» »

Debelost je v medicinski stroki prepoznana kot bolezen

Debelost je v medicinski stroki prepoznana kot bolezen

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 6
»»

twom ::

Prispevek na rtvslo.

Zanimivo. Sem mislil da je debelost posledica preveč hrane, napačne nekvalitetne hrane, premalo gibanja. V redkih primerih da je posledica zdravstvenih težav. Pa nekateri so nagnjeni k debelosti, imajo počasno presnovo, ampak izvor njihove debelosti ja pa še vedno v predalu...

pegasus ::

Na japonskem je to še bolje - tam ti ful naraste cena zdravstvenega zavarovanja, če si samo par kg pretežak za svojo višino ...

Magic1 ::

Tukaj v Eu smo socialni in bomo finacirali vsa zdravila za posledice debelosti. A zdej boš dobil še bolniško, če ne moreš delat zaradi debelosti?
Pa to se smeje farmaciji in prehrambeni industriji. Dobr sta to zlobirala. Eden ustvarja problem, drugi pa pa zdravi. Denar pa kroži. Samo ozempec(razne kopije) zna zdaj zjahat sistem.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

kingsix ::

pegasus je izjavil:

Na japonskem je to še bolje - tam ti ful naraste cena zdravstvenega zavarovanja, če si samo par kg pretežak za svojo višino ...


Hja nevem kako tam to gledajo.. Teža ne pomeni prsv dosti. Sploh pa če si recimo kao 3-5kg pretežak za svojo višino.

Jaz sem 189cm in imam 101kg.
Po teh bmi kalkulatorjih že imam odvečno težo. A imam pravzaprav cca 10% maščobe in nisem blizu kakršnekoli debelosti.

tikitoki ::

Trenutno je na voljo ucinkovito zdravilo, ki pa je zelo drago in ima resnih stranskih ucinkov.

IL_DIAVOLO ::

kingsix je izjavil:

pegasus je izjavil:

Na japonskem je to še bolje - tam ti ful naraste cena zdravstvenega zavarovanja, če si samo par kg pretežak za svojo višino ...


Hja nevem kako tam to gledajo.. Teža ne pomeni prsv dosti. Sploh pa če si recimo kao 3-5kg pretežak za svojo višino.

Jaz sem 189cm in imam 101kg.
Po teh bmi kalkulatorjih že imam odvečno težo. A imam pravzaprav cca 10% maščobe in nisem blizu kakršnekoli debelosti.


Ti se nikoli blizu nisi bil 10% mascobe z 20 kg preveč lol
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Magic1 ::

Če je fitnes mrga, konkretno napumpan, potem je lahko. Drugače pa bolj težko. Folk, ki je podobno visok pa ni glih koščen ali švoh, ima kakšnih 15kg manj.
Magic

kingsix ::

No ajmo.. Kolk kg in %...
 neki

neki



Disclaimer: to je po telovadbi pred cca 2 mesci.. In ni bilo lih 10 in 101..malo drugače...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

borut_p ::

tikitoki je izjavil:

Trenutno je na voljo ucinkovito zdravilo, ki pa je zelo drago in ima resnih stranskih ucinkov.


Ce ga jemljes non-stop. Kolikor ga nehas, gres nazaj. To ni zdravilo

grimmir3 ::

Baje ful pomaga francoska dieta manžri. :)

kingsix je izjavil:

No ajmo.. Kolk kg in %...
 neki

neki



Disclaimer: to je po telovadbi pred cca 2 mesci.. In ni bilo lih 10 in 101..malo drugače...


O fuj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: grimmir3 ()

IL_DIAVOLO ::

Sicer meni osebno grdo, ampak respect.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kingsix ::

No tu je bilo bistveno pod 10% teža pa je bila 97kg. In ja se popolnoma strinjam - grdo. Slo se je za nek izziv. In imam rad izzive.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

tikitoki ::

borut_p je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Trenutno je na voljo ucinkovito zdravilo, ki pa je zelo drago in ima resnih stranskih ucinkov.


