» »

Pralni stroj - preveč programov

Pralni stroj - preveč programov

«
1
2

Evstera ::

Eno gospodinjsko vprašanje.

Doma perilo peremo skoraj izključno na dveh programih:
- 95stopinj (program za bombaž) za brisače in kuhinjske krpe
- 20stopinj občutljivo za vse ostalo
- no, za kaj res redkega pa še ročni program

Osebno se mi zdi vse ostalo brezveze oz. nepotrebno. Vse kar je oblek, se na 20stopinj občutljivo lepo opere, obleke se tako manj "obrabljajo", zaradi nizke temperature je tudi ločevanja manj. Brisače pa obvezno kuhamo, da je higienično, saj z njimi po uporabi kdaj še kaj obrišeš. Pa kdaj za tamalimi kakšno svinjarijo obrišeš, kakšen urin ipd.

Vprašanje pa je sledeče: zakaj obstaja na pralnem stroju toliko programov? Zgolj marketinška fora, da izpade bolj opremljen stroj, ali je dejansko kakšna razlika, če nekaj pereš na 30stopinj in npr. 1200centrifugi - bodisi na programu za sintetiko, bodisi za bombaž, bodisi za "dark care",... Pač, razumem, da trajajo različno dolgo in so faze med pranjem verjetno drugače dolge ali drugače razporejene, ampak to res kaj vpliva na pranje? Bi pač rekel, da sta temperatura in centrifuga edina relevantna parametra. Ne drži?

starfotr ::

Največ je tu marketing. Saj za pomivalca je tudi dovolj 1-3 programi, ne pa 6.

Nekaj je tudi zaradi zakonodaje, razni eko porgrami, da lahko rečejo, kako varčno je vse skupaj.

rawlit ::

Spodnje perilo pereš na 20°C?

Mare2 ::

rawlit je izjavil:

Spodnje perilo pereš na 20°C?


Nekateri očitno nimajo radi preveč programov pralnega stroja. Še dobro, da je vprašal. :)

Za laike:

Uporabite pravilne nastavitve temperature
Za pranje oblačil pri višjih temperaturah je potrebna dodatna energija za segrevanje vode. Tako hladna voda ni le najnežnejša možnost, ampak je lahko tudi najbolj stroškovno učinkovita in okolju prijazna.

Lahko celo kupite pralna sredstva, ki zagotavljajo optimalne rezultate v hladni vodi. Tkanine, kot so volna, svila, sintetika ali športna oblačila, je treba običajno oprati pri 30 °C ali manj.

Hladni programi pa niso primerni za vse vrste oblačil. Na primer, oblačila za dojenčke, posteljnino in brisače je treba vedno oprati pri 60 °C, da se zagotovijo najbolj higienični rezultati.

Da bi vašemu aparatu zagotovili dolgo življensko dobo, je pomembno, da uporabljate program 90 °C z univerzalnim pralnim sredstvom vsaj enkrat mesečno. Tako se boste znebili kopičenja maščob in preprečili nastanek biofilma. V primeru, da ima vaš pralni stroj poseben program za čiščenje bobna ali stroja, ga redno uporabljajte! Naprava, ki oblačilo pere samo s hladnimi programi, je po prvem letu tudi bolj nagnjena k poškodbam.


https://www.bosch-home.com/si/dozivite-...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Evstera ::

No, ja to sem pozabil - posteljnino pa na 60stopinj, da se ubijejo pršice.

Zakaj ne bi spodnjega perila na 20? Bo 30stopinj kaj več naredilo? 40? Na preveč jih itak ne moreš, sploh žensko čipkasto je itak treba na občutljivo...

S higienskega vidika razlik med temperaturami pod 60 res ne vidim. 40 ne bo naredilo nič več kot 30, 30 nič več kot 20. Sama potrata elektrike.

Zgodovina sprememb…

destroyer2k ::

Evstera je izjavil:

No, ja to sem pozabil - posteljnino pa na 60stopinj, da se ubijejo pršice.

Zakaj ne bi spodnjega perila na 20? Bo 30stopinj kaj več naredilo? 40? Na preveč jih itak ne moreš, sploh žensko čipkasto je itak treba na občutljivo...

S higienskega vidika razlik med temperaturami pod 60 res ne vidim. 40 ne bo naredilo nič več kot 30, 30 nič več kot 20. Sama potrata elektrike.


40 stopinj je higienski minimum za spodnje perilo. In ja razlika je ogromna glede bakterije med 30 ali 40 stopinj.

