» »

Kakšno hitros interneta se danes potrebuje?

Kakšno hitros interneta se danes potrebuje?

«
1
2

Netrunner ::

Kakšno kaj hitrost interneta se danes potrebuje?

Recimo trenutno pri telemachu imam tam realnih cca 180 / 30 in načeloma zadovoljuje več kot dovolj moje potrebe. Včasih bi si sicer želel malo več upload-a vendar ni panike. Gledam pakete pri telekomu ki 1Gb / 100Mb in študiram kdo to potrebuje?

Verjetno to pride prav če imaš npr. 4+ TV in na vsaki streamaš 4k+ ?

Koliko imate in koliko dejansko potrebujete?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

KTr1sk ::

Pri meni Telekomovi P2P optiki tudi, če imam 5 televizorjev prižganih sočasno prikaže speed test enako hitrost. Imam 350/100 NEO C paket in verjetno ne bi opazil, če bi imel 1000/100 namesto 350/100.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

bciciban ::

1000/200.
To je čist ok, včasih bi bil vesel večjega UL, recimo 500mbps.

OutOfTheBox ::

včasih bi bil vesel večjega UL, recimo 500mbps.


Zakaj?

bciciban ::

Ko delam od doma, pa uploadam kak docker.
Ali ko domači od mene vlečejo "Linux isote" .

Pa sej ni življenjsko pomembno, bolj nice to have.

So pa to itak bursti...
Namesto da bi eno minuto uplodal bi potem 20 sekund.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

WizzardOfOZ ::

bciciban je izjavil:

Ko delam od doma, pa uploadam kak docker.
Ali ko domači od mene vlečejo "Linux isote" .

Pa sej ni življenjsko pomembno, bolj nice to have.

So pa to itak bursti...
Namesto da bi eno minuto uplodal bi potem 20 sekund.


Tudi jaz sem na 1000/200, pa bi tudi raje videl 500/500 za delo od doma.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

bciciban je izjavil:

1000/200.
To je čist ok, včasih bi bil vesel večjega UL, recimo 500mbps.


Na telekom optiki ponujajo da lahko zamenjaš iz 1000/100 na 500/500 kar je super.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

IL_DIAVOLO ::

Meni zadostuje 20/1.

Ampak to je res bare minimum, za kaj vec nimam argumentov da bi to dejansko rabil.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kixs ::

7/1. Takle 'mamo :lol:

Morda grem na 5G. Telekom vlece vsaj 150/50. A1 precej slabse in preklaplja na 4G.

OutOfTheBox ::

7/1. Takle 'mamo :lol:


A se da sploh živet? Temu niti internet ne moreš rečt.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Zakaj pa ne? Malo se moras prilagodit. Se vedno imam pa mesecno porabo cca 1TB.

OutOfTheBox ::

Sam tud upload je dobrih 100 kb/s. Kako pošiljaš fajle okol, uploadaš na youtube, streamaš, špilaš,..

DamijanD ::

mam 500/500, se mi zdi bolj uporabno kot 1000/100 - sploh, ker 500/500 v praksi pomeni 2x dobrih 500, 1000 pa ni nikoli bil res 1000 ampak malo manj

JanBrezov ::

Sem na 30/5 in načeloma zadovoljen, nisem pa zadovoljen s stabilnostjo. Zadnje čase so sicer težave zaradi gradbenih del v okolici, ki vsake toliko pretrgajo kable, a večinoma je nepojasnjeno. Koliko izpadov na mesec imate, sploh tisti na optiki?

Netrunner ::

Kar malo spremljam mojo porabo se mi zdi 100 več kot dovolj za download, občasno če vlečem kaj večjega dol ni problem počakati kakšno minuto več. Upload-a pa čim več tem bolje vendar fajn je da je vsaj ene 20.

Trenutno sem na telemachu in kar se stabilnosti tiče sem zelo zadovoljen saj ne pomnem kdaj je padla linija dol.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

Utk ::

Če delam od doma, se rdpjam na službeno mašino, vsak wifi je za to dovolj dober. Kak torrent na mesec se že potegne. Meni bi bilo 100/10 čist dovolj, najbrž imam pa vsaj 5x tolk.
Če mi je vseeno kolk imam, pomeni, da imam dovolj. Ne bi za nobeno dodatno hitrost plačeval niti centa.

