» »

Kopalnica tus sestavljen iz stekla in brez banje samo odtok v tleh

Kopalnica tus sestavljen iz stekla in brez banje samo odtok v tleh

T-Mac ::

Pozdravljeni,

zanima me ce ima kdo mogoce izkusnje s tusom v kopalnici ki je sestavljen iz stekla in v tleh samo odtok da nimas tus kabine. Zanima me kako bi se to spelalo, da razbijes celotno kopalnici, je potrebno narediti kak cokel da odteka voda ali kako. Hvala za nasvete.

T-Mac ::

Sem malo debatiral, da v tleh naredis da je glavni odtok na sredini kopalnice nizji od odtoka pri tusu v tleh, mislim da je to tako

T-Mac ::



Na tak nacin...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

PacificBlue ::

Moraš vgraditi kanaleto za tuš,ki jo povežeš z odtokom za vodo. Imaš razlicne visine kanalet. Odvisno, kako globoko lahko razbiješ tlak. Je pa načeloma pravilo, da nekje na 1m more biti vsaj minimalno 1,5 cm padca. Važno, da vodo požira in da se ti ne razliva nazaj v prostor. Meni je kanaleto vgradil keramičar. Sem pa prej pripravil, določil višino in testiral z vodo, če bo odtekalo normalno.

PacificBlue ::

V glavnem, tam kjer bo tuš(tla) razbiješ ploščice in tlak, da prideš do plate. Položiš kanaleto in odtocno cev. Robove potem zabetoniraš in površino premažeš z hidrostop premazom. Tudi stene tuš kabine. Zraven kanalete dobiš tudi zasčitni trak, ki ga položiš okoli kanalete in premažeš z hidrostop premazom. Če boš imel keramičarja, ti bo tak sam naredil.

Likalnik ::

T-Mac je izjavil:

Sem malo debatiral, da v tleh naredis da je glavni odtok na sredini kopalnice nizji od odtoka pri tusu v tleh, mislim da je to tako


Jaz imam tak tuš...glavnega odtoka na sredini kopalnice nimam...imam samo kanaleto v tušu....zaenkrat je ok ni težav...pač tako kot so ti napisali....ne pozabit na hidrostop...premažeš pa vse robove plus nekaj stene.

c3p0 ::

Kanaleto in rahel padec v njo, ploščice lepiš z Nivedur E ali kaj podobnega, ali pa vgradno tuš kad https://www.kolpasan.si/sl/izdelki/tus-... in jo vgradiš na nivo ploščic.

Arzen28 ::

Nam je naredil 2% naklona, isto imamo kanaleto. Tudi z hidrostopom od kema puconci je premazal. Zadeva špila. Kanaleto nam je pripravil vodovodar, ker smo vse čisto na novo napelal, zbetonirali so nam mojstri, imamo talno gretje pa smo res vse dali ven in na novo notri. Kar se kopalnice tiče, sem vse prepustil majstrom. Edino z nastavki na steklu tuš kabine, kamor dajemo brisače, nismo zadovoljni, so nam vsi popadali.

feryz ::

Vsi imamo take kopalnice. A sploh obstajajo mlajše od deset let, ki nimajo tega tako narejenega?

floyd1 ::

Moje mnenje je, da je kanaleta sicer OK, ampak moraš pa kupiti res kvalitetno kanaleto ki jo vgradiš 100% pravilno, do zadnje pike natančno.

Mi z našo nismo zadovoljni. Šparali smo na kanaleti (okrog 70 eur) in zdaj mamo, kar pač mamo :(. Tu smo po mojem naredili glavno napako. Odtok čistim vsak teden, včasih sem tudi 2x. Pač 2 osebi z dolgimi lasmi in to se štofa še pa še. Pri klasiki smo lahko pustili mesec dni, pa ni voda nikoli stala v kadi. Čiščenje je tudi malenkost bolj zamudno kot pri klasičnem odtoku ker poleg mrežice vedno odstraniš še sifon in ščistiš tudi tega. Pa seveda odpiranje kanalete. Ko odstraniš sifon tudi precej smrdi - iz kanalizacije.

