» »

Stari Slo-Tech se ukinja

Stari Slo-Tech se ukinja

PrimozR ::

Alexa zbira informacije iz svojega toolbara.

Kolikšen % uproabnikov browserjev (ajde, izvzemimo IE userje, katerim se toolbari naserjejo kar sami od sebe ;) uporablja toolbare? Kolikšen % njih uporablja Alexinega? Kolikšen je torej % vshe uporabnikov, ki statistiko pošiljajo na ALexine serverje? Še za zabavo, kolikšen % teh živi v kameni dobi in npr. uporablja IE6? 8-)

Lion29 ::

1. kje sploh vidite na alexi statistiko kolko folka uporablja IE6?
2. kot veste alexa zbira podatke le prek njihovega toolbarja (ki ga za firefox ni oz. ga vsaj do nedavnega ni bilo, zdaj pa ne vem)

tak da niti pod razno se nebi orientiral na statistiko alekse
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Gandalfar ::

@roCkY: zgoraj desno mas gumbek << s katerim lahko preklopis med fixno in variabilno sirino designa

roCkY ::

@roCkY: zgoraj desno mas gumbek << s katerim lahko preklopis med fixno in variabilno sirino designa

Ups. Vsega pa res še nisem poklikal.

Ampak FF 3.5.6 mi ne prepozna pravilno širine po povečavi preko robov zaslona. Nikakor ne morem z miško do navigacije na levi, ko je celotna širina strani večja od širine ekrana. Spodnji drsnik mi na levi poravna s srednjim stolpcem. Na desni je OK.

Zadeva pa sicer naredi portal berljiv.

Azrael ::

>Alexa zbira informacije iz svojega toolbara

Sploh nI nujno. Preglej register. Lahko tudi s kakšnim anti spyware programom, čeprav boš na peš odkril še več. Hint Alexa related
Nekoč je bil Slo-tech.

techfreak :) ::

Pa še ekološko je in ne prispeva k izpustu CO2 - črn zaslon porabi manj energije.

Samo še s tem mi začnite, no... :D

LCDji bi naj več energije porabljali za črno barvo ...

Sploh pa vsi privrženci starega stila: kje ste bili zadnjih nekaj let? Zdaj so svetle strani popularne, ne temne.

Dr_M ::

LCDji bi naj več energije porabljali za črno barvo ...


Pravzaprav res porabi manj crna (samo to je pri cca 50W za 1-2W med min porabo in max).
Bom enkrat naredil nekaj meritev. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Buggy ::

Sploh pa vsi privrženci starega stila: kje ste bili zadnjih nekaj let? Zdaj so svetle strani popularne, ne temne.


popularno je tudi biti tepec brez nacel in poslusat neko cudno muziko ter imet pa glavi raztrescenih kup uhanov kamor pade...pa se tega tud ne posluzujem.

AmokRun ::

Slo-tech == črna

JayKay ::

ta bel dizajn je čist dober, bolj všečen kot originalni.

Primoz ::

Mavrik je pripravil prvi osnutek ... če želite, lahko vklopite v profilu. Komentarji dobrodošlji.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

DeeJay ::

Kot razvijalec in oblikovalec spletnih strani vem, da je testiranje v vseh mogočih browserjih lahko včasih zelo mučno in zamudno. Hvalabogu browserji zmeraj bolj sledijo standardu, tako da bo zmeraj manj razlik med njimi, kar se tiče prikazovanja strani.
Dandanes se internetne strani delajo izključno samo še za novejše browserje. Največ za nazaj se gleda IE7. Uporaba IE6 strmo upada in se zato ne testira več.
Če vam stran ne dela lepo na IE6, to pomeni edino, da je čas, da preklopite na kaj novejšega. Noben izgovor ni dovolj dober, zakaj bi ga še uporabljal naprej.

Drugače pa je ta design čist vredu, v prihodnosti pa lahko za tiste najzahtevnejše nardite opcijo preoblek, da si bodo lahko stran oblekli v črno.

Primoz ::

DeeJay ... saj možnost preoblek je ...
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Buggy ::

Mavrik je pripravil prvi osnutek ... če želite, lahko vklopite v profilu. Komentarji dobrodošlji.


Primoz, hvala lepa...tale nov legacy stil je neprimerno boljsi od "nove" crne sheme. No, to bi pa ze bilo za se navadit, ker prejsnega crnega sploh pogledat nisem smel :)

mogoce bi le oba robova obarval v sivo (podobno kot je na star ST), ce se le da...doda malo k razgibanosti. Res ste sedaj naredili dober korak v pravo smer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

DeeJay ::

DeeJay ... saj možnost preoblek je ...

sem lihkar opazil.

Dr_M ::

Mavrik je pripravil prvi osnutek ... če želite, lahko vklopite v profilu. Komentarji dobrodošlji.