Ce ga jemljes non-stop. Kolikor ga nehas, gres nazaj. To ni zdravilo


Jah, moras tudi prenehati se nazirati s prehrambenimi smetmi. Vecina debeluhov nima zdravstvenih razlgov za debelost, problem je zgolj prekomerno uzivanje hrane.

grimmir3 ::

Da.
Hrana danes je noro kalorična.

kingsix ::

Debelost je tako.... Eni si res niso cist sami krivi, da so debeli.
Del (ponovno: del) odgovornosti nosi tudi genetika. Ni pa genetika razlog da imaš preveč 40 ali 50kg..kvecemu tam 10-15. Če pa imaš genetiko bolj tako polek pa še ne vložiš nič truda v svoje zdravje.. Pol pa ja.

Magic1 ::

kingsix je izjavil:

No ajmo.. Kolk kg in %...
 neki

neki



Disclaimer: to je po telovadbi pred cca 2 mesci.. In ni bilo lih 10 in 101..malo drugače...

Definitivno spada v kategorijo nabit:D. Upam da je po naravni poti, da ni klasik špikanje, ki je danes ful v modi.
Magic

kingsix ::

Magic1 je izjavil:


Definitivno spada v kategorijo nabit:D. Upam da je po naravni poti, da ni klasik špikanje, ki je danes ful v modi.


Ni po naravni poti. Glede tega sem vedno povsod transparenten. Niso pa ravno steroidi v "takem" smislu.
Sem na testosteronski terapiji od cca 24 leta. Hipofiza mi pač ne obratuje kot bi morala. Čeprav prejemam toliko testosterona kot bi ga naj imel naravno... Sem v bistveni "prednosti" kot tisti ki tega ne prejemajo. Večina na TRT jih to zanika..ces sem naraven. Ne nisi naraven.
Brez tega bi vsaj pri meni bil tak rezultat nemogoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

IL_DIAVOLO ::

Huh jaz sem pa mislil da je tole natural...ne izgleda tako hudo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kingsix ::

Pa doseži. Hint : nebos nikoli. Imate čist napačno predstavo glede hormonov itd.
Amapk vsi ki grejo na.. So razočarani glede rezultatov. Ni čarovnija.
Poelk tega pa mislim da nisi razumel napisanega.
Ljudje ki dejsnko gredo na steroide in delajo te cikle prejemajo cca 4-5x več kot jaz s strani dr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

zodiak ::

kingsix je izjavil:

No ajmo.. Kolk kg in %...
 neki

neki



Disclaimer: to je po telovadbi pred cca 2 mesci.. In ni bilo lih 10 in 101..malo drugače...


Zgledaš kot nekdo pač nebodigatreba.

IL_DIAVOLO ::

Haha nisem te mislil diskreditirati. Izgledas fenomenalno, ampak ne izgleda na prvo zogo tako ocitno.

Dober fake natty for sure.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kingsix ::

tikitoki je izjavil:

Trenutno je na voljo ucinkovito zdravilo, ki pa je zelo drago in ima resnih stranskih ucinkov.


Ozempic? Naj bi bil za diabetes Oz za ljudi ki bi to dejansko potrebovali.. Zdaj pa ga vsak debeluh uporablja za hujšanje.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Haha nisem te mislil diskreditirati. Izgledas fenomenalno, ampak ne izgleda na prvo zogo tako ocitno.

Dober fake natty for sure.


90% ki so dejsnsko na konkretnih steroidih jih je skupaj bistveno manj. Pa kako fake natty ko prav vsak ki me pozna ve da sem na terapiji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Magic1 ::

Če pogledaš mal bolj natančno, ga je čez "rame in prsa" mal to much, sploh leva rama je izrazito bolj nabildana (ali pa je samo poza zaradi telefona?).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

kingsix ::

Eh roko/ramo s katero slikam mam bolj nazaj.. Pac pol tako izgleda. Ampak nisem jaz tema. Hoto sem le prove a point =)

Magic1 ::

Izjeme potrjujejo pravila, pravijo :D. Samo ti si diskvalificiran.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

mihec87 ::

kingsix je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Trenutno je na voljo ucinkovito zdravilo, ki pa je zelo drago in ima resnih stranskih ucinkov.


