» »

Stari Slo-Tech se ukinja

Stari Slo-Tech se ukinja

Dr_M ::

Nej se naredi anketa?
Meni je tudi star ST zakon. Novega redkokdaj odprem, ker je totalno nepregleden.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Primoz ::

Anketa za kaj? da še enkrat ugotovimo, da je razmerje 99,8:0,2.

Stari ST je (bil) "zakon" leta 2000. Na novem imate sedaj popravljene glavne IE6 napake, morda bo odpravljena še kakšna.

Ideja, da se staro stran vzporedno vzdržuje ad infinitum ni izvedljiva. Če bo kdo povedal kakšno tehtno pripombo ali idejo ali kako drugače povedal kaj ga moti na novi strani (razen tega, da ni enaka stari), pa se bomo vsi skupaj potrudili odpraviti opisane neprijetnosti.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Spajky ::

Lep pozdrav vsem skupaj in vas obveščam, da ko ne bo več deloval star.ST, mene verjetno ne bo več tle; dobite me na kakih drugih forumih, če me bo glih kdo pogrešal :D 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zheegec ::

jutri se grem v italijo pritožit ker ne delajo več Alfa Romeo Spider letnik 1960, PA TAKO LEP JE BIL :))
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

tomaz- ::

no, pa še mojih deset centov:

Prebiram vas tudi zdaj, ko ste ( smo ) v novi preobleki, čeprav mi je bila stara precej bolj všečna.. Ni vse novo avtomatsko tudi lepše in boljše

Mavrik ::

*sigh*

Kot že rečeno, neprimerno bi nam olajšali delo pri izboljševanju portala, če bi nam opisali kaj točno je narobe, da lahko potem popravimo.
The truth is rarely pure and never simple.

energetik ::

Meni pa ni jasno, zakaj vam je enim tako zelo všeč stari ST in novi tako zanič?
Na obeh sem uporabljal (uporabljam) hladnomoder stil in na novem ST vidim kvečjemu kakšno izboljšavo, slabosti praktično nič..

LuGi ::

Je lepše in boljse =) Down with star :grin:

steev ::

Sej je bil meni nov s-t isto čuden, po enem tednu uporabe se pa navadiš.
:|

Dr_M ::

jutri se grem v italijo pritožit ker ne delajo več Alfa Romeo Spider letnik 1960, PA TAKO LEP JE BIL :))


A grem lahko s tabo? Grem se namrec pritozit, da alfe delajo >:D :)



Anketa za kaj? da še enkrat ugotovimo, da je razmerje 99,8:0,2.


Eh, a toliko je? Ja se vidi, da so samo otroci kle, ker takoj vse kar je novo pograbijo, pa tudi ce je slabse. :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

Men je pa ta "Nov" izgled velik lepši od starega.Verjetno stvar navade ..;)
Še najbolš na S-T je to da ni bednih userbarjev pa avatarjev oz podobnega sranja..
#brezpodpisa

Tilen ::

Jaz si še vedno želim :

ST1



ST2




Takšen nov slo-tech mi je dosti bolj sprejemljiv. Pač je blo treba editirat ene stvari za OSEBNO dobro :>

Ne vem zakaj mora biti vse podčrtano...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Blazz ::

matthai, dej poglej mal iz druge strani...

zakaj bi moral portable apps uporabljat za browsanje 1 websitea. Čisto vsi ostali websitei, kjer browsam (novičarski slovenski, ostali tech forumi, itd) delujejo v IE6, slo-tech pa ne deluje. Precej šalabajzersko. Sej zastopm, da se stara stran poslavlja, star-novi izgled - to mi je vseeno, samo ko bi vsaj nova malce bolje delovala v IE6.0 (ikone nebi bile čez tekst). Da se reče da je IE 6.0 za na smetišče je precej slab izgovor za lenobo, da se kodo strani samo toliko popravi da je berljiva. Tu se samo pokaže lenoba samega tima, ki je prenavljal stran.

