» »

Stari Slo-Tech se ukinja

Stari Slo-Tech se ukinja

SasoS ::

Super...še en uporabnik star.slo-techa, ki bo prešaltal na legacy :-). Ne vem ali je kdo že omenil...bold pri izpisu tem mene bode v oči (pri starem ga ni...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

Tilen ::

Saj ne morem verjet. Sanjam?

Le tako naprej!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

nevone ::

Glih sem hotla napisat, font in tisti bold pri naslovih tem jih dela agresivne a slabo čitljive. Zamenjat vsaj font, če ne še ukiniti bold.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Primoz ::

Font je isti :D ne moremo menjat, če hočete enako :D
There can be no real freedom without the freedom to fail.

nevone ::

Ne ni enako. Font, kjer se izpisujejo teme sedaj tabelarično, je tak kvadratast, mral bi pa biti tak kot je tekst v sporočilih, ali pa tašen, s kakršnim ob strani piše Novice Forum Zaposlitve ...

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Icematxyz ::

http://www.file.si/viewer.php?file=blqc...

Če mislimo vsi ta font? Potem ni isti.

 Font primerjava

Font primerjava



P.S. Do sedaj sploh nisem vedel da obstajata 2 barvi puščice pred naslovom teme. :) In kar en čas sem rabil da sem ugotovil kaj pomeni rumena puščica. Zanimivo ni kaj!

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Nov (legacy) stil me osrečuje! :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

nevone ::

Dejte vse črno ozadje, razen tam kjer je v okvirčku, zamenjat z RGB(10,15,15).

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

root987 ::

A se komu blede?

star.slo-tech.com: 'Trebuchet MS',Tahoma,Arial,sans-serif
nov slo-tek: 'Trebuchet MS',Tahoma,Arial,sans-serif

Kdor pravi da zdaj ni enako, mora lagati.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

nevone ::

Razlika je med črnim in belim stilom. Beli je ok, črni pa ni.

  Primerjava

Primerjava



o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

karafeka ::

A tudi ostalim pokaže takšen stil, ko nisi prijavljen na slo-tech ?
 beloooo

beloooo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

Primoz ::

Ne? kaj si kaj blokiral static.slo-tech.com?
There can be no real freedom without the freedom to fail.

karafeka ::

Nič nisem blokiral.
Ko se prijavim z uporabniškim imenom je vredu, mi naloži pravi stil itd.

Primoz ::

poskusi refreshat ... pa če vseeno ne dela, bi prosil za točno verzijo brskalnika.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

karafeka ::

Hmm, zdaj je v redu. Na moji strani nisem nič spreminjal.

Drugače je opera:
Različica 10.00
Gradnja 4585
Platforma Linux
Sistem i686, 2.6.23-gentoo-r9
Qt library 4.4.0

Čudne stvari se dogajajo.... potem se pa prikaže palček smuk :).

karafeka ::

Ahh, sem odkril vzrok problema.

Če si v v nastavitvah izberem stil legacy in se potem odjavim, mi prikaže takšno stran, katere sliko sem dal 5 komentarjev nazaj.

če si izberem črn stil, in se odjavim, mi stran prikaže normalno.

Verjetno to dela zato, ker legacy stil neprijavljeni uporabniki ne morejo uporabljati, ostale uradne stile pa lahko oz. jih lahko izbirajo na desni strani ? Samo ugibam.

Tilen ::

Možnosti, ki so na voljo v anketi, se v legacy shemi zelo slabo vidijo. Se lahko uporabi katera druga barva?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Icematxyz ::

Če se odjaviš iz slo-tech in imaš pod stil nastavljeno temo legacy dobiš stanje ki ga prikazuje slika od karafeka.

zile ::

Na winxp in ie8 tega problema ni!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

Tilen ::

Enaka napaka na :

Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.9.0.15) Gecko/2009102815 Iceweasel/3.0.6 (Debian-3.0.6-3)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Buggy ::

no pa naj se kdo rece, da se stvari ne da premakniti na bolje, ce je na eni strani interes in na drugi dobra volja :)

pohvale ST teamu, za nesebicnost in posluh nas nastalgikov, ki smo z ST gor rastli :)

Azrael ::

No končno.

Legacy preobleka, je prva, ki mi ni odvratni bjak fuj že na prvi pogled, kot so bile prejšnje tri. Če bi ga spravili ven že oh izidu novega sloga, te in sorodnih tem 99.99...% verjetnostjo ne bi bilo.

