» »

Kako je z Athloni 2500 XP

Kako je z Athloni 2500 XP

1
2
3

C_maniak ::

par postov višje je blo omenjeno, da se ne splača bartona kupvat pa navijat, če ne bo laufal sinhrono z rami. pri meni bo bolj težko, ker mam noname ram (pc2100). torej?

Zheegec ::

Torej nove RAMe ali pa pač kupi 2500+ in ga nastavi da bo deloval sinhrono z RAMom -- underclock FSBja, multiplier pa daj na več. Recimo 133*14 -- pa boš lahko počakal da boš dobil nove RAMe >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TribesMan ::

Torej nove RAMe ali pa pač kupi 2500+ in ga nastavi da bo deloval sinhrono z RAMom -- underclock FSBja, multiplier pa daj na več. Recimo 133*14 -- pa boš lahko počakal da boš dobil nove RAMe >:D


Točno to bi tud jest naredil, itaq imaš na vseh novejših platah odklenjen množilnik za Tbread in Barton procesorje, tako da lahko nastaviš katerokoli kombinacijo ki ti paše. Itaq pa tile Bartoni kot za šalo delajo pri 2000MHz, tako da bi bla dobra nastavitev recimo 15*133, ali pa če probaš najprej do koliko lahko RAM naviješ, pol pa povečaš multiplier tako da dobiš ven okoli 2000MHz

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

C_maniak ::

točno, ja. sm čist pozabu na multiplier...
jp, barton it is...8-)
rami bojo pa še malo pačakali, na žalost...:| pol pa 512 mb twinmosa z winbond čipi. ou yea!:))

EDIT: em, je veliko možnosti, da pa le ne bi meu odklenjenga množilnika z mojo plato??
aja, so lahk kaki problemi z nekopmatiblnostjo med ploščo in bartonom. ah, pa sej se s fleshanjem BIOS-a vse reši, right?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: C_maniak ()

OmaDesala ::

Torej se barton greje manj ali vec kot tbred B?
Z Abit NF7-S naj ne bi bilo problema z odklepanjem mnozilnika?

Hvala na vse ideje, zgleda da bo odlocitev padla med xp2500 in xp2600.

M&M ::

Kateri rami pa so potem najbolj primerni, da so čimbolj sinhronizirani s CPU-jem??

A ma to firma veliko pomembnost, ali je edino pomembno, da so 333 ali 400 MHz??
M&M

Zheegec ::

Da so sinhronizirani pomeni samo, da tečejo na enako MHz. Recimo FSB na 220MHz, RAM pa na 440MHz DDR. Seveda pa rabiš boljše RAMe če želiš doseči višji FSB-sinhrono z RAMom, ker recimo FSB do 230MHz za procesor ni problem (ob nižjem multiplierju recimo), za RAM pa seveda je. Če pa ne želiš več kot 200FSB sinhrono in pa zraven neki normalni timingi lahko vzameš tudi no-name PC3200 RAM, samo kaj ko je TwinMOS/Winbond malo dražji in pa lepo dosega vsaj 220MHz C2.0.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

M&M ::

To pomeni, da so potemtakem tudi rami "naviti"?? A če grem s procesorjem do 200 FSB, potem se rama ne rabim dotikat? Uporabljal bom namreč navaden zrak za hlajenje.

Sej, ko bom imel procesor doma, potem bom malo zatežil, kako se naj lotim navijanja, da ne bom slučajno česa skuril. Kaj je pametneje dvigovati, množilnik ali FSB in kako to gre... Kako naj vem, kdaj dvigniti frekvenco in za koliko???
Edino, kar sem do sedaj navijal, je bil celeron 1000, pa še to le za 120 MHz :8) z višanjem FSB-ja iz 100 na 120 pri istem množilniku!

Če se komu da, lahko kar začne z natančnimi postopki, kako se stvari streže!
M&M

BoLhCa ::

preber si clanek na slo-tech osnove navijanja!
ce ne pa dviguj fsb po recimo 5mhz, pa cez en caz poveci se voltazo...
mnozilnik kokr pac hočes, pa sej se bo en najdu k ti bo bl natancn razlozu, jest sm ze mal slipi zdej, grem spat.|O
lp

Iztirjenec ::

M&M poglej: Ti ko boš mel kišto doma sestavljeno, ti bo delal procesor na 166FSB (333Mhz Barton, kajti 2*166=333). Rame ti vzemi vsaj ddr 400 (2*200mhz), če boš navijal, da boš lahko fsb dal na 200mhz, tako kot rami še držijo...

