» »

Stari Slo-Tech se ukinja

Stari Slo-Tech se ukinja

««
«
1 / 6
»»

Mavrik ::

Premaknjeno iz pritožb.
The truth is rarely pure and never simple.
  • spremenil: Mavrik ()

Blazz ::

Dragi admini,

zakaj se ukinja star.slo-tech.com ???

'prenovljena' stran v IE 6 ne deluje tako kot bi morala že od nekdaj:



Kot vidite so ikonce razmetane čez tekst. Pri 'white theme' je isto. Brati forum poste je takorekoč nemogoče.

Sej vem, zdej boste rekli, pa si omisli novi browser. Kaj pa če rečem, da se na službenem PCju to ne da, ker se ne da instalirati bilokaterega programa?....

Prosim pustite staro stran, vsaj dokler ne uredite nove, tako kot je treba.

hvala in lp,
Blazz

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Primoz ()

shubell ::

"Po dolgih letih ukinjamo ta izgled. Prosimo uporabite prenovljeno stran."

Prosim ne :P nova se mi zdi presvetla!
Stara je prava paša za uči!

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

pershi ::

@bigdady: Ja imas prav in na to temo je bilo tukaj ze precej povedanega. Dejstvo je, da je nova oblika premalo kontrastna (tako bela kot crna) in zato tezko beljiva. Zal pa admini to vztrajno ignorirajo.

@Admini: Drugace pa delate super stran, da ne boste mislili, da samo pljuvam.

srecno,
p

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Primoz ::

črn tekst na beli podlagi je premalo kontrasten :D preveč morda.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Spc ::

Jaz sem tudi zato, da se stara stran obdrži saj je dosti bolj pregledna kot ta nova.
Nova bi naj bila "april's fool" če se prav spomnim.

Meni nova stran ne deluje pravilno niti v IE8.
 

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Primoz ::

Kaj ti pa ne dela v IE8? Opis. Hvala.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Spc ::

Kaj ti pa ne dela v IE8? Opis. Hvala.

Slika pove več kot 1000 besed:

IE8 Test

 

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Primoz ()

infiniteLoop ::

Jaz tudi apeliram na upravljalce, da prosim pustijo staro stran na voljo. Meni nova enostavno ne deluje tako pregledno in vsecno. Ce le to ne pomeni prevec vzdrzevanja, jo pustite pri zivljenju.
None of us is as dumb as all of us.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Mavrik ::

Spc: zabogamilega, izklopi IE6 način prikazovanja.

(zanimivo, tvojega problema meni ne uspe reproducirati)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Spc ::

ni to IE6 IE8 je.
 

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

bluefish ::

Tudi meni ne uspe tega reproducirati, ne v IE8 načinu ne v IE7 združljivostnem.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Primoz ::

Tools -> Compatibility view -> off
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Spc ::

Kje točno to nastavim ??
File menija nimam v IE8.
Kje najdem tools ?

IE8 mi je zelo čuden ker nisem navajen na njega .. verjetno ga bom uninštaliral to je zdaj samo testno gor.
Ampak če mi po defaultu naredi napake na straneh (slo-tech ni edina) potem ne vidim razloga zakaj bi mogel user še nekaj dol izklapljat, saj IE8 odpre stran tako kot jo odpre.

V FireFox-u pa mi dela stran vredu ampak je za moje pojme še vedno star slo-tech po videzu najlepši in bolj pregleden.
 

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

bluefish ::

File meni vklopiš tako, da z desno klikneš na območje, kjer je plac za zavihke, in izbereš Menu Bar. Lahko pa tudi le stisneš Alt.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Primoz ::

Saj mu je uspelo :D Sedaj je iz IE6 compatible preklopil na IE8 in začuda vse dela.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

LordPero ::

"Po dolgih letih ukinjamo ta izgled. Prosimo uporabite prenovljeno stran."

Prosim ne :P (...)
Stara je prava paša za uči!

Če res ne gre za neke hude finančne vzroke, bi bilo tudi meni lepše pri srcu s starim STjem v obstoju.
LordPero

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Primoz ::

Razlog je, da je treba pri vsaki spremembi in dodatku na novi strani paziti kakšne posledice bo to imelo za staro stran, kar pri dveh promilih (0,2%) obiska, ki jih stara stran ima v primerjavi s prenovljeno, nekako ni več smiselno.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Spc ::

Saj mu je uspelo :D Sedaj je iz IE6 compatible preklopil na IE8 in začuda vse dela.

Sem našel ta compatibility view in deluje.
Problem je ker mi IE8 vsakič compatibility view vklopi nazaj ko obiščem slo-tech in moram vsakič izklapljat.
b
 

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

bluefish ::

Potem pa pojdi Tools > Compatibility View Settings in tam odstrani slo-tech iz seznama.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Spc ::

eh, najboljše, da IE8 dol poknem in ostanem na IE6.
Tukaj je preveč dela za vsako stran posebej se moram mučit in nastavljat, da mi jo pravilno prikaže.
 