St235 ::

Evstera je izjavil:

No, ja to sem pozabil - posteljnino pa na 60stopinj, da se ubijejo pršice.

Zakaj ne bi spodnjega perila na 20? Bo 30stopinj kaj več naredilo? 40? Na preveč jih itak ne moreš, sploh žensko čipkasto je itak treba na občutljivo...

S higienskega vidika razlik med temperaturami pod 60 res ne vidim. 40 ne bo naredilo nič več kot 30, 30 nič več kot 20. Sama potrata elektrike.


Osnovno solska fizika pravi da se motis. Visja temperatura negativno vpliva na bakterije. 40 v kombinaciji z ustreznim cistilom je minimum, da kaj dosezes. Bolnisnicni standard je na primer 66 stopinj ali za obcutljive stvari 40 z ustreznim cistilom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Ganon ::

Na 20°C pereš oblačila? Bog pomagaj. :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

FormerUser ::

Mene tudi zanima, kako se operejo oblačila na 20 stopinjah, ker še nikoli nisem poskusila. Peremo na 90, 60, 40 in 30.

janezvalva ::

jaz uporabljam 30°C 20min program 5x na teden, poleg vsega ostalega (90°C 1,5h, 60°C 45min, 40°C 2h,...)
v glavnem, očitno obstaja povpraševanje po čim več programih.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

737 ::

Sam perem le na 60 in 95. S kisom v predelu za mehčalec. Pri nakupu je treba biti pozoren, da so oblačila iz bombaža, ne sintetike. Varčevanje z energijo pri pranju? Ko greš pozimi po ulici, stoji pred vsako gostilno nekaj IR grelcev s po 2 KW moči.

radmannsdorf ::

Jaz oblačila perem na 30°C, brisače, posteljnino pa na 60°C ali 90°C.

kingsix ::

Pranje na 20c? Wtf?
To ti mora stroj vodo hladit in ne gret :D.

Glugy ::

Nisem vedel da se sploh da na 20°C prat. Misilm da moj pralni stroj nima nižje opcije kot 30°C. Drgač pa sej itak takoj vidš če je dobr opran; če se kej pozna / če kej smrdi. Če ti pri 20°C z tvojim pralnim sredstvom lepo opere zakaj pa ne. Verjetno je pa res treba gledat pol da kupiš pravo pralno sredstvo ki deluje tud pri teh temperaturah.

k--p ::

Sam uporabljam hitro pranje na 30 za vsakodnevna oblačila, ki niso zares umazana. 40 dolgi program za ostala oblačila. 60 za posteljnino in brisače. Kake posebnosti (volna) pa na posebni program.

IL_DIAVOLO ::

20 stopinj haha, to boljse da z vapom operes.

aborko ::

Ne se hecat z 20 stopinj, vsaj na 30-40 dejte no. Tudi če vsak dan pereš bo na koncu meseca le tam ~1€ več elektrike za plačati.

Evstera ::

Tole lapanje čez 20stopinj je tkole na pamet, ali je kakšna podlaga, da je higienska razlika med 20 in 30?
Obleke pridejo ven čiste in dišeče. Ne vidim problema.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: tikitoki ()

digitalcek ::

janezvalva je izjavil:

jaz uporabljam 30°C 20min program 5x na teden, poleg vsega ostalega (90°C 1,5h, 60°C 45min, 40°C 2h,...)
v glavnem, očitno obstaja povpraševanje po čim več programih.


Bravo!
Moj naslednji pralni stroj bo imel opcijo 20, največ 30 minut, ali pa ga ne bo....

Gospodinje trdijo, da je za prešvicane zadeve (poleti) 20 ali 30 minut "u vrh glave"...

In na nekaterih praških piše, da operejo (že) pri 20-ih stopinjah. In gospodinje pravijo, da nič manj, kot pri 70-ih. Če ni zelo umazano...

Evstera ::

Današnji pralci so celi znalci. Biologi, fiziki, sterilni fanatiki.
Kako so pred desetletji ljudje preživeli v oblekah, opranih v mrzlih potokih. Bolano!

/sarcasm off

Pred leti sem nekje bral, morda je bila to celo zveza potrošnikov slo, da je 40stopinjski program bedarija. Da med 30 in 40 ni razlike, le energijsko je bolj potraten. Torej če smo že na tem, da peremo rahlo poletno prešvicane obleke, torej obleke, ki niso umazane od npr. trave, na 30 stopinj, zakaj jih ne bi na 20 stopinj, če je efekt enak.