Zato apeliram na developerje, da si vzamejo tiste 30 min cajta in pregledajo kodo, da bodo vsaj forum in novice BERLJIVE. Če bomo pa želeli IE 6.0 userji uporabljati napredne funkcije strani pa bomo nagradili browser (ali pa uporabljali portableapps, kot v mojem primeru, ko sem v službi). Samo pa da nas stran sili v prenovo browserja se mi zdi pa malce smešno. če ne še kaj drugega.

Icematxyz ::

Sam pa odobravam da IE6 ni več podprt. Nasploh.

Primoz ::

Ikone niso več čez tekst ... problem je samo še un plus. Popravljeno v soboto. Če še vedno vidite ikone čez tekst počakajte nekaj dni ali naredite force-refresh.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Zheegec ::

se strinjam, to je odlična iniciativa da počasi vsi preidejo iz IE6.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bauci ::

Prosim ne ukinite star Slo-Tech, če bo pa že ukinjen pa naredite vsaj barvni izgled tak kot je bil ta star. Ta nov (vse tri barvne kombinacije) so za moje oči veliko bolj utrujajoče kot ta star. Ta nov črn zaradi modre barve teksta ni OK. Niso vsi uporabniki foruma stari 20 let.
Lep pozdrav, Boris

Buggy ::

se pridruzujem temu kompromisu, mojim ocem tudi ne godi nova crna shema/stil. Ce bi lahko prevzeli barve pisave in stil iz starega na novem (tudi siv robni pas), bi lazje prenesel ukinitev starega ST-ja. Hvala

xtrEeme ::

Škoda, škoda da se ukinja stara tema. Stari slo-tech mi je bil ena najlepših slovenskih računalniško tematskih strani oz. forumov in sem ga aktivno obiskoval dolga leta. Na tole novo stran se stežka navadim, saj je izgled občutno manj prijazen očem...

T-h-o-r ::

lol, kr vsi še nek IE 6 uporabljajo

idite na konkurenco ali novejše verzije ie, pa nebo nobenih težav
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

V-i-p ::

se pridruzujem temu kompromisu, mojim ocem tudi ne godi nova crna shema/stil. Ce bi lahko prevzeli barve pisave in stil iz starega na novem (tudi siv robni pas), bi lazje prenesel ukinitev starega ST-ja. Hvala

x2
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

bauci ::

T-h-o-r,
a si lahko predstavljaš, da lahko nekdo, ki bi rad star izgled foruma, uporablja Firefox in ne IE?

T-h-o-r ::

to je drugo

večina, ki se jih pritožuje pa še vedno uporablja IE6

we're not in stone age anymore
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

bauci ::

No,
we're not in stone age anymore but there are still some dinosaurs around.
Lep pozdrav, Boris

Keyser Soze ::

OM, F, G!

Matej_K ::

se pridruzujem temu kompromisu, mojim ocem tudi ne godi nova crna shema/stil. Ce bi lahko prevzeli barve pisave in stil iz starega na novem (tudi siv robni pas), bi lazje prenesel ukinitev starega ST-ja. Hvala


Jaz tudi podpiram tole...
Naj bo nov slo-tech ampak naj bodo barve tako kot pri starem!!!
Nov črn stil je dosti slabše berljiv kot stari črni stil!

Prosim
... .. .

zile ::

Nov stil bi bil še nekako sprejemljiv, če ne bi bila čist vsaka beseda podčrtana. :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

roCkY ::

Kot sem že v temi "predlogi" napisal.
Besedilo mi kratkomalo ni berljivo brez precejšnjega truda neglede na povečanje, ki mi ga FF omogoča. In zaradi tega se komot odrečem vsem bombončkom, ki so nekateri zelo domiselni in tudi uporabni v novi verziji. Pisava mi nekako ne gre v oči. Naslovi v tretji barvi preveč izstopajo pri seznamih predvsem v gornjem delu strani, ko je levo in desno še "oblaček".