DamijanD ::

JanBrezov je izjavil:

Sem na 30/5 in načeloma zadovoljen, nisem pa zadovoljen s stabilnostjo. Zadnje čase so sicer težave zaradi gradbenih del v okolici, ki vsake toliko pretrgajo kable, a večinoma je nepojasnjeno. Koliko izpadov na mesec imate, sploh tisti na optiki?

Na telekom optiki, zadnji izpad je bil kakšen mesec nazaj (cel kraj - nekje so kabel pretrgali), predtem je bil izpad v avgustovski ujmi. Vglavnem stabilno.

kixs ::

OutOfTheBox je izjavil:

Sam tud upload je dobrih 100 kb/s. Kako pošiljaš fajle okol, uploadaš na youtube, streamaš, špilaš,..


Drzi. Ampak ne delam tega kar si napisal. Od uploada edino vcasih nalozim kaksno sliko v cloud.

Drugace je pri mojih tamalih. One bi se video chatale :lol:

edi45 ::

T-2 optika 500/100 linija. Ne bi se branil 1000/200:))
Dobra 3 leta, odkar sem pri T-2 niti en izpad. Zelo pohvalno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

issak ::

Jaz sem imel prej "do 20/2" (v praksi 15/1) pa je bilo ok dokler nisem začel delati od doma, za to sem imel pa čisto premalo uploada, 4gb iso pretakal cel dopoldne. Večkrat sem naredil hotspot na telefonu da sem uploadal kakšno večjo reč.

Potem sem šaltal na LTE in 5G in zdaj dela večinoma 350/50 kar je zelo zadovoljivo, vsake toliko malo pade, ampak ni sile.
Če preklopi na LTE dela tam 50/30, kar je tudi ok, več od tega je res samo nice-to-have, da ko kupiš igro na steamu jo dejansko lahko še isti dan igraš.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Stari89 ::

500/100 pri A1.
Za svoje prijateljčke imam odprt PLEX server (~Netflix at home). Ko naložim kak nov film v 4K HDR, ga ne morejo istočasno gledat zaradi preozke pipice. Zelo zabavno je spremljat pričkanje chat grupi, kdo si zasluži taprvi pogledat. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stari89 ()

JanBrezov ::

issak je izjavil:

Potem sem šaltal na LTE in 5G in zdaj dela večinoma 350/50 kar je zelo zadovoljivo, vsake toliko malo pade, ampak ni sile.

5G bi naj bil občutljiv na dež. Je res?

Magic1 ::

To je tako kot vprašanje, koliko GB na mesec potrebuješ na telefonu. Imam skoraj 100GB pa ne porabim 5Gb. Zakaj bi youtube na telefonu fural full hd??? Spotify je pa itak na max quality. Verjetno sem čudn, ker se hočem nočem non stop streamat (ali sploh)... Podobno doma na optiki, imam 500/100 pa se to uporabi zgolj, ko kakšno novo igro na PS5 posnamem. Sam res ne vidim v čem je taka nujna sila, da se to mora posnet v 15min. Jaz bi komot živel s 50/10.
Magic

filip007 ::

Imamo 60/30, za Xbox bi potreboval kaj več, samo se da potrpet.
Telefon pokaže podobno, imam 8€ na mesec za 10GB, več kot dovolj, če sem kje na samem in zunaj se priklopim, drugače doma WiFi.
Prenosnik je samo še za več ali manj administracijo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

blink ::

Netrunner je izjavil:

Kakšno kaj hitrost interneta se danes potrebuje?

Recimo trenutno pri telemachu imam tam realnih cca 180 / 30 in načeloma zadovoljuje več kot dovolj moje potrebe. Včasih bi si sicer želel malo več upload-a vendar ni panike. Gledam pakete pri telekomu ki 1Gb / 100Mb in študiram kdo to potrebuje?

Verjetno to pride prav če imaš npr. 4+ TV in na vsaki streamaš 4k+ ?

Koliko imate in koliko dejansko potrebujete?