Malo bolje je ze.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

nevone ::

Un font, k ste ga mel na starem Slo-techu, se bolje bere na črni podlagi kot ta na tanovem.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

zile ::

Meni se pa zdi zdej že konkretno boljši. Super si tole spremenil Mavrik! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

Primoz ::

Evo ... še font.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

nevone ::

Zdej je font premajhen. Je manjši kot na starem.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

zile ::

Font je sumljivo majhen za "default"! Prejšnji pa je res imel črke preveč skupaj.
Skratka hvala za ves trud! 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

Primoz ::

Bolje?
There can be no real freedom without the freedom to fail.

roCkY ::

Tole pa že gre.

Če bi se še levo lahko premaknil ob razširjenem načinu pa že lahko staro povezavo odstranim iz priljubljenih.

Večina sicer verjetno ne uporablja tako velike povečave. A za komot branje na TV je pa kar priročno nekoliko več povečat.

Matej_K ::

Me likes it :D

Zmeri bolj. Lepo da poslušate naše želje
... .. .

zile ::

Evo ga, superca! Bravo majstri. Font je IMHO taprav.

Primoz ::

Če bi se še levo lahko premaknil ob razširjenem načinu pa že lahko staro povezavo odstranim iz priljubljenih.


Prosim pojasni, kaj si želel povedat.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Dr_M ::

In kdaj bo star st prenehal delovat? :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Lion29 ::

sem vklopu legacy temo za 2 min sem skoraj bruhal :)

sej pravim stvar navade.. mi je pa zlo vsec vecji font (sicer malo prevelik ampak ok)

primoz, bi lahko se na beli temi po defaultu zvecali font?
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

roCkY ::

Če bi se še levo lahko premaknil ob razširjenem načinu pa že lahko staro povezavo odstranim iz priljubljenih.


Prosim pojasni, kaj si želel povedat.

Gor nekje sem že napisal, da če uporabim "polno širino strani" se ne morem pomaknit do levega robu strani, ko povečam. Torej ne morem do navigacije na levi. FF 3.5.6 ...

Spodnji drsnik se začne na začetku srednjega stolpca in ne na robu strani.

zile ::

Še nekaj me zanima. Pri starem slo techu je bilo pod uporabniškem imenu napisano, kdaj se je oseba registrirala. Bo ta "feature", da takoj vidiš to informacijo, implementiran.
Namreč večkrat ignoriram kakšne "debilkote", ki ustvarijo račun in začnejo trosit bedarije po forumu.

nevone ::

Zakaj ne date takšnega fonta, kot je bil na starem? Tisti je veliko bolj kompakten.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Primoz ::

nevone .. točno isti je sedaj. Copy paste.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

nevone ::

Jah potem pa ne vem, zakaj je drugačen. Lahko naredim PtrScr obeh, boste vidli da ni enak.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

pershi ::

Tole je pa precej bolje. Predvsem veliko boljsi font, stran je po mojem mnenju tako veliko bolj berljiva. Tudi meni na levi je boljsi v sivi barvi.
Pohvale z moje strani.

lp, p

Primoz ::

Dr_M: stari bo nehal delovati, ko se bo meni zazdelo, da smo rešili večino racionalnih pripomb v zvezi s tem. Torej ... če je mogoče z minimalnim vložkom bistveno zmanjšati stopnjo nesreče, ki jo bomo z izklopom povzročili, se bomo to potrudili storiti. Ampak do neke meje. In samo na racionalne pripombe. Samozadosten bluz o nekih 42% ne kvalificira.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Dr_M ::

No, stanje na novem ST se res izbolsuje.
Pa pri pisanju novega posta so crne nenormalno velike :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Icematxyz ::

Dejansko ta legacy tema je korak v pravo smer.

Osebno bi mi bilo všeč še če bi se izpis datuma in ure obarval na isti način kot star slo-tech. In ne oboje modro.

Glede pisave in njene velikosti pa ali ista kot na starem slo-tech. Ali pa ista kot pisave v preostalih temah (bela modra črna).

Pa pri anketi je barva pisave in ozadja takšna da vse skupaj preveč zbledi.

Pa navigacijski menu na vrhu. Če bi bil kot na starem kombinacija modra in bela in ne le trenutno stanje kjer je vse modro.

In da v tem oknu ko to pišem je napram ostalim stilom (črni bel moder) pisava bistveno večja. (Se pravi mislim v WYSIWYG editorju)

Pa še številke strani (1 2 ... 3 4 5 6) bi jaz raje bele kot modre. Kot je na starem slo-tech.

Pa teme zadnjih 24ur je pisava večja oziroma bolj odebeljena kot ostali stili? In stari slo-tech. To osebno mi ni preveč všeč. Kot močen cleartype. Brez cleartype sploh vključenega. :)

P.S. A sidebare ste v legacy povečali? Se mi je zdelo da vidim manj vsebine.

