» »

Problem glede droge in mojeg brata

Problem glede droge in mojeg brata

1
2
»

ganzi ::

Sej to js govorim da koka daje neverjetno samozavest in zaupanje vase!!In si odvisn od nje na drugačn način kot od horsa. Ne telesno ampak psiha hoče spet ta občutek k si nad vsemi!!
G koke je 12k pa lahk rečeš kar hočeš.

Pa heroin se večinoma kadi! Vem da bote rekl kaj je stabo.. ampak tko je heroin se kadi.. na foliji se ga žge in vdihava..
Ne rečem da ga ne tolčejo v veno ampk je to vedno bolj redko..večini se gnusi prebadanje samega sebe.

V veno ga zabijajo sam tisti tapravi narkomani! (jih je pa tut dost:)) ) (ni časa za več ur vdihavat hors s folije).
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ganzi ()

freserovski ::

hehe, saj zato je koka kraljica droge >:D :\ , ker ne povzroča odvisnosti (vsaj ne v kratkem časovnem obdobju), zato je pa drag.
Naj pa poskusi z iboganinom, sem slišal, da dela neverjetne stvari, je pa baje precej draga zadeva
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

BigWhale ::

> V veno ga zabijajo sam tisti tapravi narkomani! (jih je pa tut dost )
> (ni časa za več ur vdihavat hors s folije).

A tisti, ki pa obcasno mal kokaina vzame, pa ni taprav narkoman? Al pa tist, ki vsak vikend ene tri Xe poje?

To niso pravi narkomani? :P

freserovski ::

ah, pizda ste tečni s tem obsojanjem. A tisti ki so narkomani so pa zdaj nekaj slabega al kaj. Ma če drogirat se ali ne drogirat se, to je odločitev vsakega posameznika in menim, da nihče, ampak res nihče nima pravice vplivat na voljo teh ljudi in jih "spravljat na pravo pot". Verjetno vsak sam ve, oz. upam, da so ljudje tako odgovorni, da znajo odgovarjat za svoja dejanja, pa naj bodo še tako drugačna od sivega povprečja.
Če se nekdo odloči, da bo zadet non-stop, je to storil sam, ni ga družba prisilila v to, ne razmere, ampak je to naredil z svojo voljo. Da nebo zdaj kdo rekel, da ni končna odločitev še vedno v rokah posameznika:| .
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

ganzi ::

Niso, ker narkoman je odvisn od droge in jo rab vsak dan ne pa sam tri xere na weekend..
A si ti alkoholik če se ga enkat na dva mesca napiješ?>:D
Ni glih dobra primerjava ampak nej bo..

Sej tisti k ga kadijo hors (al vdihavajo al karkol) so tut narkomani nism reku da niso ampak jih še vedno neki loč od igle..

Ja sej sm reku koka je droga za elito..
LP

ganzi ::

kobra noben jih ne obsoja, vsaj js ne k ti pravm da jih kr neki poznam in da so mi ful dobri frendi, ampak sam dokler niso nakrizirani k pol pa ne jebejo prijateljsta.. pol bi pa vse naredu da bi dobu keš za hors..

Men jih je sam ful škoda k so ful dobri drgač pa sami kažejo željo po tem da bi se odvadl ampak se tut zavedajo da je to ful težko, pa pravjo da k enkat začneš preveč težko nehaš, ker ni nič enako tistmu filingu k si high..pa te boli za cel svet!
LP

Microsoft ::

Cobra, in ko boš ti mel svoje otroke kakih 8 let stare jim povej to, da se ne boš jezil na njih, če se ga bojo prbijal. REč jim še, da je to na njih, da se odločijo.
Mislim ej, res maš dobre ideje.

Drgač mi je pa zdele žal, da sm v strahu tiste mejle šel zbrisat, kr zdej še tega dokaza nimam več.

Pa vsem tistim, ki govorite traparije v smislu "Sej če enih par Xov vzame, nič kaj takega..". Ne poznate njega tak dober, kot jst. In povem vam, on tega prej nikol ni naredil (no, kolker jst vem...) pa tud nikol ni kadil. Sej sm že mal viši napisal, da sma se pred kakim letom pogovarjala in da mi je takrat pač povedal da NE kadi in NE pije. In stvar je v tem, da je pred tem kdaj pa kdaj kaj spil, potem pa nič...

