» »

Mesečni življenski stroški

Mesečni življenski stroški

1
2
»

GrimReaper3 ::

A tako ga pa ne moreš vzeti? Pač trenutno imam višje potrebe, nakupujem veliko oblačil, tablic, mobitelov, slušalk in podobnega. Ne vem zakaj bi moral čakat 1 leto, da bi to našparal, če lahko dobim 4kEUR na račun v roku 3 dni.

Zgodovina sprememb…

matic492 ::

Good for you, si na dobri poti do samostojnosti in finančne svobode s takim razimšljanjem :))
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

FrRoSt ::

GrimReaper3 je izjavil:

Od 1000EUR so 250EUR položnice, bencin 100EUR, kredit 320EUR. Ostane nekje 300EUR na mesec. Seveda živim pri starših, ker do sedaj še nisem ugotovil kako bi lahko s tako revnim prihodkom živel sam. Tako da je vsaj hrana zastonj, edino sem pa tja grem sam v trgovino.
Drugače za moje potrebe, ki so kar velike kar se zapravljanja tiče (9 m2 soba je zapolnjena že tolk, da se komaj da hoditi), bi rabil 2000EUR neto na mesec.


:)):)):))

ODLIČNO si tole napisal!! :))

Imaš torej VELIKE potrebe, premajhno sobo in malo prekratko plačo!? ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Kayzon ::

bciciban je izjavil:



V-i-p je izjavil:

Aja, plačilno listo pa po pošti dobiš na dom? Maila in zaklenjenega pdf-ja očitno ne poznate :).


Nimam službenega maila na telefonu, če bi želel bi moral dat nek službeni SW gor za varovanje in upravljanje naprave. Ne hvala...

P.S. Dokler prodajamo čas za denar nismo zares bogati.
Nimam se kaj pritoževat, kot Pahor da ne morem preživet s svojo plačo. Ni pa to zdej da bi boga za jajca prijel.


So kr lepo utihnili zdej usi jamraci haha:))

BlaY0 ::

GrimReaper3 je izjavil:

A tako ga pa ne moreš vzeti? Pač trenutno imam višje potrebe, nakupujem veliko oblačil, tablic, mobitelov, slušalk in podobnega. Ne vem zakaj bi moral čakat 1 leto, da bi to našparal, če lahko dobim 4kEUR na račun v roku 3 dni.

Ampak te reči moraš itak redno menjat, tako da boš potem vsakič nov kredit vzel al kako? Al se nadejaš tega, da se ti bodo potrebe kmalu zmanjšale? Po moje bo prej obratno ;)

bciciban je izjavil:


Nimam se kaj pritoževat, kot Pahor da ne morem preživet s svojo plačo. Ni pa to zdej da bi boga za jajca prijel.

Pa saj kogarkoli za jajca prijemat ni ravno nekaj kar bi si kdorkoli želel. Pa tudi če gre za božja :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

enemon ::

Spxy je izjavil:

enemon je izjavil:

Pithlit je izjavil:

enemon je izjavil:

Trenutno testiram, če gre čez s 600 evri, da vidim, če lahko grem v penzijo, če mi šiht dopizdi. :D

Gre. Če nimaš kreditov in ti ne crkneta hkrati šporget pa hladilnik. No, če si sam gre tud s tem, sam mal bl je treba stisnit za kak mesec.


Sej realno računam, da bom zdržal še toliko, da pridem do 800 EUR "penzije" mesečno. Če ne pa, jebiga, 600 EUR will do. :D Je pa predviden seveda poceni lifestyle z odplačano hišo na podeželju, položnice več ali manj elektrika, komunala in internet.


Odplačana hiška na podeželju se lepo in poceni sliši, dokler ne upoštevaš stroškov vzdrževanja. Hiška ni večna, veliko stvari bo treba čez leta menjat. Pa najbrš ima ta hiška nekaj vrta, torej je treba to vzdrževat, kar stane. Pa na podeželju je treba vsake toliko tudi v mesto, torej rabiš avto, če nimaš glih sreče z kakšnimi super povezavami z javnim prevozom.