Seveda pa je možnost še za nekaj izboljšav:

- je mogoče malo posvetliti besedilo podpisov in kontrol upravljanja s temo?
- je možno, da se citati ne izpišejo v italics ali dobijo vsaj večji font, saj taki kot so, težje berljivi sploh, če je tega več vrstic? (res pa italics pride prav pri primerkih, ki citirajo pol teme in tako veš kako daleč dol odscrolat, da vidiš ali je napisal kaj več kot +1)
- je mogoče, tako kot na starem stilu, izklopiti avatarje in pri tem (če je seveda izvedljivo) pridobiti več širine za besedilo, ki bi lahko zavzelo enako prostora kot besedilo novic?
- možni odgovori v anketi (pred glasovanjem), niso dovolj kontrastni glede na ozadje - se preveč zlijejo z njim (po glasovanju je stanje OK), če je le mogoče, spremenite barvo tega dela beseila, da bo enako kot po glasovanju.
Nekoč je bil Slo-tech.

Icematxyz ::

Layouta verjetno ne bodo spreminjali. Barvna shema pa načeloma naj sledi ideji "legacy"?

Sem mislim da bom nazaj z bele sheme potreboval več časa da se navadim. Pa sploh ni res. ;)

Primoz ::

Napaka s prikazovanjem stila bi morala biti odpravljena (spremenite na karkoli drugega in nazaj). Če ima še kdo težave, prosim sporočite.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Primoz ::

Pa Mavrik je popravil večino vaših pripomb pri barvah. Hard refresh CSS in potem bi morali videti spremembo. Ponovno prosimo za komentarje.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Buggy ::

ce vprasam ali je mozno tako kot na stari ST tudi v legacy stilu dobiti na levi in desni strani siv rob...sem predrzen :) Mislim da mi samo se to manjka do brezkompromisnega prehoda na novi ST

Tilen ::

Sedaj se možnosti pri anketi vidijo bp.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

karafeka ::

Problemov s stilom več ni, ampak zakaj ste pa font zmanjšali ? :\

Primoz ::

hmm
moral bi bit -- enak poskusi se enkrat.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Icematxyz ::

Ko se odjavim težave z tem da bi slo-tech deloval kot da nima izbrane preobleke ni več.

Večina "težav" ki sem jih opisal v prejšnjem povzetku je odpravljena.

Opazim še 2 zadevi o katerih se morda splača razmisliti.

Modra barva linkov, števil strani, in oznake za spremembe se uporablja v tej legacy temi napram sivi in beli na starem slo-tech. In datum in "navbar" sta v celoti v modri barvi. Na starem slo-tech je to v kombinaciji bela in modra.

Druga zadeva ki sem jo omenil že včeraj pa je ta da če izberem bel stil ali legacy stil je leva in desna stran z menuji pri legacy stilu širša. Nekje 1 centimeter vsebine (površine centra strani kjer se nahaja vsebina) to odnese na nekem LCD monitorju srednje velikosti. To bi bilo bolje po moje če bi se isto razmerje in širina ohranila kot v belem stilu? Se pravi nekoliko ožji stranski menuji in nekoliko večja površina centra kjer se nahaja vsebina. Kot je na belem stilu skratka.

P.S. Oziroma to glede širine. Če se odjavim je ista širina kot beli stil. Ko se prijavim pa skoči skupaj. Bom moral zgleda malo bolj temeljito "počistit" brskalnik pa "hard refreshat"!

Zgodovina sprememb…

Primoz ::

barve ... bomo pogledali :D

Kar se širine tiče, se bo počasi treba odločit kaj privzeto želite -- gromozanske fonte ali ozke menije. Oboje na žalost ne bo šlo. Če ne bo preveč pritoževanja, lahko poskusim z malo manjšim besedilom (ampak večjim od začetne vrednosti).
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Icematxyz ::

Aja ko sem se odjavil me je na črno vrglo. In ne na legacy. In je za to bilo ožje. Sem prehito klikal ker sem samo širino spremljal.

Ja osebno bi rad več vsebine v centru in menije iste širine kot ostali stitli. Ampak kaj večina hoče bom tudi jaz sprejel.

Zgodovina sprememb…

Primoz ::

Se bo pojavila možnost nastavljanja pisave v profilu ... samo je še nekaj stvari prej. Recimo temu 14 dni.

Razen tega in želje po sivih menijih ob straneh še kaj?
There can be no real freedom without the freedom to fail.

karafeka ::

Kar se mene tiče je vse v redu, bi pa rabil 14 dni za grem skozi vse :).

roCkY ::

Tole je v primerjavi z onim zelo sprejemljivo.
Bi se dalo za 15-20% zožat levi in desni stolpec. Pri trenutni pisavi je nekaj prostora. Na desni kar veliko.
Če se bo dalo nastavljat font za srednji bo pa super. Povezave pustite manjše.