Zdej je pa mal drgačna zadeva pršla. Kr prej je šel v smer, da je čisto opustil vse (alkohol, cigareti), zdej pa kr na enkrat to. Pa kot sm že napisal, vzrok mai. Po prebranem je ta vzrok zelo dober, tk da verjamem, da mu je to (ljubezen) toliko pomenila in sedaj, ko je ni več, da je pač začel tu iskati rešitev.

Pa premislil sem, in po vsej verjetnosti bom povedal najprej mami, ker je po moji presoji edino ona sprejet take informacije in ne ponoret.

Glede tistega, da bi kakega njegovega oprjatla uprašal za to, ne bo šlo. Če vidim kakega, je to enkrat na leto, pa še to za 5 min...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

freserovski ::

Jimi: Govoril sem o odraslih, odgovornih ljudeh, verjetno si narobe prebral:D , če si še 1x, poskusi drugič
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Zgodovina sprememb…

freserovski ::

No, pa še nekaj glede tvojega brata, sicer ga ne poznam, niti tebe, ampak vseeno.
Če čutiš, da ni vreden tega, da je v droge zašel naključno in zabredel pregloboko..., potem res nima smisla čakat. Pogovori se prvo z njim, pusti starše, že pri pogovoru s tabo (če je res v tem) bo verjetno reagiral "agresivno".
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

para! ::

Ti odsvetujem pogovor z mamo o tej temi. Če se potem izkaže, da se motiš, bo mati še vseeno paranoična. Če pa se izkaže, da imaš prav, pa se bo verjetno poslužila neproduktivnih ukrepov, skratka: zganjala paniko po nepotrebnem.

Droge niso takšne, kot jih prikazujejo mediji. Stopnja paranoje nevednih pa je povsem linearna z (več ali manj neumnimi) objavami medijev.

Drogart, za več pojasnil, Đimi.

lp
Death before dishonor!

Microsoft ::

Cobra, recimo, da se jst o tem začnem pogovarja z bratom, pa da reče, da je to res. Kaj naj pa pol naredim. Jst nism nek govorec, ki bi bil spospben prepičevat ljudi v to ali ono. Jst rečem neki malega, sm tisto ni tako, da bi te "zadelo" v srce. To zna mami dosti bolj. In verjemte, ona mislm da ne bo paranoična, ker se ukvarja s podobno tematiko, pa ma vlko primerov za sabo... Kr jst bi edino znal reč "Ne to delat.", mami pa je sposobna napelat to an 1001 zgodbo, da to ni fajn, pa da začneš razmišljat, pa spomni se tega pa onega, pa... Skrtka, zna se dosti bolj "pogovarjat" z ljudmi o takih zadevah, kot jaz.

Sm jst vidim problem v tem, da če brat reče, da to ni res, da sm pa pol jst v težavah. PA ne zaradi tea, ker bi pol bil "spy" ampak bi bilo nemogoče se dokopat do kakeršnihkoli podatkov, ki bi govorili o tem.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Alexius Heristalski ::

velik ljudi poznam ki ze desetletje furajo cist obicajn zivljenje + mesecni party s temi drogami
Po mojem mnenju je škoda možganskih celic v zameno za take zabave.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Alexius Heristalski ::

nihče nima pravice vplivat na voljo teh ljudi in jih "spravljat na pravo pot".
Hja, gledano s stališča družbe, se ne bi strinjal. Zaradi drog trpijo tudi tisti, ki jih ne uporabljajo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

para! ::

Alexius, to je njihov problem, če trpijo zaradi drugih.

Jimi, tvoj brat, če se drogira (redno/občasno nima veze) bo poslušal mamine zgodbice. Ampak le izključno poslušal, nasvete in bistva pa ignoriral. Mama je v bistvu tista oseba, ki najmanj vpliva na njegove odločitve, v primeru, da jemlje droge.

lp
Death before dishonor!

perci ::

Alexius, to je njihov problem, če trpijo zaradi drugih.

Ja, prav res, to da ti avto al pa laptop ukradejo je problem tistih, ki jim ga ukradejo. Narkomanom ni to čist nič problematično.

