» »

Mesečni življenski stroški

Mesečni življenski stroški

«
1
2

hemko ::

Hej,

Odpiram temo o mesečnih življenskih stroških, ki jih imate ?

Mesečni življenski stroški ( položnice, hrana, kredit, leasing itd... ) torej samo tisto kar je potrebno za " preživetje " ?

Pri meni osebno ( z dvema otrokoma + partnerica ) so stroški v višini 1500€ ... te stroške krijeva z eno plačo, druga plača za ostale stroške ...cca 200-300€ vsak mesec na varčevalni račun


Kako je pri ostalih ?

lp

Kayzon ::

Ze par let zivim spet s starsi da,samski prisparam okoli 1500-1600 mesecno.

Pithlit ::

Kayzon je izjavil:

Ze par let zivim spet s starsi da,samski prisparam okoli 1500-1600 mesecno.

V sosednji temi se pa hvalimo kolk punc dobimo, a? Matematika ne štima.
Life is as complicated as we make it...

Nikonja ::

Pithlit je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Ze par let zivim spet s starsi da,samski prisparam okoli 1500-1600 mesecno.

V sosednji temi se pa hvalimo kolk punc dobimo, a? Matematika ne štima.


Anonimnost na spletu ti pač omogoča da imaš življenje kot si ga želiš :)

vidko54 ::

Živiva na svojem. Mesečni stroški hrana 500 -600 , bencin 250e, tekoči stroški fleta 200e - to je osnova. 1x mesečno masaža 75e, 330e fitnes, večerje in ostalo pa odvisno od meseca. ostane pa tudi odvisno od meseca. Enkrat več enkrat manj. Recimo 1000e sigurno ostane.

Kayzon ::

Nikonja je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Ze par let zivim spet s starsi da,samski prisparam okoli 1500-1600 mesecno.

V sosednji temi se pa hvalimo kolk punc dobimo, a? Matematika ne štima.


Anonimnost na spletu ti pač omogoča da imaš življenje kot si ga želiš :)


Butthurt? To absolutno nic ne vpliva na dostop do zensk :))

borut_p ::

Ugotovil, da porabim 2/3 place, ko vracunam celoletne stroske - torej vse dopuste, izlete, bla bla bla. Zena tudi podobno

Pithlit ::

borut_p je izjavil:

Ugotovil, da porabim 2/3 place, ko vracunam celoletne stroske - torej vse dopuste, izlete, bla bla bla. Zena tudi podobno

Oooooo. Evo s takim izračunom se pa tud da. Jaz sem nekje na 1/3. Z absolutnimi zneski se pa te igre ne grem.

Pa priznam da sem bila tudi na točki ko se niti procenta ni dalo prišparat.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

borut_p ::

Pithlit je izjavil:

borut_p je izjavil:

Ugotovil, da porabim 2/3 place, ko vracunam celoletne stroske - torej vse dopuste, izlete, bla bla bla. Zena tudi podobno

Oooooo. Evo s takim izračunom se pa tud da. Jaz sem nekje na 1/3. Z absolutnimi zneski se pa te igre ne grem.

Pa priznam da sem bila tudi na točki ko se niti procenta ni dalo prišparat.


Na letni ravni pokuris samo 1/3 place? Sparas za kaj 'velikega' ali si samo redko kdaj kaj privoscis?

Pithlit ::

borut_p je izjavil:

Pithlit je izjavil:

borut_p je izjavil:

Ugotovil, da porabim 2/3 place, ko vracunam celoletne stroske - torej vse dopuste, izlete, bla bla bla. Zena tudi podobno

Oooooo. Evo s takim izračunom se pa tud da. Jaz sem nekje na 1/3. Z absolutnimi zneski se pa te igre ne grem.

Pa priznam da sem bila tudi na točki ko se niti procenta ni dalo prišparat.


Na letni ravni pokuris samo 1/3 place? Sparas za kaj 'velikega' ali si samo redko kdaj kaj privoscis?

Nič ne pogrešam, ne odtegujem nam od ust. Če te je to zanimalo. V tisti tretjini je všteto tudi par izletov in tečajev. Če te je to zanimalo. Ne šparam, si privoščim. Kar mi ostane gre pač na varčevalni. Te je to zanimalo?
Life is as complicated as we make it...

borut_p ::

Nobenega obsojanja, samo zanimanje

enemon ::

Borut, koliko sfrčkaš za jahto in privez v Zadru?