Da bo deloval ram in procesor sinhrono( to pomeni na isti frekvenci ram in vodilo procesorja) moraš v biosu nastavit frekbvenco rama na isto frekvenco kot jo ima barton v osnovi: torej na 166Mhz. Potem ti ko naviješ procesor na 200mhz vodilo, ti tudi rame avtomatsko na 200 mhz da. tako pol laufa ram/proc na 200/200. To je sinhrono.

Seveda pa kot je tribesman napisal, ti znamka ramov tudi garantira kvaliteto ramov: kvalitetnejši je ram, na več ga lahko naviješ... Ultimativen ram glede cene hitrosti je Twinmos DDR3200 z Winbond čipi, tisti gre precej nad 200 navit, torej če naviješ proc na 220 lahko s temi rami sinhrono laufaš na 220... Medtem ko ti navadni PC3200 gre do 200-210 max... Pa še to ni stabilno. Pa še tajmingi so pri takem ramu slabši...

BoLhCa ::

lepo povedano...
lp

Bobek ::

Naj se js tule neki napisem...8-)

Imam Athlona XP 2500+ in rame PC2700 DDR TwinMOS/Winbond ... Zanima me zakaj lahko navijem FSB samo do 179mhz (2×179) .. Tu se dela stabilo, ko nastavim na 180 ali 181 se podira po parih minutah .. Rami in procesor delajo sinhrono

Mi lahko kdo razlozi kako bi se lahko zvisal frekvenco? :))

lp

boštjan ::

mogoče rami,će bi mel 3200,bi komot lahko šel do 200MHz

Zheegec ::

Najprej napetost povišaj za DIMM module - 2.9V
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Bobek ::

Kje lahko nastavljam napetosti? Sem iskal v biosu, pa nisem nic nasel .. no nekje prikazuje vse napestosti v racunalniku .. samo prestavljat se ne dajo .. Kaj naj naredim v tem primeru? :|
Nasel sem dve funkciji, ki nevem kaj bi pomenili, nasel sem jih tam kjer se da nastavljati CPU Frekvenco .. in sicer funkciji se imenujeta Over CPU Vcore Function (+1% , +3% , +5%)in Over DDR Vcc Function ( 0,8% , +2,7% , +3,5%) .. bi mi to lahko kaj pomagalo?

lp

Hvala za pomoc :D

Alexius Heristalski ::

Over CPU Vcore Function (+1% , +3% , +5%) ti poviša napetost procesorja.
Over DDR Vcc Function ( 0,8% , +2,7% , +3,5%) ti poveča napeost rama.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Bobek ::

Na koliko % naj torej nastavim napetosti? A lahko z velikim procentom povisane napetosti unicim plosco ali procesor?

lp

Hvala za pomoc :D

boštjan ::

jaz bi napetost proca dvigoval postopoma

Bobek ::

Takole, nastavil sem CPU napetost na 1%, DDR pa na 0,8% ... racunalnik je delal stabilno na 183 mhz .. po nekaj casa sm sel gledat temperaturo procesorja ..8-O ta je bila 80 stopinj .. Se lahko visam ali ne?

Imam zracno hlajenje procesorja z Artic Cooling Copper Silentom 2

lp

0:)

BoLhCa ::

kaksnih 80 stopinj... pa kaj bi ti se vecal? odvij proc pa si hlajenje zrihti, ce hocs met proc se dva tedna! sej proc sploh dela ne lepo pri taki temperaturi! joj joj.
lp

C_maniak ::

mal preveč je tistih 80°, ja. preveri stik med procesorjem in pa coolerjem, višat pa ne, če si želiš dobro.

zanima me naslednja stvar: na ceniku sm vidu dve vrsti 2600+. prvi laufa na 2.13, drugi pa na 2.083. in tega sklepam, da je drugi barton, samo ni mi jasno zakaj ima v primerjavi z 2500+ za 200 Mhz večjo frekvenco (1.83:2.083)?
česa ne vem slučajno?
in pol tud 2800 na na isti frekvenci (2.083). tuki vse štima??

BoLhCa ::

logic by AMD>:D

OmaDesala ::

zanima me naslednja stvar: na ceniku sm vidu dve vrsti 2600+. prvi laufa na 2.13, drugi pa na 2.083. in tega sklepam, da je drugi barton, samo ni mi jasno zakaj ima v primerjavi z 2500+ za 200 Mhz večjo frekvenco (1.83:2.083)?