Prav tako umor morilcu ni nič problematičen, problematičen je predvsem žrtvi in njenim svojcem.

Mater so to eni problematični ljudje.

freserovski ::

hja iz moje strani gledano to trpljenje...trpijo tudi tisti, ki so žrtve vojn in nasilja povezanega z državnim voditeljstvom. Ti ljudje ukrepajo proti drogam tudi s tem, kar si napisal (alexius), to kar pa povzročajo sami, pa jih ne zanima, vsaj večine ne.
Hja, Jimi, pomoje se ne gre tukaj za umetnost govorništva :\ ampak bol zato, kdo kaj reče. Če meni mati zateži glede določenih stvari pač reagiram na določen način, s katerim hočem dokazat, da je ne rabi več zanimat, kaj počnem in da znam za to odgovarjat. Če ba mi pi to rekel brat (ga nimam, pa recimo prijatelj,...) pa verjetno moj odziv nebi bil tako močen, seveda bi lahko upošteval nasvet ali pa tudi ne 8-)

ps. Evo, perci, zato se zasvojence obravnava tako, ker se jih primerja z kriminalci.
Kriminalci so lahko kvečjemu dilerji, ne pa tisti, ki se zadevajo, to je njihova odločitev, pa čeprav nezakonita (iz tega vidika bi mogoče lahko res bili obravnavani kot kriminalci)
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Zgodovina sprememb…

perci ::

Cobra: Od kje pa ti mislis da narkomani dobijo keš za fiks? Misliš da v službo hodjo? Nope, lapija ukradejo al pa tv....

Pa na odvajanju misliš da plačujejo za metadon? Nope, davkoplačevalci ga plačajo.

Dejstvo je, da so narkomani v breme družbi, to bi moralo biti vsem jasno.

freserovski ::

ta problem si je družba ustvarila sama.
Predvsem okoli te "eknomije črnega trga". Saj ne misliš, da je gram kakršnekoli droge vreden desetino cene, pod katero se prodaja?
Gledano iz sedanjega stališča se pa ne da naredit nič, tisti na heroinu kradejo, da si zagotovijo šus. Z metadonom se res zdravijo na račun nas (na ta račun živijo tudi tisti, ki delajo na črno).
Hja, mnogo problemov je treba odpravljat in prepričan sem, da je njihov izvor le pri eni stvari - vzgoji.
To je zgolj moje mnenje, če se motim, naj me tisti, ki tako misli popravi 8-)
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Sergio ::

Jimi, en prijateljski nasvet -- dlje ko debatiraš, dlje ne boš odreagiral v situaciji.

VPRAŠAJ GA! Postavi ga pred dejstvo. Več kot dvodnevne zamere (če si se motil) itak ne boš doživel. Pa tut če? Skrbelo te je za lastnega brata, c'mon.

Če se pa drogira -- well -- Brane je že povedal. Thomas pa tut.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

@ljash ::

se podpišem pod Sergiov post...

damian ::

A mi lahko kdo razlozi razliko med kokainom, speedom, horsom?

[SkA] ::

V kakem stilu?

Različni občutku, različne cene. Fizično nisi odvisen od njih.
Psiha.. no to je pa drugo. Si lahko odvisen od njih pribljižno tako kot kak irec od dobrega piva.

freserovski ::

jp, odvisen si od njih ravno tako kot od kave stare tetke, ki kofetkajo vsak dan, učinek je x100, pravtako cena
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

[SkA] ::

Hm ja, cena. Nekako ko berem tole imam občutek da vsi pričakujete, da bo fant sedaj v razcapanih cunjah okoli hodel, prodal avto in hišo, kradel in živel v kartonski škatli zato da se bo lahko drogiral.. heh.

Cena enga XTCja je približno 2x ceni kave v povprečnem baru. Največ 5x če je to na kaki žurki.
Speed tudi ni trava tudi nisva več eksotiki. Za kokain je bilo pa že napisano. Tudi ni to stvar ki jo boš 24/7 počel - razen če res ne veš kaj z dnearjem počet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

SkIDiver ::

Najboljši dokaz ti je kri. Če imaš možnost poskrb, da se ureže v prst z nožem al pa kj podobenga. Ni potrebno dost krvi. To lahko odneseš na analizo kjer se bo vidlo kaj jemlje. Kri ni težko dobit sam ne vem kako gre z analizo krvi v labaratoriju. Kako jo tja spravt pa nič plačat. Vem recimo, če ti je odrejen odvzem krvi zaradi alkoholiziranosti in če je količina najdena v krvi večja od dovoljene si plačnik ti. Kako je pa z tem pa ne vem. Praši na stigmi, ki se mislm, da ukvarja z problematiko odvisnosti od drog.