...IN NE SMRDIJO PO ZATOHLEM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Evstera ()

Ganon ::

In potem se sprašujemo, zakaj nekaterim oblačila smrdijo po zatohlem. :))

DePalmo ::

Meni smrdijo po zatohlem, pa sem probal že vse živo.

Perem pa takole:
- vsaj 1x na teden 90 oz. največ kar stroj da. Sem grejo brisače in kuhinjske krpe
- 60 pojsteljnina oz. bela oblačila
- 30 vse ostalo

Na vsake toliko stroj tudi poženem prazen (njegov auto-clean program), dodam kis in sol da se bi razkužil in da nebi več smrdel. Probal sem tudi že različne preparate razkuževanja, različne količine kisa, sode bikarbone, temeljitega čiščenja cevi in nič ne pomaga. Obleke naključno smrdijo po zatohlem, brisače pa kot da bi jih namočil v čebulo. Enkrat sem celo barvna oblačila opral na 90 ker me je zanimalo če bo kaj drugače. Ni bilo.

Seveda sem tudi že menjal praške (vedno v prahu, nikoli tekočih) in mehčalce. Za kratek čas je boljše, a nato se vaja ponovi. Dvomim da bi nov pralni stroj rešil zadevo dolgoročno.

dexterboy ::

Evstera je izjavil:

Tole lapanje čez 20stopinj je tkole na pamet, ali je kakšna podlaga, da je higienska razlika med 20 in 30?
Obleke pridejo ven čiste in dišeče. Ne vidim problema.

Dejansko je res škoda da bi rabil elektriko za pranje perila na 40 stopinj. Ampak hej, kaj pa če bi opral perilo, ko ga še imaš na sebi? Saj veš, ko si pod tušem, je tvoje telo segreto na 36 stopinj... čista zmaga, stari! Če pomisliš, ti potlej par dni sploh ni treba menjati cunj, ki jih nosiš na sebi! Greš pod tuš, prašek, spereš in voila, oprane gače, a bogami i dupe!
Sej bi še kaj napisal, pa me bodo moderatorji pobrisali... in bi si tudi zalužil, pa čeprav trobim zgolj samo resnico, da je zemlja ploščata ;)

off topic;
za vse rezidente Zokigrada; pršice, ne tiste majhne, gromozanske, velikosti mravlje. Pridejo ponoči ven in ti pijejo kri. Mojster, ki je delal deratizacijo, je omenil, da ga ni Hostla v LJ, ki jih ne bi imel. Ve kdo kaj več o tem?

DePalmo je izjavil:

Meni smrdijo po zatohlem, pa sem probal že vse živo.
Perem pa takole:
- vsaj 1x na teden 90 oz. največ kar stroj da. Sem grejo brisače in kuhinjske krpe
- 60 pojsteljnina oz. bela oblačila
- 30 vse ostalo
Na vsake toliko stroj tudi poženem prazen (njegov auto-clean program), dodam kis in sol da se bi razkužil in da nebi več smrdel. Probal sem tudi že različne preparate razkuževanja, različne količine kisa, sode bikarbone, temeljitega čiščenja cevi in nič ne pomaga. Obleke naključno smrdijo po zatohlem, brisače pa kot da bi jih namočil v čebulo. Enkrat sem celo barvna oblačila opral na 90 ker me je zanimalo če bo kaj drugače. Ni bilo.
Seveda sem tudi že menjal praške (vedno v prahu, nikoli tekočih) in mehčalce. Za kratek čas je boljše, a nato se vaja ponovi. Dvomim da bi nov pralni stroj rešil zadevo dolgoročno.

Napiši, ali daješ v stroj še mokre in prešvicane cote ali ne?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

@DePalmo

Kako jih pa sušiš? Cunje imajo ponavadi vonj po zatohlem zaradi napačnega sušenja, ne toliko pranja.

Ales ::

Evstera je izjavil:

Tole lapanje čez 20stopinj je tkole na pamet, ali je kakšna podlaga, da je higienska razlika med 20 in 30?
Kaj misliš?

Obleke pridejo ven čiste in dišeče.
Itak, če nabutaš not prašek in mehčalec. Te stvari so namensko narejene tako, da se ne sperejo do konca.

Ne vidim problema.
Ne boš verjel, na tem svetu obstaja marsikaj, kar ni vidno s prostim očesom.

Ganon ::

FormerUser je izjavil:

@DePalmo

Kako jih pa sušiš? Cunje imajo ponavadi vonj po zatohlem zaradi napačnega sušenja, ne toliko pranja.


