» »

Telekom optika - hitrost

Telekom optika - hitrost

«
1
2 3

Okapi ::

A je še kdo, ki ima Telekomovo optiko 20/20, opazil, da šiba DL s stotko? Od najmanj včeraj, in danes že cel dan.

A bi nas radi navlekli na višjo hitrost?;)

O.
  • spremenil: Okapi ()

M-XXXX ::

Hm, podobno pri meni :D
Sicer res da imam 50/20 pa sploh nisem opazil dokler nisi omenil ampak not bad :D

black ice ::

Ali pa kontra udarec Telemachu? :)

Gapi ::

No person is rich enough,to buy back his past.

hojnikb ::

wow, telekom has stepped up its game. Tole je zdaj cenejše od t-2 glede na hitrost.

Škoda sam, ko je njihova optika par hišnih številk stran od nas ;((
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

M-XXXX ::

Nice:D

Zdaj pa vprašanje: je taka hitrost za skos ali slučajno samo za 2 meseca ali pa kaj podobnega? In kaj z nami ki smo že prej imeli višje hitrosti (50/20) in za to doplačevali?

hojnikb ::

jap, tista zvezdica zram hitrosti je res sumljiva
#brezpodpisa

blblb ::

Jaz nimam TopTrio vendar je vseeno taka hitrost (100/20)

edit: pise pa tole na strani od Telekoma:
Ponudba hitrost interneta SiOL 100 Mb/s / 20 Mb/s velja od 1. 9. 2014 do 31. 1. 2015 za nove in obstoječe naročnike interneta SiOL na optičnem omrežju Telekoma Slovenije.

lp, blblb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blblb ()

simimedi ::

Super, meni so pa hitrost razpolovili na VDSL. 2 tedna je nonstop prekinjal, sedaj se mi pa modem povezuje zgolj z 10000/1000 kbps. Imam pa TopTrioPlus paket.
:(
LP Simon

extr3m3 ::

Jao, kaj potem telemach čara da je l. 2014 še vedno "usranih" 80/4 ali 120/10 (cena pa 72eur)?!?!
o_O

hojnikb ::

kablska. Lažje je ruknat 100mbit+ na optiki, kot pa na kablu
#brezpodpisa

McLuzo ::

Heheey! 100/20 Mb/s! Kar debelo pogledu ko je letel 10.5 MB/s pri prenosu datoteke :D
Me likes!

borisk ::

ja, na vseh 5000 priklopih, banda frdamana.

superb_ ::

A ta hitrost velja samo za naročnike, ki na novo oz. ponovno sklenejo razmerje, ali bomo tudi obstoječi (stari) naročniki TopTrio mini HBO to dobili? Sicer pa nisem nič zasledil, da bi se pri meni včeraj spremenila hitrost...še celo slabše je, oz. so neka nihanja.

p.s. je možno spreminjati paket, čeprav še ni poteklo razmerje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: superb_ ()

Master_Yoda ::

Velja zgleda tudi za stare, ker mam jaz star trio in so mi tudi povecali

Ganon ::

Velja za vse. Tudi 1Gbit prihaja za doplacilo, so objavili na Twitterju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Master_Yoda ::

Je kdo primerjal cene so novi trio paketi cenejsi/drazji od prejsnjih ?

superb_ ::

So mi povečali hitrost...vendar če prav razumem je to samo za promocijsko obdobje, tudi če skleneš novo razmerje.

noob96 ::

pa ka lahka prosim začnejo pospešeno graditi omrežje. pri nas v celju ima vsaka ulica na 1 hišni številki optiko. sosed je 10m stran in ima jaz pa nimam in je popolnoma nemogoče za siol da bi jo potegnili

Invictus ::

Reci sosedu da potegneta 10m kabla od njegove optike do tvojega routerja.

Plačaj mu polovico interneta, pa se lahko zmenita še za kako večjo hitrost.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pesimist ::

Varen splet si vklopite na siolu ker 90% od vas ga rabi.

noob96 ::

Invictus je izjavil:

Reci sosedu da potegneta 10m kabla od njegove optike do tvojega routerja.

Plačaj mu polovico interneta, pa se lahko zmenita še za kako večjo hitrost.



blokovsko naselje, ne morem kar prekopati, pa cesta..

hojnikb ::

a ve kdo, kako je s temi 100Mbit hitrosti ?
Al so sam za limited cajt al za skos
#brezpodpisa

espacious ::

Jaz ne vidim nobene pohitritve sem se vedno na FTTH 50/20 kaj to je potem za use al samo za srečneže? in ja ali je to samo za določen čas?

