» »

Katero ogrevanje za hiso

Katero ogrevanje za hiso

«
1
2 3
...
5

TheBlueOne ::

Sem naletel na kar nekaj podobnih tem. Bi bil vesel, ce mi lahko kdo malo svetuje kako in kaj.

- Lokacija hise je St. Jakob v Rozu, Avstrija, soncna lega
- med 100 in 130 m3
- Grajena iz zidakov, ki imajo v prekatih peno, debelina zidu ali 40cm ali 50cm, dodatno 5 cm izolacije.
- Brez kleti, ena etaza+ mansarda
- Samo talno gretje

Sam se ogrevam za kaksno TC in vrtine. :)

Hvala za nasvete in vase izkusnje.

ToniT ::

Vsekakor TČ. Če imaš možnost voda-voda, si zmagal.

TheBlueOne ::

Kako ugotovis ce je mozno voda voda? Mora biti dovolj podtalnice?

ToniT ::

Predvsem moraš preveriti, ali je sploh dovoljeno delati vrtine - če nisi slučajno na vodovarstvenem območju in pa seveda dovolj podtalnice.
Tudi globina podtalnice je pomembna. Če je podtalnica pregloboko, bo investicija predraga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

TheBlueOne ::

Meritve naredi izvajalec? Koliko priblizno stane "studija"? Kje priblizno bi se gibala cena za cel sistem (Brez instalacij v hisi)? Tnx za info...

Zgodovina sprememb…

ToniT ::

Mene so prišle meritve brez vrtanja okrog 600 Eur. Izvajalec, ki je inštaliral TČ, je uredil vse. Meritve je izvajala neka firma iz Kranja in potem sem dobil cel elaborat, ki sem ga potreboval za Eko subvencijo (poleg vseh ostalih potrdil - ARSO je še zahteval potrdilo od občine oz. upravljalca vodovoda, ker se nahajam na drugem vodovarstvenem območju, da je to sploh dovoljeno).

TheBlueOne ::

Kako dolgo jo ze imas? Si morda poracunal, koliko se je dejansko zadeva izplacala?

ToniT ::

Imam jo 5 let in imam ogrevanje na radiatorje. Hiša je stara 70 let in popolnoma obnovljena - nova streha, fasada in okna. Vse je v skladu s standardi in sem tudi dobil za vse nepovratna sredstva oz. kredit iz EKO sklada.
Radiatorji so dimenzionirani tako, da je navišja potrebna temp. vode cca 50 stC.
V teh 5. letih je investicija povrnjena.
Prej sem imel ogrevanje na UNP in je bila poraba plina cca. 2500 Eur na leto. Zdaj me pride ogrevanje cca 700 Eur na leto.
Investicija je bila z vsemi papirji vred 11000 Eur. Od tega sem dobil 2500 Eur vrnjeno od EKO sklada, kar pomeni 8500 Eur.
Prihranek v 5. letih je 1800x5 oz. 9000 Eur.
V vsakem primeru bi pa moral pred 5. leti zamenjati plinsko peč, tako da je prihranek v bistvu veliko večji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

miko22 ::

ToniT je izjavil:

Imam jo 5 let in imam ogrevanje na radiatorje. Hiša je stara 70 let in popolnoma obnovljena - nova streha, fasada in okna. Vse je v skladu s standardi in sem tudi dobil za vse nepovratna sredstva oz. kredit iz EKO sklada.
Radiatorji so dimenzionirani tako, da je navišja potrebna temp. vode cca 50 stC.
V teh 5. letih je investicija povrnjena.
Prej sem imel ogrevanje na UNP in je bila poraba plina cca. 2500 Eur na leto. Zdaj me pride ogrevanje cca 700 Eur na leto.
Investicija je bila z vsemi papirji vred 11000 Eur. Od tega sem dobil 2500 Eur vrnjeno od EKO sklada, kar pomeni 8500 Eur.
Prihranek v 5. letih je 1800x5 oz. 9000 Eur.
V vsakem primeru bi pa moral pred 5. leti zamenjati plinsko peč, tako da je prihranek v bistvu veliko večji.


Kako imaš velikost hiše za gretje?
Namreč jaz imam cca 90 kvadratov, ogrevam na TČ(zrak-voda) in me stane na sezono slabih 400€.

