» »

zakaj forum ni ujet v oknu

zakaj forum ni ujet v oknu

Matev ::

men forum večkrat nekak vn iz okna uide

mam 1024x768 ločljivost naštimano
pa kljub temu semintja moram šrolat levo in desno da vidm do konca vrstice

sej če je tista pasica ob desnem robu izven ekrani ni problema
sam če pa tud tekst vn uhaja me pa mal mot

Gandalfar ::

ker forum to?

Matev ::

V večini forumov se to zgodi pač če kdo pejsta sliko ki ima večjo ločljivost kot moj monitor (da je širša) potem se tud tekst nekak razšir in uide vn. Kar je logično...

Vendar večkrat se pa to zgodi tudi iz čisto neznanega razloga (beri - ni nobene slike) pa je še vseen stvar širša kot je prostora na monitorju.

Čaki bom poskusu če se da kej zmutit:
zzz_neki_tazga_recimo_samo_da_ni_nbene_tok_dovge_besede

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Zato, ker je beseda ali pa npr. link daljsa od sirine zaslona in jo pac brskalnik ne more prelomit. Cisto normalno obnasanje.

Ziga Dolhar ::

Gandalfar, preberi še konec te jako dolge besede ;)

> Čaki bom poskusu če se da kej zmutit:
zzz_neki_tazga_recimo_samo_da_ni_nbene_tok_dovge_besede
https://dolhar.si/

CaqKa ::

nnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeekkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii_taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaazzzzzzzzzzzzzgggggggggggggaaaa_bo_zadostovalo_za_mojih_1024_pix

v bistvu mene to tudi moti...naj browser prelomi tam kjer pač mora.. če mam jaz 1024 resolucijo naj ustrezno tam prelomi.
sem pa videl v določenih forumih da imajo tak pošlihtano da se samo tisti določen post more scroolat ostali pa ostanejo prave širine. samo to bi na slotechu verjetno zgledalo malo čudno zaradi levega in desnega okvirja z linki in novicami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Matev ::

na eni prvih tem kjer sem sodeloval: v loži: smack the pingu
je bilo to


zdle sem šel ponovno tja in videl da ima en model podpis pisan brez presledkov za vejicami


to spodno vrstico ma za podpis
NF7-S,9600PRO128MB,2*512MB400MHZTWINMOS,BARTON2600+,SATA120GB,BIGTOWER400W

(heh he kvizlinštvo)
a je mogoče to razlog da tisto temo tko zamika???

CaqKa ::

tole bi pa lahko bil bugreport za primoža. podpise malo pošlihat

Jackass ::

Men gre to tut zlo na živce, da se forumi ponekot kr raztegnejo v nedogled. Tut slo-tech se pr nekterih temah raztegne preko moje 1280 resolucije.

Npr. točno pr tej temi je širok...
zdej pride pa najbolši del: in besedilo se seveda prilagodi, ampak k pa kliknm da bom napisu Odgovor in se mi odpre novo okno, kjer ma pa slo-tech spet tut na desni strani stolpec (Nastavitve, Zadnje novice, Še se kadi...), pa preprosto forum poreže poste, tko da se besede končajo na sredini...

Pa še ena lepa slikca:

Klik za povečavo!
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

CaqKa ::

ta tema je namenoma tako široka ker sem jaz to naredil za prikaz problema.
in mislim da bi to morali imet browserji porihtano in ne forumi. čeprav bi se na forum side tudi verjetno dalo.. any sugestions primož?

Matev ::

pacient king je očitno zrihtu svoj podpis.... zdej mu ne skače več čez cel zaslon in še čez - očitno je manjši font uporabu

sam še zmeri ma pa brez presledkov eno celo čorbo za podpis..... zihr kakšnem k ma 800x600 še zmeri kodra živce

pivmik ::

Uporabljaj Opero ali pa FireFox internet browser.
LP, Gregor GRE^

CaqKa ::

picnik s tem ne rešiš tega problema.

pivmik ::

Čeprav je forum razpotegnjen jaz vidim vso vsebino, torej nimam porezanih sporočil, tkao kot je to na screenshotu.
LP, Gregor GRE^

Matev ::

piknik če maš pa tole vse na zaslonu in vidiš brez
šrolanja levo in deasno morš met pa kakih 70inčni plazma monitor.


piknik a ti sploh veš za kaj se gre?????

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

pivmik ::

Levo in desno itak da moreš skrolat če ja siršina prevelika
Jaz sem se nanašal na skrinšot.

A ti ne pogledaš levo in desno ko greš čez cesto?

Ne vem kaj zahtevate od računalnka, da vam bere misli al kaj?????
Normalo da je je ena široka slika v forumu da vam bo raztegnilo vse skupaj, goddammit!
Browser samo izriše tako kot je avtor strani hotel.
LP, Gregor GRE^

Matev ::

mislim da ti še vedno ne zastopš v čem je problem

piknik.... če se ti tok ne da da bi prebral poste ki so že napisani na tej strani se vsaj zadrži in ne spuščaj neumestnih pripomb

pivmik ::

To je pač tako, to ni bug.
Tako pač browserji prikazujejo strani.

Sicer je res nelogično zakaj ne lomijo dolgih besed tako kot Word.

Še vedno vam ostane FireFox, ki je OpenSource in če vas tolko moti uredite kodo tako, da bo NESTANDARDNO forsirala prelom vrstice.


PS: Se opravičujem za prej , sem mislil, da govoriste o prevelikih slikah in bugu internet explorerja ki je prikazan na screenshotu. :8)
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

CaqKa ::

no picnik tukaj pa si poglej kaj naredi firefox 0.8 ob tej isti zadevi...
pač če že firefoxa priporočaš pa IE v drek tišiš... lahko vidiš da je zadeva enaka... :)
no kakorkoli.. problem je v tem, da ko v taki temi, ki ima ali veliko sliko ali pa preveč črk v eni besedi (za vašo resolucijo) se zgodi nekaj podobnega kot ne tah skrinšotih. pri običnem branju je pač treba skrolat.. čeprav sem mnjenja da bi tak dolge besede lahko browseji lomili kadar preseže recimo 100 znakov.


kar se pa tebe Matev tiče. pivmik je dosti dlje član foruma kot ti... in se je tudi dokazal z dobrimi odgovori. tako da nevem kako ti uspe nekomu vsiljevat mnenje da nečesa ne razume prav. obnašaj se. imamo pravila.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: CaqKa ()

Matev ::

prisegam na kvaliteto in ne kvantiteto


sicer pa ni pene


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297330769 (54918) htmltroubles
»

Stari Slo-Tech se ukinja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Slo-Tech
29016834 (11113) Tody
»

vertikalno centriranje strani

Oddelek: Izdelava spletišč
181520 (1209) rokpok
»

Kako "prisiliti" stolpec v tabeli, da ohrani širino?

Oddelek: Izdelava spletišč
111610 (1489) jeti51
»

Firefoxu je uspelo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
986871 (6871) Bakunin

Več podobnih tem