» »

Stari Slo-Tech se ukinja

Stari Slo-Tech se ukinja

krho ::

Ej 6karji utihnite že 1x, ker ste v Sloveniji pod 10%
@ostali: ja bela malce seka ven, je pač potrebno svetlost na zaslonu zmanjšati ali zamenjati temo. V končni fazi se pa tako ali tako navadiš. Jaz recimo sovražim črno ozadje in bele črke, ker mi je to težje brati kot obratno na starem sem imel recimo zato raje nastavljeno ledeno modro.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Netrunner ::

jaz berem samo star.slo-tech.com ker nov dizajn in vse varjante le tega so kar nekaj .. moj obisk slo techa se bo drastično zmanjšal če se bo odstranilo stari dizajn ... če so že na izbiro barvne kombinacije zakaj ne pustite tudi stare teme... kaj vas stane ??? saj teče ena baza v ozadju .. ne rabite 2x pisat.

no .. kakorkoli .. če se le da obdržite tudi stari izgled ...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

steev ::

Omogočite da si vsak svoj CSS uploada pa bo. Pa naj si potem vsak po svoje priredi stran.
:|

Tilen ::

Omogočite da si vsak svoj CSS uploada pa bo. Pa naj si potem vsak po svoje priredi stran.


To seveda zna vsak!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bluefish ::

Kot sem rekel - eden od nostalgikov nedvomno toliko obvlada JS, da lahko za GreaseMonkey spiše skripto, ki bo prilagodila stran.

Ali pa varianta, ki jo je omenil rolihandrej.

techfreak :) ::

Kaj pa Google pravi, glede na to, da imate na poddomeni podvojeno vsebino?

nevone ::

Jest uporabljam bel stil. Sem pa šla gledat črnega in moram rečt, da so tam barve res zoprne. Nemara bi bilo smiselno tisti stil popraviti, da bo bolj prijeten za oči. Ker zdaj je res zoprn. Tista bela in črna sta preveč v kontrastu, potem tista highlighted bela kar bode v oči.

Res premislite, če se da kaj narest na črnem stilu.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

Vse kar je narobe na črnem stilu so obrazki in uporabniška imena. Oboje potemnite, da bo ostali tekst, ki se bere bolj izstopal.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

pershi ::

+1 @nevone

Poleg tega bi morali uporabit še enak font kot na starem, pa bi bil tudi nov črni stil čisto super.

lp, p

ender ::

Obrazi na črnem stilu so ponavadi črni, samo vsake toliko časa se strežnik nekaj zmede in začne servirati bele. Pomaga, če se odjaviš in ponovno prijaviš.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Primoz ::

pomaga če ne menjaš stilov :D Ker menjave stila ne upoštevamo pri vračanju "302 not modified". Pač izbereš kaj imaš in to uporabljaš ... in dela. Če menjaš, ob vsaki menjavi dela nekaj minut malo mešano.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

ender ::

Nikoli ne menjam stila, ampak vedno mi sčasoma postanejo obrazki beli.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Steinkauz ::

FOlk ki je na starem, probite par dni met nov slo-tech, se čist lepo navadiš.
Sam nov črn stil je res prehud za oči, tko da furam belo. Neki časa rabiš, da se navadiš, pol je pa čist kul.
Bi mogl že na začetku sam na novga prešaltat, tko kot večina strani nardi, pa pač folk se pizdi par dni, pol se pa navadjo...

nevone ::

pomaga če ne menjaš stilov :D Ker menjave stila ne upoštevamo pri vračanju "302 not modified". Pač izbereš kaj imaš in to uporabljaš ... in dela. Če menjaš, ob vsaki menjavi dela nekaj minut malo mešano.