Ozempic? Naj bi bil za diabetes Oz za ljudi ki bi to dejansko potrebovali.. Zdaj pa ga vsak debeluh uporablja za hujšanje.


Najboljše zdravilo je ključavnica na hladilniku... Vsak ki jamra joj nič ne jem pa se mi kile kar nabirajo, samo naj si začne pisat vse kar zaužije čez dan(na koncu se ugotovi da skozi nekaj "malica" ali pije sladke pijače).

kingsix ::

Najboljše zdravilo bi bilo malo več splošnega znanja o prehrani in zdravem življenju.
To bi bilo treba začet učit kaj v OŠ.
Torej splosno glede prehrane, makro hranil, vpliva na telo.. Več športa itd.

Moja 10 letna hčera kdaj sama reče...
- To je presladko.. nebom..
- nebom več sladkega sem danes že preveč
Itd..
- sladke pijače odvrne in pije bol vodo

.. In ji nikoli nismo vsiljevali kaj lahko in kaj ne. Amapk smo jo malo naučili glede kaj vnašamo v svoje telo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

tikitoki ::

kingsix je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Trenutno je na voljo ucinkovito zdravilo, ki pa je zelo drago in ima resnih stranskih ucinkov.


Ozempic? Naj bi bil za diabetes Oz za ljudi ki bi to dejansko potrebovali.. Zdaj pa ga vsak debeluh uporablja za hujšanje.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Haha nisem te mislil diskreditirati. Izgledas fenomenalno, ampak ne izgleda na prvo zogo tako ocitno.

Dober fake natty for sure.


90% ki so dejsnsko na konkretnih steroidih jih je skupaj bistveno manj. Pa kako fake natty ko prav vsak ki me pozna ve da sem na terapiji.


Jp. Ozempic.

IL_DIAVOLO ::

Bolj ko cloveka hvalis, bolj se cuti napadenega haha.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kingsix ::

Leti na mene? Ne se ne počutim napadenega. Že dolgo sprejemam X in Y odzive, ko povem kako in kaj kot pa da nakladam tako 99.5% tega folka. Pravim samo da imaš, tako kot večina, napačno predstavo glede teh zadev.
Tistih 1000 naravnih influencerjev.. I have news... 95% niso naravni. Prestava o tem kaj je naravno je čist porušena.

Se nekaj.. 1/3 moških športnikov je na testosteronski terapiji. Če je predpisana s strani dr. Lahko legalno tekmuješ prsv povsod. Npr UFC so vsi na tem. Vse larifari

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

IL_DIAVOLO ::

Procent moskih na trt-ju in zensk na botoksu je precej na podobni ravni. Vem ja.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

jest10 ::

tikitoki je izjavil:

Trenutno je na voljo ucinkovito zdravilo, ki pa je zelo drago in ima resnih stranskih ucinkov.

V bistvu ima hude stranske učinke, ki pa se pokažejo šele čez čas(izguba mišične mase) in si ob prenehanju jemanja kmalu v še slabšem stanju, kot pred začetkom-zašpehan in z manj mišicami, kot pred tem


Semaglutid povzroči hitro izgubo telesne teže, pri tem pa gre velik del te teže na račun mišične mase. Tega se bolniki in večina zdravnikov ne zavedajo!" Zdravniki tako po njenih besedah dajo premalo navodil bolnikom, kako lahko s primerno vadbo in vnosom ustreznih hranil omilijo izgubo mišične mase. "Bolniki pri vsakem hujšanju izgubijo mišično maso, ko se zredijo, pa pridobijo v glavnem maščobno tkivo. Rezultat je sarkopenična debelost, ki je zelo hud zaplet in zelo trd oreh za zdravljenje. Ljudje ostanejo skoraj brez mišične mase, sestavljeni so le iz maščobnega tkiva, kože in kosti. Take potem sama vidim v svoji ambulanti.".

klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

IL_DIAVOLO ::

Torej hujsanje podobno stradanju. Ko pa shujšas na želeno težo in spet začneš jest normalno, pa se nazaj zredis + se malo zraven.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

mojsterleo ::

Teh sintetičnih GLP-1 zdravil je kar nekaj. Poleg injekcij tipa Ozempic, Wegovy, Trulicity, je zadnje čase na voljo tudi Rybelsus, semaglutid v tabletah. Za razliko od raztopin za injiciranje se ta jemlje vsakodnevno. Ne vem če se pri nas to dobi (na cbz je napisan), je pa super za diabetike.

Zgodovina sprememb…

SloTechCEO ::

10 let se je trudilo uveljaviti debelost kot nekaj kar je potrebno sprejeti, razumeti, sočustvovati. Zdaj je celo bolezen.
Ampak takoj, ko je prišla alternativa za hujšanje, se je navalilo do te mere, da ga diabeteiki ne morejo več dobiti.
To je jasno pokazalo kako svet sprejemo in kako bo sprejemal debelost - je ne.

Kar se tiče dotičnika, ki posta sliko telesa kot da je na 4chan /fit/: enak problem za zdravstvo bo, kot nekdo ki je debel. Pretiravaš.
Sicer se smejem tistim, ki takoj rečejo da se špika nekdo, ki skrbi za prehrano in definicijo, ker je povprečje kako moško telo zgleda tako v podnu.
Vseeno bodo pa kmalu (če ni že) problemi: kolena, hrbet, rame, srce popuščalo, zjebana jetra od odvečnih izoliranih proteinov itn..

Videl sem že vse, bil sem v teh vodah, hvalabogu se spravil ven. Nekdo tukaj je še omenjal, da bi morali v šoli učiti telovadbo in prehrano..
Ako je hrana v Sloveniji na nivoju glede na to, da je "zastonj", je vseeno precej standardnu gugu gaga hrana: pohani svaljki, pire krompir, čufti itn...
Potem v srednji šoli in faks naprej imaš pa pice, burgerje in če greš v bilokatero menzo vključno s šparmo: pohanje. Gugu gaga hrano, tako ki jo ni treba žvečit.
Ljudje stari 40+ natepavajo enoločnice, pomfrije, dunajce in pice kot da so 8 let stari. Tisti, ki pa "zdravo" jejo pa itak grejo v drugo skrajnost, ki je pa
whey protein šejki s okusom (ubistvu milkshake piješ 24/7), riž in prežgani piščanci. Ko grem k mesarju po jetra, srce, možgane itn.. je vse vedno na voljo ali
pa moram naročiti zato ker nihče več tega ne kupuje. Če bi malo guglali makro in mikro hranilno sliko govejih organov bi vam bilo kmalu jasno zakaj povprečen
človek danes po 30 letu začne razpadati in ne starati. Zadnje kvalitetno hranilo, ki ga dobite je, ko ste se dojili

kingsix ::

SlotechCeo.. Jaz sem tisti ki je postal sliko (za kero sem kasneje rekel da pač slo za izziv in to NE MORE in NE sme bit neko celoletno stanje posameznika). Zame brez skrbi. Namreč izpostavit sem hotel težavo ko se debelost gleda le preko metrike BMI. Tu je treba bit bolj natančen. Jaz sem takoj za to da npr debeli, kadilci itd plačujejo višje premije ZZ.