OutOfTheBox ::

hemko je izjavil:




Mesečni življenski stroški ( položnice, hrana, kredit, leasing itd... ) torej samo tisto kar je potrebno za " preživetje " ?

lp



2 odrasla + 11 mesečni otrok, brez kreditov, svoje stanovanje. Cca 800EUR za redne stroške (hrana, položnice). Prej brez otroka cca 600EUR v dveh.

Zgodovina sprememb…

rkobarov ::

trenutno delam na ladji, stroški so: položnice od doma. :)
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

enemon ::

Trenutno testiram, če gre čez s 600 evri, da vidim, če lahko grem v penzijo, če mi šiht dopizdi. :D

OutOfTheBox ::

Upoštevaj še inflacijo na dolgi rok. Danes 600EUR ne bo isto kot 600EUR čez 5, 10 let. Tako da bi jaz naredil nekaj maneverskega prostora v tem primeru.

Zgodovina sprememb…

FrRoSt ::

OutOfTheBox je izjavil:

Upoštevaj še inflacijo na dolgi rok. Danes 600EUR ne bo isto kot 600EUR čez 5, 10 let. Tako da bi jaz naredil nekaj maneverskega prostora v tem primeru.


:)):)):))

Imaš prav!! 8-)

Verjetno bo moral testirati 500€, še bolje pa 450! :))

Tudi čedalje več zdravil je potrebno doplačevati! :P
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

enemon ::

OutOfTheBox je izjavil:

Upoštevaj še inflacijo na dolgi rok. Danes 600EUR ne bo isto kot 600EUR čez 5, 10 let. Tako da bi jaz naredil nekaj maneverskega prostora v tem primeru.


Je upoštevano v simulaciji, da lahko vsako leto dvignem znesek za inlacijo. ;)

Pithlit ::

enemon je izjavil:

Trenutno testiram, če gre čez s 600 evri, da vidim, če lahko grem v penzijo, če mi šiht dopizdi. :D

Gre. Če nimaš kreditov in ti ne crkneta hkrati šporget pa hladilnik. No, če si sam gre tud s tem, sam mal bl je treba stisnit za kak mesec.
Life is as complicated as we make it...

enemon ::

Pithlit je izjavil:

enemon je izjavil:

Trenutno testiram, če gre čez s 600 evri, da vidim, če lahko grem v penzijo, če mi šiht dopizdi. :D

Gre. Če nimaš kreditov in ti ne crkneta hkrati šporget pa hladilnik. No, če si sam gre tud s tem, sam mal bl je treba stisnit za kak mesec.


Sej realno računam, da bom zdržal še toliko, da pridem do 800 EUR "penzije" mesečno. Če ne pa, jebiga, 600 EUR will do. :D Je pa predviden seveda poceni lifestyle z odplačano hišo na podeželju, položnice več ali manj elektrika, komunala in internet.

Pithlit ::

Maš to stari! Drž! 200€ na mesec je pri 600€ kr fajn buffer.
Life is as complicated as we make it...

borut_p ::

enemon je izjavil:

Borut, koliko sfrčkaš za jahto in privez v Zadru?


Si mislim da si me zamesal za kriptica, ki ima O na koncu imena

enemon ::

Pithlit je izjavil:

Maš to stari! Drž! 200€ na mesec je pri 600€ kr fajn buffer.


Tnx, se bom potrudil, motivacija je kar dobra - če ne uspe, je treba nazaj na šiht, tko da bo moralo it. :)

gort ::

Fijuuu, kakšne številke!

Hudobec82 ::

To smo že meli. Excel tabelce so baje waste of time.

Ta mesec:

elektrika 33e
komunala 28e
RTV 12.5e
Hofer telefon 9.99e
vodenje TRR 9.99e
bencin 70e . en tank na mesec

Zavarovanje za avto in bajto ter drva plačam s kešam in zato to niso mesečni stroški. Kreditov in lizingov nimam. Za hrano ne dam nič, ker jem iz food prepper zalog.

Gambino ::

Snaga d.o.o = 13E
Komunalne storitve = 19E
Banka = 6E
Banka = 12E
Osnovna šola = 90E
Plin + Elektrika = 90E
BOB = 2 x 10E
Malica jaz = 168E cca
Malica žena = 100E cca
Tenis = 180E
Plavanje = 40E
Plesne = 90E
bencin = 200E
Avto cca 60E/mesec (zavarovanje, registracija)
+ 600 - 800E za hrano cca.
mesečni strošek = kar pomeni cca 1650 do 1850E mesečni strošek, z ženo nama ostane potem od 2400E do 2600E.

Kredite in lizinge nimava oz sva že poplačala.