Avenger ::

Hm. Kolikor se spomnim, so mi nazadnje, ko so mi pregledovali kri, vzeli precej več kot par kapljic... :D

Sicer pa obstaja veliko veliko boljša metoda... in sicer analiza las. Enostavno moraš dobiti en šopek las, bi rekel tkole ene... em... 30-50 in jih lahko potem daš analizirat. Pri nas mislim da tega ne počnejo, v Nemčiji pa za ziher. Je Stefan Raab sprobal, če poznate... 8-)
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

BigWhale ::

Saj, ravno zaradi cene in dostopnosti, bi jaz zadevo legaliziral, ter z zakonom prepovedal zadevanje na ulici (da pac ne bi bilo mrtvih po tleh). Torej, vsak naj se odloci sam.

Ja, ja, se cel kup drugih problemov...

matias ::

Najbolj enostaven je sigurn test urina za domačo uporabo - prodajajo ga v vsaki boljši lekarni. Lepo potunkaš v urin, počakaš minuto in ti pokaže rezultat - podobno kot test za nosečnost. Vsebuje test za najpogostejše droge.
Kupujejo ga pa takšne zaskrbljene mame :\

Edini problem je potem, kako dobiti njegov urin.

Na takšen način se droge dokazuje tudi v laboratoriju... imamo takšne ploščice, na katere kapneš 3 kapljice urina in počakaš... To je to :D
He who thinks he knows, knows nothing.
He who knows, says nothing.

SkIDiver ::

Za preiskavo krvi jo nucajo vec, ker preiskujejo v razne smeri in ne vejo kaj tocno iscejo in kaj bojo nasli zato jo potrebujejo vec. Sploh pa ne porabijo vse pri preiskavi. Ko grem jaz darovat kri mi vzamejo 3 steklenicke poleg 0,5 litra za preiskave. Tu pa ni problem okoli kolicine, ker vejo, da iscejo sledove trde droge.

Lazje dobit kri kot urin:)

matias ::

SkIDiver vse si pomešu... Urin je lažje pridobit kot kri, poleg tega je ta metoda manj invazivna.
Ko daruješ kri, ti vzamejo kri za hematoške in biokemične preiskave ter markerje za HIV itd..
V vrečko - pribl. 400 mL (točen volumen izračunajo glede na tvojo maso) pa teče tvoja polna kri, ki jo boš daroval.
Glede iskanja drog v krvi; to se dela, a vedno manj, ker so reagenti zelooooo dragi, sploh pa se ponavadi delajo preiskave na vse znane droge naenkrat, razen če zdravnik točno ve kaj išče. Ena epruvetka krvi je dovolj za najmanj 10x, tko btw.
Torej, droge in ostalo se išče v urinu, kjer jih je možno tudi dolgo po zaužitju zanesljivo dokazati (celo do več mesecev, odvisno od droge).
No, pa brž v lekarno! :D
He who thinks he knows, knows nothing.
He who knows, says nothing.

Avenger ::

He, mislim da bo težji del lovljenje bratovega curka >:D :D
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

rozica ::

JimiBtn:
nič ne napišeš kako je šlo... si ukrepal? si imel prav?... se spomnim večkrat na tvoj "primer" in upam, da si mogoče le napak sklepal... napišeš pa tudi nič kako in kaj... torej?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smrtne žrtve zaradi drog (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16130901 (25646) [D]emon
»

Dekriminalizacija, legalizacija in odgovorna uporaba vseh psihoaktivnih snovi (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
80661339 (28296) jype
»

Ilegalne droge, uporaba in mladostniki (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
477127244 (117339) innerspace
»

Ljudje: legalize it! (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
68032995 (23196) Matev
»

AntiDroga (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
545125 (3827) MMore

Več podobnih tem