» »

Testi pralnih strojev

Testi pralnih strojev

1
2
»

schrack ::

Ravno v petek nabavil novega Boscha, serija 6. Trenutno imajo podaljšano garancijo na 5 let.

k4vz0024 ::

Smo probali s 400 obrati. Nekatere stvari so se poškodovale. 100 obratov ni enako navadnemu pranju. Kakorkoli že nastavili bomo, da se centrifuga ne vklopi in se vzame stvari ven.

70 stopinj je z razlogom, ker je to temperatura, ki je minimalna za sterilizacijo. Seveda lahko uporabljamo 90, ampak poraba elektrike je večja.

m0LN4r ::

Glede tiste reklamirane tovarniske garancije preverite pogoje, pri meni so zahtevali na AEG.AT da se registriras v roku 60 dni od nakupa.
Pol pa se tam tocno pise na kaj sploh to je in pod kaksnimi pogoji.
Motor se itak ne pokvari.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

k4vz0024 ::

Ja,piše. Treba se je registrirati v roku 30 dni od nakupa.

krho ::

Raje glejte, "hitrost" pranja, ne da traja normalno pranje bombažnega perila skoraj 3h (Ja tebe gledam Bosch serija 6, ki za bombaž na 40C nucaš 2h55min in za bombaž na 60C 2h35min). To ni za nikamor, sploh če bi rad opral in posušil 3 žehte zunaj.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

k4vz0024 ::

krho je izjavil:

Raje glejte, "hitrost" pranja, ne da traja normalno pranje bombažnega perila skoraj 3h (Ja tebe gledam Bosch serija 6, ki za bombaž na 40C nucaš 2h55min in za bombaž na 60C 2h35min). To ni za nikamor, sploh če bi rad opral in posušil 3 žehte zunaj.


Ja, sem tudi sam na to pomislil. Samsung ima najkrajši referenčni čas 2.25 ure. Ni jasno ali skrajša čas pod 2 uri glede na količino perila. Glede tega je zgleda Electrolux bolj prilagodljiv, saj pozna 69 min program.

Samsung edino vodi v WiFi povezavi in Bubble tehnologiji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Okapi ::

Moj electrolux ima 30 minutni mini-program.

Drugače pa, če se ti mudi, izbereš drugo vrsto perila (občutljivo ali sintetiko namesto bombaža).
Recimo pri mojem, če izberem 40 stopinj, traja bombaž 125 minut, sintetika 85 minut in občutljivo 57 minut (osnova - brez predpranja in dodatnega izpiranja). Bombažu nič ne škodi, če ga pereš kot sintetiko. Razlike v opranosti itak ne boš opazil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Ganon ::

krho je izjavil:

Raje glejte, "hitrost" pranja, ne da traja normalno pranje bombažnega perila skoraj 3h (Ja tebe gledam Bosch serija 6, ki za bombaž na 40C nucaš 2h55min in za bombaž na 60C 2h35min). To ni za nikamor, sploh če bi rad opral in posušil 3 žehte zunaj.


Umm, stisneš gumb za skrajšanje programa. Kar naenkrat je samo še ura in pol.

k4vz0024 ::

Okapi je izjavil:

Moj electrolux ima 30 minutni mini-program.

Drugače pa, če se ti mudi, izbereš drugo vrsto perila (občutljivo ali sintetiko namesto bombaža).
Recimo pri mojem, če izberem 40 stopinj, traja bombaž 125 minut, sintetika 85 minut in občutljivo 57 minut (osnova - brez predpranja in dodatnega izpiranja). Bombažu nič ne škodi, če ga pereš kot sintetiko. Razlike v opranosti itak ne boš opazil.


Ja, izbereš pač drug program. Electrolux ima sedaj 14 min. program pri 30 Če, kar je IMHO zame preveč hitro, ker dvomim, da v tako kratkem času lahko dobro opere. Stari je imel 30 min. kar je bilo boje.

Okapi, pa tvoj že ima Time manager?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

k4vz0024 ::

Okapi, ima tvoj Electrolux že Time manager in za koliko % skrajša pranje?

Okapi ::

k4vz0024 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Moj electrolux ima 30 minutni mini-program.