Siroka pipa je najbolj smiselna za kaksne cloud in backup zadeve, ali vec hkratnih uporabnikov. Ce imas 4x 4k televizijo je to "komaj" 100 mbps porabe. Pri marsikomu pa gre tudi izkljucno za potrebe hvalisanja.

Pithlit ::

blink je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Kakšno kaj hitrost interneta se danes potrebuje?

Recimo trenutno pri telemachu imam tam realnih cca 180 / 30 in načeloma zadovoljuje več kot dovolj moje potrebe. Včasih bi si sicer želel malo več upload-a vendar ni panike. Gledam pakete pri telekomu ki 1Gb / 100Mb in študiram kdo to potrebuje?

Verjetno to pride prav če imaš npr. 4+ TV in na vsaki streamaš 4k+ ?

Koliko imate in koliko dejansko potrebujete?


Siroka pipa je najbolj smiselna za kaksne cloud in backup zadeve, ali vec hkratnih uporabnikov. Ce imas 4x 4k televizijo je to "komaj" 100 mbps porabe. Pri marsikomu pa gre tudi izkljucno za potrebe hvalisanja.

Eh, gre se za to da kadar rabiš pač rabiš. Nikomur se ne da čakat par urc da se neka igrica naloži na konzolo... tudi če se to dogaja samo 2x na mesec.
Life is as complicated as we make it...

mtosev ::

Jaz mam 200mbps downloada pa mi je čisto dovolj.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Magic1 ::

Pithlit je izjavil:

blink je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Kakšno kaj hitrost interneta se danes potrebuje?

Recimo trenutno pri telemachu imam tam realnih cca 180 / 30 in načeloma zadovoljuje več kot dovolj moje potrebe. Včasih bi si sicer želel malo več upload-a vendar ni panike. Gledam pakete pri telekomu ki 1Gb / 100Mb in študiram kdo to potrebuje?

Verjetno to pride prav če imaš npr. 4+ TV in na vsaki streamaš 4k+ ?

Koliko imate in koliko dejansko potrebujete?


Siroka pipa je najbolj smiselna za kaksne cloud in backup zadeve, ali vec hkratnih uporabnikov. Ce imas 4x 4k televizijo je to "komaj" 100 mbps porabe. Pri marsikomu pa gre tudi izkljucno za potrebe hvalisanja.

Eh, gre se za to da kadar rabiš pač rabiš. Nikomur se ne da čakat par urc da se neka igrica naloži na konzolo... tudi če se to dogaja samo 2x na mesec.

Jaz zelo dobro premislim za katero igro bom zabijal čas. Čas je trenutno najbolj omejena dobrina zame. Torej je potrebno v vsakem primeru planirat in download čas je res najmanjši faktor. Bi se lahko dneve nalagalo. Itak pa ni takšna razlika, na normalni optiki ti posname v 15min, na čem zelo slabim pa v parih urcah.
Samo to sem jaz, nekateri pa so zelo trenutno razpoloženi in se spomijo pa hočejo imet takoj.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Netrunner ::

Se pravi, da hitrosti nad 100 so bolj marketinška zadeva s katero nam lahko za višji denar prodajo nekaj kar dejansko nihče ne potrebuje :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Pithlit ::

Netrunner je izjavil:

Se pravi, da hitrosti nad 100 so bolj marketinška zadeva s katero nam lahko za višji denar prodajo nekaj kar dejansko nihče ne potrebuje :)

Če rabiš več, rabiš več. Če ne pa pač ne. Mi ti ne moremo povedat kaj ti rabiš.
Life is as complicated as we make it...

Netrunner ::

@Pithlit => Od nobenega tega ne pričakujem, samo pravim, da očitno večina uporabnikov ne potrebuje tega kar se ponuja. Neke velike izbire pa nimaš.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

mtosev ::

Jaz sem prej imel 40/4 pa sem bolj ali manj bil zadovoljen tudi s to hitrostjo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ToniT ::

JanBrezov je izjavil:

issak je izjavil:

Potem sem šaltal na LTE in 5G in zdaj dela večinoma 350/50 kar je zelo zadovoljivo, vsake toliko malo pade, ampak ni sile.

5G bi naj bil občutljiv na dež. Je res?