LP
LP, espacious

Blazz ::

tista zvezdica: PRVA DVA MESECA BREZ NAROČNINE*

Mipe ::

Sem ravno naročil osnovni TopTrio, še po starih hitrostih (ker se mi ADSL+telefon račun ne splača več)... To je lepo presenečenje, da bom zgleda dobil precej višjo hitrost! :)

hojnikb ::

Blazz je izjavil:

tista zvezdica: PRVA DVA MESECA BREZ NAROČNINE*

če je res sam to, pol tak kul. Čudno mi je sam to, da majo vsi paketi isto hitrosti....
#brezpodpisa

OttoParts ::

Malce off topic vprašanje.
Glede na to, da sedaj potekajo razne akcije raznih operaterjev in je tale od SIOL-a tako na oko kar o.k. - Kje se lahko vidi, kakšne načrte ima SIOL (ali Telekom?)za širitev svoje optične mreže in približne datume?

Trenutno lahko najdem, samo že obstoječo dostopnost optike - našega naslova tam seveda ni :(.

Okapi ::

IMHO s širitvijo bolj slabo kaže, razen tam, kjer se lokalci tega lotijo sami, s kakšnimi EU sredstvi.

O.

superb_ ::

hojnikb je izjavil:

a ve kdo, kako je s temi 100Mbit hitrosti ?
Al so sam za limited cajt al za skos


Brezplačno je samo do 31.1. 2015 nato pa če želiš lahko to naročiš in dodatno za to plačuješ, če ne ti pa zmanjšajo na 20/20 oz. na karkoli pač imaš sedaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: superb_ ()

OttoParts ::

Okapi je izjavil:

IMHO s širitvijo bolj slabo kaže, razen tam, kjer se lokalci tega lotijo sami, s kakšnimi EU sredstvi.

O.

Škoda - torej bom kar ostal na Telemach-u.

gensi ::

Okapi je izjavil:

IMHO s širitvijo bolj slabo kaže, razen tam, kjer se lokalci tega lotijo sami, s kakšnimi EU sredstvi.

O.


V kraju na Dolenjskem prenavljajo kanalizacijo. Ob tej priliki so v zemljo vkopali cevi (Telemach in Telekom).

A na veliko žalost tamkajšnjih previvalcev, bo Telemach stari kabel (napeljan po zraku) zamenjal z novim koaksialcem, Telekom pa menda tudi ne bo položil optičnih kablov.

Takšen odnos operaterjev je zares nespoštljiv do uporabnikov.

Pithlit ::

gensi je izjavil:

Takšen odnos operaterjev je zares nespoštljiv do uporabnikov.

Podjetja se pač obnašajo tržno. Ne pa kot mati Tereza. Meni čist logično.
Life is as complicated as we make it...

Master_Yoda ::

superb_ je izjavil:

hojnikb je izjavil:

a ve kdo, kako je s temi 100Mbit hitrosti ?
Al so sam za limited cajt al za skos


Brezplačno je samo do 31.1. 2015 nato pa če želiš lahko to naročiš in dodatno za to plačuješ, če ne ti pa zmanjšajo na 20/20 oz. na karkoli pač imaš sedaj.


Imas slucajno link do tega, ker sem gledal in ne vidim kje to pise.

Ganon ::

Master_Yoda je izjavil:

superb_ je izjavil:

hojnikb je izjavil:

a ve kdo, kako je s temi 100Mbit hitrosti ?
Al so sam za limited cajt al za skos


Brezplačno je samo do 31.1. 2015 nato pa če želiš lahko to naročiš in dodatno za to plačuješ, če ne ti pa zmanjšajo na 20/20 oz. na karkoli pač imaš sedaj.


Imas slucajno link do tega, ker sem gledal in ne vidim kje to pise.


Piše, so pa tudi potrdili na forumu. 100/20Mbit je do 31.1., potem gre nazaj na stare hitrosti. Lahko se pa zgodi, da so do takrat premislijo in bo to vstopna hitrost na optiki, kdo ve. :P

Mipe ::

Ni šans. Do takrat bo že nekaj tisoč uporabnikov več, ki se bodo tepli za pasovno širino. :| To je več kot očitno korenček, s katerim mamijo nove uporabnike. Zgleda, da je precej optičnih priključkov neizkoriščenih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Pesimist ::

Tudi število 1g/20 povezav bo omejeno na centralah. Nimajo dovolj pasovne širine. Je pa to bolj test kak bo laufalo 100/20 kot kaj druga.