Drugače pa, če se ti mudi, izbereš drugo vrsto perila (občutljivo ali sintetiko namesto bombaža).
Recimo pri mojem, če izberem 40 stopinj, traja bombaž 125 minut, sintetika 85 minut in občutljivo 57 minut (osnova - brez predpranja in dodatnega izpiranja). Bombažu nič ne škodi, če ga pereš kot sintetiko. Razlike v opranosti itak ne boš opazil.


Ja, izbereš pač drug program. Electrolux ima sedaj 14 min. program pri 30 Če, kar je IMHO zame preveč hitro, ker dvomim, da v tako kratkem času lahko dobro opere. Stari je imel 30 min. kar je bilo boje.

Okapi, pa tvoj že ima Time manager?

Moj je star 22 let;) Lahko samo določim, čez koliko ur naj se izbrani program zažene.

In ja, tudi gumb za skrajšanje je - bombaž pri 40 stopinjah skrajša iz dveh na eno uro, recimo.

k4vz0024 ::

Okapi, to je že old timer. Je pa super, ta toliko časa dela!

darkolord ::

Tebi pa nič ni prav.

Pol urni program čisto lepo opere normalno umazano perilo (torej brez trdovratnih madežev ipd).

k4vz0024 ::

Tvoja opazka je nepotrebna. Zagovorarjaj filozofijo, da lahko čimveč parametrov nastavimo glede na potrebe. Če se ne mudi se poleti izbere 1000 ali 800 obratov in tempturo pranja glede umazonosti perila, ob optimalnem času trajanja pranja. Pri občutljevem perilu pa min. možni obrati. Zakaj bi tratili elektriko, ker lahko na balkonu posušimo perilo? Pozimi seveda pridejo prav maksimalni obrati, ker se večinoma uporablja sušilni stroj.

Kar se tiče hitrega pranja, sem se spotaknil ob 14 min. program, ki ga imajo novejši stroji. Se pa strinjam, da je pol urni bolj primeren.

krneki ::

Lansko leto nabavil Electrolux za nekih 500eur (črnila elektronika na 17let starem Gorenju) in zaenkrat mi je res všeč njegova 69min funkcija. Drugače pa lahko vsak program skrajšaš ene trikrat z njegovim time managerjem, pa nastavljaš lahko posebej temperaturo in centrifugo za vsak program. Edino kar je malo tečno je da v primeru da stalno menjavaš prašek in tekeči detergent, potem se moraš spomnit, da vsakič premakneš nek zatič v posodi za detergente.

darksamurai ::

krneki je izjavil:

Edino kar je malo tečno je da v primeru da stalno menjavaš prašek in tekeči detergent, potem se moraš spomnit, da vsakič premakneš nek zatič v posodi za detergente.

Ali je to v primeru avtomatskega doziranja? Kako ima electrolux rešeno čiščenje avtomatskega dozirnega sistema? Ali ima kakšen program, kjer v posodo naliješ vodo ali čistilno sredstvo in potem stroj požene črpalke?

Bosch ima slabo rešeno in avtomatski dozirni sistem se kar pogosto zabaše in posledično je kar veliko dela za serviserje.

Ganon ::

Sem edini, ki ne uporablja avtomatskih sistemov? Edini stvar, ki jo dam v predal, je pralni prašek. Vse tekoče detergente pa v dozirnik (posodico) in direktno v boben. Nobene svinjarije nikjer.

darkolord ::

k4vz0024 je izjavil:

Tvoja opazka je nepotrebna. Zagovorarjaj filozofijo, da lahko čimveč parametrov nastavimo glede na potrebe. Če se ne mudi se poleti izbere 1000 ali 800 obratov in tempturo pranja glede umazonosti perila, ob optimalnem času trajanja pranja. Pri občutljevem perilu pa min. možni obrati. Zakaj bi tratili elektriko, ker lahko na balkonu posušimo perilo? Pozimi seveda pridejo prav maksimalni obrati, ker se večinoma uporablja sušilni stroj.

Kar se tiče hitrega pranja, sem se spotaknil ob 14 min. program, ki ga imajo novejši stroji. Se pa strinjam, da je pol urni bolj primeren.
To filozofijo sem zagovarjal v preteklosti in sem ugotovil, da je zgrešena.

