» »

priklop induk. plošče in pečlce

priklop induk. plošče in pečlce

kumer ::

Dober dan

Ali je velika znanost priklopiti indukcijsko ploščo in pečico na elektriko?
Napeljava v zidu je nova, prav tako nadomenta vtičnica, gre za malo kvadratno škatlo velikosti cca. 10x10 cm.

Saj vem, da boste rekli, pokliči električarja. Samo mene vseeno zanim kako kunštno je to narediti, če nisi električar. :)

Hvala

LP

z3ro ::

Če si električar ali ne nima toliko veze kot če poznaš sploh neke osnove in znaš po shemi/oznakah zvezat. Pečica načeloma ni problem, indukcija pa odvisno kako jo vežeš (so v navodilih sheme). Ali se je kaj spremenilo (je že nekaj časa od tega ko sem priklapljal)?

energetik ::

Če imaš v priključnici vse po standardu, vključno z barvami, se priklopi ko lego kocke. Še vedno pa moraš poznati razliko med 1F, 2F ali 3F priklopom in premakniti kak mostič. Če nič od tega ne veš, raje kliči električarja. Tudi ni vseeno, kako močno zategneš spojke, kar lahko privede tudi do požara.
vires in numeris

Nikonja ::

Nobena znanost če poznaš vsaj neke osnove, brezveze je plačevat električarja za 5 min dela.

starfotr ::

Ni problem, vse se da. Bomo bili malo bolj pozorni na rubriko na povezavi spodaj.

https://www.rtvslo.si/crna-kronika

BlaY0 ::

Sam priklop ni noben kunšt ampak to sploh ni point. Ponavadi imaš pri teh ploščah navodila za vse 3 variante in priklopiš potem glede na to kaj imaš na voljo ter kakšne zahteve imaš. Če ne veš kako oziroma ne znaš izračunat ali bosta dve fazi zadosti ali pa še bolje v čem je keč, potem je bolje da pokličeš nekoga ki se s tem ukvarja, da ti bo svetoval ter ti zadevo tudi zvezal. Za začetek je treba pogledat kaj sploh imaš pod "belim pokrovom".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Karen ::

Če se lahko priključim debati s konkretnim vprašanjem: enofazna napeljava, 16A (to pač je v stanovanju, tako kot večina stanovanja ima 1F tok). Zadaj nadometna doza (kot pri op-u, črna, modra, rumena žica - faza, nula, zemlja). Ajdi, pečica pride s shuko štekarjem, enofazna, odrežeš vtičnico, črna na črno, modra na modro, rumena na rumeno (ob predpostavki da je kot mora biti), tle se ne da falit nič.
Vzporedno s tem (pustimo ali bo metalo ven ali ne pri 16A) na isto dozo priključim še indukcijo. Ta ima pa 4 žice (in nima shuko štekarja) - modro, rumeno (nula pa ozemljitev), potem ima pa dve fazi (črno pa rjavo), če imaš dve varovalki, da daš vsako na svojo fazo (v bajtah to je ponekod). Ampak v stanovanju tega nimaš, domnevam da obe rukneš na isto fazo (itak jih nimaš kam, razen če eno pustiš nepriključeno)? A je to no-brainer ali je to črna kronika čtivo?

kumer ::

Hvala za odgovore.

Poslikam ind. ploščo in vtičnico na steni.

LP

PS, brez skrbi, ne bo v črni kroniki :)

BlaY0 ::

Karen je izjavil:


Vzporedno s tem (pustimo ali bo metalo ven ali ne pri 16A) na isto dozo priključim še indukcijo. Ta ima pa 4 žice (in nima shuko štekarja) - modro, rumeno (nula pa ozemljitev), potem ima pa dve fazi (črno pa rjavo), če imaš dve varovalki, da daš vsako na svojo fazo (v bajtah to je ponekod). Ampak v stanovanju tega nimaš, domnevam da obe rukneš na isto fazo (itak jih nimaš kam, razen če eno pustiš nepriključeno)? A je to no-brainer ali je to črna kronika čtivo?