Zgodovina sprememb…

roli ::

Hmmm če že delate legacy teme - a bi lahko kdo mojo verzijo hladno modrega stila vtaknil med teme? Ker tako bi lahko do svoje teme prišel tudi iz drugih računalnikov, ker sedaj lahko samo iz tega kjer imam nameščen stylish.
http://www.r00li.com

Primoz ::

andrej ... pošlji na primoz@slo-tech.com

Če bo stvar po dveh mesecih uporabljajo več kot 50 ljudi, lahko ostane za stalno (ali pa če obljubiš redno vzdrževanje pri novih funkcionalnosti ... potem je vseeno če jo uporabljajo samo trije poleg tebe).
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Gandalfar ::

Če bi se še levo lahko premaknil ob razširjenem načinu pa že lahko staro povezavo odstranim iz priljubljenih.


Prosim pojasni, kaj si želel povedat.

Gor nekje sem že napisal, da če uporabim "polno širino strani" se ne morem pomaknit do levega robu strani, ko povečam. Torej ne morem do navigacije na levi. FF 3.5.6 ...

Spodnji drsnik se začne na začetku srednjega stolpca in ne na robu strani.


se da dobit screenshot? :)

pershi ::

Se ena pripomba glede fonta, pa ne vem a je to problem samo na mojem racunalniku ali tudi drugje. Vidim, da je tipografija enaka kot na starem slo-techu ampak na mojem racunalniku so crke v novem za cca 20-30% bolj siroke kot v starem.
 Printscreen

Printscreen

za primerjavo.
(oba printscreena narejena na WinXP - z izklopljenim cleartype-om, Firefox 3.5.6).

Sicer je font zdaj veliko boljsi kot na zacetku, ce je mozno bi pa vseeno raje uporabljal enakega kot je bil na stari strani.

lp, p

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pershi ()

Primoz ::

Refresh (hard refresh).
There can be no real freedom without the freedom to fail.

pershi ::

Refresh ni pomagal (niti hard refresh) sem pa naredil nov profil v Firefoxu in zdaj deluje tako kot je treba.
Moj prejsnji post lahko ignorirate.
Hvala za pomoc.

lp, p

nevone ::

Tale font je pravi balzam za oči :)

Še en predlog imam. Črna, ki je ozadje je je preveč. Mogoče je treba ozadje samo posvetlit, ali pa dat kakšen zanimiv raster. Ker tudi to je bistvena razlika od tastarega, da ima tastari manj črne, oziroma je ta skoncentrirana na območja, ki se večino časa berejo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Dr_M ::

To sem opazil pri straneh, ki sem jih sel gledat, kako majo reseno to z ozadjem.

Robovi so vedno drugacne barve (recimo 3-4cm), tako kot je to tudi na starem ST (crno ozadje in sivi robovi). Precej manj obremenjuje oci.
Tudi ce je belo ozadje, pa crni robovi, je se vedno mnogo bolje, kot celo belo ozadje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

nevone ::

Še en predlog. Tisti obrazki so videti bolj človeški in prijazni, če je obraz svetlejši kot poteze na obrazu. Pa tudi svetlejši obrazki nekako utrdijo celotno formo. Jest bi jih na vašem mestu posvetlila. Ne v takšne kot so na belem stilu, ampak samo svetlejše.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

bauci ::

Hvala za spremembo. Samo še modro barvo spremeni pa bo!

Icematxyz ::

Pa "quote" sličica če se ne motim. Zraven linka citiraj ima kot kaže težave napram črnem stilu.

Zgodovina sprememb…

V-i-p ::

Primoz: hvala ker se trudite ugodit tudi nam, starim, ki ne moremo brez old stila. Tole zdaj je že res veliko boljše kot prej. Priznam, da ne vem zakaj sem se pri ostalih straneh hitro navadil novih stilov, pri s-t pa nikakor noče in noče it od starega stran :]
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

nevone ::

Priznam, da ne vem zakaj sem se pri ostalih straneh hitro navadil novih stilov, pri s-t pa nikakor noče in noče it od starega stran :]


Ker je bil stari črni stil veliko lepši/berljivejši od novega. Čisto enostavno.

Jest sem na belem stilu in me črni sploh ne zanima. Samo k ste že glih tolk jamral, sem pa šla pogledat in je bil res mora za oči. Mislim, da je bil bistveni problem font. Sedaj bi pa lahko še z nekaj manjšimi spremembicami naredili piko na i.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov, lepši in uporabnejši Slo-Tech (III) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Obvestila
509057 (6274) Jaffa
»

Anketa o uporabi Slo-Techa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
9517232 (14036) gzibret
»

videz slo-techa (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
585643 (4295) steev
»

Nov Slo-Tech (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
12815493 (9970) Jst
»

Novi Slo-Tech: meni zelo všeč! (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Slo-Tech
68745173 (27039) Ziga Dolhar

Več podobnih tem