U glavnem tisti svetli obrazki so moteči, poleg tega so moteča tudi svetla nickname imena. Te morate posiviti (samo ne dat tisto modro, kakšna bolj diskretna siva bo boljša) in bo 100x bolj čitljivo. Ker sedaj pa preveč bodejo v oči. Če bi bili levo od teksta, to mogoče ne bi bilo tako moteče, ker pa so med tekstom pa motijo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

root987 ::


U glavnem tisti svetli obrazki so moteči, poleg tega so moteča tudi svetla nickname imena. Te morate posiviti (samo ne dat tisto modro, kakšna bolj diskretna siva bo boljša) in bo 100x bolj čitljivo. Ker sedaj pa preveč bodejo v oči. Če bi bili levo od teksta, to mogoče ne bi bilo tako moteče, ker pa so med tekstom pa motijo.

Barva imena in teksta je enaka?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

nevone ::

Vso svetlečo belo morate zamenjat v nekaj bolj temnega. Tudi obrazki so na črnem stilu grdi, zato morajo biti čim bolj diskterni.
Nakako takole:
  Takole

Takole



Pa tudi na ekranu kjer se prikazujejo teme, je potrebno svetlo belo zamenjat v nekaj temnejšega. Potem po stvar prebavljiva.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

waters ::

Jaz sem tudi zato da se ohranja stari stil.

nevone ::

mogoče tudi ne bi bilo neumno razmisliti o opciji, da prikazovanje tem spravite nazaj v tabelaričen način. Meni se zdi bolj pregleden in verjetno še marsikomu.

Takole nekako:
 Teme

Teme



Tisti podčrtani linki tudi preveč obremenjujejo shemo. Dejte raje za odtenek drugačno sivo (rahlo modrikasto), namesto podčrtavanja.

Sem gledala črni stil na starem slotechu in je res boljši od novega. Jest sem sicer prej uporabljala hladno moder stil, ki ni bil preveč lep, sedaj pa uporabljam belega in sem se že povsem navadila. Ampak razumem pa tiste, ki so uporabljali na starem Slo-techu črn stil in bi ga radi še naprej, da jim je mučno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Tilen ::

Kakorkoli obrnem, tole se mi najbolje bere. :)

Teme


Original

Post


Original

Novice


Original
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

nevone ::

Se strinjam, da je bistveno boljše od tega kar je sedaj.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

poweroff ::

Pa še ekološko je in ne prispeva k izpustu CO2 - črn zaslon porabi manj energije.

Samo še s tem mi začnite, no... :D
sudo poweroff

nevone ::

Pa še ekološko je in ne prispeva k izpustu CO2 - črn zaslon porabi manj energije.

Samo še s tem mi začnite, no...


Tole je pa čist Thomasov stil, hehe ...

Tle se pogovarjamo o tem, kako bi bil črn stil bolj prijeten za oči, če je enim že tako ljub, ti pa vpadeš s temle notr. Hitr se učiš. :P

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

bluefish ::

Dajte no, zaradi tistega modrega menija zganjati tako paniko, kot da je forum sedaj čisto drug.

nevone ::

Anketa za kaj? da še enkrat ugotovimo, da je razmerje 99,8:0,2.


Ti imaš tudi podatek, koliko jih uporablja črn stil na novem Slo-techu, ker jokajo predvsem tisti.

Vsi ki smo se navadili na belega, skoraj nimamo več pripomb.

In to kar predlaga Tilen je res bolj prijazno očem.

Ne vem, no, vaša stvar.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Icematxyz ::

Takšnega črnega bi jaz imel na defolt. Se zelo lepo bere. Pa da ni vse skupaj (povezave) podčrtano mi je tudi všeč. Ampak da so raje link v beli barvi.

Trenutno sem na belem stilu. Ker mi črni ne odgovarja. Če bi pa bil črni stil podoben staremu slo-tech pa bi po vsej verjetnosti bil na črnem stilu.

ender ::

Meni je že od začetka novi črni stil precej boljši od starega, tisti predlog mi pa ni všeč, ker naredi povezave preveč kontrastne.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Dr_M ::