Trenutno ne. Ko pa bodo začeli uporabljati višje frekvence, pa ja.

asdf_jklc ::

Tudi če delam od doma je že 5/1 vrh glave dovolj, razen ko moreš kakšen update dol potegnit... ampak to se da praviloma delat čez noč. Pa še rečeš lahko, da imap počasen net in ugasneš kamero ter se med sestankom v miru čohaš po jajcih. Za take stvari netlimiter pride izjemno prav :P. Televizije ne plačujem, tako, da tudi potreb po tem prenosu nimam.
Ampak seveda imam pa tri močne uporabnike streaminga - saj youtube/netflix/etc... teče večino dneva. Zaradi tega smo na 1000/500 liniji. Če bi živel sam, ne vem niti zakaj bi 20/2 porabil. Ko je pa kej treba publishat pa pač greš vmes na kosilo.

gruntfürmich ::

5/5.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

fikus_ ::

Netrunner je izjavil:

Se pravi, da hitrosti nad 100 so bolj marketinška zadeva s katero nam lahko za višji denar prodajo nekaj kar dejansko nihče ne potrebuje :)


Če delaš od doma, je čisto možno, da rabiš več, za privat zadeve je pa manj tudi dovolj.

Bolj je, da ti dela blizu toliko in večino časa, kolikor je oglaševano v paketu, kolikor plačuješ.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

T743 ::

Shajam z 15-20Mb dl/2-3Mb up če bi imel pa 50/50 bi bilo vrh glave. Bolj je vprašanje zakaj nimamo vsi možnosti zato...Vsa sela v okolici na optiki, center pa fura baker, s tem da mi optični kabel do smučišča že 20 let teče po parceli, ampak do priključka se pa ne da :(

Buggy ::

Kaj zaboga (in pri komu) pa imate to zaene pakete: 7/1, 20/1, 30/5, 5/5 in koliko jih placujete?
A ni nic novejsega po isti/nizji ceni ali gre pac za fizicne omejitve. V takih primerih je ze skoraj vsak mobilni paket boljsi/cenejsi ?!?

T743 ::

Glej post nad tabo....;)
Tako je ko ti je backup hot spot hitrejši boljši kot primarni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T743 ()

OutOfTheBox ::

kixs je izjavil:

OutOfTheBox je izjavil:

Sam tud upload je dobrih 100 kb/s. Kako pošiljaš fajle okol, uploadaš na youtube, streamaš, špilaš,..


Drzi. Ampak ne delam tega kar si napisal. Od uploada edino vcasih nalozim kaksno sliko v cloud.

Drugace je pri mojih tamalih. One bi se video chatale :lol:



Auč. A si se sicer kaj zanimal za internet po zraku ali kaj podobnega, če je to mogoče?

kixs ::

Kot sem ze najprej napisal. Telekom 5G imam full signal in speedtest kaze med 150-250Mbps DL in okoli 50Mbps UL. Se moram se odlocit kako in kaj... Internet imam pa pri A1 in njihov 5G je pri meni svoh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Meiniken ::

100/20 zdaj, prej 10/1.

Na 10/1 je bilo kar slabo. Prenosi so res dolgo trajali, da za upload ne rečem. Sem dal video zvečer na youtube nalagat in vidim zjutraj error, da je bilo neuspešno ;(( In potem jovo na novo.

Zdaj sicer ne nalagam več, ampak je še vedno zelo občutna razlika pri vsakodnevni uporabi. Če bi imel pol manj downloada bi bilo dovolj.

Kar ISPji prodajajo so samo visoke številke. Večina ljudi ne rabi toliko. Nekateri ponudniki bi morali bolj delati na kakovosti storitev :)
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

OutOfTheBox ::

JanBrezov je izjavil:

Koliko izpadov na mesec imate, sploh tisti na optiki?


Na mesec :O ? Optiko imam sedaj 2 leti in mislim da je bil en izpad, ki pa ni trajal več kot 2 uri.

Kar se tiče same stabilnosti, je za to velikokrat lahko kriv tudi modem. V slabih 20 letih odkar imam hitri internet se vzorec vedno ponavlja - ko je modem že starejši (4 leta plus) in ti internet dela po zelo čudnih, nepojasnjenih vzorcih* in se to dogaja več časa, je vedno brez izjeme kriv modem (ali ruter).