Napacno. Nobeden ni Barton, sta oba kar lepo Tbreda. Eden dela na FSB 266, drugi pa na 333MHz.
Smem vprasati ker cenik si gledal? So pa cene (zaradi visjega dolarja) sle malo navzgor, tako da ce kdo ve kje je za dobiti poceni Bartona 2500+ BOX verzijo, prosim za informacijo.

C_maniak ::

u, hvala.
gledal sm mlacomov cenik.

em, pri jae majo neko akcijo bartona 2500+ za 25.900. sam ni box verzija. je pa trey verzija...:D

Bobek ::

Se eno pomoc rabim, ce mi nekdo lahka pomaga prosim ... :|

Odvil sem procesor nazaj na 166mhz ... napetosti sem dal vse na normal.. Temperaturo pa se vedno kaze (v biosu) 77 stopinj .. Toliko tudi pokaze takoj ko prizgem racunalnik ..

Kaj naj storim?

Hvala!

Odpadnik ::

Hlajenje oz. stik hladilnika z procem?
Termalna dioda?
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

boštjan ::

bobek,zdaj al te senzori jebejo al pa ti je cooler za en K.odpri stranico in pošlataj cooler,pri 77 st. je prokleto vroč,prav opečeš se lahko.keri cooler pa maš sploh gor?

Bobek ::

zadevo smo poslihtali tako, da smo flashali bios .. na servisu so rekli da se nista ujela procesor in plosca.. zdaj kaze normalno temperaturo 45 stoponj pri vklopu racunalnika :))

Imam Artic Cooling 2 .. baje lahko hladi XP 3200+ :)) je zelo obavten in velik hladilnik .. in zelo zelo tih ventilator ima ..

Sedaj sm se dodal 3 vente v ohišje .. tako da zdaj bom malo bolj brez skrbi navil :D

M&M ::

Moj brat ima iste probleme z AMD-jem XP 2400+.

Takoj, ko ga prižge, mo pokaže v biosu 63 - 63 stopinj, kar pa je po mojem nemogoče, ker če primeš hladilnik na procu, je ta svinjsko hladen, za razliko od mojega sekundarnega računalnik AMD Athlon 1400, ki ga hladi enak ventilator, bios mi napiše 54 stopinj, hladilnik pa je vroč ko satan.

A bi pomagalo Bios flešat al kaj ?
M&M

boštjan ::

če v biosu napiše 63 stopinj,povej kolko napiše sisoft sandra al pa aida32.ja probaj bios flešat,zgubit nimaš kaj

planetparty ::

Razen plošče seveda:D

nsignific ::

A razlozi kdo na hitr, kaj nej bi to pomenil (a)sinhrono laufanje proca z ramom...? 8-O In zakaj je to dobr/slabo?

C_maniak ::

če laufata proc in ram sinhrono, pomeni, da sta na isti frekvenci. napr. če ti proc laufa na 200 Mhz, ti tud rami raufajo na 200 Mhz.
če do zdoje laufa asihrono, pomeni, da je proc še vedno na 200 Mhz, rami pa ne. so pač na svoji privzeti hitrosti.
nahitro! tisti, ko bolj obvlada, lahk še bolj natančno razloži...


:)

Zheegec ::

Reče se, da delujeta proc in RAM na isti frekvenci, v resnici pa FSB in pa RAM (ali pa pomnilniško vodilo, saj je isto v številkah -- razen če kompliciramo z 2x višjo frekvenco pri DDR, ki pa ni 2x višja :D :D ).
Če imaš proc, ki ima FSB 200MHz, mora RAM teči na 200MHz (400DDR). To pomeni sinhrono, saj ni treba FSBju še čakati na podatke iz RAMa (preko pomn. vodila), oziroma obratno. Pri Athlonih se pozna razlika med sinhrono in asinhrono, tako da je bolje FSB na 200MHz in RAM na 200Mhz, kot pa FSB na 210Mhz in RAM na 200Mhz, čeprav ima v 2. primeru CPU višjo frekvenco.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

M&M ::

Danes sem končno nabavil Bartona (v Pelugi sem dobil FEJK račun,.. in vse skup mirno pripeljal čez mejo :D )...

Skratka potem sem se malo poigral z dvigovanjem FSB-ja,...