Kasneje sem tudi jaz omenil da tukaj mora bit tudi izobrazba v OŠ in več športa. Mlajši so katastrofa. Hčera je imela v OŠ te fizične teste.. Ona ni baš nešto... Tisto vesa v zgibu, ko na rokah visijo gor jih pol ni uspelo bit več kot 5s..mislim da rekorderka v razredu bila ene 40s.
Moja mama hrani te rezultate, ko sem jaz bil v OŠ... Jaz sem bil čist tak povprečen, mogoče malo pod. Amapk pol minute +je bil nek standard. Zdaj vsaj tukaj res izjema. Ampak ja težko je posploševati na osnovi enega razreda. Je pa nekaj "zanimivo" : v njene razredu je zelo malo debelih, mogoče dva od 25. Fizično so pa vseeno slabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Mato989 ::

Mene samo nekaj zanima... a če je debelost klasificirana kot bolezen ali potem lahko tisti ki so debeli grejo na bolniško?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

tikitoki ::

jest10 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Trenuthttps://slo-tech.com/script/forum/vnoss... je na voljo ucinkovito zdravilo, ki pa je zelo drago in ima resnih stranskih ucinkov.

V bistvu ima hude stranske učinke, ki pa se pokažejo šele čez čas(izguba mišične mase) in si ob prenehanju jemanja kmalu v še slabšem stanju, kot pred začetkom-zašpehan in z manj mišicami, kot pred tem


Semaglutid povzroči hitro izgubo telesne teže, pri tem pa gre velik del te teže na račun mišične mase. Tega se bolniki in večina zdravnikov ne zavedajo!" Zdravniki tako po njenih besedah dajo premalo navodil bolnikom, kako lahko s primerno vadbo in vnosom ustreznih hranil omilijo izgubo mišične mase. "Bolniki pri vsakem hujšanju izgubijo mišično maso, ko se zredijo, pa pridobijo v glavnem maščobno tkivo. Rezultat je sarkopenična debelost, ki je zelo hud zaplet in zelo trd oreh za zdravljenje. Ljudje ostanejo skoraj brez mišične mase, sestavljeni so le iz maščobnega tkiva, kože in kosti. Take potem sama vidim v svoji ambulanti.".

klik


Ce spravis 200 Kg na 100 Kg je sigurno dobro. Pol je pa na tebi, da kej naredis, da ne prides nazaj na 200.

DamijanD ::

kingsix: moja tamala je imela podoben odnos do sladkarij kot tvoja in je veso držala 120s, (na splošno je naš kraj znan kot pozitivna izjema v teh testih in po nižji povprečni višini :) ) no ampak kar sem hotel reči je, da potem se je pa naredilo kar se je, dobila je zdravila, ki zelo vplivajo na presnovo, in ima že par let več kg od mene... šit happens :(

Magic1 ::

DamijanD je izjavil:

kingsix: moja tamala je imela podoben odnos do sladkarij kot tvoja in je veso držala 120s, (na splošno je naš kraj znan kot pozitivna izjema v teh testih in po nižji povprečni višini :) ) no ampak kar sem hotel reči je, da potem se je pa naredilo kar se je, dobila je zdravila, ki zelo vplivajo na presnovo, in ima že par let več kg od mene... šit happens :(

Je pa tudi res, da otroci enkrat nehajo rast in tudi gibat jih nihče več ne sili, oziroma se jim ne da več. In potem lahko začnejo rast v druge smeri. Seveda kakšna zdravila še poslabšajo zadevo. Eni mislijo, da so zdravila bombončki. Vsake imajo kakšne negativne stranske učinke! Je treba naštudirat in pomislit/posvetovat kako kontrirat, če že nimaš izbire. Samo ne pri osebnem zdravniku. ZZZS je predpisal 4min na pacienta. In mislijo še zmanjšat.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

PeterZ ::

Zanimivo kako naprimer stres ni niti omenjen v temi o debelosti, ki je očitno polna doktorjev, nutricionistov in drugih strokovnjakov tega področja.

delavec44 ::



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delavec44 ()

Twixz ::

