» »

Nov avto do 33.000

Nov avto do 33.000

Temo vidijo: vsi
««
6 / 13
»»

Saul Goodman ::

a lahk kdo popuca ta 2 debila iz teme? wtf delajo moderatorji.

Pithlit ::

Saul Goodman je izjavil:

a lahk kdo popuca ta 2 debila iz teme? wtf delajo moderatorji.

Po mojem se smejijo. Dovolj je sicer spucat enega.
Life is as complicated as we make it...

YosovaI ::

Gnoj babji, upam da se te familija odreče in da umreš nasilne smrti, skupaj z 40 mački in posrana z golobjimi kakci. Zdaj razumem zakaj so v srednjem veku čarovnice natikali na kole in jih pustili zgnit sred njive.

Pithlit je izjavil:

YosavaI je izjavil:

Si še en ki je nasedel na mite!

Evo, tukaj si ti začel. Na tretji strani nekje pri vrhu in nadaljeval do konca strani, preden sem ti jaz vrnila na začetku četrte strani:

Pithlit je izjavil:

Mogoče si pametna, tudi za tisti 1%. Ampak to ti prav nič ne pomaga dokler si funkcionalno nepismena.

Enostavno ker sem te imela dovolj.

Prove me wrong pičkica mala.


Pičkica mala si ti in tvoja usrana kurbasta mtka. Na začetku tretje strani je tale moj post:

YosavaI je izjavil:

Pithlit je izjavil:

River0123 je izjavil:

EV-ji me v osnovi ne zanimajo. Ampak cisto za foro. Koliko jurjev me stane, ce si iz nule doma postavim elektricno polnilnico za filat Teslo? :)

Načeloma lahko polniš tudi na vtičnici. Načeloma.

Za vse ostalo boš najprej moral omrežnino povišat. Sicer te bodo naši entuziasti hoteli prepričat da investiraj v sončno... ker boš investicijo ziher povrnil v parih letih. Pa zastonj se boš vozil.


1. Ja, lahko jo polniš tudi na navadni vtičnici, večina uporabnikov lahko shaja samo s tem.
2. Postavitev domače polnilnice se začne pri 500 € plus delo električarja za inštalacijo. Pri pametnih polnilnicah pa pri 1000 € plus delo električarja.
3. Da rabiš povečat omrežnino je MIT. Resnica je da ne rabiš povečat nobene omrežnine, če je tvoja poraba hiše velika se pa priporoča PAMETNA POLNILNICA; ki ti avtomatsko regulira moč polnjenja glede na porabo hiše. Torej po domače, če ti nažgeš 2 pečici, pa še indukcijo, plus še krožno žago ti bo polnilnica začasno znižala moč polnjenja, tako da ne boš presegel hišnih varovalk (največje moči porabe hiše), ko pa boš pečico ugasnil se bo moč polnjenja spet povečala.
4. Investicija v sončno elektrarno NI NUJNA da se električni avto splača. Če sončne nimaš in filaš iz omrežja je strošek filanja čez noč cca 1,5 € na 100 km, kar je skoraj 7x ceneje kot pa dizel ali bencin pri 10 € na 100 km. Sončna elektrarna se splača če imaš porabo gospodinjstva zmerno do veliko (torej mesečni strošek za elektriko večji od 50 € mesečno). Ampak še enkrat: ne rabiš nujno met sončne elektrarne da bi se ti električni avto splačal, splača se ti tudi če filaš iz omrežja.

https://slo-tech.com/forum/t816890/p794...

Kot lahko vsakdo ki je funkcionalno pismen vidi je nazivana tretja oseba, ne pa ti osebno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: YosovaI ()

YosovaI ::

In to je bil tudi prvi moj post kjer sem odgovarjal na tvoj post, kar se jasno vidi tukaj:
https://slo-tech.com/forum/c134487/49

Torej ustvarila si NAMIŠČJEN PROBLEM, nato pa začela brez tehtnega razloga napadat. Tipična čarovnica, kot pravim take so v srednjem veku čez rit napičili na kol in pustili zgnit sredi njive, povsem razumljivo za take kot si ti. Tako hudobne in škodoželjne ženske kot si ti res redko srečaš, upam da crkneš nasilne smrti.