Prav tako se po vogalih ob stenah že vidijo pikice plesni. Čeprav je bil hidrostop (Sika) narejen v nulo (delal sem sam, emulcija, posušil, 2x natančno premazal Mapelastik, "potopil" trak po robovih...). Bo pa treba zgleda še enkrat silikonirat spodnjo fugo.
Nekateri kolegi so mi rekli, da brišejo ploščice po vsakem tuširanju in je OK. Meni se enostavno ne da.

Za zaključek - odločil sem se, da za drugo kopalnico raje vzamem nivojsko (zelo nizko) tuš kad. Res mogoče ni tako lepo, je pa po mojem bistveno bolj praktično.

WizzardOfOZ ::

T-Mac je izjavil:

Pozdravljeni,

zanima me ce ima kdo mogoce izkusnje s tusom v kopalnici ki je sestavljen iz stekla in v tleh samo odtok da nimas tus kabine. Zanima me kako bi se to spelalo, da razbijes celotno kopalnici, je potrebno narediti kak cokel da odteka voda ali kako. Hvala za nasvete.


Poglej si WEDI plošče. Jaz sem naredil iz njih vse. Imaš že kompleten poden s cevjo in vsem skupaj že narejeno, pa samo zalimaš na tla.




Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: floyd1 ()

Arzen28 ::

floyd1 je izjavil:


Prav tako se po vogalih ob stenah že vidijo pikice plesni. Čeprav je bil hidrostop (Sika) narejen v nulo (delal sem sam, emulcija, posušil, 2x natančno premazal Mapelastik, "potopil" trak po robovih...). Bo pa treba zgleda še enkrat silikonirat spodnjo fugo.
Nekateri kolegi so mi rekli, da brišejo ploščice po vsakem tuširanju in je OK. Meni se enostavno ne da.

Za zaključek - odločil sem se, da za drugo kopalnico raje vzamem nivojsko (zelo nizko) tuš kad. Res mogoče ni tako lepo, je pa po mojem bistveno bolj praktično.

Meni se tudi ne da brisat, a odprem okna in se zadeva lepo posuši. Zanimivo, tudi pri nas so šle spodnje fuge. A ne pri tuš kabini ampak samo na zunanji steni.

floyd1 ::

Eh, pomotoma predlagal izbris.

WizzardOfOZ ::

Evo tukaj je še en visdeo za wedi od začetka do konca:

krho ::

floyd1 je izjavil:

Mi z našo nismo zadovoljni. Šparali smo na kanaleti (okrog 70 eur) in zdaj mamo, kar pač mamo :(. Tu smo po mojem naredili glavno napako. Odtok čistim vsak teden, včasih sem tudi 2x. Pač 2 osebi z dolgimi lasmi in to se štofa še pa še. Pri klasiki smo lahko pustili mesec dni, pa ni voda nikoli stala v kadi. Čiščenje je tudi malenkost bolj zamudno kot pri klasičnem odtoku ker poleg mrežice vedno odstraniš še sifon in ščistiš tudi tega. Pa seveda odpiranje kanalete. Ko odstraniš sifon tudi precej smrdi - iz kanalizacije.


To ni problem kanalete. Isto je pri meni, pa ni bila 70€. Pač tisti sifonček v kanaleti je majhen in se takoj vse nabere gor.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

dvojka ::

Jaz imam Kolpasanovo Lerock zero kad, ki je vgrajena z nivojem tal. Po stenah sem dal kerrock in sem zaenkrat super zadovoljen. Ni nobenih fug kjer bi se nabirala kakšna plesen. Edino malo me moti čiščenje sifona, ker ga je pač potrebno čistiti :)

T-Mac ::

Super, hvala za vse odgovore :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Urejanje stanovanja

Oddelek: Loža
234480 (3096) fosil
»

Cena nove kopalnice

Oddelek: Loža
1514394 (8072) šernk
»

sifon v tušu počasi požira

Oddelek: Loža
118093 (7827) floyd1
»

Problem v kopalnici (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5027580 (24339) Malajlo

Več podobnih tem