Tudi proizvajalci so nekaj časa puščali proste roke, pa se je izkazalo, da je vse skupaj samo bolj zakomplicirano, koristi pa v resnici ni. Vsi imajo "standardne" nastavitve, ker so ljudje pač tako navajeni, sicer bi jih bilo še manj (glej sliko spodaj).

Že če ima stroj:
- 10-15 programov
- temperature: hladno, 30, 40, 60, 90/95
- centrifugo: brez, 800, 1000, 1400
- dodatno: višji nivo vode, skrajšan program, predpranje, dodatno izpiranje,

je to čez 1000 različnih kombinacij. Že programe je skoraj nemogoče dobro preizkusiti, kaj šele vse kombinacije.

Poglej to:



Izbereš nižjo ali višjo temperaturo, bolj ali manj umazano in pritisneš Start. Zakaj bi se sekiral, ali je 60 ali 70, ali je 2 uri 30 ali 1 ura 55 ali je 650 ali 820 obratov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

k4vz0024 ::

krneki je izjavil:

Lansko leto nabavil Electrolux za nekih 500eur (črnila elektronika na 17let starem Gorenju) in zaenkrat mi je res všeč njegova 69min funkcija. Drugače pa lahko vsak program skrajšaš ene trikrat z njegovim time managerjem, pa nastavljaš lahko posebej temperaturo in centrifugo za vsak program. Edino kar je malo tečno je da v primeru da stalno menjavaš prašek in tekeči detergent, potem se moraš spomnit, da vsakič premakneš nek zatič v posodi za detergente.


Koliko se skrajša pranje bombaža pri 90 stopinjah, če uporabiš TM? Iz 3h na?

k4vz0024 ::

darkolord je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Tvoja opazka je nepotrebna. Zagovorarjaj filozofijo, da lahko čimveč parametrov nastavimo glede na potrebe. Če se ne mudi se poleti izbere 1000 ali 800 obratov in tempturo pranja glede umazonosti perila, ob optimalnem času trajanja pranja. Pri občutljevem perilu pa min. možni obrati. Zakaj bi tratili elektriko, ker lahko na balkonu posušimo perilo? Pozimi seveda pridejo prav maksimalni obrati, ker se večinoma uporablja sušilni stroj.

Kar se tiče hitrega pranja, sem se spotaknil ob 14 min. program, ki ga imajo novejši stroji. Se pa strinjam, da je pol urni bolj primeren.
To filozofijo sem zagovarjal v preteklosti in sem ugotovil, da je zgrešena.

Tudi proizvajalci so nekaj časa puščali proste roke, pa se je izkazalo, da je vse skupaj samo bolj zakomplicirano, koristi pa v resnici ni. Vsi imajo "standardne" nastavitve, ker so ljudje pač tako navajeni, sicer bi jih bilo še manj (glej sliko spodaj).

Že če ima stroj:
- 10-15 programov
- temperature: hladno, 30, 40, 60, 90/95
- centrifugo: brez, 800, 1000, 1400
- dodatno: višji nivo vode, skrajšan program, predpranje, dodatno izpiranje,

je to čez 1000 različnih kombinacij. Že programe je skoraj nemogoče dobro preizkusiti, kaj šele vse kombinacije.

Poglej to:



Izbereš nižjo ali višjo temperaturo, bolj ali manj umazano in pritisneš Start. Zakaj bi se sekiral, ali je 60 ali 70, ali je 2 uri 30 ali 1 ura 55 ali je 650 ali 820 obratov?


Hja, nam je uspelo v 10 leti preizkusti vse programe. Je pa res, da so bili to osnovni programi, ker nekih specialnih ni bilo na voljo.

Zelo umazano perilo: predpranje in vedno dodatno izpiranje.

Tako smo uporabili 70 stopinj pri bombažu, če perilo ni bilo preveč umazano.

Če se je mudilo pa pol urni program, zlasti pri malo umazanem perilu.

Pozimi 1200, poleti večina 800, razen če se je mudilo. Pri tem navadnem stroju pa vklop z kg.

100 obratov za superge, plišaste igrače, razne kose iz plastike in tekstila.

Glede obratov pa še to, zagotovo ležaji manj obremenjeni pri nižjih obratih.