Saul Goodman je izjavil:

a lahk kdo popuca ta 2 debila iz teme? wtf delajo moderatorji.


Za razliko od Pithlit jaz nisem debil.

Napad se je začel z temle njenim postom, najprej blago, pokroviteljsko in zaničevalno (inženirček, mišek), nato se je stopljevalo čedalje huje:
https://slo-tech.com/forum/t816890/99

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: YosovaI ()

Pithlit ::

Se opravičujem.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Goran's Blog ::

Komaj čakam, da kupim moj naslednji rabljen Dizel :)

kixs ::

@YosovaI: sploh ne vem zakaj se trudis? Nabijas vedno eno in isto, kako se ti da??? Ce za placilo, bi se nekako razumel, ceprav ne...

YosovaI ::

kixs je izjavil:

@YosovaI: sploh ne vem zakaj se trudis? Nabijas vedno eno in isto, kako se ti da??? Ce za placilo, bi se nekako razumel, ceprav ne...

Eno in isto je samo zato ker so miti vedno eni in isti in se ti vedno eni in isti miti neprestano ponavljajo in ljudje to mite vedno znova in znova ponavljajo, pa čeprav so bili že neštetokrat debunkani z strani mene in vseh drugih strokovnjakov. Imam celo Word v katerem imam shranjene moje že pripravljene odgovore na najpogostejše mite, da mi ni treba vsega še enkrat pisat.

Pithlit je izjavil:

Se opravičujem.


Opravičilo sprejeto. Cenim da si se sposobno po storjeni krivici vsaj opravičiti za to.

*sposobna (typo)- ne morem več editat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: YosovaI ()

YosovaI ::

Pihlit trdi da se ni opravičevala meni, ampak neki neznani XY osebi. Tako lažnjivo, glupo, hudobno in škodoželjno babo redko kje srečaš! Ko srečaš take ti je kar žal da nismo več v srednjem veku, da bi jo ljudstvo zrihtalo s svojimi tradicionalnimi metodami mučenja, saj glede na GNOJNO DUŠO in HUDOBIJO si samo to zasluži. Kol čez rit notr, pa čez usta ven, pa 3 dni na njivi da crkne. Al pa da jo zvežejo, ji dajo lonec na trebuh, notri podgane, nato pa lonec segrevajo, podgane bodo zaradi vročine preglodale čez živo telo svojo pot na prostost ven. Upam da bo kmalu žela kar je sejala in da jo življenje udari z palico deseterno nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: YosovaI ()

Kripto mesi ::

A bo tega "pametnega" drekača kdo pobrisal?

YosovaI ::

Tih bod ti. Uletiš z lune v temo brez da bi prebral zakaj se gre!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: YosovaI ()

Miki N ::

YosovaI je izjavil:

Gnoj babji, upam da se te familija odreče in da umreš nasilne smrti, skupaj z 40 mački in posrana z golobjimi kakci. Zdaj razumem zakaj so v srednjem veku čarovnice natikali na kole in jih pustili zgnit sred njive.


Inžinirćek.... 8-O Da ne boš ti enkrat skiroja za skiro zamenjal, saj si prav nevaren!

YosovaI ::

Mini N trola kot vedno. :)):))

Miki N ::

Ja no, jezen si. V afektu, od tega do Junakov črne kronike ni daleč ...

YosovaI ::

Mini N trola kot vedno, poglejte njegove prejšnje poste. :)):))
https://slo-tech.com/forum/c110086

Junaki črne kronike nimajo prav nič s tem, ker prvo kot prvo nisem rekel da bi to jaz naredil, to bi naredilo srednjeveško ljudstvo in drugo kot drugo nismo v srednjem veku (kot morda veš). Ti se raje uč za izpit, ne pa da trolaš po Slotechu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: YosovaI ()

Miki N ::

Oookej ... no sicer pa mislim, da bi se znala Pitlitka ubraniti sama, tako mi deluje. ;)

YosovaI ::

https://slo-tech.com/forum/t815023/p794...
:))

Miki N je izjavil:

Oookej ... no sicer pa mislim, da bi se znala Pitlitka ubraniti sama, tako mi deluje. ;)

Ona je začela napad in tudi nalagala drva na ogenj, if you know what i mean. ;)

Miki N je izjavil:

torentino je izjavil:

https://www.slovenskenovice.si/kronika/...