To je tako na hiter izračun

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

Old Spice ::

Pri nas je tako (2 odrasla, 1 otrok, 1 otrok na poti)

Kredit za nepremičnino in strošek zavarovanja: 1000 eur
Stroški stanovanja povprečno letno (ogrevanje, elektrika, RTV, internet,...): 350 eur
Hrana: 800 eur (sem in tja damo tudi več, če gremo večkrat jest ven)
Strošek 1. avto: služben, plačilo bonitete, efektivno mesečno 100 eur
Strošek 2. avto: 250 eur mesečno
Vrtec mesečno: 400 eur
Potovanja, dopusti povprečno mesečno: 300 eur
Obleka, hobiji in ostale drobnarije: 300 eur mesečno

Skupaj 3500 eur mesečno. Ostaja nam, glede na povprečne prilive, tam od 2000-2300 eur.

aborko ::

Par se jih je res potrudilo in kar nekaj stvari napisalo, razni bobi pa rtv pa vodenje računa po 5-10€ na mesec, ampak a nakup avtomobila ali npr. izgube vrednosti avta pa ne štejete med stroške ali kako? Kaj pa nakup laptopa/telefona vsakih ne vem 2-5 let? Se mi zdi da je to zelo pogosto, da ljudje prikladno, mogoče že kr podzavestno te stroške kar izpustijo. Jst če se še grem pisanje/beleženje stroškov, napišem vse, če pa bi že spustil kaj, bi te malenkosti za 5€ na mesec.

Pithlit ::

aborko je izjavil:

Par se jih je res potrudilo in kar nekaj stvari napisalo, razni bobi pa rtv pa vodenje računa po 5-10€ na mesec, ampak a nakup avtomobila ali npr. izgube vrednosti avta pa ne štejete med stroške ali kako? Kaj pa nakup laptopa/telefona vsakih ne vem 2-5 let? Se mi zdi da je to zelo pogosto, da ljudje prikladno, mogoče že kr podzavestno te stroške kar izpustijo. Jst če se še grem pisanje/beleženje stroškov, napišem vse, če pa bi že spustil kaj, bi te malenkosti za 5€ na mesec.

Smo upošteval.
Life is as complicated as we make it...

Barbarpapa2 ::

Lepo popoldne...

aborko je izjavil:

Par se jih je res potrudilo in kar nekaj stvari napisalo, razni bobi pa rtv pa vodenje računa po 5-10€ na mesec, ampak a nakup avtomobila ali npr. izgube vrednosti avta pa ne štejete med stroške ali kako? Kaj pa nakup laptopa/telefona vsakih ne vem 2-5 let? Se mi zdi da je to zelo pogosto, da ljudje prikladno, mogoče že kr podzavestno te stroške kar izpustijo. Jst če se še grem pisanje/beleženje stroškov, napišem vse, če pa bi že spustil kaj, bi te malenkosti za 5€ na mesec.


Stroške nakupa avtomobila (ali računalnika, ali sesalca, česarkoli) pišem med stroške, ko se dejansko zgodijo (npr. mesečni obrok). Avto je odplačan, zdaj pač pišem med stroške to, kar je vezano na avto (gorivo, cestnina, mehanik...). Če bom kdaj avto prodal, bom pa prejeto kupnino pisal med prihodke...

Obvladujte svoje stroške, da ne bodo ti obvladali vas...

Jože

Spxy ::

enemon je izjavil:

Pithlit je izjavil:

enemon je izjavil:

Trenutno testiram, če gre čez s 600 evri, da vidim, če lahko grem v penzijo, če mi šiht dopizdi. :D

Gre. Če nimaš kreditov in ti ne crkneta hkrati šporget pa hladilnik. No, če si sam gre tud s tem, sam mal bl je treba stisnit za kak mesec.


Sej realno računam, da bom zdržal še toliko, da pridem do 800 EUR "penzije" mesečno. Če ne pa, jebiga, 600 EUR will do. :D Je pa predviden seveda poceni lifestyle z odplačano hišo na podeželju, položnice več ali manj elektrika, komunala in internet.


Odplačana hiška na podeželju se lepo in poceni sliši, dokler ne upoštevaš stroškov vzdrževanja. Hiška ni večna, veliko stvari bo treba čez leta menjat. Pa najbrš ima ta hiška nekaj vrta, torej je treba to vzdrževat, kar stane. Pa na podeželju je treba vsake toliko tudi v mesto, torej rabiš avto, če nimaš glih sreče z kakšnimi super povezavami z javnim prevozom.

aborko ::