Bom napisal, zakaj ne maram novega ST. Nastavljeno imam crno temo, ker bele ne morem gledat niti 5 minut.
1. Ikone ob temah so kr neki. Na starmu si tocno vedel, kere teme si pogledal in katere ne (rumena/rdeca ikona primernih velikosti). Pri novemu mi nikoli ni jasno za kaj se gre. Sele ko se priblizam monitorju se dejanko vidi razlika (ja nismo usi stari 20 ali manj let)
2. Levi meni je modre barve z malimi crnimi crkami? Siva podlaga in bele crke bi bile super.
3. Naslovi tem modri, oddelki beli. Vse kar vidim so oddelki, ker bela mnogo bolj izstopa. (na staremu je sicer vse belo, ampak so oddelki z zelo majhnimi crkami).
4. Flash reklama pod prvo novico?!
5. Izgled novic je pri stari temi mnogo bolj pregleden. (vsaj datum ima na vhu, ga res ne mores zgresit)
6. Komu so tista "face" namenjene, mi ni cisto jasno (in ja bele so v crni temi)
7. Tekst in imena uporabnikov so enake barve (ceprav je velikost crk malenkost razlicna), pozicija imen je katastrofa. Za podpise si moram pa se eno dobro povecevalno steklo kupit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

nevone ::

Predlagam anketo:

Uporabljam bel stil in mi JE všeč.
Uporabljam bel stil in mi NI všeč.
Uporabljam črn stil in mi JE všeč.
Uporabljam črn stil in mi NI všeč.
Uporabljam moder stil in mi JE všeč.
Uporabljam moder stil in mi NI všeč.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Dr_M ::

In potem se bo najdu pametnjakovic, ki bo reku "zakaj pa uporabljas ta stil, ce ti ni usec"...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

nevone ::

In potem se bo najdu pametnjakovic, ki bo reku "zakaj pa uporabljas ta stil, ce ti ni usec"...


Pametnjakoviči se vedno najdejo.

Ampak okvirno bi pa Slo-tech le izvedel, koliko so ljudje zadovoljni s temi shemami. Ker večina jih itak ne jamra, tudi če jim kaj ni všeč, se raje prilagodijo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

PrimozR ::

Pa še ekološko je in ne prispeva k izpustu CO2 - črn zaslon porabi manj energije.

Samo še s tem mi začnite, no... :D

Si prepričan?

AmokRun ::

To kar je Tilen predlagal, je tudi meni všeč.
+
Levi meni in anketo bi malo odmaknil od levega roba (tako kot je na desni).
Levo in desno stran bi dal na isto višino, ker sedaj je čudno zamaknjeno.

PrimozR ::

Bom napisal, zakaj ne maram novega ST. Nastavljeno imam crno temo, ker bele ne morem gledat niti 5 minut.
1. Ikone ob temah so kr neki. Na starmu si tocno vedel, kere teme si pogledal in katere ne (rumena/rdeca ikona primernih velikosti). Pri novemu mi nikoli ni jasno za kaj se gre. Sele ko se priblizam monitorju se dejanko vidi razlika (ja nismo usi stari 20 ali manj let)
2. Levi meni je modre barve z malimi crnimi crkami? Siva podlaga in bele crke bi bile super.
3. Naslovi tem modri, oddelki beli. Vse kar vidim so oddelki, ker bela mnogo bolj izstopa. (na staremu je sicer vse belo, ampak so oddelki z zelo majhnimi crkami).
4. Flash reklama pod prvo novico?!
5. Izgled novic je pri stari temi mnogo bolj pregleden. (vsaj datum ima na vhu, ga res ne mores zgresit)
6. Komu so tista "face" namenjene, mi ni cisto jasno (in ja bele so v crni temi)
7. Tekst in imena uporabnikov so enake barve (ceprav je velikost crk malenkost razlicna), pozicija imen je katastrofa. Za podpise si moram pa se eno dobro povecevalno steklo kupit.

Ne vem kako izgleda za običajne uporabnike (čeprav je IMO še vedno na novem mnogo bolj rpegledno), a imam sam npr. pogosto nekaj težav opaziti, katere so neobjavljene oz. katere so objavljene. Na novem to ni problem, na srečo so pa obiski starega izredno redki.