1. rešitev spravit vse navigacijske "oblačke" na levo stran in raztegnit uporabno besedilo na desno. Če uporabnik poveča "CTRL + "+"" se vse lepo raztegne in ostane zadosti širine za uporabno besedilo.
2. rešitev dodat možnost povečanja besedila uporabnega dela = srednjega stolpca.

Aja uporaba skoraj izključno na LCD TV z nekako priporočene razdalje. Vse delam iz iste pozicije. Tudi povsem resne zadeve. Sem pa na netu precej in večinoma težavic nimam. Vsaka stran se mi z nekaj "CTRL +" ukazi naredi berljiva. Ponekod grejo sicer reklame v desnem stolpcu prek roba kar je sploh uporabno.

Edit: Če nas je res le 0,2% bomo pa tudi morali preživet z novo podobo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roCkY ()

Buggy ::

dejte no admini, vsedite se ob kavici upostevajte prosnje in za voljo starih casov uredite novo stil, ki bo resnicno povzel stari ST. Saj vem da zmorete.

malo za salo: na sihtu, ko je sef videl, da sem imel odprt star ST je to se odobraval z novim crnim stilom pa bo se mislil, da gledam kaksen warez ali pa XXX , bel pa je itaq tako genericen, da si sploh nic ne bo mislil :)

poweroff ::

matthai, dej poglej mal iz druge strani...

zakaj bi moral portable apps uporabljat za browsanje 1 websitea. Čisto vsi ostali websitei, kjer browsam (novičarski slovenski, ostali tech forumi, itd) delujejo v IE6, slo-tech pa ne deluje. .... Da se reče da je IE 6.0 za na smetišče je precej slab izgovor za lenobo, da se kodo strani samo toliko popravi da je berljiva. Tu se samo pokaže lenoba samega tima, ki je prenavljal stran.


Ne, poglej ti iz moje strani. IE6 zaustavlja razvoj. Zaradi tega, ker IE6 še vedno obstaja, morajo spletne strani toliko več vlagati v backward compatibility, namesto, da bi se usmerile v razvoj.

Ne gre za lenobo razvijalcev. Gre za to, da je Microsoft z IE6 dosegel nepošten monopol na področju spletnih brskalnikov in s tem zaustavil razvoj spleta za mnogo let. Brezbrižni uporabniki pa ste mu s tem pomagali.

Sedaj je čas, da plačate za svojo brezbrižnost. Če bi bilo po moje, se na take uporabnike ne bi oziral. Kdor se ne prilagodi, umre.

P. S. S prenovo Slo-Techa nimam nič.

Bi pa potegnil še eno analogijo. Sedaj prehajamo na digitalno TV. Gotovo se bo našlo nekaj fosilov, ki svoje TV pa že ne bi zamenjali za DVB-T. Naj sedaj zaradi nekaj teh ljudi, ki izključno iz svoje lenobe in komoditete nočejo sprememb zaustavimo splošni napredek cele države? I don't think so.
sudo poweroff

subby ::

ta teden sem se začel uvajat na novo temo.. sicer je moteča za oči ampak ima kar dost prednosti
rip star.slo-tech.com :(

poweroff ::

dejte no admini, vsedite se ob kavici upostevajte prosnje in za voljo starih casov uredite novo stil, ki bo resnicno povzel stari ST. Saj vem da zmorete.


Glej, zakaj bi ekipa Slo-Techa namenila x EUR ali x ur svojega časa za prilagoditev strani da bo delala v MSIE 6? Zakaj tega denarja ali časa ne bi raje namenili za razvoj novih tehnologij ali vsebin?

Samo zato, ker je pač nekaj uporabnikov tako nemarnih ali nazadnjaških, da se jim ne ljubi poupdatati svojih spletnih brskalnikov ali namestiti Portable Firefoxa?