Kot rečeno, pri plošči imaš navodila kako priklopit v primeru da imaš eno fazo ter kako če imaš dve. Ponavadi oba kabla za moč prideta do mostičkov na samem priklopnem modulu plošče. Tam vidiš, kaj se dejansko zgodi če prestaviš mostičke po navodilih, ali bo drugi kabel v "luftu" ali ne. Če bo, ga nimaš kaj priklapljat.

Utk ::

starfotr je izjavil:

Ni problem, vse se da. Bomo bili malo bolj pozorni na rubriko na povezavi spodaj.

https://www.rtvslo.si/crna-kronika

Bolje da sam kot nek precej zabit štromar.

mirator ::

starfotr je izjavil:

Ni problem, vse se da. Bomo bili malo bolj pozorni na rubriko na povezavi spodaj.

https://www.rtvslo.si/crna-kronika

Dobra!:'(

Je pa tako pri teh zadevah. Če si to že kdaj počel, potem je vse skupaj zelo enostavno. Če pa to delaš prvič in niti ne veš, kaj lahko gre narobe, potem velja modificirano murphyjevo pravilo: Kadar ne veš, ali lahko kaj gre narobe, boš to s posledicami, zelo kmalu izvedel.

floyd1 ::

Jaz sem na srečo dal pred ohoho leti priklopit pomivalca strokovnjaku. Takemu iz seznama servisov, ki sem ga dobil ob nakupu stroja. A žal ni priklopil ozemljitve in je na inox komandni plošči ob dotiku malo treslo.
No, vsaj kasiral pa potem je kot profesionalec, pa račun sem dobil (garancija). 10 minut po tem, ko sem videl, da je nekaj narobe, je bilo popravljeno v lastni režiji, takih "profijev" pa od takrat več ne kličem. Ker nočem v črno kroniko.

energetik ::

floyd1 je izjavil:

Jaz sem na srečo dal pred ohoho leti priklopit pomivalca strokovnjaku. Takemu iz seznama servisov, ki sem ga dobil ob nakupu stroja. A žal ni priklopil ozemljitve in je na inox komandni plošči ob dotiku malo treslo.
No, vsaj kasiral pa potem je kot profesionalec, pa račun sem dobil (garancija). 10 minut po tem, ko sem videl, da je nekaj narobe, je bilo popravljeno v lastni režiji, takih "profijev" pa od takrat več ne kličem. Ker nočem v črno kroniko.
Am, pomivalec samo vtakneš v vičnico?
vires in numeris

c3p0 ::

Pri enih zadevah dobiš kar na vtičnico in rešeno. Drugače pa nastaviš "jumperje" kot morajo bit in tudi hitro rešeno.

Če nisi ziher pa vsekakor električarja, ker tu in tam koga ubije, morda komaj po par letih, ko dela z zadevo bos in moker.

Eduardo ::

Ampak ni dovolj, da samo priklopi. Mora tudi testirati, če pravilno deluje varovalka.

starfotr ::

Stalne in močnejše porabnike se navadno priklopi na stalno priključnico in ne preko vtičnice.

c3p0 ::

In če jih dobiš že z vtikačem... ? Toliko paziš, da vseh večjih porabnikov ne daš na isto fazo in je to to.

Utk ::

starfotr je izjavil:

Stalne in močnejše porabnike se navadno priklopi na stalno priključnico in ne preko vtičnice.

Reci ti to proizvajalcem sušilnih strojev brez TČ, ki 3 ure v komadu vlečejo 2 kw, pa polnilnicam za avte, ki po 12 ur vlečejo po 2 kw, vse prek šuko. Indukcija ne vleče 2 kw po fazi več kot par minut. Naj bo 10. Niti pečica ne.