Tribal ::

Voda voda je preplačana zadeva, ki ne bo nikoli povrnila začetne razlike v stroških sploh ne pri enodružinski hiši. Glej TČ Voda/Zrak, poceni, zanesljivo...

vostok_1 ::

Se strinjam, pa tudi eventuelno vzdrževanje je zahtevnejše.
Definitivno raje vložim v možnejšo zrak/zrak verzijo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Karen ::

sosed ima vodo, jaz pa zrak (Zubadan). Če se nikomur nič ne pokvari, bova nekje po 17 letih tam-tam z vloženim denarjem za investicijo in elektriko.... do the math.

ToniT ::

miko22 je izjavil:



Kako imaš velikost hiše za gretje?
Namreč jaz imam cca 90 kvadratov, ogrevam na TČ(zrak-voda) in me stane na sezono slabih 400€.


Hiša je velika 180 kvadratov in kot sem napisal, se ogrevam na radiatorje, kar pomeni manjši izkoristek.

a_borlak ::

Toplotna črpalka, voda-zrak, Panasonicova zadeva.

Go-ahead ::

Predlagam pelete:

peč cca 3000 do 10000 za toplotno črpalko imaš še 7 jurjev rezerve.

s 7 jurji se "zastonj" greješ 10 let na pelete.

Po 10 letih ti itak oboje crkne (tako toplotna črpalka kot peč na pelete).

Torej ogrevanje na toplotno črpalko je dražje za strošek elektrike.

Če oboje deluje 15 let si mogoče tam tam, brez upoštevnja stroškov postavitve talnega ogrevanja.

Sicer pa ali veste koliko stane kg freona ?? Pozanimajte se in primite za glavo.

miko22 ::

Ampak s peleti je delo, s toplotno nič :)

ToniT ::

Sam sem bil pred 5. leti pred odločitvijo peleti ali TČ. Za pelete bi potreboval poseben prostor za peč in zalogovnik za pelete, da ne govorim o dodatnem delu. TČ pa imam v kleti, ki je bila prej bolja ali manj rumplkamra. V vsakem primeru bi pa moral nabaviti zalogovnik za vodo in bojler, ker tega pri plinski peči nisem rabil.
Niti malo mi ni žal za mojo odločitev, kajti tudi v najhujšem mrazu mi ni potrebno vklapljati dodatnega grelca za vodo, kot je to potrebno pri TČ zrak-voda.

Ajtom ::

A se je kdo igral z mislijo sončna elektrarna + električna peč?

Magic1 ::

Električna peč? A ti misliš kalorifer, ali nekaj podobnega z razmerjem elektrike:toplote 1:1? Zakaj bi bilo to kadarkoli smiselena opcija?
Magic

c3p0 ::

S peleti je malo dela ob pravi peči, je pa res, da take peči ne dobiš za 3k, ampak 10k.

AndrejS ::

Peleti so delo. Treba jih nabavit, zložit, naložit zalogovnik - čisti peč ....

Ajtom ::

Magic1 je izjavil:

Električna peč? A ti misliš kalorifer, ali nekaj podobnega z razmerjem elektrike:toplote 1:1? Zakaj bi bilo to kadarkoli smiselena opcija?

Ne nemislim kaloriferja pač pa el. peč za ogrevanje npr. Vaillant eloBlock in podobne.
Smislena opcija, da z SE za samooskrbo pridelaš toliko el. da se z njo lahko greješ na el. peč.

shotalick ::

Ajtom je izjavil:

A se je kdo igral z mislijo sončna elektrarna + električna peč?


Na to temo se nisem igral, sem pa zelo v podobni situaciji kot OP. Z ženo sva kupila hišo, fasada na novo 12cm, streha zamenjana, v pritličju malo nižji stropi. Gledam način ogravanja, kaj bi letos zmontirala. Za TČ se nisva odločila, kajti hiša nima talnega gretja + v trenutni situacija nama je investicija prevelika.

Pridobil sem predračun za električno centralno (v njem zajeto vse, topla voda (bojler). Peč od Vailant-a + vse zadeve (radiatorji 7x, ventili, term. glave, itd), priklop vsega + testiranje in zagon - 3800€. Gre se za hišo 110m2 bivalne površine.