Seveda, nobena stvar ni večna, ampak nekje pač moraš živeti. Zato pa imam buffer pri stroških, da se pokrivajo stroški. Je pa hiša precej majhna,
tako da je potem tudi manj za vzdrževati. Za vrt in okolico sem investiral v močne kosilnice, ki bi morale zdržati kar nekaj let in pa v žage ha drevje, ki pa niso drage. Avta nimam, ker imam peš dostopno trgovino (za veliko stvari je tu tudi amazon), zdravnika, lekarno, frizerja, do večjega mesta imam redno avtobusno povezavo, zelo blizu pa je tudi postaja železnice, tako da za 45 EUR, kolikor me stane mesečna, lahko potujem neomejeno in kamorkoli po Sloveniji.

matic492 ::

Sem pogledal budget tracker za 2023 sem imel okoli 6000EUR na mesec osebnih stroškov, breakdowna ne bom pisal, je pa zraven kredit za 2 stanovanja, ampak brez stroškov drugega stanovanja (oddaja v najem), ker ga smatram kot business expense. Seveda je treba na pisat, več kot polovica tega je "discretionary spending", torej izredni dodatki za avto (lani sem dal delat stage 1 tune in raznorazne nadgradnje, okoli 7000EUR vrgel v to), ter zelo zelo dragi hobiji (imam okoli 400 000 posameznih LEGO kock, ~500 setov, ~2000 figuric). Kreditov je samo 1100EUR na mesec, pa ostali res nujni stroški samo par sto evrov, od tega najdražji strošek hrana.

Mislim, ko pogledam konc leta vse čez so cifre absurdne, za avto sem vedel da bo drag hobi (za avto dam 1000EUR+ na mesec, je pa basically moj "sanjski" avto). LEGO kocke so zgodovinsko gledano bile vedno nekaj vredne, tako da čisto stran vržen denar ni (imam tudi MISB sete namenjene resellanju kasneje). Moj prihodek je seveda višji od tega, imam poleg še varčevalni račun in kriptovalute. Realno za "preživetje" na tem nivoju samo z hrano in bolj racionalnimi nakupi rabim samo nekje 2500EUR, če se ne bi preseraval, ker je jasno, da je skoraj vse ostalo objektivno absurdno. Oziroma bi rabil še manj, če bi zamenjal avto za "normalnega" - verjetno okoli 1500-1800EUR na mesec. Ampak tako pač je, človek se navadi na visoke dohodke and lifestyle inflation creeps in... racionalno vem da ni, jaz bi lahko prišparal vsaj 2x toliko, kot šparam. Jaz sem navajen na toliko višje dohodke že od nekje leta 2019, zdaj se vam bo nekaterim zdelo smešno, ampak letos sem si postavil omejitev tam do 3000EUR na mesec za shopping/bedarije in porabo na avtu.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

V-i-p ::

bciciban je izjavil:



V-i-p je izjavil:

Aja, plačilno listo pa po pošti dobiš na dom? Maila in zaklenjenega pdf-ja očitno ne poznate :).


Nimam službenega maila na telefonu, če bi želel bi moral dat nek službeni SW gor za varovanje in upravljanje naprave. Ne hvala...

P.S. Dokler prodajamo čas za denar nismo zares bogati.
Nimam se kaj pritoževat, kot Pahor da ne morem preživet s svojo plačo. Ni pa to zdej da bi boga za jajca prijel.

Tole ni res. Ob zaposlitvi imaš možnost izbrat klasično plačilno listo ali preko maila. Svojega. Plačilno listo dobiš na svoj privat mail, seveda zaklenjeno. To je že xy let, no.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Twixz ::

Skupno:

Gorivo 100€
Hrana (z malico vred v službi) cca. 250€
Preživnina 150€
Kredit (zaenkrat) 400€, po reprogramiranju ta mesec pa gre na 500€
Položnice (elektrika, telefon, komunala) 100€
Zavarovanja (hiša, nezgodno) 50€ na mesec

Partnerka ima še avto 150€ na mesec

Torej na grobo okoli 1000€, ostalo naj bi mesečno okoli 1500€ ampak ne, ker je izrednih stroškov vsak mesec neverjetno veliko, trenutno sem celo v rahlem minusu ampak bomo že... Nekaj pa tudi šteje da se vsako jutro zbudiš v svojem stanovanju :P

gort ::

donvito je izjavil:

Če ste taki đeki, prilimajte screens plače, pa da vas vidimo,osebne podatke zakrij/te.