Zakaj moramo bit mi bolj papeški od papeža. Stare hiše ne gorijo zarad tega, ker je kalorifer priklopljen prek šuko, ampak ker je priklopljen na nek kabel, ki je nekje v dozi ali celo v steni odmotan, precvikan, prevrtan ali kaj takega. Sem pa tudi že videl ko je skoraj zagorelo znotraj kaloriferja, in tudi ne bi imelo nobene veze kako je priklopljen na elektriko.

Mi imamo že dobrih 10 let vklopljeno indukcijo s pečico na trofazno vtičnico. Prej bo šporhet crknu kot tisto popustilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Eduardo ::

Če bi tako hitro bil požar bi jutri gorelo v vseh krajih. Ko sem bil študent sem delal elektriko v hišah in videl klasiko, ki je v stilu "Več kablov je supaj v sponki boljši električar si.". Zamajaš sponko, se iskri, luči blicajo ... Me prav zanima koliko je stanovanj ali hiš, ki nimajo tega fenomena.

kumer ::

Sem se odločil, da to zadevo prepustim električarju, ker ko sem pogledal slike (sheme priklopa), sem ugotovil, da nimam pojma zakaj gre. :D



Utk ::

Praviš, sej do božiča itak ne rabiš indukcije, a ne :)

matobeli ::

A PE oziroma ozemljitveno sponko tole ima kje? Drugač maš pa skor pravilno narjeno vtičnico na steni, sam da bi L1 in L3 barve ble obrnjene pa bi bilo 5/5

energetik ::

kumer je izjavil:

Sem se odločil, da to zadevo prepustim električarju, ker ko sem pogledal slike (sheme priklopa), sem ugotovil, da nimam pojma zakaj gre. :D
Pravilno. Na srečo imaš očitno lepo zrihtan 3F priklop v dozi.
vires in numeris

matevz1337 ::

matobeli je izjavil:

A PE oziroma ozemljitveno sponko tole ima kje? Drugač maš pa skor pravilno narjeno vtičnico na steni, sam da bi L1 in L3 barve ble obrnjene pa bi bilo 5/5

Na drugi sliki je narisano, da ne rabi PE, ker je dvojno izolirano.

matobeli ::

Pa res, in to na sredini sheme ;((

starfotr ::

c3p0 je izjavil:

In če jih dobiš že z vtikačem... ? Toliko paziš, da vseh večjih porabnikov ne daš na isto fazo in je to to.


Če je to predvidel proizvajalec, lahko uporabiš tako.

Utk je izjavil:

starfotr je izjavil:

Stalne in močnejše porabnike se navadno priklopi na stalno priključnico in ne preko vtičnice.

Reci ti to proizvajalcem sušilnih strojev brez TČ, ki 3 ure v komadu vlečejo 2 kw, pa polnilnicam za avte, ki po 12 ur vlečejo po 2 kw, vse prek šuko. Indukcija ne vleče 2 kw po fazi več kot par minut. Naj bo 10. Niti pečica ne.

Zakaj moramo bit mi bolj papeški od papeža. Stare hiše ne gorijo zarad tega, ker je kalorifer priklopljen prek šuko, ampak ker je priklopljen na nek kabel, ki je nekje v dozi ali celo v steni odmotan, precvikan, prevrtan ali kaj takega. Sem pa tudi že videl ko je skoraj zagorelo znotraj kaloriferja, in tudi ne bi imelo nobene veze kako je priklopljen na elektriko.

Mi imamo že dobrih 10 let vklopljeno indukcijo s pečico na trofazno vtičnico. Prej bo šporhet crknu kot tisto popustilo.


Nihče ni bolj papeški od papeža, razen ti. Zadeve so definirane v tehnični smernici in tehnična smernica je obvezen dokument, ki ga je treba upoštevat.

V primeru stalnega priključka naprave
poteka inštalacijski sistem do priključnih sponk
v napravi. V njem so uporabljeni usklajeni ukrepi
za zaščito pred električnim udarom, nadtokom in
prekomernim segrevanjem.