*
1. Klikneš na link - "stran offline", refrešaš - dela
2. Klikneš na link - "stran melje v nedogled", refrešaš - dela
3. Redni spajki v online igrah, medtem ko drugi teh težav ne poročajo
4. Video pretakanje se velikokrat zatika (low buffer), čeprav tvoja hitrost to omogoča in je v preteklosti delalo bp

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

jaz preventivno enkrat na mesec itaq vso to sranje s stroma fliknem (modem/router/smartswitch/set-top-box ) pol pa spet jovo na novo. Se je marsikater gremlin tako razresil.
Smo pa v bajti trije kar mocni userji tako glede uploada in DL-ja pa kar nekaj naprav na isti liniji

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

OK.d ::

Par kamer in več 10 IOT naprav, na 300/50 liniji za silo deluje, prej sem imel 100/50 pa je omrežje že včasih delovalo na škrge.
LPOK.d

hojnikb ::

OK.d je izjavil:

Par kamer in več 10 IOT naprav, na 300/50 liniji za silo deluje, prej sem imel 100/50 pa je omrežje že včasih delovalo na škrge.

če imaš te naprave samo za lokalno rabo, pa res nima veze kako hitro linijo maš...
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Netrunner je izjavil:

Kakšno kaj hitrost interneta se danes potrebuje?

Recimo trenutno pri telemachu imam tam realnih cca 180 / 30 in načeloma zadovoljuje več kot dovolj moje potrebe. Včasih bi si sicer želel malo več upload-a vendar ni panike. Gledam pakete pri telekomu ki 1Gb / 100Mb in študiram kdo to potrebuje?

Verjetno to pride prav če imaš npr. 4+ TV in na vsaki streamaš 4k+ ?

Koliko imate in koliko dejansko potrebujete?

Odgovor na kratko, za stiriclansko mlado druzino zadostuje 60Mbit DL na osebo. Seveda v normalnih okvirjih, brez heavy user shieta.

Ce pa hoce gledat vsak svoj TV, ker se ne marate in to v 4K je trenutno dovolj nekje 250Mbit, ker so med Korono itak znizali Bitrate in je tam ostala zadeva.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

issak ::

JanBrezov je izjavil:

issak je izjavil:

Potem sem šaltal na LTE in 5G in zdaj dela večinoma 350/50 kar je zelo zadovoljivo, vsake toliko malo pade, ampak ni sile.

5G bi naj bil občutljiv na dež. Je res?


Je malo občutljiv na vreme, ja. Ampak prejle sem med dežjem izmeril hitrost, pa je bila polna. Kakšna močnejša nevihta, veter, megla.. pa malo vplivajo. Ampak tudi v najslabšem primeru sem imel še vedno kakšnih 50mbit downloada. Imam pa oddajnik precej blizu.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

BlaY0 ::

Ne vem kako je pri drugih SLO providerjih, Telemach recimo omogoča burst upload prvih nekaj sekund... recimo pri paketu 200/20 je prvih nekaj sekund upload 200. Gre pa za kabel.

OK.d je izjavil:

Par kamer in več 10 IOT naprav, na 300/50 liniji za silo deluje, prej sem imel 100/50 pa je omrežje že včasih delovalo na škrge.

Nekaj delaš narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Rias Gremory ::

Trenutno imam internet preko telefona (dostopna točka). Dobim nekje 10-30 Mbit/s dol, gor pa nekaj podobnega. Za trenutne potrebe bi raje videl večjo stabilnost hitrosti. Super bi bilo okoli 25Mbit konstantno.

Sicer ni neke panike bi pa zdaj bolj cenil 100/20 Mbit. Sploh za dol povlečt kakšen Linux distro ali pa film. V bistvu niti to ne, ker trenutno ni časa za filme.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1883565061 (545) Netrunner
»

Telemach (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24234557 (365) mat_ko
»

T-2 pohitril dostop do interneta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10716223 (5623) raceboy
»

Zakaj telekom na optiki za domače uporabnike umetno omejuje upload na sramotnih 40 mb (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9621792 (16217) korenje3
»

Kolk plačujete interneta? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11320559 (14542) kixs

Več podobnih tem