadeva deluje zelo dobro.:D :D :D

frenk ::

ja saj to je men čudn...12V linija je popolnoma stabilna, ampak pri visokih voltažah se zadeva samo izklop:\, pa mosfeti so mlačni(al pa mam jest mrtve prste:D)...like i said, weird :D

LittleDevil ::

Jest sem pa prav zdej mislu mislu nabavit ta napajalnik chieftec 420W pa kolikor vidim vaše pripombe je bolj slab ta napajalnik. Katerega naj zdej kupim?:\

LP

Tilen ::

same problems here, glede nakupa seveda :D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BoLhCa ::

Enermax ali pa Antec!

Tilen ::

Cene?:) In pa karakteristike v prid enega la idrugega? Pa ne zdaj kr Chiefeteca dat na stran kr je tut zlo dober PSU, dobrodosli so pa argumenti glede vseh 3. ZA in PROTI :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BoLhCa ::

sta dosti drazja od Chieftec-ovih napajalnikov, sam itaq napajalc samo "enkrat" kupujes!
Jst sm takrat za mojega Enermax-a pljunil 31k, nisem obzaloval niti minutko odkar ga mam! sicer gre pa za model 465W...

za in proti se mi pa res ne da pisat=))

lp

Tilen ::

31k 8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BoLhCa ::

ENERMAX EG465AX ActivePFC FMA 24.800 29.760

sedanja cena pri mlacom-u:)

lp

LittleDevil ::

Danes sem še enkrat navil proscesor, samo se mi zdi da mi voltaža preveč niha.
Procesor FSB@MHz: 265/3710 pa mi je voltaža padla iz 1.488 na 1.472 ali je to napajalec kriv ali kaj drugega?:\

LP

TribesMan ::

Probaj bolje hladit mosfete... na plati.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

LittleDevil ::

Sej imam IC7-MAX3, ki že ima hlajenje poštimano z rebri in z nekim tunelom....8-)
Na zadnji strani računalnika, ki imam ventilator speljan ven pa čisto hladen zrak ven piha. Ali je problem 300W napajalnik?:\

LP

Zgodovina sprememb…

DjTonic ::

Glede napajalnikov se jaz nagibam bolj na Antecovo stran, saj nudi dosti več kot kakšen Enermax. Cena so dokaj enake. Pri Antecu mi je všeč to, da ima za vsako linijo svojo regulacijsko vezje (Vsense), zato se jih da tudi odlično voltmodat :).

DimmniBurek ::

OK, neki ne štekam! Zakaj vam tko nihao linije? pa mate neke Chifteke 420W, pa nevem kaj, jest mam noname 300W, čis navadn napajalc, p mi pr 1.950V niha od 1.947 do 1.952V pa dela ku šus! Zakaj mate take probleme? al imate 10 ventu notr?|O
There Is No Stronger Drug Than Reality

Tilen ::

DimmniBurek, glede na tvoj podpis 1600+@2200+ je to se vedno "komaj" 1800 Mhz,ko se bos srecal s frekvencami nad 2200 Mhz bos vedel v cem je fora >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

TribesMan ::

Ko pa Athlona nabašeš na 2700MHz in 2.2V pol pa tud Chieftec poldeže bremenu, verjemi mi. Kakšen Antec se še upira... Vse bolj me pa drži da bi si sam naredil napajalnik, recimo nekaj v stilu 12V 30A; 5V 40A; 3.3V 40A, seveda ločene linije... ali še kaj bolj divjega.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DjTonic ::

Hm TribesMan ideja je dobra vendar je problem to realizirati. Pomoje bi bilo najboljše modificirati kakšnega obstoječega ter mu zamenjati bistvene močnostne elemente. Da bi bil vsaj za benchmarke dober >:D.