Aja, Dr_M, če za podpise potrebuješ povečevalno steklo, si kupi monitor z manjšo resolucijo (manj pikami), večji monitor oz. očala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Mavrik ::

Očitno je dandanes vsakdo designer ;)

Bomo pogledali kaj se da narediti z vašimi predlogi.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

AmokRun ::

Ja saj črni je v redu, ni pa odličen.:D
Jaz ga uporabljam že od samega začetka.

Dr_M ::

Očitno je dandanes vsakdo designer ;)


Drzi, zato pa so problemi.

Aja, Dr_M, če za podpise potrebuješ povečevalno steklo, si kupi monitor z manjšo resolucijo (manj pikami), večji monitor oz. očala.


Zakaj? Povsot lahko vse normalno preberem, samo tega ne. Sicer stvar res ni kriticna, je pa moteca.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Lion29 ::

jaz morem tudi dat v FF zom-in da lahko berem na splosno vse... in hvala bogu si FF to zapomni in mi ni treba vsakic to pocet

Dr_M... ni mi jasno kako ti tezko beres novega zaradi barv? namrec 90+% strani je crno na belo, a pri tistih te ne moti?

sem preprican, da je to psihosomatsko (navada pac)... in razumem, da je motece, dokler se ne navadis, mene je tudi motlo, zdaj me ne vec
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Azrael ::

Nisem šel skozi celo temo, so gospodiči admini že skašljali statistiko, ki jo je možno preveriti?

Vem, da Primož opleta z 0.2% uporabnikov starega sloga ( Alexa pravi 42.3%), ampak saj je tudi o nekem enakem delu procenta govoril, ko so prišle prve pritožbe, da zmazek od novega stila na IE6 ne dela. BTW, novi stil je bolj kot ne IE5 only, v njem dela bolje kot FF ali Operi.

Razlika je bila samo v tem, da je bilo takrat možno še videti samo statistiko strani (kmalu zatem ukinjena) in se seveda ni skladala z zgodbico, saj je bil pravi samo del za decimalno piko, sprednji del pa je pametno izpustil.

In ja, novi stil, sem večkrat poskusil, ampak zadeva je Slo-tech verzija MS Vista ali kakega zaribanega Linux distrota (tako, da ne bo foušarije:D).

Nepregledno, neintuitivno, katastrofa od barv v vseh možnih kombinacijah (beli stil je pravi DX10), s funkcijami ki ne pomenijo nekega omembe vrednega izboljšanja rabe strani , avatarji, ki so vsi enaki (kar je kretenitem, saj to NI namen avatarja) in zato samo smetijo že tako slab izgled... Skratka težak zajeb.

Res bi bilo zanimivo videti kolikšen % bi padel ven če bi dali anketo, ali uporabljate novi ali stari stil.
Nekoč je bil Slo-tech.

Dr_M ::

Dr_M... ni mi jasno kako ti tezko beres novega zaradi barv? namrec 90+% strani je crno na belo, a pri tistih te ne moti?


Ja me moti, samo drugih ne bulim toliko casa. :) Pa drugje pravzaprav ni izbire, tukaj pa je (oz bo ocitno samo slabo in slabse).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ender ::

Dr_M... ni mi jasno kako ti tezko beres novega zaradi barv? namrec 90+% strani je crno na belo, a pri tistih te ne moti?
Jaz si na straneh z belim ozadjem in črnim besedilom tako hitro utrudim oči, da imam v Operi nastavljeno CSS datoteko, ki mi zamenja barve z mojim očem bolj prijaznimi.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

PrimozR ::

Očitno je dandanes vsakdo designer ;)


Drzi, zato pa so problemi.

Aja, Dr_M, če za podpise potrebuješ povečevalno steklo, si kupi monitor z manjšo resolucijo (manj pikami), večji monitor oz. očala.


Zakaj? Povsot lahko vse normalno preberem, samo tega ne. Sicer stvar res ni kriticna, je pa moteca.

Potem je problem v glavi. Mislim da bo počasi čas za menjavo šipic pri mojih očalih, ampak pdpose preberem brez vsakršnega problema.