Icematxyz ::

Jaz osebno ne bi imel sivih menijev čez celo stran? To me ne moti če je tako kot imajo drugi stili. Se pravi raje bi da layout ni drugačen. Je pa kljub temu nek filing in kvaliteta stare teme portana v ta legacy stil. In osebno jo že vidim. In z veseljem uporabljam.

Če bo možnost nastavjanja velikosti pisave v prihodnosti pa sem takoj za to da se ta legacy stil zoža v stranskih menijih na debelino ostalih stilov in se center kjer je vsebina nekoliko s tem avtomatsko razširi.

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

Sweet mama... sem preklopil iz črnega na legacy in mi je dosti bolj všeč. Res je manj naporen za oči kot črn stil. Ne vem zakaj in kako ;)
@ Pusti soncu v srce... @

Slavček ::

Tudi jaz 100 % podpiram, da ostane stara stran in spadam med "0,2 %" teh uporabnikov. Nova stran je oblikovno za moje pojme neuporabna.

Zakaj ne daste iste pisave (tip, velikost in slog) tudi na novo stran in bo volk sit in koza cela? :D

SmeskoSnezak ::

Torej uporablas IE6, praviš?
@ Pusti soncu v srce... @

karafeka ::

Slavček:
Zakaj ne daste iste pisave (tip, velikost in slog) tudi na novo stran in bo volk sit in koza cela?


Od kod si pa ti zdaj uletel ? Cela tema je o tem, kako so prenesli star stil na novo stran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

Slavček ::

Jaz uporabljam IE8. Besedilo na novi strani je preveč zbito skupaj. Razmik med črkami bi moral biti ENAK kot je na stari strani. Potem bi bila stran bolj čitljiva.

PARTyZAN ::

Legacy črna izgleda kul. Edino pisava v quick replyu je (pre)velika?

Primoz ::

Bom pogledal ... quick reply to.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

karafeka ::

Meni čist odgovarja :)

SmeskoSnezak ::

Slavček, poskusi "Legacy" črno shemo...
@ Pusti soncu v srce... @

hojnikb ::

Tale Legacy tema sploh ni tok svoh ...
Sam še mam vseen rajš hladno-modro...Bol paše v oči ..
#brezpodpisa

Slavček ::

Legacy tema je lepo čitljiva. Problem je še samo, da se desni del (Prijava, Hitre funkcije, Nastavitve...) prekriva z osrednjim delom v sekciji "Teme Zadnjih 24h" in "Sveže Teme". Če bi bili še morda naslovi modri tako kot v črni osnovni temi bi bilo super. Tako se vidi če imam v IE8 zoom na 125% pri 1280x1024 kar je default, da se lepo vidijo vse strani od roba do roba.

Če bi osnovne 3 teme imele razmik črk kot ga ima Legacy bi verjetno bilo uporabne že od začetka.

Problem je še tudi, da Legacy teme ne moreš izbrati, če nisi prijavljen. Treba jo je še dodati v izbor tem poleg osnovnih tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slavček ()

roCkY ::

namig za morda dodaten dvostolpični stil oz. nadgradnjo na osnovi legacy:

navigacijski del v celoti na levo uporabniku omogočit, da prikaže kar rabi in si tudi posvoje razvrsti

Icematxyz ::

Velikost črk ne bi rad več da bi bila kaj manjše od trenutne. Čeprav to pomeni da je na 19" LCD 1cm manj centralnega dela kjer je vsebina če primerjaš z drugimi stili. Ker če se ta 1cm kot je na ostalih stilih doda se pa črke pomanjšajo. In tako drugega mi kot ctrl+scroll ne preostane. Potem je pa rezultat slabši kot je sedaj.

Je pa to težko zadovoljiti vsem okusom se zavedam. Ampak pač to je moje mnenje na tem monitorju ki ga uporabljam.

Modre barve pa jaz več kot je je sedaj ne bi imel. Kvečjemu manj. Kot je na starem slo-tech.

Vsekakor je to moj defolt stil postal. Je pa res zaenkrat še ko se odjaviš. Ne ostane ta stil ampak preklopi. Ampak to bo že na koncu delovalo kot mora.

Tudi črke v WYSIWYG editorju se mi zdi da so malo manjše kot so bile včeraj. In tako je bistveno boljše. Skratka jaz osebno sem že zadovoljen z tem kaj uporabljam.

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Icematxyz: zakaj bi se odjavljal?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov, lepši in uporabnejši Slo-Tech (III) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Obvestila
508702 (5919) Jaffa
»

Anketa o uporabi Slo-Techa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
9516579 (13383) gzibret
»

videz slo-techa (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
585415 (4067) steev
»

Nov Slo-Tech (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
12815091 (9568) Jst
»

Novi Slo-Tech: meni zelo všeč! (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Slo-Tech
68744032 (25898) Ziga Dolhar

Več podobnih tem