Tilen ::

DjTonic, glede na tvoj podpis ... daj še PcMark 2002 spusti skozi :) me res zanima.

lp

Tilen
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

TribesMan ::

DjTonic:

Ideja je super, to je res, sam problem bi bil, ker ta zadeva bi koštala vsaj toliko kot en antec True Power 550W.Ali pa še kaj več. Da seveda ne omenjam vsega časa za dizajniranje... Pa seveda bi zadeva bila precej večja od navadnega računalniškega PSUja, bi bilo pa možno da bi zadeva laufala brez ventilatorja, to pa vsekakor. Še posebej če bi ga tolk predimenzioniral kot sem prej napisal.

Aja pa če bi se že lotil, bi zagotovo naredil napajalnik z dvema ločenima 12V linijama. Ena samo za CPU (imela bi približno 30A) drugo pa za vse ostalo sranje (ene 10A)...

Kaj mislite?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

GUFY ::

Jaz sem za to, pol pa po eni sprejemljivi ceni daš v prodajo in smo vsi srečni.:D

frenk ::

tribesman: to bi blo idealno...ubistvu bi loh naredu čist navadn napajalc, z trimerji bi pa pol reguliral napetost...nekako tako kot ma chieftec:)...pomoje bi ga BP stlaču v tisto mahno škatlco :D

TribesMan ::

GUFY: napiši koliko je sprejemljiva cena, potem bom pa preračunal, ali se mi to splača, ali je bolje da grem po novega TruePowerja 550W...

frenk: ni čist tko simpl. Glede na to da bi v mojem primeru delal 4 neodvisne napajalne linije, bi to pomenilo da bi rabil en močan graetzov mostič ter nekaj kondenzatorjev da bi napetost zgladil na 330V enosmerno, potem bi rabil 8 mosfetov (4-je pari) za preklaplanje, 4 integrirana vezja za krmiljenje mosfetov, 4 transformatorje, da se napetost prilagodi... (iz 330V na ene 15V, 7V, 5V)... Potem rabiš za vsako linijo eno ali celo dve (odvisno od toka) usemerniško diodo da usmeriš razsekan signal, potem rabiš precej kvalitetnih kondenzatorjev da ta signal zgladiš, potem rabiš še za vsako linijo eno dušilko, ki je sposobna prenesti tok 40A za dodatno glajenje in še ene par kondenzatorjev, spet za glajenje... pa še vsa roba okoli čipov... pa PCBji, ki bi jih moral dati delat po naročilu.

Seveda bi moral kupovati samo najbolj kvalitetno robo, kar bi naneslo ogromno denarja samo za material. Garantiram ti da bi samo transformatorji prišli preko 15kSIT, vsi tranzstorji in diode vsaj 10kSIT, ostala roba pa še ene 10kSIT... pol pa še en konkreten kos aluminija... pa ohišje. Ja ene 50kSIT...

Še koga mika?

Aja Pa glede na to da gre za ATX napajalnik rabiš še +5V standby napetost... (-12 in -5 ni tak problem), pa rabi še avtomatiko za vklop.

Veselica!

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

OwcA ::

Moram priznati, da me krepko mika ... >:D
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Tic ::

Uprasanje ce se ti to dejansko splača.... Pomoje ne.
persona civitas ;>

DjTonic ::

Zgleda zelo mamljivo, vendar so elementi res zelo dragi, po moje bi še to prišlo nad 50k SIT 8-O. Če hočeš seveda naredit vse na visokem nivoju. Če bi imel recimo tole stvarco, bi lahko zares dosegel limit plate in procesorja, seveda ob dobrem hlajenju. Ta stvar bi bila, le za High end teste, saj bi precej moči porabila za redno uporabo in bi skupaj naneslo, zelo velik račun za elektriko, poleg tega bi še bila, kar precej velika in težka. Po moje se to ne splača delati, razen če imaš večino elementov doma, od kakšnih starih naprav (Pol pa je tu seveda vprašljiva kvaliteta, saj lahko mimogrede kaj crkne in stroški so še večji).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

kuglvinkl ::