Ni čisto tako. Vse se začne v pralnem stroju. Predolgo, nepravilno sušenje, samo doda piko na i. Če pralnega stroja ne uporabljaš pravilno, se v njem namnožijo bakterije, plesen in podobno, kar privede do groznega vonja.

737 ::

Ko pralni stroj ne dela, morajo biti odprta vrata bobna in predalčka za prašek, da se notranjost popolnoma posuši. Poskusi pri vsakem pranju v predalček za mehčalec dodati kis, bo pred centrifugiranjem razkužil notranjost stroja in oblačila. Kis mora biti alkoholni in nearomatiziran. V Lidlu se dobi 6 pack po okoli 2,5 eur. Lahko tudi poskušiš dodati malo več praška (ne tekočega detergenta, ta je mnogo slabši), uporabiti predpranje, in dodati še eno izpiranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 737 ()

FormerUser ::

No, če smo povsem dosledni, vse se začne že v košu za umazano perilo, če vanj mečeš mokre, zmečkane brisače, ti lahko ves kup usmradijo. Za plesen v pralnem stroju še nisem slišala, je pa dobro, da cunje čim prej ven pobereš in jih izobesiš v zračnem prostoru.

Ganon ::

737 je izjavil:

Ko pralni stroj ne dela, morajo biti odprta vrata bobna in predalčka za prašek, da se notranjost popolnoma posuši.


To je takorekoč nujno. Sem že videl, ko so vratica po pranju takoj zaprli (???), notri pa vse mokro. Pri meni so vrata vedno odprta, takoj po pranju odstranim tudi predal.

gruntfürmich ::

Programov načeloma niti ne rabiš, rabiš samo nastavitev temperature, kilažo že sam določi, občutljivost, centrifugo, ter morda krajši program.

Če bi to imeli se nobeden ne bi čudil ob tolikih prednastavljenih programih ki jih niti ne razumeš, še manj uporabljaš...

Ganon je izjavil:

FormerUser je izjavil:

@DePalmo

Kako jih pa sušiš? Cunje imajo ponavadi vonj po zatohlem zaradi napačnega sušenja, ne toliko pranja.


Ni čisto tako. Vse se začne v pralnem stroju. Predolgo, nepravilno sušenje, samo doda piko na i. Če pralnega stroja ne uporabljaš pravilno, se v njem namnožijo bakterije, plesen in podobno, kar privede do groznega vonja.

To se dogaja pri šparovnih ljudeh ki ne uporabljajo 95 stopinj. Zato pa eni pralni stroji opozorijo na to
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

DePalmo ::

Da dodam:
- v koš vržem tudi prešvicane majice in mokre brisače. Mi na kraj pameti ne pade da bi jih sušil pred pranjem edino če je kak kos res premočen, tistega delno osušim
- ko dam cunje sušiti, jih vedno obesim čez dve štangi, tako da lahko zrak prosto piha med njimi in niso preveč skupaj
- ko stroj zaključi, cunje čimprej vzamem vem. Pogrešam daljinski dostop da bi mi preko telefona sporočil kdaj neha prati, ampak načeloma cunje ostanejo notri med 0 in 30 minut (ima stroj timer in če vem da me nebo doma, zamaknem začetek pranja)
- vrata bobna in dozirnika vedno (brez izjeme) puščam odprta, da se lahko stroj suši
- kis sem dodajal namesto mehčalca in so mi cunje vedno in brez izjeme smrdele po kisu. Dodajal sem naprimer tega: https://www.tuscc.si/izdelek/kis-vegis-... Sedaj ga dodajam v predpranje oz. včasih med prašek in tudi to ne več vsakič, ker nima nekih rezultatov
- 90 program je dolg 3 ure, 30 in 60 programa sta dolga 59 minut
- vedno dodatno vklopim opciji "umazana oblačila" in "dodatno izpiranje", kar zgoraj omenjene programe podaljša za cca. pol ure
- praška in mehčalca ne doziram kot piše v navodilih ampak nekje pol manj (razen ko mi dopizdi, dam mehčalca 2x preveč oz. do vrha dozirnika)
- pri pranju na 90, mehčalca ne uporabljam
- sem vmes tudi testiral da sem ročno dodajal vodo (dodatnih 10 litrov) ker sem bil mnenja da novejši "varčni" stroji preveč varčujejo z vodo. Rezultatov ni bilo

Pred časom sem tudi prebral da je lahko za smrdeče oprane cunje kriv samo en kos. Tega sem nato tudi uspešno našel in izločil in je bilo za kratek čas bolje, nato pa spet vse po starem. Dejansko kakršnakoli sprememba prinese malenkostno izboljšanje za kratek čas, nato pa sem tam kjer sem bil.

