» »

Poplačilo stanovanjskega kredita

Poplačilo stanovanjskega kredita

Leprechaun ::

Za nakup stanovanja moram vzeti 40.000 eur kredita, kake štiri mesece kasneje pa ga že nameravam odplačati (se mi povrne neka investicija).

Sem ravno iz NKBM banke, kjer so mi rekli, da v primeru predčasnega odplačila tudi pri fiksni obrestni meri ne plačam nobenih drugih stroškov razen odplačila glavnice, kolikor mi je še ostane (imajo ravno akcijo brez stroškov odobritve kredita).

Glede na moje dosedanje raziskovanje, je to možno samo pri spremenljivi obrestni meri, ne fiksni. Ampak zaposlena mi je zatrdila, da je zadnjih nekaj let taka praksa, da tudi pri odplačilu kredita pri fiksni obrestni meri, ne plačam dodatnih stroškov. Ali je to res?
*************************************************************

jabe ::

Lahko je... Ce bo to v pogodbi zapisano...

pero50 ::

po mojih informacijah par let nazaj je bilo za podoben primer cca 4000€ stroškov, je pa res da sem vprašal samo na eni banki in še to nič na papirju ampak samo beseda. Boljše da si izposodiš od kakšnega sorodnika in mu daš jurja ali 2 in imata oba korist od tega :)

Invictus ::

Par lt nazaj stara informacija ni prava, ker se je vmes spremenila zakonodaja.

Pri variabilni obrestni meri aso stroški predčasnega odplačila 0%, pri fiksni so do 10k na leto 0%, za večji znesek pa mislim da do 2%. To so zakonski procenti.

Naj ti piše v pogodbi, pa pojdi še na kako banko...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Lonsarg ::

Zakon določa le maksimalne stroške. Banka komot da v pogodbo nižje stroške kot so maksimalni. Tak da če ti je to bančna uslužbenka rekla pač povej da hočeš videt tudi v pogodbi, da ne bo samo ustno in je to to.

Steinkauz ::

Zakaj bi sploh vzel fiksno za kratek rok?
Fiksna je v osnovi višja. Na začetku kredita plačuješ večinoma obresti in bolj malo glavnice.
Ker boš hitro poplačal pomeni da boš pri spremenljivi plačal manj.

Lonsarg ::

To je dejansko držalo v normalnih časih ja.

Trenutno pa je fiksna dejansko nižja od variabilne. Absurdno ampak tako je, pač banke se gredo špekulacije, oziroma imajo lasten denar da si to lahko privoščijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Djole ::

Leprechaun je izjavil:

Za nakup stanovanja moram vzeti 40.000 eur kredita, kake štiri mesece kasneje pa ga že nameravam odplačati (se mi povrne neka investicija).

Sem ravno iz NKBM banke, kjer so mi rekli, da v primeru predčasnega odplačila tudi pri fiksni obrestni meri ne plačam nobenih drugih stroškov razen odplačila glavnice, kolikor mi je še ostane (imajo ravno akcijo brez stroškov odobritve kredita).

Glede na moje dosedanje raziskovanje, je to možno samo pri spremenljivi obrestni meri, ne fiksni. Ampak zaposlena mi je zatrdila, da je zadnjih nekaj let taka praksa, da tudi pri odplačilu kredita pri fiksni obrestni meri, ne plačam dodatnih stroškov. Ali je to res?
mi imamo tudi kredit iz leta 2021 pri Nkbm, fiksna obrestna mera, prav tako brez stroskov predcasnega poplacila kredita.

Thompic ::

Leprechaun je izjavil:

Za nakup stanovanja moram vzeti 40.000 eur kredita, kake štiri mesece kasneje pa ga že nameravam odplačati (se mi povrne neka investicija).

Sem ravno iz NKBM banke, kjer so mi rekli, da v primeru predčasnega odplačila tudi pri fiksni obrestni meri ne plačam nobenih drugih stroškov razen odplačila glavnice, kolikor mi je še ostane (imajo ravno akcijo brez stroškov odobritve kredita).

Glede na moje dosedanje raziskovanje, je to možno samo pri spremenljivi obrestni meri, ne fiksni. Ampak zaposlena mi je zatrdila, da je zadnjih nekaj let taka praksa, da tudi pri odplačilu kredita pri fiksni obrestni meri, ne plačam dodatnih stroškov. Ali je to res?