Ko sem dvigni FSB iz 166 na 175, zakaj mi je potem pri RAM-u (med zagonom računalnika) napisalo nameso DDR400 DDR410 ???
M&M

Zheegec ::

Zato, ker imaš nastavljeno, da se RAM sinhronizira s FSBjem, tako da je to edino pravilno. Moti me pa to, da bi ti moralo pisati DDR350, namesto DDR333 (175FSB namesto 166FSB)....
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

M&M ::

No sedaj sem Bartona 2500 iz 1833 navil že na 2000 MHz temperatira pa se je dvignila le za 1 stopinjo.!

A je to možno ?

Kako vem, kdaj bo CPU potreboval dvig voltaže, in kje lahko to pričakujem ?

Pri kakšnem FSB-ju??
M&M

boštjan ::

voltažo boš moral dvignit takrat,ko procu privzeta voltaža ne bo več dovolj in se ti bo prime95 sesuval,tudi igre in benchmarki.toda pazljivo z dvigovanjem voltaže,ker ko dvigneš voltažo se ti bo proc tudi začel bolj greti,tako da voltažo dviguj v zelo majhnih korakih.seveda jo boš pa moral dvignit do te mere da bo proc spet začel stabilno delovat.

M&M ::

Upam da mi bo uspelo priti vsaj do FSB 200. To je moj cilj :)) Toliko mislim da bi mi zmogel cooler Arctic Copper Silent 2.
M&M

M&M ::

HM...
Kaj je ta prime95 !!

Kje deluje, kako deluje , zakaj ...

Kje ga dobim ?? LINK PROSIM ....:8)
M&M

whatever55 ::

boštjan ::

M&M,googlaj za več inf. o prime95.

M&M ::

Sem googlal in dobil.

A lahko namest tega programa lavfam keke špile al kaj podobnega. Ker s tem ne vem kaj si počet in maticmlakar je imel prekleto prav, ko je rekel da sem LENOBA :8)

Al pa če kak 3D Mark poženem,... to sem že vse delal, tako da ni problema ;)
M&M

boštjan ::

tudi igre bodo v redu,benchmarke pa goni kar nekakajkrat zapored,da boš videl al je al ni stabilen. za prime95 pa moraš izbrat torture (prevod:mučiti) test.

M&M ::

In kaj je pokazatelj nestabilnosti.

a bo freeznil,... se resetiral ,... ???

Glavni simptomi!!!
M&M

boštjan ::

in nestabilno delovanje winsov,včasih tudi nemogoč vstop v winse

robio ::

Hej

Tud jst mam neki vprašanj če mi bo lahko kdo pomagal.
Mam bartona 2500+ in ram Adata in sicer 266Mhz. Na MB sem nastavil FBS na 166 iz zadeva deluje brez problemov. V biosu mi napiše DDR333 isto v wcpuid-u. V Sandri mi napiše da teče na 334Mhz ampak tud da teče na višji frekvenci kot bi moral. Ali mi cpu in ram tečeta sinhrono?
Poleg tega sm se še mal poigral z multiplier-jem. Prestavil sm ga na 12.5 in deluje brez problemov(2084Mhz). 12.5 je tudi maksimum kar mi plata dovoljuje (qdi kudoz7x). Tud fbs lahko nastavim samo na 100,133 in 166 Mhz( z jumperji). Ali obstaja še kakšna druga varianta da mi fbs še povečal?
In zdej še temperatura. V Sandri mi napiše: cpu temp:33°c, board temp.: 59°c. Seveda mi javi tudi da je temperatura plate previsoka. Zakaj??? Škatlo mam odprto.
Če ma kdo kakšen odgovor bom ful vesel!!!

Hvala
LP Robi

boštjan ::

sandra laže oz. lahko da senzori ne kažejo prav.naloži motherboard monitor ali aida 32,al pa preprosto poglej v biosu.

robio ::

V biosu mi že od samga začetka piše cpu temp.: N/A. Sm probov z motherboard monitor pa mi pokaže samo senzor 1 69°c kar je mal preveč, pa neglede nato kaj meri. Ostali senzorji so na ničli. V aidi32 ma pa cpu (tm piše aux) 59°c, plata pa 34°c. Kako nej vem kateri podatki so točni? A ni vseen mal velik 59°c za cpu?

boštjan ::

Pol pa flešaj plato z najnovejšim biosom
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sempron 2200+ @1.8Ghz (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
946060 (4259) Veron
»

barton 2600+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
584633 (3377) SepoX
»

Navijanje procesorja 2500+ bartona

Oddelek: Navijanje
422257 (1472) overheat
»

AMD Athlon XP 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
422446 (1429) rap3r
»

DDR400 počasnejši od DDR333?

Oddelek: Strojna oprema
212012 (1716) TribesMan

Več podobnih tem