Zanimivo, da je režimski medij to sploh objavil. Dnevnik na primer poroča o ubogih migrantih, ki jih bodo Hrvati tepli, če jih
vrnemo. Jaka pravna država, narejena le za jebat drugorazredne domačine.



WTF? To je pa že napol nekrofilija!



hahhahah kero trolanje Mikija N, lol :)):))

Miki N je izjavil:

Dušo si moraš sam narediti, kako babo notri nategni pa bo. Je pa res da v nekul kiblo jo boš težko sploh spravil.



:)):))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: YosovaI ()

Miki N ::

Lej Inžinirćk - saj veš kako so rekli že Stari Rimljani:

"trollare necesse est" - pomembno je trolati!

Gre za častitljivo tradicijo - menda da so bile prve jamske slike v bistvu memi za trolanje lovskih tovarišev (ena od teorij).

YosovaI ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: YosovaI ()

Kayzon ::

Miki N je izjavil:

Mislim, da je ta tema počasi zrela za en "chadovka Pithlit vs. devičnik Inžinirček" mem. :))


She is breakin bucks ;((

Miki N ::

Ja no inžinićk, halo? Samo pomagati to hočem pri promociji električarjev, a zdaj se boš pa še zmrdoval?

"Vozi električarja in fukal boš!" - stara marketing fora.

Daj Fery.. razloži mu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Kripto mesi ::

Inzenircek ne bo fukal, pa ce veyrona vozi. Mogoce, ce bo mrtva.

YosovaI ::

Miki N je izjavil:

Ja no inžinićk, halo? Samo pomagati to hočem pri promociji električarjev, a zdaj se boš pa še zmrdoval?

"Vozi električarja in fukal boš!" - stara marketing fora.

Daj Fery.. razloži mu.


hahahhaha, dobr ti gre tole trolanje, svaka čast. :)):))

Kripto mesi je izjavil:

Inzenircek ne bo fukal, pa ce veyrona vozi. Mogoce, ce bo mrtva.

Ti se pa motiš, ne rabim veyrona tako kot ti kot podaljšek penisa, jst že fukam in to dejansko hude, ne pa take grdobe kot jih ti. Aja sej res, ti ovce in konje porivaš. :))
https://www.24ur.com/novice/slovenija/o...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

Miki N ::

Mimogrede, kje je OP? Po mojem je že itak kupil unega bencinarja brez nas ... nismo mu znali pomagati. :'(

YosovaI ::

uu še video, NAGRAVŽNO ;((;((
https://www.24ur.com/novice/slovenija/l...

Miki N je izjavil:

Mimogrede, kje je OP? Po mojem je že itak kupil unega bencinarja brez nas ... nismo mu znali pomagati. :'(


Tip dela 50.000 km na leto in fukne vsak let 5000 € za bencin, če je res kupil bencinarja pri tako veliki kilometrini, potem mora bit uber debil. :))

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

Kayzon ::

Saul Goodman je izjavil:

a lahk kdo popuca ta 2 debila iz teme? wtf delajo moderatorji.


Ja mene je brisal moderator ker sem rekel ce lahko popuca te EV masturbatorje. Sam njim je ocitno v interesu da se dela promet na tej gnili strani.

YosovaI ::

Uvolerino je izjavil:

fikus_ je izjavil:

energetik je izjavil:

Kako umazan je naftni derivat nima vpliva na izpust CO2. To bi že lahko vedel. Veliki dizli na mazut imajo preko 50% termičnega izkoristka, tvoj dizl v avtu pa v povprečju verjetno pod 30%.