Večina bank zaračuna 1% od preostale glavnice pri celotnem poplačilu, oziroma ima neko omejitev pri dodatnih vplačilih..
NKBM tega nima, tako da lahko poplačaš brez dodatnih stroškov..

Tody ::

Stroški kredita za banko so nekaj drugega kot ti misliš. Banka zaračuna 300 ali 400 eurov, da svet modrecev pogledat tvojo vlogo in prikima. Tem stroškom se oni kao odpovedo in to zapakirajo kot nekaj najboljšega kar ti lahko naredijo. Seveda pa se ne odpovedo stroškom notarja, kar te spet nekaj stane, pojma nimam več koliko ampak ko smo mi delal je bilo to 1000 eur.

Če boš res dobil čez 4 mesece podobno vsoto se je bolje zmenit za odlog plačila, to se da komot narediti s pogodobo in notarjem, ki ga boš moral tako ali tako plačat.

Mato989 ::

Tody je izjavil:

Stroški kredita za banko so nekaj drugega kot ti misliš. Banka zaračuna 300 ali 400 eurov, da svet modrecev pogledat tvojo vlogo in prikima. Tem stroškom se oni kao odpovedo in to zapakirajo kot nekaj najboljšega kar ti lahko naredijo. Seveda pa se ne odpovedo stroškom notarja, kar te spet nekaj stane, pojma nimam več koliko ampak ko smo mi delal je bilo to 1000 eur.

Če boš res dobil čez 4 mesece podobno vsoto se je bolje zmenit za odlog plačila, to se da komot narediti s pogodobo in notarjem, ki ga boš moral tako ali tako plačat.



Kaj the fuck ste dajali jurija pri notarju mi ni jasno, ker ko sem jaz kupoval nepremičnino konec 2019, je bilo vse kar je bilo povezano z notarjem cca 200 EUR
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Zato, ker si kupoval na Ptuju.

Notarja plačaš glede na cifro v pogodbi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Zato, ker si kupoval na Ptuju.

Notarja plačaš glede na cifro v pogodbi.


Nikjer ne najdem da je kera koli overitev pogodbe 1.000 EUR... mogoče če je nepremičnina 1 milijon :D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Za 170k kredita sem plačal, mislim da, 600 EUR pri notarju.

Jurja hitro plačaš za nekih 250 - 300k.

Sam to niso več cifre zate...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Nikonja ::

Mi smo cca 4 leta nazaj vzeli kredit za cca 90t za 3 meseca z odlogom odplačila (čakali smo prodajo starega stanovanja. novega pa že kupili) in edini stroški so bili stroški odobritve kredita in nekaj deset evrov nekih obresti (ne spomnem se imena). Banka je bila Sparkasse. Obrestna mera je bila varijabilna ker je bila nižja.

Shait ::

Leprechaun je izjavil:

...Sem ravno iz NKBM banke... ...zaposlena mi je zatrdila... ...Ali je to res?...


WTF??

teslam2 ::

glede poplačila ti piše v pogodbi, preber jo, preden jo podpišeš...

pr men je blo do 10k na leto brez penalov, nad 10k pa 1% od preostale glavnice...

velikBrokoli ::

Mato989 je izjavil:


Kaj the fuck ste dajali jurija pri notarju mi ni jasno, ker ko sem jaz kupoval nepremičnino konec 2019, je bilo vse kar je bilo povezano z notarjem cca 200 EUR


Pred pol leta 760eur notar v Radovljici za nepremicnino z 270k kredita.

Imam 20 let fiksno OM pri NLB, stroski predcasnega poplacila so vedno 0, tudi nad 10k letno. Mi pise v pogodbi.

Baja ::

mene je par mescov nazaj prisel notar nekih 500e za bajto s 110k kredita.

se pa mi zdi da je res cena notarja odvisna od vrednosti posla, kot je že nekdo omenil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Loža
2300389630 (2238) D3m
»

Predčasno poplačilo kredita (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
669326 (1854) matevz1337
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
1167198028 (20154) celje
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29466802 (13150) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019955 (11618) gansta

Več podobnih tem