Tu se je dobro zavedati, da ljudje napačno rečejo plača večim vrstan prihodkom, začenši z neobdavčenimi povračili pavšalnih stroškov malice in prevoza, nekateri zmotno imenujejo plača tudi ostale prihodke iz dejavnosti, kar ni enako obravnavano v davčnem smislu, v prispevkovnem zna biti pa kar hudo slabše, na kar pozabljajo sploh tisti, ki, recimo, neprizanesljivo udrihajo čez prav vse normirane s.p., ne samo navideznih. In še zadnja stvar, screens plače ni nujno verodostojen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

Twixz ::

gort je izjavil:

donvito je izjavil:

Če ste taki đeki, prilimajte screens plače, pa da vas vidimo,osebne podatke zakrij/te.

Tu se je dobro zavedati, da ljudje napačno rečejo plača večim vrstan prihodkom, začenši z neobdavčenimi povračili pavšalnih stroškov malice in prevoza, nekateri zmotno imenujejo plača tudi ostale prihodke iz dejavnosti, kar ni enako obravnavano v davčnem smislu, v prispevkovnem zna biti pa kar hudo slabše, na kar pozabljajo sploh tisti, ki, recimo, neprizanesljivo udrihajo čez prav vse normirane s.p., ne samo navideznih. In še zadnja stvar, screens plače ni nujno verodostojen.


Ja men od potnih in malice ostane več kot 100€ na mesec, še posebej poleti ko se nekako potrudim pa grem s kolesom v službo 15 km v eno smer.
Pa tud ne morem rečt da je moj prihodek fiksen saj delam s strankami in tudi v taki panogi da lahko v službi kamot zaslužim 100, včasih tudi 200€ na mesec zraven.
Pa regresa tudi ne zagonim vsega pa dobiva oba s partnerko skupaj skoraj 4000€. Božičnice pa tam nekje 1500€ skupaj.

Bici ::

V-i-p je izjavil:


Tole ni res. Ob zaposlitvi imaš možnost izbrat klasično plačilno listo ali preko maila. Svojega. Plačilno listo dobiš na svoj privat mail, seveda zaklenjeno. To je že xy let, no.


Ravno sem zamenjal službo in v prejšni in v sedanji dobim plačilno listo kot pdf na službeni mail.
Nikoli me nihče ni vprašal če bi kam drugam.

Ne rečem da se ne da, sam pomoje je avtomatika kar služben mail.

jonystar ::

Živim sam, doma v svojem štuku.

3 odrasli. Oba starša že v penziji. Skupne račune izključno plačujem jaz. Hrano si kupujem sam + ko grem v trgovino vprašam če kaj potrebujeta in jima ne računam.

Plača: 1700€

T-2 - 55€-60€(internet, TV, navadni telefon, mobitel)
RTV - 12,75€
Geni - Odvisno od letnega časa: lansko leto je bilo povprečno na mesec: 129,40€(plin)
Petrol - 49€-55€(elektrika)
komunala - 60€-65€(smeti + voda)
Avto leasing - 187,40€
Bencin - 70€
Avto zavarovanje: 64€
Trgovina - cca 350€
Netflix - 9,99€
Adobe Lightroom + Photoshop - 12,19€
NBA LP - 7,49€ (plačano v enkratnem znesku 89,99€)
NUSZ(Nadomestilo za uporabo stavbnega zemljišča): 12,49€ (2 položnici plačani skupaj: 149,9€, plačani skupaj)

skupaj: 970,71€
Ostane: 729,29€

Tako nekako zgleda pri meni.

krho ::

Old Spice je izjavil:

Pri nas je tako (2 odrasla, 1 otrok, 1 otrok na poti)

Kredit za nepremičnino in strošek zavarovanja: 1000 eur
Stroški stanovanja povprečno letno (ogrevanje, elektrika, RTV, internet,...): 350 eur
Hrana: 800 eur (sem in tja damo tudi več, če gremo večkrat jest ven)
Strošek 1. avto: služben, plačilo bonitete, efektivno mesečno 100 eur
Strošek 2. avto: 250 eur mesečno
Vrtec mesečno: 400 eur
Potovanja, dopusti povprečno mesečno: 300 eur
Obleka, hobiji in ostale drobnarije: 300 eur mesečno

Skupaj 3500 eur mesečno. Ostaja nam, glede na povprečne prilive, tam od 2000-2300 eur.