Od kolega oče, ki je ravno tako instalater, me je opozoril glede stroškov električnega centralnega, ter mi je tudi on pripravil ponudbo in svetoval drug način, in sicer ogrevanje s klimo. Dejansko se bova odločila za slednjega. Danes dobim ponudbo, pa bom kaj več povedal o temu.

Magic1 ::

A ste nori. 4000€ bi dajali za električno peč, ko vas toplotna stane pod 6000€?!? A se zavedate, da toplotna porabi cca 1/3 elektrike električne? To je razlika v položnici za elektriko med 100€ in 300€ na mesec. 2000€ razlike prineseš not v parih letih!
Magic

robek ::

Nisem vsega bral, ampak za tako hišo, kot jo je opisal na začetku posta, se ne splača popolnoma nič drugega kot TČ zrak-voda. Vse ostalo je popolnoma brez veze in stran vržen denar.

Pa da povem, zakaj.
TČ voda-voda je investicija prevelika, potrebuješ dovoljenje za vrtino, vrtina stane potem si pa še odvisen od pretoka. Se ne splača.

TŽ zemlja-voda potrebuješ veliko parcelo, vse zakoplješ, potem si pa spet odvisen od kvalitete izvedbe, da o vplivu na vegetacijo in ceni niti ne začnemo. Se ne splača.

TČ zrak-voda je poceni, vzdrževanja ni, zagotovo dela, za tako hišo bo pa ogrevanje za celo leto (če nisi ravno v kakih hribih) cca. 500EUR ali manj.

Vse ostalo odpade. Ker debelina sten 40 (potencialno celo 50) + 5 cm, pa zidak je ranga porotherm profi - to ne potrebuje močne kurilne naprave.

Pa še ena izkušnja: sam ogrevam cca. 200 m2 pritličje + mansarda s TČ Toshiba Estia zrak-voda zadnjih 6 let. Povprečno plačam na leto cca. 400 EUR za ogrevanje, z ogrevanjem vode in vso elektriko sem na cca. 1000 EUR/leto. Hiša je pa 30cm porotherm + 16cm fasade, povsod talno, hiša ni pasivna, je bila pa grajena skrbno in dokaj po pravilih stroke. Zame osebno ne pride v poštev prav nič drugega kot TČ zrak-voda.

TheBlueOne ::

Poskusam najti podatke o tem koliko dni je bilo v ST. Jakobu pod -5 stopinjami celzija, kjer ogrevanja x-zrak niso vec ucinkovita. Kakor gledam je teh dni oziroma noci kar nekaj.

Ali je v primeru, ce je velikokrat kaksen ekstrem pod -5 morda bolj pametno voda voda?

Dodatno laicno vprasanje, ali sistem lahko tudi hladi? :)

miko22 ::

Se bojiš da pod -5 ne bi delala TČ?
Brez skrbi, meni je delala pri -20 brez problema. Res pa da se tedaj ni ugasnila skorja nič.
Poraba za tisti mesec: 95€

Hladi pa seveda lahko....če imaš tako TČ.

robek ::

Kdo te je nalagal, da pod -5 delajo slabo? To sploh ni res!

TČ dela najslabše tam med 0 in 7 stopinjami, ker gre velikokrat v defrost... Pod 0 pa tja do -10 dela super, do -15 še kr, od tam dalje se pa običajno preklopijo (in to avtomatsko) na vgrajene grelce (če jih seveda ima, in običajno jih imajo). Mislim, da večinoma delajo tam do -18, potem pa bolj kot ne vse preklopijo na grelce. Pri nas je bilo takšnh situacij (sem iz spodnje Savinjske) v šestih letih morda 5.

Z voda-voda imajo ljudje več težav kot z zrak-voda. Resno - jaz sploh ne bi gledal voda-voda. Pri taki hiši je zrak-voda čez glavo.

Pa še nekaj te ni nihče opozoril: TČ, pa katerakoli, je hudo odvisna od tvojega elektro priključka. Običajno so itak trofazne, so pa ene bolj druge manj občutljive na nihanja v omrežju. Poznam 2 primera, ko so imeli s tem težave: enkrat je šlo za trofazno on-off TČ Termotehnike, ki se je vseskozi ugašala, ker je ena faza nihala. Ni bilo rešitve, dokler niso prenovili trafo postaje. Drug primer je bil pa z Daikonovo invertersko, ko je pa elektrika na mestu odjema komaj dosegala predpisano voltažo. Tam pa ni bilo pomoči in so potem menjali za neko kitajsko, ki je bila manj občutljiva.

