» »

Kaj je T1 in T3 ???

Kaj je T1 in T3 ???

l33t ::

Kaj to pomeni in kako deluje in kaj rabis za njuno delovanje???:) :) :)

mobisuxguru01 ::

hm, T1 je ta str Terminator, T3 je pa ta nov, sam je še na dizajnerski mizi

drgač so pa to najete linije mislm da je T1 45 MB/s, T3 pa še več, al pa obratno

Chessman ::

T1 je tista internet linija ki bi jo vsak rad imel dom, T3 pa so sanje katerih nikoli ne bomo dočakali (vsaj od telekoma ne)

Samson ::

Sicer imas prelepo ime, zato mi ni jasno zakaj ti ljudje odgovarjajo kaj je T1 in T3...Ce ze imas ime taksno kot je, potem bi ze mogu vedet...:)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

l33t ::

Rabu sem drugo mnenje!!!
Ce bi samo znal kolko je razlag za te dvi stvari!>:D >:D

Samson ::

Meni je znana samo ena edina razlaga...In to je le hitrost povezave, kar pri nas se dolg casa nebo-UF!. Sicer pa si lep podpis naredu, hehe...Upam da bos ga kaj kmalu spremenu na kaksne site, ne racunalnike...:)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

PaJo ::

Hm...
Tak da razjasnimi, T1 in T3 so standardi, ki jih uporabljajo v USA, v evropi se uporablja oznacba E1 in E3. In sicer T1 ima hitrost 1,5Mbit/s, T3 pa 45Mbit/s, stem ko pa je E2 2Mbit/s, E3 pa 34Mbit/s.
No te hitrosti se dajo lepo dobit preko navadnih telfonskih zic, ki jih imaste napeljane v bajto, le da mora telekom v centrali naredit preklop med koncno in zacetno tocoko in seveda na vsaki strani postavit poseben modem. No upam da vam je zdaj kaj bolj jasno. Sicer pa si poglejte tabelo hitrosti tule:
http://searchnetworking.techtarget.com/...
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Samson ::

Ja sej to sem reku-Nikoli pri nas. Zal.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Zheegec ::

Slovenija, odkod monopolisti tvoji? Saj nekoč bo... Naši pravnuki bodo že E1 doživeli...mogoče.

PaJo ::

No zdaj nevem kaj vi mislte s tem, da tega nikoli nebo pri nas? Saj pa je ze, ze zelo dolgo samo je svinjsko drago in si lahko privoscijo samo firme in ISP-ji:) Da bi pa doma imel tako linijo pa te malo prevec pride, zal, amapk mogoce pa cez kakih 5 let;(
No zato ste lahko tisti srecni ki imaste doma ADSL saj ta nese 0,5Mbit kar je tretina T1 linije in kar sploh ni slabo ce se zraven pomisim da je ta hitrost brez kaksnih drugacnih kolicinskih omejitev:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

pivmik ::

Pri ADSLju je problem tudi hitrost UPLOADA, ki je dandanes ZELO pomemben pri izmenjavi datotek preko IRCa, eDOnkeya in še posebej pri DCju. Da ne govorim, da bi s takim uploadom sam bil svoj webhosting :) :P
LP, Gregor GRE^

flt ::

Prihodnost je sigurno v optiki ampak korak do optike je VDSL (Very high speed Digitel Subscriber Line) VDSL dl/up 52Mbit/s - 6,4Mbit/s. V svetu se že opuščajo T1, T3, E1 linki zaradi neekonomičnosti.

PaJo ::

Ja seveda se v svetu te linije opuscajo, vse se samo optika, ker obstaj zelo dosti alternativnih ponudnikov vodov, kod so elktro in zeleznice ter mesten komunale, ti majo povsod potegnjeno optiko, saj jih ta napram drugih stroskov ne stane skoraj nix:D

No te T in E linije so uporabne le se za tocke kjer optike ni mozno, drugace pa beda.

no kar se pa tice serverjev na ADSL-ju, pa ti moram povedat da je 15kb tudi dovolj za normalen web server, vem iz izkusenj, stem ko pa ftp pa ni mogoc na cem takem. Ampak ADSL sploh ni anmenjen temu, ta stvar je namenjana malo boljsemu surfanju, za server si bos pa ze moral poiskat kaki najet vod:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Tody ::

Zrihtam najet vod od Siola 100Mbit/s direkt do ruterja.Neomejen plac in podporav vsem skriptam in vašim željam Samo sconto za vas 45.000 sit na mesec !>:D

[t502] ::

daj mi 20Mbit linijo za 9 jurjev pa mas stranko samo hitrost mora bit zagotovljena drugac te bom tozo :D

PaJo ::

Jaz pa vzamem drugih 20Mbit na mesec:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

ABX ::

Tudi jaz sem zdraven.

Še 2 pa je :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

tejo ::

Pa še jest...

BigFoot ::

no pa še jest pa nas je 5 :D
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

l33t ::

Mene tudi stej!>:D >:D >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l33t ()

tedybear ::

No še kake 2Mb/s za 9000/mesec zame...kuj dam!
:D

Binji ::

Me tooooo!:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

MikeP ::

Kje s pa ti najdu 100 Mbit vod od Siola ? Sej je najvec kar ponujajo 2 Mbit vod.

Telekom pa ima tud lep cenik.. tole je samo priklucnina.

- 2048 kbit/s
enkratno
471.722,70 SIT
566.067,24 SIT z DDV

PaJo ::

To je verjetno kar mrezna povezava, zdaj ali preko navadnih UTP kablov ali pa optike:)
Sicer pa telkom ponuja tudi mocnejse najete vode, vse skupaj se da dobit tudi do hitrosti 155Mbit/s:D In sicer preko ATM-a ali pa cesa durgega:)
Sicer pa kje pise da mora clovek najeti vod vzet glih pri telkomu, saj so se drugi ponudniki infrastrukture, kod je recimo Eles, SZ in se kdo:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

tedybear ::

hehe...nekam drago za 2Mb/s

andrej ::

Tody: ce zrihtas kak spodobno najet vod za okrog 20k na mesec mam deal :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vrste priklopa

Oddelek: Omrežja in internet
8772 (709) PaJo
»

Kako pri nas do "večje pipice"?

Oddelek: Omrežja in internet
182056 (1392) PaJo
»

Kaj bo po ADSLju?

Oddelek: Omrežja in internet
221565 (1068) jolandic
»

siol ADSL (reakcija kablasov) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1379352 (6411) AlienRex
»

T1, T3....?!?!

Oddelek: Omrežja in internet
171832 (1314) YouR MaMa

Več podobnih tem