Eduardo je izjavil:

Če bi tako hitro bil požar bi jutri gorelo v vseh krajih. Ko sem bil študent sem delal elektriko v hišah in videl klasiko, ki je v stilu "Več kablov je supaj v sponki boljši električar si.". Zamajaš sponko, se iskri, luči blicajo ... Me prav zanima koliko je stanovanj ali hiš, ki nimajo tega fenomena.


Številko vodnikov v ceveh in dozah je definirano in se ne sme prekoračit dovoljenega števila.

Požarov in škod kolikor jih je v Sloveniji zaradi napak na el. inštalacijah jih je preveč. Moralo bi biti 0.

matobeli je izjavil:

A PE oziroma ozemljitveno sponko tole ima kje? Drugač maš pa skor pravilno narjeno vtičnico na steni, sam da bi L1 in L3 barve ble obrnjene pa bi bilo 5/5


Drži. Sicer v tem primeru nima veze zaporedje faz, ker ne gre za priklop vrtečega stroja. Ampak vseeno je treba upoštevat predpise.

kumer ::

Ali torej vtičnica kot je na sliki, nima vseh kablov "popolnoma" pravilno priklopljenih?

Je pa drugače novo napeljavo po celem stanovanju (obnovljeno) delal električar, ki med drugih tudi občasno hodi v arabski svet, sedaj se točne ne spoenim katera država, kjer je delal na večjih gradbenih projektih, tako da predvidevam, da kar dobro pozna elektriko :)

LP

starfotr ::

Da, stalna priključnica je pravilno in korektno izvedena.

floyd1 ::

energetik je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Jaz sem na srečo dal pred ohoho leti priklopit pomivalca strokovnjaku. Takemu iz seznama servisov, ki sem ga dobil ob nakupu stroja. A žal ni priklopil ozemljitve in je na inox komandni plošči ob dotiku malo treslo.
No, vsaj kasiral pa potem je kot profesionalec, pa račun sem dobil (garancija). 10 minut po tem, ko sem videl, da je nekaj narobe, je bilo popravljeno v lastni režiji, takih "profijev" pa od takrat več ne kličem. Ker nočem v črno kroniko.
Am, pomivalec samo vtakneš v vičnico?

Electrolux, 20+ let nazaj. Direkt priklop.

floyd1 ::

c3p0 je izjavil:

In če jih dobiš že z vtikačem... ? Toliko paziš, da vseh večjih porabnikov ne daš na isto fazo in je to to.

Ko sva 20+ let nazaj kupovala pečico, ki je imela šuko vtikač, midva pa sva imela pripravljen "stalni priklop" na steni, mi je prodajalec v Gorenje trgovini rekel, da lahko na steni zmontiram vtičnico, ali odščipnem vtikač. Garancija bi menda veljala v obeh primerih. Oni za razliko od nekaterih drugih takrat za garancijo tudi niso zahtevali računa za priklop "strokovnjaka".

Utk ::

Zadeve so definirane v tehnični smernici in tehnična smernica je obvezen dokument, ki ga je treba upoštevat.

So, seveda so. Samo ti nimaš pojma kaj not zares piše.

floyd1 je izjavil:

c3p0 je izjavil:

In če jih dobiš že z vtikačem... ? Toliko paziš, da vseh večjih porabnikov ne daš na isto fazo in je to to.

Ko sva 20+ let nazaj kupovala pečico, ki je imela šuko vtikač, midva pa sva imela pripravljen "stalni priklop" na steni, mi je prodajalec v Gorenje trgovini rekel, da lahko na steni zmontiram vtičnico, ali odščipnem vtikač. Garancija bi menda veljala v obeh primerih. Oni za razliko od nekaterih drugih takrat za garancijo tudi niso zahtevali računa za priklop "strokovnjaka".

Gorenje danes še zmeraj prodaja pečice na vtičnico, in plinske kuhalnike, ki imajo samo kabel ven, za tisto iskrico, ki jo rabiš morda 5x na dan. Tako da jaz ne bi kaj dost dal na to, da je v ozadju kaj drugega kot šparanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

matobeli ::

Zanimiv ja, vgradna plata na plin (iskrica) in napa imata narjen za fiksen priklop, pa sta minimalni porabnik, hladilnik, pomivalc, sušilc, pralni in pečica pa na šukota in so srednji porabnik, tavelka indukcija/steklokeramika ima pa spet na fiksni priklop.