Še glede hlajenja: inverterske lahko hladijo, ampak tega v bistvu nihče ne priporoča. Moral bi imeti vezano na konvektorje, večinoma pa ljudje mislijo, da bodo hladili preko tal, ampak to se baje ne obnese, ker je potem še hujši problem z vlago v prostoru... Nimam pa izkušenj.

Baje se bolj splača namenska klima. Jaz sem vgradil namensko klimo, ker je edini problem pri nas poleti vlaga, vročina nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: robek ()

Unknown_001 ::

Te kitajske TČ sploh niso slaba zadeva. Lahk jo menjaš na pet let (vsake pet let bodo boljše) pa boš ceneje skoz prišel, kot pa če boš jemal "top of the line" in čakal 15 let, da se sploh odplača.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

robek ::

Jah no, Siemensove ali pa Vaillantove jaz verjetno ne bi plačeval (bi jo pa imel!), razne Toshibe, Daikini ipd so pa brand name in ne toliko dražje od raznih Zubadanov, kjer je servis problem (morda pri Zubadanu ravno ne, so še bolj no-name, da me ne bo kdo napadel)...

Jaz bi/sem vzel zlato sredino.

shotalick ::

Magic1 je izjavil:

A ste nori. 4000€ bi dajali za električno peč, ko vas toplotna stane pod 6000€?!? A se zavedate, da toplotna porabi cca 1/3 elektrike električne? To je razlika v položnici za elektriko med 100€ in 300€ na mesec. 2000€ razlike prineseš not v parih letih!


Električna peč stane 600€, vse ostalo napeljavo in delo plačaš enako kot pri TČ.

c3p0 ::

AndrejS je izjavil:

Peleti so delo. Treba jih nabavit, zložit, naložit zalogovnik - čisti peč ....


Cisterna pripelje in vpihne v zalogovnik, generalno čistiš pa 1x na leto, če. Ampak v SLO smo leta 1980 in je to sci-fi. K sreči je blizu .at.

fikus_ ::

TČ zrak-voda dela do -20 (-25) brez problemov. Mora pa biti avtomatika skoz vklopljena. Ne tako kot eni šparajo in v jeseni, ko jih že zebe, šele vklopijo ogrevanje. Potem res rabi nekaj časa (še posebej talno) da hiši segreje.
Mislim, da imajo kar vsi ponudniki vgrajen električni grelec za dogrevanje sanitarne vode, če je potrebno.

Invictus ::

c3p0 je izjavil:

AndrejS je izjavil:

Peleti so delo. Treba jih nabavit, zložit, naložit zalogovnik - čisti peč ....


Cisterna pripelje in vpihne v zalogovnik, generalno čistiš pa 1x na leto, če. Ampak v SLO smo leta 1980 in je to sci-fi. K sreči je blizu .at.

Peleti so svinjarija in definitivno ne tako ekološki kot nas hočejo prepričati...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Ali so kaksne bistvene prednosti pri voda voda? Naceloma me ne moti, ce stane kaksen tisocak vec, ce morda kje pridobim.

Kar se tice izklapljanja, tega ne bi pocel nikoli. Ali je smoterno razmiljati tudi o malo vecjem zalogovniku za energijo? Menda ni slaba ideja in menda lahko zadeve se dodatno pojacam s solarnim panelom.

Tisti, ki imate TC, ali morate kdaj dogrevati hisko s cim drugim?

Kar se tice peletov, sekancev, olja, mi je najvecji minus, da kradejo dosti povrsine hise, ki pa ni zastonj, da ne govorimo, da je po predpisih treba imeti kurilnico kakor je tudi treba imeti dimnik. Hisa ne bo imela kleti, tako da ni nekih nepotrebnih prostorov.