Še vedno so kontejnerske ladje izjemno učinkovite pri prevozu stvari, saj gre za ogromno število tovora na eni ladji.
Po drugi strani ima osebni prevoz malo izpustov na km, vendar ga uporabljajo milijarde ljudi.


Imaš prav glede izkoristkov, so tam tam, so tudi trdni delci, teh ni za zanemariti. Bistvo je pa, ce ne bi bilo uvoza iz CN, ne bi bilo potrebe po prevozu, ne bi bilo izpustov CO2. To je skrajni primer, ki se ne bo zgodil.


Izkoristke je prav povedal, kot si omenil, oziroma je celo malo pretiraval pri avtih, povprečni avto ima 20 % povprečnega izkoristka, ne pa 30 %. 28 % ima na avtocesti, v mestu pa 10 %, vir:

Znanstvena študija:
Estimation of tank-to-wheel efficiency functions based on type approval data

https://www.sciencedirect.com/science/a...

The TTW efficiency for combustion engines is about 16%–20% when all driving situations are included, as reported by [4]. However, this number varies depending on the driving situation. According to [5], typical values are 10%–13% on urban cycles and about 28% for highway cycles. [6]


Povprečni izkoristek naftnega avta je 16 do 20 % kot jasno navaja študija.


Kayzon je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

a lahk kdo popuca ta 2 debila iz teme? wtf delajo moderatorji.


Ja mene je brisal moderator ker sem rekel ce lahko popuca te EV masturbatorje. Sam njim je ocitno v interesu da se dela promet na tej gnili strani.

Še en papak ki ga moti resnica. Noben ni reku da kup EV če se furaš samo do sosednjega Mercatorja 1 km stran. AMpak pri 50.000 km na leto pa ni debate, če pa pri tako veliki kilometrini ne kupiš električnega avta, potem si finančno nepismen (kot je povedal že hojnikb tukaj):
https://slo-tech.com/forum/t816890/p794...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

Pithlit ::

Kayzon je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

a lahk kdo popuca ta 2 debila iz teme? wtf delajo moderatorji.


Ja mene je brisal moderator ker sem rekel ce lahko popuca te EV masturbatorje. Sam njim je ocitno v interesu da se dela promet na tej gnili strani.

Lej vsake toliko je fajn kako temo pustit pri miru da se v njej vse skoncentrira.

Glede tega da je mogoče pametno te evrčke vložit v EV, se pa z našim klovnom jaz strinjam. Sem to povedala že preden se je sploh pojavil. Sam ne v najcenej Teslo. Ker bo glava bolela.

Če koga zanima: opravičila sem se vsem sodelujočim ker sem se pustila sprovocirat. Sem mislila da se da človeško kaj zmenit in sem se hudo motila.
Life is as complicated as we make it...

YosovaI ::

In še nekaj: 99 % tistih ljudi ki so probali električni avto pravi da ne bodo šli nikoli več na bencin ali dizel. To ti nekaj pove ane? To da so ljudje z električnimi avti IZJEMNO ZADOVOLJNI in če nekdo vpraša kateri avto bi kupil za to pa to, tukaj električni avti NISI IZKLJUČENI. Ker električni avto je ravno tako avto (verjel ali ne).
Once you go electric, you don't go back: survey shows less than 1% of EV owners want to go back to gas
https://electrek.co/2020/12/29/once-you...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

Kripto mesi ::

Anonimna anketa na slotechu kaze da, gre 99% ljudem inzenircek na kurac. Once you go full retard (kot inzenircek) you never go back.

Kalibri ::

YosovaI je izjavil:

Tip dela 50.000 km na leto in fukne vsak let 5000 € za bencin, če je res kupil bencinarja pri tako veliki kilometrini, potem mora bit uber debil. :))


Eno mimo vprašanje: si se morda kdaj vprašal, če res vsakega voznika zanima, koliko stane voz, ki ga vozi in koliko stroškov ima z njim? Po moje jih je precej takih, ki se s problemom denarja ne ukvarjajo in je pri določenem % ljudi (raziskavo boš našel) faktor stroškov nepomemben.
Iz tega pride zanimiva ugotovitev, namreč. Ker si inženir, top 5 v klasu, verjetno veš, o čem to.