Neki ni po JUSu.

floyd1 ::

Zdi se mi, da so daaaleč nazaj vgradni kuhinjski aparati imeli večinoma samo kabel brez vtikača, kar na nek način ima smisel. Zdaj je vse mešano.

mirator ::

Utk je izjavil:

Zadeve so definirane v tehnični smernici in tehnična smernica je obvezen dokument, ki ga je treba upoštevat.

So, seveda so. Samo ti nimaš pojma kaj not zares piše.

Ti mogoče res ne veš (ne mislim samo tebe ampak na splošno), ker nisi strokovna oseba. Pri vakem električnem aparatu v navodilih piše, da lahko oz. mora priklop narediti samo strokovna oseba. Ta pa dobro ve, kaj v smernici piše.

floyd1 ::

Vsi govorite samo o strokovnih, usposobljenih električarjih. Realnost pa je lahko tudi drugačna, meni so očitno domov poslali amaterja, ki ni znal povezati niti treh žic, znal pa je svojo šlamparijo zaračunat in potem po telefonu še debilno odreagirat. Poznavanje smernic, ja...:))

starfotr ::

Danes itak zaposlijo vsakega, ki bi rad delal. Kvalifikacije in izbor kandidatov, kaj je že to?

matobeli ::

floyd1 je izjavil:

daaaleč


Sem imel nedavno za opraviti z dvema pečicama, vgradnima, starosti okoli 35-40let. Ena je imela šuko, druga pa 3 fazni vtikač in je pri obema zgledalo kot da je to tovarniška konfiguracija.

Ena celo Gorenje, tko da je bila zih made in yu, ampak jasno, nekje v poznih 80ih.

z3ro ::

Kot sem že napisal, nima veze ali priklaplja električar/"strokovnjak" ampak to ali ve kaj dela. Lahko strokovnjak zajebe (se ocitno velikim ne sanja kaj delajo) lahko pa ti en (v idealnem primeru ti sam), ki se ukvarja z nečim povsem tretjim zveže tako kot mora biti. Meni je vodovodar priklapljal cev za kondenz iz notranje enote klime na sifon in nisem mogel verjet kaj je naredil...itak je iz klime teklo. Sem ga klical, kao je popravil..še kar teklo. Potem sem ga klical da je vredu in naredil sam. Po 5 letih še vedno bp.

floyd1 ::

Ena celo Gorenje, tko da je bila zih made in yu, ampak jasno, nekje v poznih 80ih.

Tako daleč pa tiste moje dogodivščine spet niso bile. Midva sva takrat najino stanovanje kupila že v tolarjih (in to v milijonih ;)), pečica je torej zagotovo bila "made in SLO". Potem sem upošteval nasvet prodajalca in odrezal šuko vstran, nastiskal votlice ter naredil fiksni priklop.

Pa še to - priklop je takrat naredil pooblaščen serviser, našel sem ga iz tiskanega seznama poleg navodil aparata. Razlog, da sem klical pa - priznavanje garancije, ob nakupu so mi malo zagrozili, da bodo drugače težave.

Kot sem že napisal, nima veze ali priklaplja električar/"strokovnjak" ampak to ali ve kaj dela. Lahko strokovnjak zajebe (se ocitno velikim ne sanja kaj delajo) lahko pa ti en (v idealnem primeru ti sam), ki se ukvarja z nečim povsem tretjim zveže tako kot mora biti.

Točno to. Ampak ko nekdo tu napiše, da bo povezal tri 230V žice z lestenčno sponko, nekdo vedno omeni črno kroniko, ker to lahko naredi kao samo profi štromar. ajn, da se opozori, da štrom ni hec in na dodatno previdnost, ampak...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

Utk ::

mirator je izjavil:

Utk je izjavil:

Zadeve so definirane v tehnični smernici in tehnična smernica je obvezen dokument, ki ga je treba upoštevat.