IIRC BTX zahteva, sliši se glupo pa naj bo, ATX ver 1.3 (sam imam 1.2 oz. to imamo sedaj verjetno vsi), ki naj bi imel ločeni liniji za 12V. Tko da, prav gledaš.
Your focus determines your reallity

DimmniBurek ::

Mene tud zanima kako fiksirat PCI, ker kukr je več kukr 185FSB se mi disk ugasne, kar mi ni preveč špo godu, kr proc bi se dalo sigurno še navit! delal je na 200FSB×9 sam je pršlu u winXp, po 30s pa horrible blue screen+disk shutdown!
There Is No Stronger Drug Than Reality

kuglvinkl ::

Burek, delitelji, delitelji!
Your focus determines your reallity

frenk ::

kuglvinkl:množilniki, množilniki:)

Stayerc ::

Malo updajtam moje dosežke. Zdaj sem nabavil vodno in imam naslednje rezultate.

Barton 2600+@2535Mhz pri 1.92 voltaži.
Rami so na 220 fsb (2x256 corasair VS). Mislim, da bi šlo še več, ampak me temperatura malo zeza. Maximalno 55 stopinj pri full obremenjenem procesorju in sobni temperaturi 23 stopinj.

Imam še eno vprašanje. A od radiatorja so dost odvisne temperature? Ker sedaj imam en medeninast radiator in če bi kupil bakrenega (ladinega), a bi se kaj poznalo pri temperaturah?

Lp

Tilen ::

seveda! je bilo ze veliko govora o teh ladinih "sreckotih"
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

kuglvinkl ::

frenk, tkole od oka sem ocenil, da gre za plato na VIA chipsetu. :) Štekaš?
Your focus determines your reallity

morphling1 ::

Jaz bom takole rekel, tole in tole, 100% stabilnih z ledeno vodo sem dosegel s 380W Antec TP napajalnikom, jaz sem s temi napajalniki zelo zadovoljen in res nimam nobenih pripomb, so zelo zelo tihi in delajo tako kot se šika.
Kar se pa tiče raznih nihanj, je velikokrat kriva tudi sama osnovna plošča. Jaz načeloma nisem nikoli imel problemov niti s noname 300W napajalcem pa sem imel kar konkretno navit sistem, edini problem je bila glasnost, ker se je pregreval in so venti delali na ful. Aja obe slikci zgoraj sta bile doseženi z legendarno Epox 8k3a platko pri 2.15V in tbredom 1700+, rezulatov nisem ponovil na nobeni NF2 plati, kar me malo moti :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tugo ::

Morph: kako pa si hladil MOSe? oz. na kakšen način si jih imel hlajene na te plati?

lp, T.

BoLhCa ::

morph ----> 8-O 8-O 8-O
1700+ na 2938MHz8-O
in nForce II naj bi bil ultimativni nabor za navijanje...:\

lp

royal ::

Moonman:
Piz.... nevem kaj je z mojo napetostjo
sem skoraj ze vse izklopil pa se vedno kaze 11,86v z 350w napajacu..
A se da mogoce na plati epox 8rda3+ kje
zvisat +12 v napetost..nevem..LP8-O 8-O

royal ::

A se ti mosfeti tam zraven socketa morajo tako greti (tko da ne mores niti prsta gor dati) al je vseen mal prevec,kar se dogaja meni..odgovor prosim:O

boštjan ::

daj ena rebra gor

ginekolog ::

za1x barton 2500@3200+ (200FSB). Plata Asrock K7S8XE+, Vcore 1.75 (več ne gre na tej plati). Zadeva prime95 stable. Bom pa še zmodal plato in poskusil morda z 1.95V .. verjeto bo šlo do 2500Mzh... ;)
Divers do it deeper.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342834 (15618) peter_ki
»

Napajalnik LC Power LC 6550 550W kupiti ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575536 (4226) Dr_M
»

Barton-M (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61132019 (15624) K0K0
»

Antec me je negativno presenetu.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
543436 (2919) Black Dragon
»

Navijanje Athlona XP 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
493308 (2214) boštjan

Več podobnih tem