» »

Telekom, NEO C, pomoč

Telekom, NEO C, pomoč

Marichka1 ::

Pozdravljeni!

Živim na območju brez optike, imam zakupljen Telekom NEO C paket, ki omogoča hitrost do 1 Gbit/s(predvidevam, da na optiki). SpeedTest in Fast.com mi izmerita max 50Mbps uploada in do 20Mbps downloada.
Telekomov zaposleni mi je diplomatsko zatrdil, da oni vedno zagotovijo najvišjo hitrost glede na vse okoliščine.
So to normalne hitrosti za bakreni priključek ali je nekje velik problem?

Se zahvaljujem za pomoč, ker se na te zadeve poleg zelo osnovnih konceptov in pojmov resnično ne spoznam.

telexdell ::

Imaš kakšne težave z gledanjem TV ali pri odpiranju spletnih strani? Če vse dela po pričakovanjih, zakaj je potem pomembna hitrost? Drugače pa- za baker so to kar solidne hitrosti. IPTV ima dovolj že tam 4 MB, za razne spletne igre je pa itak pomembnejši PING, kot pa sama hitrost interneta. Ne drezaj preveč, da ne pridejo kaj "popravljat" in bodo potem hitrosti še nižje.

PS- sam imam optiko in ne vem kakšno oh in sploh hitrost. Večino naprav imam priključeno preko WiFi, tam pa odvisno od moči signala hitrost pade tudi pod 10 Mb oz 1 MB pa se nihče v družini ne pritožuje.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

gort ::

m, preveri s podporo, č se ti kak drug paket bolj splača

Furbo ::

To so dobre hitrosti za baker.

Drugače pa Telekom trenutno veselo vleče optiko vsepovsod (vsaj pravi tako), poglej če imaš možnost iti na to na tvoji lokaciji, ker stane te nič, plačuješ nič več, hitrosti so pa bistveno večje.
https://www.telekom.si/neo/optika
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Klemen86 ::

Za bakreni priključek je hitrost odlična.

Bravo telexdell, če ti ne izkoristiš hitrosti optične povezave, to avtomatsko pomeni, da je noben ne izkoristi. In če imaš ti verjetno 10+ let staro wifi dostopno točko, imamo avtomatsko vsi tako zanič domače omrežje. Važno, da plačamo ISPju, potem pa naj nam hitrost omeji kar po lastni presoji/želji.

telexdell ::

Daj si na telefon kak Wi Fi analizator se malo sprehodi po prebivališču in mogoče bližnji okolici pol se pa znova oglasi s kako tako briljatno.
Drugače pa- tako hitrosti interneta kot mobilni podatki za telefon so nastavljeni na takšne vrednosti, da jih 99,99% naročnikov ne potrebuje. Seveda pa s tem upravičujejo višje cene, katere pa plačamo vsi.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Furbo ::

Model napisal si kup neumnosti, zdaj se pa braniš s pisanjem še več neumnosti.
- če vse dela, zakaj je važna hitrost?
A če gre tvoj avto samo 10 na uro, pač dela, saj hitrost ni pomembna?

- in če imaš wifi narejen tako neumno, da ti na optiki vleče samo 1mbit, je merilo kvalitete to, da se noben v tvoji družini ne pritožuje?
Vidimo tvoj odziv na pritožbe na javnem forumu, kakšno šele zganjaš doma, če se kdo kaj pritoži?

-pa če 'drezaš' dobiš kvečjemu manj, ne pa več. Jaz sem tudi drezal in so me dali na drugo parico in sem dobil večjo hitrost. Noben tehnik ti ne bo pustil bajte z nižjo hitrostjo, v najslabšem primeru bo ostala ista.
- pa ko omenjaš spletne igre in da je važen samo ping, a to, da jo pa 2 dni downloadaš in za vsak updejt čakaš pol ure, to pa ni pomembno?
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

gort ::

Meni bi bilo super 500/500 ali pa vsaj 700/300, tudi 300/700 :D

Marichka1 ::

Najlepša hvala vsem za odgovore!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Omrežja in internet
1917591661 (2106) MrStein
»

Telekom - NEO TV težave

Oddelek: Omrežja in internet
171157 (248) DamijanD
»

Telemach (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
26341604 (4594) mat_ko
»

Zakaj v Sloveniji preplačujemo internetni dostop (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18647600 (32964) NooB
»

Telekom optika - hitrost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
13229178 (17555) mojster_joni

Več podobnih tem