Jože, po tej logiki sam sploh nimam mesečnega stroška za A1 naročnino, ker jo preplačam v enkratnem znesku za 2 leti vnaprej (to dejansko počnem). Ta tema je o mesečnih stroških, tudi plačo/pokojnino dobivamo vsak mesec, zato je smiselno da če že beležimo, beležimo vse in spravimo na mesečno raven, brez izjem. Ne rabi biti do € natančno, niti ne more biti, lahko pa oceniš na palec koliko zgubiš na avtu v x letih (mesecih) lastništva.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

aborko je izjavil:

Jože, po tej logiki sam sploh nimam mesečnega stroška za A1 naročnino, ker jo preplačam v enkratnem znesku za 2 leti vnaprej (to dejansko počnem). Ta tema je o mesečnih stroških, tudi plačo/pokojnino dobivamo vsak mesec, zato je smiselno da če že beležimo, beležimo vse in spravimo na mesečno raven, brez izjem. Ne rabi biti do € natančno, niti ne more biti, lahko pa oceniš na palec koliko zgubiš na avtu v x letih (mesecih) lastništva.


Kakor komu drago. Z ženo sva to leto vložila v eno stanovanje, za to sva posegla v lastne prihranke. Trenutna bilanca je negativna, sva imela do sedaj pač negativen cashflow. Ko ga bova oddajala, bova pač prejeto najemnino pisala v prihodke, morebitne stroške s stanovanjem pa v odhodke. Tudi za avto sem pisal obrok takrat, ko sem ga dejansko plačal, ko se je pač zgodil odtok denarja. Obremenjeval me je takrat, ko sem odplačeval obroke, zdaj me obremenjuje samo s tekočimi stroški. Izgubo vrednosti bom pa si lahko izračunal takrat, ko (če ga sploh bom) ga bom prodal...

Pa lep večer še naprej...

Jože

borut_p ::

Obstajajo 3 razlicne metode racunovodstva. Tako da tako kot ima prav Joza ima tudi aborko

BladE_ ::

Old Spice je izjavil:

Pri nas je tako (2 odrasla, 1 otrok, 1 otrok na poti)
Skupaj 3500 eur mesečno. Ostaja nam, glede na povprečne prilive, tam od 2000-2300 eur.

A se samo meni zdi ali so te cifre malo visoke? V tem primeru imata oba pa 2,5-3k plače?
Akcija - Reakcija

donvito ::

BladE_ je izjavil:

Old Spice je izjavil:

Pri nas je tako (2 odrasla, 1 otrok, 1 otrok na poti)
Skupaj 3500 eur mesečno. Ostaja nam, glede na povprečne prilive, tam od 2000-2300 eur.

A se samo meni zdi ali so te cifre malo visoke? V tem primeru imata oba pa 2,5-3k plače?

Sami nakladači glede plač, lažejo pa sami sebi. Sicer pa reveži, v trgovinah pa, da privarčujejo par 10 centov.

bciciban ::

aborko je izjavil:

Par se jih je res potrudilo in kar nekaj stvari napisalo, razni bobi pa rtv pa vodenje računa po 5-10€ na mesec, ampak a nakup avtomobila ali npr. izgube vrednosti avta pa ne štejete med stroške ali kako? Kaj pa nakup laptopa/telefona vsakih ne vem 2-5 let? Se mi zdi da je to zelo pogosto, da ljudje prikladno, mogoče že kr podzavestno te stroške kar izpustijo. Jst če se še grem pisanje/beleženje stroškov, napišem vse, če pa bi že spustil kaj, bi te malenkosti za 5€ na mesec.


Ko kupim avto, štejem to v stroške, ko ga prodam v prihodke.

Razlika vmes je dejanski strošek avta, ki ga lahko razdeliš po mesecih in vidiš koliko te pride.
Pa seveda tekoče zadeve pišeš pod stroške.

donvito je izjavil:

BladE_ je izjavil:

Old Spice je izjavil:

Pri nas je tako (2 odrasla, 1 otrok, 1 otrok na poti)
Skupaj 3500 eur mesečno. Ostaja nam, glede na povprečne prilive, tam od 2000-2300 eur.

A se samo meni zdi ali so te cifre malo visoke? V tem primeru imata oba pa 2,5-3k plače?

Sami nakladači glede plač, lažejo pa sami sebi. Sicer pa reveži, v trgovinah pa, da privarčujejo par 10 centov.


Ne bit fovš če gre komu bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

IL_DIAVOLO ::

BladE_ je izjavil:

Old Spice je izjavil:

Pri nas je tako (2 odrasla, 1 otrok, 1 otrok na poti)
Skupaj 3500 eur mesečno. Ostaja nam, glede na povprečne prilive, tam od 2000-2300 eur.

A se samo meni zdi ali so te cifre malo visoke? V tem primeru imata oba pa 2,5-3k plače?