Tole ne pije vode. 3 osebe in 5500€ priliva vzel 3500+2000, t.j. 1833€/mes/osebo, to pomeni, da se pri vrtcu v 9tem razredu, ki je nad 1270€/mes/osebo. Kar pomeni, da plačujete 77% vrtca. Jasli so pri nas 700€, ostalo je 580€. se pravi če so jasli je ~540€, če ni več v jaslih je ~450€
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

velikBrokoli ::

Lahko imata sp in je potem izračun drugačen... mater se zaletavate v te cifre, zakaj bi se folk lagal o tem? To so popolnoma normalne cifre za itjevce, sploh za nekoga z normirancem in delom za tujino.

BlaY0 ::

Twixz je izjavil:


Ja men od potnih in malice ostane več kot 100€ na mesec...

Dobro te je delodajalec nategnil... dal ti je neobdavčeno za malico in pot več kot rabiš, namesto da bi ti dal višjo plačo. Od (pre)visokih nadomestil za malico in pot ne boš dobil penzije.

sbawe64 ::

GrimReaper3 je izjavil:

A tako ga pa ne moreš vzeti? Pač trenutno imam višje potrebe, nakupujem veliko oblačil, tablic, mobitelov, slušalk in podobnega. Ne vem zakaj bi moral čakat 1 leto, da bi to našparal, če lahko dobim 4kEUR na račun v roku 3 dni.

Si potem moška verzija blondinke, ki vse zapravi za čevlje, torbice in koktejle po 16EUR.
Ti bo OutOfTheBox razložil, kako do 5k/mesec.

https://slo-tech.com/forum/t834416/p834...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

2 odrasli osebi
Prihodki 2.900 EUR in 1.250 EUR skupaj cca. 4.150 EUR

Odhodki:

Kredit za nepremičnino: 220 EUR
Leazing za avto: 300 EUR
Stroški nepremičnine z zimskim ogrevanjem (položnice) 240 EUR
Zavarovanje avta in nepremičnine (mesečno): 70 EUR
Bencin: 70 EUR


Skupaj 900 EUR

Na to še pride potem hrana in nekaj osnovnega luksuza (kako kosilo zunaj, frizer ipd...) pa servis koles ipd.. v povprečju bi lahko dodal še nekje 600 EUR/mesec povprečno + dopust.

Torej lahko rečem 1.500 EUR "fix" stroškov...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gruntfürmich ::

aborko je izjavil:

Par se jih je res potrudilo in kar nekaj stvari napisalo, razni bobi pa rtv pa vodenje računa po 5-10EUR na mesec, ampak a nakup avtomobila ali npr. izgube vrednosti avta pa ne štejete med stroške ali kako? Kaj pa nakup laptopa/telefona vsakih ne vem 2-5 let? Se mi zdi da je to zelo pogosto, da ljudje prikladno, mogoče že kr podzavestno te stroške kar izpustijo. Jst če se še grem pisanje/beleženje stroškov, napišem vse, če pa bi že spustil kaj, bi te malenkosti za 5EUR na mesec.

jst sem pri pregledu stroškov 'življenja' pristaš, da se ti enkratni stroški dodajo med mesečne stroške (morda nakup bajte ne, avto pa vsekakor). ker te v vsakem primeru na mesečni ravni pride toliko, čeprav si avto že odplačal. to pomeni, da če si avto takoj skeširal, si moral vseeno toliko in toliko mesecev šparati in si glede tega imel 'strošek'.
zato sem pri pregledu stroškov pristaš, da dejansko vključiš zraven nakup avta kot mesečni strošek, ker te bo v vsakem primeru toliko košatlo pa ali boš prej šparal ali kasneje.

je pa res, da če ga takoj skešireš, imaš naslednjih 10 let tisti mesečni 'višek' možnost drugje zapravit. ampak ko bo prišel čas za nakup novega avta, bo vseeno treba od nekod denar dobiti; ali prišparanega ali v obliki obrokov...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stroški bivanja v l.2023/24 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1098036 (1096) velikBrokoli
»

Mesečni stroški bivanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11224510 (20364) zobnik
»

Pustiti službo da imaš lahko družino (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15633031 (26799) krneki0001

Več podobnih tem