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

LordPero ::

Razlog je, da je treba pri vsaki spremembi in dodatku na novi strani paziti kakšne posledice bo to imelo za staro stran, kar pri dveh promilih (0,2%) obiska, ki jih stara stran ima v primerjavi s prenovljeno, nekako ni več smiselno.

Razumem. Sem samo mislil, da bi staro samo pustili brez podpore (kar bo pač bo, ukinili pa bi jo, ko bi postala neuporabna zaradi kakšnih napakic). Sej "nova" je drugače super :)).
LordPero

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Blazz ::

ne vem men se zdi prov smešno, da v 'hramu slovenskega informiranja o tehnologijah itd' ne znate uredit strani tako, da bi delovala v vseh browserjih. Preko 20% folka še vedno uporablja IE 6.0, jaz enostavno ne morem v firmi preiti na novejšo različico, firefoxa pa ne morem instalirati. Kaj tudi pri vas velja rek: kovačeva kobila je vedno bosa???...

Dejte pogledat mal kodo pa jo zrihtat, da bo tud za IE 6.0 delala.. a je to tolk težko?...še najbolj mizerni sajti v sloveniji delujejo v vseh browserjih kokr tolk normalno. Sej meni je vseeno, če določene stvari ne delajo, samo da ni tistih neumnih ikon direktno čez tekst novic in forum postov...

hvala.

Blazz

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Primoz ::

Ne vem sicer od kje vam podatki o 20% penetraciji IE6 ... ampak ok.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Blazz ::

@pax_man sem ti že odgovoril, da ni mogoče IT šefa focnit (ker gre za 200k računalnikov v omrežju s standardnim sistemom) pa so zbrisali post...tko da se ne pritožuj preveč, ker ne poznaš vseh dejstev.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Blazz ::

@primoz

Template:Msieshare1 @ Wikipedia

(updated 10.dec)

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

SmeskoSnezak ::

In kaj ma 20% delež IE6 veze z manj kot 1% obiskom slo-techa? :|
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

xtrEeme ::

Rad bi samo omenil, da zelo obžalujem ker ukinjate staro temo strani (črno) ker je bila vizualno najboljša in najbolj prijazna očem. tale nova bela mi nikakor ne sede.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Primoz ::

Tudi tukaj si lahko izbereš črno temo, če ti to bolj ustreza.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Blinder ::

Jaz hočem uno rumeno temo :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mtosev ::

old s-t hurts my eyes :'(
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

root987 ::

Jaz hočem uno rumeno temo :D

Če se nabere dovolj velik interes in obljubite caek, cookiez in pivo, se bo gotovo našel nekdo, ki bo ustvaril še en CSS.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Buggy ::

meni je tudi cudno da star.slo-tech ukinjate. Ce sem posten mi novi deluje bolj kot ne se vedno pilot/beta.
Staremu ste ukinili iskanje pa naj vam bo...na novem je odgovarjanje ( z linki in citati) dosti bolj nadlezno popravljanje pa se bolj. O izgledu raje ne bom, saj imajo vsake oci svojega malarja meni je nov (navkljub crni shemi) grd in zelo neprakticen sploh s tistmi quick linki zgoraj.

Ne vem no ...je res potreben ta ukrep, ker se mi zdi, da nov izgled ni cisto nic novega/dobrega doprinesel k kvaliteti foruma prej kontra.

Zal moram to reci, ceprav sem reden gost ze skoraj 10 let...Pustite nam Star.Slo-tech !

Gandalfar ::

kaj tocno je problem pri popravljanju na novem?

Buggy ::

meni deluje zmedeno, prav tako pa sem imel problem z vrivanjem /a> med ze obstojec tekst.

no evo zdej sem popravil in ko sem dodal link mi je blazno tecen pristop z odpiranjem in zapiranjem neke povezave...potem rata tako skropucalo ce pozabis zapreti za sabo.
"Pozor! Pri podatkih je prišlo do sledeče napake:

Vnešeni HTML ni pravilno zaključen (najkasneje pred označenim mestom manjka
):
n ga povezal z dolocenim linkom, je to sploh se mozno?"

Poleg tega na starem si lahko uporabil nek buzzword in ga povezal z dolocenim linkom, je to sploh se mozno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Mavrik ::

A lahko probleme bolj natančno opišeš?

Bolj težko bomo izboljšali stvari, če noben ne zna točno povedati kaj je narobe.
The truth is rarely pure and never simple.