So, seveda so. Samo ti nimaš pojma kaj not zares piše.

Ti mogoče res ne veš (ne mislim samo tebe ampak na splošno), ker nisi strokovna oseba. Pri vakem električnem aparatu v navodilih piše, da lahko oz. mora priklop narediti samo strokovna oseba. Ta pa dobro ve, kaj v smernici piše.

Normalno, jaz nisem električar, ampak če vidim vtičnico, jo znam not vtaknit, če vidim kabel, ga znam zategnit.
Tu imamo pa nekega wannabe štromarja, ki pravi da se "stalne in večje uporabnike ponavadi priklaplja fiksno". In omenja neke smernice in pravilnike. Kar NI res. V pravilniku ne more pisat "ponavadi". Hladilnik, ruter, računalnik so stalni porabniki, pa se ne priklapljajo drugače kot v šuko. Švas aparat ali pa 2 kw polnilnica za avto je velik porabnik, polnilnica tudi vleče lahko po 20 ur 2 kw, pa se vklopi v šuko. Tako da očitno niso stvari tako enostavne in če koga zanimajo smernice, si jih naj prebere v originalu, ne pa poslušat prvega forumskega wannabe štromarskega pametnjakoviča, ki je v vsaki temi pameten, pa še nobenmu ni dal enga konkretnega nasveta - razen da naj pokliče štromarja. In če se mu oglasi en tak pametnjakovič, je spet na začetku...bolj malo verjetno, da bo nizko inteligenten človek nekaj naredil prav, ne glede kolk smernic je prebral, če ne razume zares kaj v njih piše.

Nekdo, ki nekaj zares zna, bi OP točno povedal kaj in kako naj naredi. Morda postavil še kako vprašanje o kablu, ampak nazadnje pomagal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

starfotr ::

Vodovodarske šole ni (več). Obstajajo samo neki "kvazi mojstri" in "priučeni mojstri". Zato so vodovodarski in centralnarski navadno eni šalabajzerji brez ustrezne formalne izobrazbe.

Če dobiš kakega mojstra s srednjo strojno šolo ali še bolje s strojni faksom, ki se ukvarja z vodovodninimi in/ali ostalimi strojnimi inštalacijami, potem je to mnogo bolje in navadno tudi narejeno korektno in estetsko. Enako velja za električarje.

Utk, sam priznavaš da nimaš pojma, zato so tvoje besede smetenje vsake teme. Seveda je daleč najbolj pameten nasvet, da se amater obrne na profesionalca, ki mu zadeve uredi kot se spodobi. Nihče, ki ga boli zob, ne dobi na forumu nasveta, da naj gre v bauhaus po dremel in sveder in si izvrta luknjo. Ampak je edini pameten nasvet obisk zobozdravnika. In ne nekje v Aziji na sredi ulice. Ampak v razvitem svetu.

In če nek delavec dela malo po svoje, to ni strokoven kader, ki se drži pravil ampak so navadni šalabajzerji. In žaljivo je šalabajzerje primerjat s profesionalci.

In da, stalne porabnike (bojlerje, peči, toplotne črpalke, štedilnike in lahko tudi ostale podobne porabnike) se priklopi v dozi za stalni priklop in ne na vtičnico z vtikačem. Tako, da STFU.

To ti lahko vsak električar (strokovnjak) potrdi.

Utk ::


In da, stalne porabnike (bojlerje, peči, toplotne črpalke, štedilnike in lahko tudi ostale podobne porabnike) se priklopi v dozi za stalni priklop in ne na vtičnico z vtikačem. Tako, da STFU.

To ti lahko vsak električar (strokovnjak) potrdi.

Zato sem ti pa reku, da pojdi do proizvajalcev teh naprav in jim razloži, da nimajo pojma kaj delajo. Ker če meni nekdo proda sanitarno toplotno črpalko na vtičnico, nisem tak strokovnjak pametnejši od vesolja, da bom šel to razdirat.