Saj smo na tehničnem formu!

krneki ::

darksamurai je izjavil:

krneki je izjavil:

Edino kar je malo tečno je da v primeru da stalno menjavaš prašek in tekeči detergent, potem se moraš spomnit, da vsakič premakneš nek zatič v posodi za detergente.

Ali je to v primeru avtomatskega doziranja? Kako ima electrolux rešeno čiščenje avtomatskega dozirnega sistema? Ali ima kakšen program, kjer v posodo naliješ vodo ali čistilno sredstvo in potem stroj požene črpalke?

Bosch ima slabo rešeno in avtomatski dozirni sistem se kar pogosto zabaše in posledično je kar veliko dela za serviserje.


Ta, ki ga imam, nima avtomatskega doziranja. Vedno vse popapca :D

Bombaž 90 lahko skrajšaš od 3h vse do 1:14. Ampak ta končni čas on malo prilagaja za par minut, ko grunta koliko je perila v bobnu.

k4vz0024 ::

Ima kdo izkušnje z avtomatskim doziranjem pralnih sredstev? Kako se obnese?

PINki ::

V ZPS so to ocenili kot gimmick. Da ta tehnologija še ne deluje dovolj dobro kot obljubljajo proizvajalci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PINki ()

puginho ::

k4vz0024 je izjavil:

Ima kdo izkušnje z avtomatskim doziranjem pralnih sredstev? Kako se obnese?


Jaz imam na samsungu, po letu in pol deluje super. Lahko nastaviš low, medium ali high doziranje, potem stehta perilo in doda. Lahko tudi izklopiš in ročno dodajaš pri vsakem pranju. Lahko ročno dodaš prašek in avtomatsko mehčalec, lahko kombiniraš oboje. Čiščenje je enostavno za posodo, bomo pa videli čez čas če se bo znotraj v sistemu kaj zapacalo.

k4vz0024 ::

Kako je pri Samsungu z nastavitvijo dolžina pranja? Najkrajše je 15 min. Je tudi kaka opcija za eno uro? Ali 70 min?

puginho ::

Je en hiter program za 15 min in to je vse, ne moreš nastavljat časa, vse sam prilagodi glede na težo, lahko spreminjaš število izpiranj, obratov c., temperaturo in potem prilagodi čas

Horas ::

mi imamo gorenjev low end pralni stroj 7kg, ima možnost izbire/spreminjanje obratov na vsakem programu, edin zakasnitev vklopa nima. torej da naštimaš kdaj naj začne prat.:(
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

k4vz0024 ::

Ali še kakšna znamka pozna skrajševanje pranja kot ima to Electroluxov Time manager?

Horas ::

tudi mi imamo timecare
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

k4vz0024 ::

Horas je izjavil:

tudi mi imamo timecare


Je od znamke? Koliko stopenj pozna? Razpon skrajšanja časa?

m0LN4r ::

V 15ih minutah se ne zgodi nic, samo vodo si zapravil. To ni oprano, to je splahnjeno.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Horas ::

k4vz0024 je izjavil:

Horas je izjavil:

tudi mi imamo timecare


Je od znamke? Koliko stopenj pozna? Razpon skrajšanja časa?


ja gorenjev time care. mislim da je povprečno na 20-30min na program da skrajša čas

m0LN4r je izjavil:

V 15ih minutah se ne zgodi nic, samo vodo si zapravil. To ni oprano, to je splahnjeno.


hja, če maš bolj mal v bobnu ane rečmo 60-70% je to v redu opcija.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

k4vz0024 ::

Jaz sem tudi skeptik do ultra kratkih programov (14, 15, 20 min) pri 30 stopinjah.

Okapi ::

Jaz recimo tak kratek program uporabim za nova oblačila, iz trgovine. Čisto tako, za boljši občutek, ker ne vem, kdo vse je to prej imel v rokah, in da se spere kakšne kemikalije ki so ostale od proizvodnega procesa, ali pri skladiščenju.

Horas ::

zgornja dva. ni govora o kratkih programih, ampak o skrajšanih programih.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
839198627 (36) Twixz
»

Pralni stroj Beko - izkušnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6225688 (3938) MIHAc27

Nakup pralnega stroja.

Oddelek: Loža
4010740 (10134) bluefish
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358158738 (6990) IL_DIAVOLO
»

Pralni stroj - preveč programov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8011950 (9191) Furbo

Več podobnih tem