In mi dopizdeva tole pranje! Veliko sem že prebral, marsikaj probal in dejansko naj bi delal vse pravilno, ampak cunje še vedno pogosto smrdijo.

chacha ::

Kaj pa če poskusiš drugi pralni prašek?

Ganon ::

DePalmo je izjavil:

Da dodam:
- v koš vržem tudi prešvicane majice in mokre brisače. Mi na kraj pameti ne pade da bi jih sušil pred pranjem edino če je kak kos res premočen, tistega delno osušim


Tukaj sem nehal brati. Sprijazni se, smrdel boš še naprej.

FormerUser ::

DePalmo je izjavil:

Da dodam:
- v koš vržem tudi prešvicane majice in mokre brisače. Mi na kraj pameti ne pade da bi jih sušil pred pranjem edino če je kak kos res premočen, tistega delno osušim

Po moje je problem v temle. Gotovo ne pereš vsak dan, in če se ti mokre brisače več dni ali celo kakšen teden valjajo po košu za perilo, se usmradijo in potem cela žehta smrdi po zatohlem.

Furbo ::

Seveda je problem v tem, tip ne obvlada osnov ravnanja z oblačili.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

val46 ::

DePalmo je izjavil:

Meni smrdijo po zatohlem, pa sem probal že vse živo.

Perem pa takole:
- vsaj 1x na teden 90 oz. največ kar stroj da. Sem grejo brisače in kuhinjske krpe
- 60 pojsteljnina oz. bela oblačila
- 30 vse ostalo

Na vsake toliko stroj tudi poženem prazen (njegov auto-clean program), dodam kis in sol da se bi razkužil in da nebi več smrdel. Probal sem tudi že različne preparate razkuževanja, različne količine kisa, sode bikarbone, temeljitega čiščenja cevi in nič ne pomaga. Obleke naključno smrdijo po zatohlem, brisače pa kot da bi jih namočil v čebulo. Enkrat sem celo barvna oblačila opral na 90 ker me je zanimalo če bo kaj drugače. Ni bilo.

Seveda sem tudi že menjal praške (vedno v prahu, nikoli tekočih) in mehčalce. Za kratek čas je boljše, a nato se vaja ponovi. Dvomim da bi nov pralni stroj rešil zadevo dolgoročno.


Pa pobereš cunje iz stroja takoj ko je oprano? Ker največji problem da smrdijo obleke po zatohlem je v tem, da po končanem pranju stojijo še kako uro v mokrem stroju. Drugi problem je samo sušenje(prej kot se posušijo, manjša je verjetnost, da bodo smrdele-priporočam sušilni stroj, tretja in morda celo najpomembnejša možnost je pa ta, da ti stroj ne greje vode in dejansko pereš z mrzlo vodo.

mitjau ::

Hmm, nekoč na predavanju za čiščenje dihalnih mask, so nam povedali, da večina bakterij, ki jih najdeš na(pri) človeku umre pri nekje 37°-39°C.
Verjetno je za to namenjen program 40. Če greš nižje, pa mora kemija narediti svoje... ;)

DePalmo ::

Torej po vaše bi moral vsak kos ki je malce moker (do res premočenih), najprej posušit, oprat in nato znova posušit? Bom za foro probal, ampak ne pričakujem da bo to rešilo zadevo. Perem pa po potrebi ko se nabere dovolj cunj, ampak to je nekje na cca. 2-3 dni, cunje ne ležijo v košu cel teden.

Master_Yoda ::

Za take stvari so ravno ti 20 minutni programi - da se zasvicane cote ne nabirajo nekje.
Dovie'andi se tovya sagain.

BigBoss ::

Evstera je izjavil:


Zakaj ne bi spodnjega perila na 20?



Pri tej vročini bi moral za pranje na 20 vodo hladit .....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigBoss ()

tikitoki ::

St235 je izjavil:

Evstera je izjavil:

No, ja to sem pozabil - posteljnino pa na 60stopinj, da se ubijejo pršice.

Zakaj ne bi spodnjega perila na 20? Bo 30stopinj kaj več naredilo? 40? Na preveč jih itak ne moreš, sploh žensko čipkasto je itak treba na občutljivo...