Miki N ::

Kripto mesi je izjavil:

Anonimna anketa na slotechu kaze da, gre 99% ljudem inzenircek na kurac. Once you go full retard (kot inzenircek) you never go back.


Kalibri ::

Kripto mesi je izjavil:

Anonimna anketa na slotechu kaze da, gre 99% ljudem inzenircek na kurac. Once you go full retard (kot inzenircek) you never go back.

To je žal za top one v klasu zelo hitro.

YosovaI je izjavil:

In še nekaj: 99 % tistih ljudi ki so probali električni avto pravi da ne bodo šli nikoli več na bencin ali dizel.
Jaz bom ob priliki svojega dve leti starega prodal in bom vozil dalje 12 let starega dizla golfa. Ker je na prevožen km praktično zelo poceni. Bosancem bi sicer sigurno šel še vedno za par jurjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kalibri ()

mr_chai ::

Inženirček, a si ti napadu kobilo v stožicah ? Sam 2400 eur globe ?

Ha, ti boš to not prnesu in no time, saj vendar voziš na elektriko.

River0123 ::

Moe_Lester je izjavil:

River0123 je izjavil:

EV-ji me v osnovi ne zanimajo. Ampak cisto za foro. Koliko jurjev me stane, ce si iz nule doma postavim elektricno polnilnico za filat Teslo? :)


Cca. jurja čez palec za 11kw polnilnico (16A varovalke, 3 faze). Samo polnilno postajo dobiš za kakšnih 500-600€ + par 100€ za inštalacijo.

Sicer pa se da povsem normalno preživeti tudi na 220V. Napisal si, da povprečno delaš cca. 50.000km letno. Če imaš kilometrino dokaj enakomerno porazdeljeno to pomeni nekje 150 do 200km na dan kar pomeni, da mora avto na polnilcu preživeti nekih 8-10 ur na dan.

Pri tej kilometrini bi osebno sicer investiral v polnilno postajo.


Uf jebem**, 8-10ur? Ja, naceloma naredim 170km na dan, enih 5x letno pa 500-1500 plus (daljsi izleti in dopust). Zgleda EV nikakor ni zame.

Slopek ::

Nov avto za 33.000€, te bo glede na tvojo kilometrino, čez pet let stal 60.000, pa če samo gorivo pristeješ.
Jaz bi raje vzel EV, če je doma možnost polnjenja.

Pithlit ::

River0123 je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

River0123 je izjavil:

EV-ji me v osnovi ne zanimajo. Ampak cisto za foro. Koliko jurjev me stane, ce si iz nule doma postavim elektricno polnilnico za filat Teslo? :)


Cca. jurja čez palec za 11kw polnilnico (16A varovalke, 3 faze). Samo polnilno postajo dobiš za kakšnih 500-600EUR + par 100EUR za inštalacijo.

Sicer pa se da povsem normalno preživeti tudi na 220V. Napisal si, da povprečno delaš cca. 50.000km letno. Če imaš kilometrino dokaj enakomerno porazdeljeno to pomeni nekje 150 do 200km na dan kar pomeni, da mora avto na polnilcu preživeti nekih 8-10 ur na dan.

Pri tej kilometrini bi osebno sicer investiral v polnilno postajo.


Uf jebem**, 8-10ur? Ja, naceloma naredim 170km na dan, enih 5x letno pa 500-1500 plus (daljsi izleti in dopust). Zgleda EV nikakor ni zame.

Je. Sam ne ta najbolj švoh Tesla. Vsaj ne sredi zime... če nimaš šanse filat.

8-10 ur je mišljeno na navadni 220 vtičnici. Itak je bolje investirat v polnilno postajo da ti regulira polnjenje. Pa ti lahko fila z 20+kW in si v slabih 3h urah fertik za 60kwh baterijo. Dejansko bi se tebi pri teh kilometrih investicija povrnila, če si pripravljen žrtvovat tist cajt ki ga zabiješ na polnilnicah.