Praviloma se nebi smelo hudo poznati ker ze 20Mbit je vse zmoglo kaj bo to razen ce je prej blo 90% uporabnikov ki so samo Divx downloadali in youtube 360p gledali kar pa dvomim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

PacificBlue ::

Pri meni je še vse po starem..

galu ::

Naši (W)AP-i pa dajo od sebe zgolj 25Mbps. #firstworldproblems

Drugače pa zanimiva akcija. Dajo nam cuker, s katerim se bo marsikdo "zasvojil".
Tako to gre.

BorutK-73 ::

PacificBlue je izjavil:

Pri meni je še vse po starem..


Ni ti treba dela screenshota in lepit na shrani.si. Na koncu speed testa imaš možnost da ti naredi link rezultata in kopiraš samo link sem.

naprimer tako

ps
moj zadnji speed test ko so bili problemi z pingom in uploadom.

Zgodovina sprememb…

aerie ::

Če mal pošpekuliram... Sicer ne vem kako daleč je Alenčica oz. strički iz ozadja s prodajo slovenskega nacionalnega operaterja, ampak recimo da se bo to zgodilo naslednje leto, ker bo zmanjkalo denarja za penzije in plače zdravnikom in prfoksom. Po vsej veliki verjetnosti bo to Deutsche telekom in takrat bo tudi konec flat rate-a ter začetek plačevanja glede na količino prometa. Pred tem pridobiti in vezati za dve leti še nekaj naročnikov je s tega vidika to seveda dobra poteza.

hojnikb ::

Po vsej veliki verjetnosti bo to Deutsche telekom in takrat bo tudi konec flat rate-a ter začetek plačevanja glede na količino prometa.

Po čem to sklepaš ?
Če imaš v nemčiji bandwidth cap (ki je tako samo v najbolj osnovnih paketih) še ne pomen, da pride k nam tudi. Afterall je Nemčija ogromna dežela z mnogo naročniki, kjer so recimo bandwidth capi razumljivi...
#brezpodpisa

Pesimist ::

bandwith cap je tudi odvisen od konkurence. Ce bojo vsi sledili ok.

PacificBlue ::

the entire EU to be covered by broadband by 2013.
the entire EU to be covered by broadband above 30 Mbps by 2020
50 % of the EU to subscribe to broadband above100 Mbps by 2020


http://ec.europa.eu/digital-agenda/en/a...

Blazz ::

drgač med 20 mbit pa 100 mbit ni velike razlike za operaterja... večina ljudi ga ne torrentira itd kot recimo S-T folk, in če gledaš 1080p youtube al pa streame ne prideš nikol do 20mbit. Tud na torrentih ne gre lih vedno 100 mbit...tko da pomoje se iz 20 mbit na 100 mbit sprememba pozna telekomu recimo 10%...telemach je to že zdavni pogruntu in ponuja 100 in 200 mbit...

še to dodam.. ko sem pred letom prešel iz 20 mbit na 100 mbit ne prenesem nič več podatkov... enostavno namesto 50 min, downloadam 10 min, torej je ostalih 40 min bandwidth nezaseden in frej za ostale...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

Pesimist ::

ja enako jaz. zato tudi nebi smelo biti razlike med 20Mbit in 1Giga+.

Nekoč sem rekel ko imam 100/100 bom srečen in nerabim vec. Danes imam pazi "DO" 100/20 kar pomeni da se nisem nič izpolnil, samo priblizal se. Download imam večinoma 50-60Mbit, ker 3x HD kanali laufajo praktično vedno in imam še vedno verjetno najšibkejši paket kot če bi mel telemach,amis ali t2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

clancy ::

Pri meni se lepo pozna povečanje hitrosti :).



Strani se odpirajo hitreje, najbolj pa se pozna pri gledanju posnetkov na Youtubu.
Mislim pa, da se po 31.1. ne bo splačalo vzeti te linije, če bo potrebno doplačati več kot 5EUR na mesec. 20/20 linija je čisto dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clancy ()

Mipe ::

Ping: 4 ms... a ti to živiš v Telekomovi garaži? :P

hojnikb ::

tak in še nižji ping je neki čist normalnega za FTTH
#brezpodpisa

Okapi ::

Pri meni ta test pokaže 1 ms.

O.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
447375437 (51048) Tero
»

Hitrost interneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6617696 (6707) iwasbilbo
»

AKOS speedtest - nepotrebno zapravljanje državnega denarja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5015002 (11972) MaterVola
»

Telemach -n tič

Oddelek: Omrežja in internet
343509 (2948) #000000
»

Amis 100/50 ?

Oddelek: Omrežja in internet
112130 (1949) slovenec_89

Več podobnih tem