Magic1 ::

Za "tisočaka" več te ne bo nihče pogledal. Dal boš kar konkretno več, s tem da bo sistem kompleksnejši, za kar se seveda poveča možnost okvar. Pridobil boš na izkoristku v zelo hladnih dneh. Koliko je seveda odvisno od količine podtalnice. Samo kakšne blazne razlike ne bo. Razlike v investiciji ne boš dobil nazaj v desetih letih. V primeru težav pa ziher nikoli.
Magic

ToniT ::

Bistvena prednost TČ voda-voda je večji izkoristek in neobčutljivost na zunanje temperature. Podtalnica ima zmeraj temperaturo okrog 12 stC (vsaj pri meni). Min. temp. podtalnice je bila 9 stC.
Zalogovnik pa imej čim večji.
COP pri TČ voda-voda je okrog 5,5 in se ne spreminja glede na zunanjo temperatuo, pri zrak-voda pa okrog 3,5 in se manjša s padanjem zunanje temperature.

TheBlueOne ::

Magic1, zakaj je sistem bolj kompliciran? Sicer samih sistemov se nisem gledal, ampak jaz si ga predstavljam v koncni fazi bolj enostavnega in robustnega, ker pri oddajanju ni nekih nihanj. Pri zraku mora zadeva delati na dosti sirokem spektru pogojev in se temu primerno regulirati?

O kaksni razliki v ceni govorimo? Meni je nekako vsecno, da je vse nekako skrito. :)

robek ::

Nikoli nisem dogreval z ničemer drugim. TČ in to je to.

Pri voda-voda je pa precej odvisno od tega, kakšen je pretok podtalnice, temperatura, na kakšni globini je... Ni tako trivialno. Da ne govorimo o tem, da je po novem potrebno itak dobiti soglasje za izkoriščanje (ne vem, kako je s tem v Avstriji). Se ne splača in za tem stojim.

@ToniT: COP 5.5 težko dosegaš. In če smo čisto pošteni, je meni povsem vseeno, ali je 3.5, 2, 4, 15, važno mi je, koliko me mesečno stane. COP je ena fama. Kar je dejstvo, je, da z voda-voda ne bi plačal 37% manj elektrike. Razlika bi bila precej precej manjša, investicija je pa precej višja kot pri zrak-voda. Življenjsko dobo bosta imeli verjetno enako, s tem, da so pogoji obratovanja zrak-voda znani (od +15 do -15), za voda-voda pa ne (Kaj pa če pade nivo podtalnice, se zmanjša pretok, ...? Se je dogajalo.).

miko22 ::

Tudi jaz dam glas za TČ. Investicija je res bila, sedaj pa ko drugi razmišljajo o kurjavi in šparajo dnar, jaz niti ne pomislim na ogrevanje. Pozimi imam toliko elektrike za plačat skupaj z ogrevanjem, kot drugi brez ogrevanja. Res da bajta ni velika, toda to je to. Ogrevaš za poceni denar. Če razdelim teh 400€ na leto(pa me še manj pride kot 400€) je to na mesec cca dobrih 30€. Eni dajo več za čike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

ToniT ::

V principu mi je vseeno, kaj izbere. Jaz pač samo povem svoje izkušnje. Soglasje za izkoriščanje je bilo potrebno že pred 5. leti.

robek ::

ToniT: Saj imamo samo izkušnje, ki jih lahko delimo, drugega ni. Nisi pa povedal, koliko plačaš letno za ogrevanje.

ToniT ::

Sem napisal včeraj.
Gre za 180 kvadratnih metrov površine.

ToniT je izjavil:

Imam jo 5 let in imam ogrevanje na radiatorje. Hiša je stara 70 let in popolnoma obnovljena - nova streha, fasada in okna. Vse je v skladu s standardi in sem tudi dobil za vse nepovratna sredstva oz. kredit iz EKO sklada.
Radiatorji so dimenzionirani tako, da je navišja potrebna temp. vode cca 50 stC.
V teh 5. letih je investicija povrnjena.
Prej sem imel ogrevanje na UNP in je bila poraba plina cca. 2500 Eur na leto. Zdaj me pride ogrevanje cca 700 Eur na leto.
Investicija je bila z vsemi papirji vred 11000 Eur. Od tega sem dobil 2500 Eur vrnjeno od EKO sklada, kar pomeni 8500 Eur.
Prihranek v 5. letih je 1800x5 oz. 9000 Eur.
V vsakem primeru bi pa moral pred 5. leti zamenjati plinsko peč, tako da je prihranek v bistvu veliko večji.

robek ::

Spregledal, da si bil to ti. Hvala.