Dr_M ::

Pa iz kje jih jemles no? :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

root987 ::

Vem, da Primož opleta z 0.2% uporabnikov starega sloga ( Alexa pravi 42.3%), ampak saj je tudi o nekem enakem delu procenta govoril, ko so prišle prve pritožbe, da zmazek od novega stila na IE6 ne dela. BTW, novi stil je bolj kot ne IE5 only, v njem dela bolje kot FF ali Operi.

Morda bi podvomil v 0,2, ampak ali verjeti Primožu ali zaupati Alexi, za katero so se v preteklost že velikokrat podatki izkazali za močno napačne... no, osebno bom raje verjel njemu.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

nevone ::

Mah, novi slo-tech je boljši, z izjemo črnega stila, ki je glede na star črn sil, slabši.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Azrael ::

@root987:

Sorči, pri meni je Primnož izgubil zaupanje, ko je govoril eno, statistika strani, ki jo komandira!, pa zelo drugače.

Tako, da naj gre ven anketa, pa basta. Če bo zaradi rezultatov vodstvo blamiralo, tudi prav, ne bo prvič.
Nekoč je bil Slo-tech.

OmegaBlue ::

Kakšna statistika?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

PrimozR ::

@root987:

Sorči, pri meni je Primnož izgubil zaupanje, ko je govoril eno, statistika strani, ki jo komandira!, pa zelo drugače.

Tako, da naj gre ven anketa, pa basta. Če bo zaradi rezultatov vodstvo blamiralo, tudi prav, ne bo prvič.

Pravi oseba, ki zaupa Alexi. A ni treba za Alexo inštalirat nek crap?

OmegaBlue ::

Alexa zbira informacije iz svojega toolbara.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

roCkY ::

Mal sem sedaj uporabljal novo verzijo in jo primerjal z kar nekaj forumi v katere sem prijavljen. Vsega skupaj jih kakih 10-12 (naslove novih topicov) vsaj preletim tedensko.

Prišel sem v bistvu do nekoliko presenetljive ugotovotve. Ne motijo me toliko sama kombinacija barv (temni stil) in tip pisave kot širina besedila. Polovica ali še kak % več praznega ekrana je pri željeni povečavi. Praktično pri vseh forumih je velika večina navigacije na vrhu. Za besedilo pa je ponavadi cela širina ekrana. Morda kak spisek aktivnih tem ali kak malekost na desnem robu, ki pa zaseda morda 20-25% ob povečavi. Pri marsikaterem tudi reklame izginijo oz. so med prispevki, ko greš iz kazala na branje teme. Tako za besedilo ostane cela širina. Tu pa se levi in desni rob le širita v varianti povečevanja s FF.
Če se da kaj narediti v to smer bi bilo vsekakor dobrodošlo.

Azrael ::

OmegaBlue

>Kakšna statistika?

Bomo začeli s podobno taktiko kot Husein Obama?

@PIPI

Ne, Windows (od 95 OSR2 dalje) ima po defaultu v registru povezave z Alexa. In Windows uporabnikov je krepko čez 90%, zato kaj veliko napake nebi smelo biti razen, če je stran že čisto Linux & paranoja.

In še enkrat;

Kaj hudiča se bojite ankete kateri stil uporabljamo, če ste tako zelo ziher v izid?

Ampak nekaj mi pravi, da bo enako kot vedno, tale novoletna anketa, bo (spet) menjana šele nekje konec februarja, ko baje nimate idej za anketo. Tako kot tista kaj boste za 1. september.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov, lepši in uporabnejši Slo-Tech (III) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Obvestila
508684 (5901) Jaffa
»

Anketa o uporabi Slo-Techa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
9516560 (13364) gzibret
»

videz slo-techa (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
585405 (4057) steev
»

Nov Slo-Tech (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
12815069 (9546) Jst
»

Novi Slo-Tech: meni zelo všeč! (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Slo-Tech
68743997 (25863) Ziga Dolhar

Več podobnih tem