Halooo?
sudo poweroff

bauci ::

Izgleda, da nekaj uporabnikov foruma ne razume naših prošenj. Nismo proti prenovi Slo-Techa. Prosimo samo, da nam omogočite pogled novih strani v stilu starega Slo-Techa - črno ozadje - bel tekst.
Matthai: Ali moramo zaradi tega "umreti"? Mimogrede - vse tri TV v hiši imam že nekja mesecev pripravljene za prihod digitalne TV.
Kdo od nas, ki bi radi "star" pogled Slo-Tech pa sploh govori o MSIE 6? Govorimo o barvah!
lep pozdrav, boris

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bauci ()

poweroff ::

Nočem biti nesramen, vendar - je tako težko zdownloadati portableFirefox? Če ja, potem se sprašujem, kaj iščete na tehnološkem forumu.
sudo poweroff

ender ::

Izgleda, da nekaj uporabnikov foruma ne razume naših prošenj. Nismo proti prenovi Slo-Techa. Prosimo samo, da nam omogočite pogled novih strani v stilu starega Slo-Techa - črno ozadje - bel tekst.
A je tako težko kliknit na nastavitve računa in tam izbrati črn stil?
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

bauci ::

Zakaj bi pa imel portable Firefox, če uporabljam običajen "inštaliran" Firefox?

Ender,
ni težko. Je pa za moje oči grdo. Ali si videl črn stil? Modri naslovi tem? Na levi strani modro ozadje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bauci ()

bluefish ::

Za spremembo barv lahko uporabite tudi GreaseMonkey dodatek za FF. Eden od navdušencev nad starim ST bo pa najbrž mimogrede skupaj spravil nekaj vrstic JS kode.

Buggy ::

Glej, zakaj bi ekipa Slo-Techa namenila x EUR ali x ur svojega časa za prilagoditev strani da bo delala v MSIE 6? Zakaj tega denarja ali časa ne bi raje namenili za razvoj novih tehnologij ali vsebin? Samo zato, ker je pač nekaj uporabnikov tako nemarnih ali nazadnjaških, da se jim ne ljubi poupdatati svojih spletnih brskalnikov ali namestiti Portable Firefoxa? Halooo?


matthai: dej ne bluzi no...kaksen IE& bog te maznu. Striktno uporabljam FF in meni ni problem prikazovanje same kode, ampak IZGLED forme z barvno shemo, ki je na novem drugacen od starega ST. Jasno? NE? ...se enkrat ..ne kompatibilnost z IE6 temvec izgled novega.

bauci ::

Buggy,
izgleda, da me edino ti razumeš :D. Hvala!

gzibret ::

Da pristavim moj piskerček....

Prehod na nov ST je bil boleč. Ampak le 2-3 dni - s hitro navadiš. Ne boste verjeli, uporabljam belo barvno shemo, čeprav sem prvotno mislil, da mi brez črne živeti ni. Nov ST ima tudi kar nekaj featurjev, katerih tastari nima. In nekaj od njih je zelo uporabnih. Poskusite, ne bo vam žal.

Sedaj, če pogledam star ST, mi je kar nekam čuden....
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

poweroff ::

Ja, nekdo je zgoraj govoril o IE6 kompatibilnosti.

Drugače pa - meni je bila bela čudna, ampak tudi samo par dni. Sem jo pa uporabljal že testno. Zdaj ne grem nazaj na drug stil.
sudo poweroff

Highlag ::

Hmm.. Berem pa mi ni nič jasno. Uporabljal sem pri obeh straneh enako - temno predlogo. In kar se tiče barv ni nič spremenjeno. Vsaj na moj uč ne. O kakšno modro barvo teksta nekateri omenjate, pa da ni berljivo. Saj so barve enake? Edino menija levo in desno sta drugačna. No pa prelomi med posameznimi prispevki.