Ni slabo, lahko si zadovoljen.

ToniT ::

Sem zadovoljen. Pozabil sem še napisati en strošek in to je 20 Eur na leto, ki jih plačam državi za izkoriščanje (hlajenje) podtalnice.

Magic1 ::

Samo še vedno je bilo 11000€ plus 600€ v upanju, da ima primerno podtalnico. TČ zrak-voda te pride nekje pol manj, ali malo več. Plačeval bi okoli 200€ na leto več za ogrevanje. Torej po parih desetletjih, bo mogoče na nuli.

PS. Pa odštejemo še 20€ in smo kar na treh desetletjih... Težko upravičena investicija, razen če eko sklad da za eno, drugo pa ne (se mi zdi, da da za oboje).
Magic

max00slo ::

Jaz imam voda zrak. Naredil adaptacijo hiše (hiša stara skoraj 50 let) - hidroizolacija, izolacija 13cm grafitnega, okna dvoslojna, zračna streha, zgolj položena izolacija cca 25cm steklene volne na podstrešju... torej stara hiša, garaža neogrevana 100m2 1 del vkopan, 1 nadstropje bivalno 100m2, podstrešje neogrevano, brez talnega ogrevanja, ohranil radiatorsko ogrevanje in prešel na TČ Toshiba Estia 8kW. Letos bo tretja sezona in zaenkrat sem zelo zadovoljen. Tako kot omenjeno, kljub investiciji si brez skrbi, stroški ogrevanja so bili smešni (najvišji strošek z vso elektriko - 2 osebi - cca 180 samo en mesec!) za ogrevanja dokaj velike hiše.
Torej, nizkotemperaturna, ogrevanje vode imam naštimano 40-49°C max (s tem da je 49 krivulja ob -20°C) in v hiši je cca 21-23°C.

Edino kar si bi lahko še omislil, če bi finance dopuščale, kakšen kamin v dnevni sobi... občasno bi pasalo zakurit :)
Si non confectus, non reficiat.

telexdell ::

Magic1 je izjavil:

Samo še vedno je bilo 11000€ plus 600€ v upanju, da ima primerno podtalnico. TČ zrak-voda te pride nekje pol manj, ali malo več. Plačeval bi okoli 200€ na leto več za ogrevanje. Torej po parih desetletjih, bo mogoče na nuli.

PS. Pa odštejemo še 20€ in smo kar na treh desetletjih... Težko upravičena investicija, razen če eko sklad da za eno, drugo pa ne (se mi zdi, da da za oboje).

Pozabljaš pa eno stvar. Če obe TČ zdržita npr. 10 let, bo investicija v novo TČ voda/voda mogoče 3-4 jurje (vrtina ostane ista, črpalka ostane ista, povezave ostanejo...), v novega Zubadana pa zopet 8 jurjev. Pa TČ voda/voda (če je podtalnica ustrezne kvaliteta) bo sigurno preživela najmanj dva Zubadana.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

robek ::

Tole pa ne vem, če drži. Pa pri voda-voda so običajno črpalke problem, z globino vrtine pa ta problem narašča.

ToniT ::

Doma sem malo pregledoval ponudbe, ki sem jih zbiral za prenovo ogrevanja. Ker me je vrtina prišla samo 1200 Eur, je bila razlika med ogrevanjem zrak-voda in voda-voda samo 2000 eur.
OP-ju predlagam, da zbere ponudbe za obe vrsti TČ in se potem odloči. Seveda je potrebno najprej preveriti, če je varianta voda-voda sploh možna.
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna čpralka v novgoranji - realni celoletni COP faktor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14615920 (8309) krho
»

Kakšno peč za staro hišo?

Oddelek: Loža
252288 (1450) zk_eu
»

Nova mala lesena hiša - katera peč na pelete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
699835 (8286) Vanich
»

Ogrevanje v neizolirani hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14042496 (34478) kixs
»

Pomoč pri izbiri ogrevanja stanovanja

Oddelek: Loža
4017639 (5008) letmein

Več podobnih tem