Saj je popularno, da si pod anonimnim profilom lahko izberes, koliko imas pod palcem.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

OutOfTheBox ::

Ampak keša in priložnosti je danes toliko da je skoraj nemogoče zaslužit manj kot 5k. Razen če res hodiš sam v službo ki plača minimalca in ne delaš nič drugega.

Mali voz ::

OutOfTheBox je izjavil:

Ampak keša in priložnosti je danes toliko da je skoraj nemogoče zaslužit manj kot 5k. Razen če res hodiš sam v službo ki plača minimalca in ne delaš nič drugega.


A lahko našteješ 3 konkretne priložnosti kako do 5k/mesec, če nisi ravno It-jevec, sicer pa nehaj nakladat.

IL_DIAVOLO ::

OutOfTheBox je izjavil:

Ampak keša in priložnosti je danes toliko da je skoraj nemogoče zaslužit manj kot 5k. Razen če res hodiš sam v službo ki plača minimalca in ne delaš nič drugega.


Pogoj za to je ta da imaš 3 froce in zahtevno babo. Drugače ne vidim ravno blazne motivacije za 5k na mesec.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

donvito ::

Ne bit fovš če gre komu bolje.

Nikoli nisem bil nobenmu fovš, če mu gre dobro, ne maram pa tega forumskega nakladanja.
Če ste taki đeki, prilimajte screens plače, pa da vas vidimo,osebne podatke zakrij/te.

zl0dej ::

Povprečje 12 mesecev: 3311€ na mesec

Mesečna povprečja po ključnih kategorijah:
- Stanovanjski kredit 930€
- Hrana in gospodinjske stvari 478€
- Vrtec 307€
- Hrana in pijača zunaj 248€
- Položnice 290€ (hiša) -> po novem okoli 60€ na mesec zaradi net meteringa.
- Oblačila 152€
- Zabava 112€ (bazeni, biljard, smucanje, muzeji, koncerti itd)
- Hobiji 104€
- Potovanja 94€
- Zdravje (športne dejavnosti, lekarne) 67€
- Cigareti 45€

Avta nisem vključil, ker smo ravno zamenjali z električnima, imamo zastonj elektriko.

bciciban ::

donvito je izjavil:

Ne bit fovš če gre komu bolje.

Nikoli nisem bil nobenmu fovš, če mu gre dobro, ne maram pa tega forumskega nakladanja.
Če ste taki đeki, prilimajte screens plače, pa da vas vidimo,osebne podatke zakrij/te.


6500 in navzgor/mesec

Screenshot ko se mi bo dal usedet za komp. Nimam mobilne banke ker sem paranoik.

V-i-p ::

Aja, plačilno listo pa po pošti dobiš na dom? Maila in zaklenjenega pdf-ja očitno ne poznate :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Magic1 ::

Vsi porabijo 3k+ mesečno, povprečna plača pa 1500€ (ki je nima 70%). Sama smetana tukaj, v tujini zaposleni Itjivci in radiologi:))
Magic

OutOfTheBox ::

Povprečna plača na tehnološkem forumu ni enaka povprečni plači v splošnem prebivalstvu.

bciciban ::



V-i-p je izjavil:

Aja, plačilno listo pa po pošti dobiš na dom? Maila in zaklenjenega pdf-ja očitno ne poznate :).


Nimam službenega maila na telefonu, če bi želel bi moral dat nek službeni SW gor za varovanje in upravljanje naprave. Ne hvala...

P.S. Dokler prodajamo čas za denar nismo zares bogati.
Nimam se kaj pritoževat, kot Pahor da ne morem preživet s svojo plačo. Ni pa to zdej da bi boga za jajca prijel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

GrimReaper3 ::

Od 1000EUR so 250EUR položnice, bencin 100EUR, kredit 320EUR. Ostane nekje 300EUR na mesec. Seveda živim pri starših, ker do sedaj še nisem ugotovil kako bi lahko s tako revnim prihodkom živel sam. Tako da je vsaj hrana zastonj, edino sem pa tja grem sam v trgovino.
Drugače za moje potrebe, ki so kar velike kar se zapravljanja tiče (9 m2 soba je zapolnjena že tolk, da se komaj da hoditi), bi rabil 2000EUR neto na mesec.

Zgodovina sprememb…

matic492 ::

Kako maš kredit, če živiš pri starših
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stroški bivanja v l.2023/24 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1098026 (1086) velikBrokoli
»

Življenski stroški (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
691125565 (108446) Mato989
»

Pustiti službo da imaš lahko družino (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15633028 (26796) krneki0001

Več podobnih tem