Kar se tiče pa IE6.... težit adminu, da ga zamenja če drugega ne lahko kakšno nesnago fašete.
Never trust a computer you can't throw out a window

bauci ::

Naslovi tem so modre barve. Leva stran je modre barve. Vsi glavni naslovi so modre barve.

AmokRun ::

In ta modra barva je zdaj tak strašen problem, da ne moreš uporabljat novega ST-ja?

karafeka ::

Na starem je font bolj bele barve (ali pa je bolj poudarjen), tako da ga je veliko lažje brat, kot tule. Se oči manj naprezajo.
Imam pa na obeh črn stil.

bluefish ::

In na koncu se izkaže, da imate le placebo. Če si vzamete minutko časa za pregled obeh črnih stilov, potem lahko vidite, da je pri obeh pisava #A4A4A4. Je pa res, da je pisava druga.

Lion29 ::

vecina sajtov je crno na belo in ne otherway arround... tako da ne tle neki nakladat, da je bolje in kaj jaz vem se kaj... stvar je samo V NAVADI...

jaz sem rabil precej casa, da sem presaltal iz starega na novega in da me ni vec motlo... zdaj nebi sel nazaj za nic na svetu

in tako je z vsako stvarjo.. (med drugim tudi FB)... cim je kaka sprememba pac pokcari naso rutino.. in ceprav je sprememba na bolje nam ni lagodno...

ampak dejmo malo iz nase comfort zone in zadihat!


in jebem v glavo vse tiste ie6 in 7 userje... zaradi vas se mi je zdeformiral dnk in imam ziher 10 let manj zivljenja...

pizdaaaaaaaaaaaa
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

roli ::

Vsi, ki vas moti nova barvna shema lahko glede tega tudi nekaj uredite. Tako kot sem si jaz po svoje modificiral hladno moder stil iz starega slo-techa si ga lahko tudi vi. Napišete svoj stil in uporabite dodatek za firefox (stylish), ki vam prepiše default stil z vašim. In imate custom izgled po meri:


Tale stil uporabljam že od takrat ko je ven prišel nov izgled slo-techa. Malenkost napakic sicer ima ampak drugače pa je lepa kopija starega stila.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

PrimozR ::

Lep pozdrav vsem skupaj in vas obveščam, da ko ne bo več deloval star.ST, mene verjetno ne bo več tle; dobite me na kakih drugih forumih, če me bo glih kdo pogrešal :D 8-)

Svet se je premaknil naprej, zdej mamo že celo DDR3, ne samo DDR, PCIe reže, dual, quad in celo hexacore procesorje. Aja, pa IE7 in IE8, ki, poleg IE6, po verzija kloni po tržnem deležu proti FF3.5 THe world has moved on, i suggest you do too.

Da pristavim moj piskerček....

Prehod na nov ST je bil boleč. Ampak le 2-3 dni - s hitro navadiš. Ne boste verjeli, uporabljam belo barvno shemo, čeprav sem prvotno mislil, da mi brez črne živeti ni. Nov ST ima tudi kar nekaj featurjev, katerih tastari nima. In nekaj od njih je zelo uporabnih. Poskusite, ne bo vam žal.

Sedaj, če pogledam star ST, mi je kar nekam čuden....

Nekam? It's unbearable! :P

@primoz

Template:Msieshare1 @ Wikipedia

(updated 10.dec)

http://slo-tech.com/forum/t391700/0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Dr_M ::

Nekam? It's unbearable! :P


Meni ravno obratno. Star dosti lazje za brat, kot nov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov, lepši in uporabnejši Slo-Tech (III) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Obvestila
508629 (5846) Jaffa
»

Anketa o uporabi Slo-Techa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
9516468 (13272) gzibret
»

videz slo-techa (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
585377 (4029) steev
»

Nov Slo-Tech (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
12815012 (9489) Jst
»

Novi Slo-Tech: meni zelo všeč! (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Slo-Tech
68743835 (25701) Ziga Dolhar

Več podobnih tem