Primoz ::

Buggy ... oznacis tekst, ki ga zelis polinkat, pritisnes na povezavo in kar dela ...
There can be no real freedom without the freedom to fail.

poweroff ::

ne vem men se zdi prov smešno, da v 'hramu slovenskega informiranja o tehnologijah itd' ne znate uredit strani tako, da bi delovala v vseh browserjih. Preko 20% folka še vedno uporablja IE 6.0, jaz enostavno ne morem v firmi preiti na novejšo različico, firefoxa pa ne morem instalirati. Kaj tudi pri vas velja rek: kovačeva kobila je vedno bosa???...


Brez zamere, ampak IE6 6je zastarel in dela samo škodo. Zadnji čas za odstrel Šestice.

Obstaja pa rešitev: Portable Firefox: http://portableapps.com.

Zadevo je mogoče zagnati iz USB ključka in ne potrebuje nobenih posebnih privilegijev.

Investiranje v vzdrževanje "lenobe" nekaterih, ki nočejo updatati svojega sistema se mi pa osebno ne zdi smiselno. Konec koncev, a sedaj naj pa začnemo še tiskano verzijo izdajati za one, ki so še iz prejšnjega stoletja in interneta nimajo?
sudo poweroff

Buggy ::

potem pa se taka razna sporocila "403 To fuj...

Stop! Stran, ki ste jo želeli odpreti žal ni dostopna. Morda je namenjena samo prijavljenim uporabnikom Slo-Techa ali pa jo oklepajo debele verige zasebnosti. V primeru, da ste mnenja, da bi povezava morala delovati nas o tem prosimo obvestite."

skratka mene novi ni preprical, pa spostujem effort ki ste/ga vlagate v njega.

Ne vem res ne vem kaj je s starim tako narobe.

Gandalfar ::

Daj povej kaj si kliknil, da si dobil 403 napako?

Buggy ::

...pa saj v tem je fora, da je kar neki, ce bi bila stvar simpl in transparentna kot stari.slo.tech, bi ti morda se lahko povedal.

zlobcek ::

Ja pizdarija a bo kdo povedu, kva mu ne paše, al ne... En je reku, da mu ni ušeč nov izgled - no shit, men tud 9/10 bab na temu svetu ni ušeč, pa ne morem nč. Tuki se vsaj da na tem kej nardit.
No, saj se zdej tud na ženski da, po eni hollywood šabloni od plastičarjev. Sam mal težje.

Še moja je bolj jasna pr jamranju pa tečnarjenju kot eni tuki.

Pač, stari je star, ta je nov, moderen. Recimo.

gzibret ::

> Daj povej kaj si kliknil, da si dobil 403 napako?

Linke v pritožbah ;)
Vse je za neki dobr!

k4vz0024 ::

Kot da je problem v sinhronizaciji nove in stare strani.... V to preprosto ne verjamem. Stara stran oz izgledala je zelo dober. pa naredite, da bo še nova stran pod opcijo izgledala kot stara. Ali je pač v interesu več reklam?

Primoz ::

Če še niste opazili ... oglasov je na stari obliki ravno toliko kot na novi. Nič več ... in nič manj.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

k4vz0024 ::

No, potem pa ne bo problema napraviti izgled nove strani pod opcijo, kot jo ima stara.

LuGi ::

Ja pizdarija a bo kdo povedu, kva mu ne paše, al ne... En je reku, da mu ni ušeč nov izgled - no shit, men tud 9/10 bab na temu svetu ni ušeč, pa ne morem nč. Tuki se vsaj da na tem kej nardit.
No, saj se zdej tud na ženski da, po eni hollywood šabloni od plastičarjev. Sam mal težje.

Še moja je bolj jasna pr jamranju pa tečnarjenju kot eni tuki.

Pač, stari je star, ta je nov, moderen. Recimo.


Tako je.. deal with it. Izklop stare strani za teh 0.2% tečnob

bluefish ::

No, potem pa ne bo problema napraviti izgled nove strani pod opcijo, kot jo ima stara.
Za tistih 0,2% uporabnikov? Menda ja ne.

PaX_MaN ::

Če še niste opazili ... oglasov je na stari obliki ravno toliko kot na novi. Nič več ... in nič manj.

Tanov ima po prvi novici med, em, Novicami eno več. :P

k4vz0024 ::

Za tistih 0,2% uporabnikov? Menda ja ne.


Okusi so različni in o tem ni debate.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov, lepši in uporabnejši Slo-Tech (III) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Obvestila
508689 (5906) Jaffa
»

Anketa o uporabi Slo-Techa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
9516567 (13371) gzibret
»

videz slo-techa (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
585406 (4058) steev
»

Nov Slo-Tech (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
12815077 (9554) Jst
»

Novi Slo-Tech: meni zelo všeč! (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Slo-Tech
68744007 (25873) Ziga Dolhar

Več podobnih tem