» »

vrste priklopa

vrste priklopa

tt2 ::

mene zanima, kaj je to za priklopa T1,T3. ali sta veliko hitrejša od adsl-a. kako hiter pe je satelitski dostop. koliko pinga dobiš pri igranju iger preko satelita?????
  • spremenil: tt2 ()

DC- ::

T1 in T3 sta ameriški oznaki za najet vod
T1 ima hitrost 1,5Mbs, T3 pa 45Mbs
Satelitski je vsaj kolikor je meni znano ponavadi v rangu adsl za max hitrost pa nevem.
Ping pa je glede na razdaljo, ki jo prepotuje signal verjetno ogromen.


DC-

Tero ::

Če se ne motim je seveda pri teh T povezavah linija simetrična :)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

PaJo ::

Tocno tako, pri T1 in T3 je zadeva simetricna.
Kar se pa tice hitrosti satelitov, pa so te lahko kar visoke, tudi po 10 in vec Mbit, samo se pojavljajo pocasni odzivni casi in celotna oprema je zelo draga, predvsem oddajnik je velik zalogaj;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Soprano ::

Prihodnost je samo in edino v navezi optika/ethernet (tehnologije FTTH in vse bolj popularna FTTB/ETTH).

Cene padajo, čez 2-3 leta bo to nekaj normalnega (upam, da tudi pri nas =)

Ajd,
Soprano

PaJo ::

Tudi jaz upam da se bo to uresnicilo, amapk pac pustimo se presenetit, jaz osebno sem takoj polek ce se le kej lahko kaka optika pripela:D
Samo, ce malo razmislim, se to ne bo v naslednjih 2-3 letih, kvecjemu cez kakih 5 let racunam na kaj takega, sploh tu pri nas;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Soprano ::

@Pajo - hmm, tudi če bo v roku 5 let pri nas bo OK. Do takrat pa bomo že preživeli s kabelskim internetom in DSL-om =)

Soprano

msmiha ::

Za mene najbolj zanimiv bi bil internet preko električne vtičnice.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

PaJo ::

Elektrika ni slaba ideja, samo mislim, da se v tem omrezju pojavlja veliko prevec motenj in ce bi zelel te vse odstranit, je po mojem vprasanje koliko pasovne sirine bi ti ostalo se za surfanje. Po mojem bi zadeva takrata bila pocasnejsa kakor dandanes ADSL. Cez 5 let, pa bo recimo hitrost danasnjega ADSL-ja za nas zahtevne uporabnike zagotovo premalo, mogoce bo premalo tudi za manj zahtevne uporabnike, nikoli se ne ve:D
Torej se zmeraj samo optika pametna resitev, samo malo pocenit se mora in nekoga je treba najdit, ki bo dal dovoljenje in delovno silo za kopanje jarkov:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Omrežja in internet
1917591086 (1531) MrStein
»

Telekom začenja z FTTH (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Omrežja in internet
52963176 (10560) morosito

T-2 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
81288173 (45893) T-2 Info
»

Kaj bo po ADSLju?

Oddelek: Omrežja in internet
221608 (1111) jolandic
»

Kaj je T1 in T3 ???

Oddelek: Omrežja in internet
252272 (1587) andrej

Več podobnih tem