Jaz sem ugotovil da se najbolje počutim če imam malo "mase", torej tam, od 95 do 105 kil pri 180 višine.
Pa mi ni problem it 2 uri skupaj brez prestanka na kolo (probal zadnjič).
Imel sem pa že 120 kil. Ni blo fajn. Pač takrat sem bil še mulc, 23 let star. Pa je kolegu pred avto srna skočila in je na polno zapremzal. Mene je pa pas tako zategnil da so se mi čreve zapletle. Sem shujšal 23 kil v 1 mesecu. Pa se kar fajn počutim. Sem pa iz kmetov pa tudi dost delam in mam pomoje precej mišične mase. Al pa tud ne, nevem.
Pod 90 kil si ne predstavljam da bi imel. Pa naj bi bilo to najbolj zdravo.....

Fizikalko ::

Pri 180 višine bi bi najbolj zdravo nekje 70-75kg, ne pa 90. Kaj šele 95+, ki jih imaš ti, to je zagotovo precej, precej preveč. Razen, če si bodybuilder in imaš maščobe zelo malo. A za običajne smrtnike je tako, kot sem napisal.

immortan ::

od kar ne jem več pri tašči držim 85kg (prej sm mel 90+), 176cm
2x na teden fuzbal

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: immortan ()

Okapi ::

immortan je izjavil:

od kar ne jem več pri tašči držim 85kg (prej sm mel 90+), 176cm
2x na teden fuzbal

Po medicinskih kriterijih imaš skoraj 10 kil preveč. Po medicinskih kriterijih indeks telesne mase, večji od 25, pomeni preveliko težo. Kar pomeni, pri 176 cm je 77 kil zgornja meja (ITM 24,9).

Je pa tako, da je dandanes po tem kriteriju dejansko večina odraslih predebelih.

Za pravilno oceno bi morali meriti odstotek maščob - če si športnik, je tudi ITM nad 25 lahko v redu (odvisno od športa, seveda).

twom ::

Fizikalko je izjavil:

Pri 180 višine bi bi najbolj zdravo nekje 70-75kg, ne pa 90. Kaj šele 95+, ki jih imaš ti, to je zagotovo precej, precej preveč. Razen, če si bodybuilder in imaš maščobe zelo malo. A za običajne smrtnike je tako, kot sem napisal.
Tko kot so že rekli, BMI indeks je preveč splošen.

Jaz sem imel 79 kg na 181 višine. Po BMI indeksu sem bil na meji predebelega, ob pogledu v ogledalu sem si bil pa nagravžno suh. Sedaj 20 let kasneje imam 3 kile več, volumna je pa verjeno več za dvojnik te teže.

Problem je tudi skrita maščoba, okoli notranjih organov, ko ni težkih mišic, tudi ni težkih kosti, je samo volumen lahke maščobe.

Mal za ramislek, 10 kil prevelika teža pomeni 80 (osemdeset) 125 gramskih paketov masla. Pa si jih razporedite po telesu...

Okapi je izjavil:

Po medicinskih kriterijih imaš skoraj 10 kil preveč. Po medicinskih kriterijih indeks telesne mase, večji od 25, pomeni preveliko težo. Kar pomeni, pri 176 cm je 77 kil zgornja meja (ITM 24,9).
Moja prva dva stavka v tem sporočilu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

Okapi ::

Kakšen se sam sebi zdiš v ogledalu, je v resnici nepomembno. To je stvar tvoje psihologije, ne kakovosti zdravja. Ljudje so umiralo od podhranjenosti, ker so se v ogledalu videli kot predebeli.

Odstotek maščobe je seveda druga stvar, če imaš za svojo starost primerno vrednost, je ITM lahko tudi nad 25.

tikitoki ::

Kako najlažje in najceneje prideš do natančne meritve telesne maščobe?

mtosev ::

Eno hitro vprašanje. Koliko ste visoki in koliko kg imate? Jaz 183 cm in 81 kg
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debelost (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28636026 (15264) kuall
»

V ZDA debelost registrirana kot bolezen (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
49978246 (70822) thramos
»

Vplivi na debelost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7714683 (13348) thramos

Več podobnih tem