Tako da jaz bom vseeno verjel raznim boschem, mieletom, pa tudi gorenju, kot slotech wannabe štromarju (ker štromar očitno sploh nisi, ker očitno v življenju še nisi aparata priključil).

starfotr ::

Človek, sanitarna toplotna črpalka ima priključno električno moč kot en malo boljši mikser. Ali pa polovica fena za lase.

Daj raje nehaj pisat in ne delaj še večje budale s sebe.

kumer ::

Še to.

Zakaj ima kuhalna plošča kabel z šuko vtikačem, čemu to služi?

Za delovanje vseh plošč na max, verjetno ta kabel ni upraben?

Utk ::

starfotr je izjavil:

Človek, sanitarna toplotna črpalka ima priključno električno moč kot en malo boljši mikser. Ali pa polovica fena za lase.

Daj raje nehaj pisat in ne delaj še večje budale s sebe.



Ti si je omenil. Se pravi razen indukcije danes ni naprave v gospodinjstvu, ki bi zahtevala stalen priklop, pa še ta gre lahko na 3 fazno vtičnico.Električne peči in podobno so druga stvar, tisto gre itak tudi direkt na varovalke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

mirator ::

kumer je izjavil:

Še to.

Zakaj ima kuhalna plošča kabel z šuko vtikačem, čemu to služi?

Za delovanje vseh plošč na max, verjetno ta kabel ni upraben?

Šuko vtikač pomeni, da kuhalna plošča ni v izvedbi z dvojno izolacijo.
Če je priložen originalni kabel, potem bo dovoljeval priklop deklarirane nazivne moči. Vedar pazi. Kabel je predviden za priklop v vtičnico, ki od plošče ni oddaljena več kot je dolžina kabla. Torej, če daš vmes kakšen podaljšek, delaš to na svojo odgovornost (kar pa ne pomeni, da bo šlo takoj vse narobe, samo presek vodnikov v podaljšku ne sme biti manjši (večji seveda je lahko) od tistega v originalnem kablu in tudi z dolžino podaljška ne gre pretiravati.
Si pa prav storil, da delo prepuščaš nekomu z izkušnjami.

fikus_ ::

kumer je izjavil:

Še to.

Zakaj ima kuhalna plošča kabel z šuko vtikačem, čemu to služi?

Za delovanje vseh plošč na max, verjetno ta kabel ni upraben?


Če je proizvajalec tako naredil, potem je uporaben.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

floyd1 ::

fikus_ je izjavil:

kumer je izjavil:

Še to.

Zakaj ima kuhalna plošča kabel z šuko vtikačem, čemu to služi?

Za delovanje vseh plošč na max, verjetno ta kabel ni upraben?


Če je proizvajalec tako naredil, potem je uporaben.

Pa vsaka današnja steklokeramika ali indukcija menda ima v sebi že nek elektronski omejevalnik, ki poskrbi, da uporabnik ne dela bedarij tipa "vse plate na ful". Ti že nastaviš, kar nastaviš, plošča pa potem naredi malo "po svoje" da zniža skupno moč. O tem je kar nekaj napisenega - tudi tu.
Jaz sicer steklokeramike ali indukcije s 4 kuhališči in šuko vtikačem še nisem videl (pa sem jih že precej vlačil po rokah), verjetno je taka kombinacija bolj redka. Pri tistih z dvema "platama" pa to itak ni tak problem.

c3p0 ::

Saj niti ne moreš vseh plat 4 dat na boost, pa rad bi videl koga, ki hoče kuhat tako.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop indukcijske plošče z dvema žicama (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
535744 (3960) starfotr
»

Elektroinštalacija stanovanja 30m2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10511629 (8705) s1m0n
»

Priklop Bosceve kuhalne plosce

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
266165 (5470) starfotr
»

Priklop električnega štedilnika s pečico

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4315250 (6405) starfotr
»

Priklop štedilnika - kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
11942791 (29384) borut_p

Več podobnih tem