S higienskega vidika razlik med temperaturami pod 60 res ne vidim. 40 ne bo naredilo nič več kot 30, 30 nič več kot 20. Sama potrata elektrike.


Osnovno solska fizika pravi da se motis. Visja temperatura negativno vpliva na bakterije. 40 v kombinaciji z ustreznim cistilom je minimum, da kaj dosezes. Bolnisnicni standard je na primer 66 stopinj ali za obcutljive stvari 40 z ustreznim cistilom.


Med fiziko smo veliko obravnavali mikroorganizme not.

Evstera je izjavil:

Tole lapanje čez 20stopinj je tkole na pamet, ali je kakšna podlaga, da je higienska razlika med 20 in 30?
Obleke pridejo ven čiste in dišeče. Ne vidim problema.


Pri bolj umazani obleki je lahko razlika. Načeloma pa ni nobenega razloga za segrevanje vode, ker lahko tudi na sobni temperaturi dovolj dobro operes obleko. Pravzaprav večina ljudi prakticira to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

njyngs ::

O fak, tale tema hitro pokaže kaj eni nosite v "opranih" gatah. 8-O

IL_DIAVOLO ::

Potem pa se čudite, da vam oblačila smrdijo. Bakterije se razkrojijo pri 60 stopinjah.

DePalmo je izjavil:

Torej po vaše bi moral vsak kos ki je malce moker (do res premočenih), najprej posušit, oprat in nato znova posušit? Bom za foro probal, ampak ne pričakujem da bo to rešilo zadevo. Perem pa po potrebi ko se nabere dovolj cunj, ampak to je nekje na cca. 2-3 dni, cunje ne ležijo v košu cel teden.


Saj pa je logično, da najprej posušiš mokra oblacila in jih ne vrzes direktno v koš.

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

DePalmo je izjavil:

Torej po vaše bi moral vsak kos ki je malce moker (do res premočenih), najprej posušit, oprat in nato znova posušit? Bom za foro probal, ampak ne pričakujem da bo to rešilo zadevo. Perem pa po potrebi ko se nabere dovolj cunj, ampak to je nekje na cca. 2-3 dni, cunje ne ležijo v košu cel teden.


Stvar je v tem, da ko se zatohel vonj enkrat "zažre" v oblačila, ga je zelo težko ali celo nemogoče povsem ven spravit. Torej, četudi začneš danes vse faze pravilno izvajati, obstaja precejšnja verjetnost, da bodo cunje še vedno zaudarjale. Jaz bi na tvojem mestu najbolj smrdljive kose stran zmetala, tiste stvari, ki so poceni (brisače, kuhinjski prtiči, spodnjice...) kupila na novo in posebej prala, stara zatohla oblačila pa počasi, kolikor ti pač omogoča budget, izločala iz prometa in tako postopoma prišla do nevtralnih, če ne že dišečih oblačil.

Semafor ::

Od mehčalca tudi rade smrdijo cunje.

Čeprav vidim da je v tej temi veliko pralnih doktorjev ki menijo da smrdljive cunje smrdijo po pranju. Jaz butelj sem mislil da cunje peremo tudi zato da ne smrdijo :|
Morda bi bilo dobro da izumite kakšno novo zadevo ki bo cunje razsmradila.

Invictus ::

Saj so že...

Mehčalec plus sušilec plus jemanje opranih cunj takoj iz stroja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Semafor ::

^ aja? Sem samo preletel temo in vidim same teorije zarote o temu kako ne smeš prati smrdljivih cunj.

Mare2 ::

Semafor je izjavil:

^ aja? Sem samo preletel temo in vidim same teorije zarote o temu kako ne smeš prati smrdljivih cunj.


To je samo Hipatija pisala.
Nekaeri pa hodijo okoli kar s smrdljivimi cunjami. :(
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Semafor ::

Feministka ki ne zna prat cunj? :O

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ales ()

mancini ::

Cote in vse ostalo smrdi ponavadi iz treh razlogov, prvi je ta de palmov, da mece mokre stvari v kos, kjer mu stojijo po nekaj dni. Drugi je da se ne posusi stvari dovolj in tretji da so bivalni prostori vlazni
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura in potenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
569582 (5510) Ganon
»

Pranje oblačil (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5510239 (8220) kuglvinkl
»

Kavbojke se perejo ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7513268 (9922) Buggy
»

Smrdi perilo in pralni stroj?

Oddelek: Loža
4925204 (23440) gruntfürmich
»

Pranje perila

Oddelek: Loža
269654 (8894) gruntfürmich

Več podobnih tem