Če se misliš večinoma po avtocestah fijakat pa tam polnit avto te pa zna hitro prit dražje kot dizl.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

WizzardOfOZ ::

YosavaI je izjavil:

kixs je izjavil:

Torej 38k cca je končna cena ZA STANDAR RANGE.


Skratka drobiz :lol:


Glede na tak avto z takimi zmogljivostimi DA, drobiž. Ne dobiš bolj zmogljivega avta od Tesle že za nakup ne (moč, pospeški)....


Ne rabiš takih pospeškov in moči, ker si itak za kamioni, da sploh kam prideš in se voziš 90km/h po avtocesti. To pa itak vsaka dacia zmore, če jo pa še na plin vzameš, se pa še nadaljnih 35 let voziš z njo, da šele prideš na ceno tesle.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

YosovaI ::

Kripto mesi je izjavil:

Anonimna anketa na slotechu kaze da, gre 99% ljudem inzenircek na kurac. Once you go full retard (kot inzenircek) you never go back.

Debilko spet trola in govori bedarije, tipično za njega. :D

mr_chai je izjavil:

Inženirček, a si ti napadu kobilo v stožicah ? Sam 2400 eur globe ?

Ha, ti boš to not prnesu in no time, saj vendar voziš na elektriko.

To si bi ti, ne jaz, ne sklepaj po sebi debilko. ;) :))

Miki N je izjavil:

Kripto mesi je izjavil:

Anonimna anketa na slotechu kaze da, gre 99% ljudem inzenircek na kurac. Once you go full retard (kot inzenircek) you never go back.




hahah spet trolanje naše dežurne Miki miške. :))

River0123 je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

River0123 je izjavil:

EV-ji me v osnovi ne zanimajo. Ampak cisto za foro. Koliko jurjev me stane, ce si iz nule doma postavim elektricno polnilnico za filat Teslo? :)


Cca. jurja čez palec za 11kw polnilnico (16A varovalke, 3 faze). Samo polnilno postajo dobiš za kakšnih 500-600EUR + par 100EUR za inštalacijo.

Sicer pa se da povsem normalno preživeti tudi na 220V. Napisal si, da povprečno delaš cca. 50.000km letno. Če imaš kilometrino dokaj enakomerno porazdeljeno to pomeni nekje 150 do 200km na dan kar pomeni, da mora avto na polnilcu preživeti nekih 8-10 ur na dan.

Pri tej kilometrini bi osebno sicer investiral v polnilno postajo.


Uf jebem**, 8-10ur? Ja, naceloma naredim 170km na dan, enih 5x letno pa 500-1500 plus (daljsi izleti in dopust). Zgleda EV nikakor ni zame.


Narobe si razumel kaj ti je hotel povedat. Rekel je 8 do 10 ur na navadno vtičnico (torej na šuko), kjer je moč 2,3 kW. Domače polnilnice imajo pa tudi 11 kW ali celo 22 kW moči, torej 10 krat hitreje. Je pa res da se niso vsi modeli električnih avtov sposobni filat z 22 kW, ampak z 11 kW pa večina. 11 kW pomeni da na uro nafilaš cca 60 km, torej za tvojih 170 km bi rabil slabe 3 urce. Ampak itak priklopiš kabel ko prideš domov in se ti fila čez noč in je popolnoma vseeno ali je avto poln ob 1 zjutraj ali pa šele ob 5 zjutraj.

Če delaš 170 km vsak dan si idealen kandidat za EV (pod pogojem da lahko filaš doma).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: YosovaI ()

YosovaI ::

Kalibri je izjavil:

YosovaI je izjavil:

Tip dela 50.000 km na leto in fukne vsak let 5000 EUR za bencin, če je res kupil bencinarja pri tako veliki kilometrini, potem mora bit uber debil. :))


Eno mimo vprašanje: si se morda kdaj vprašal, če res vsakega voznika zanima, koliko stane voz, ki ga vozi in koliko stroškov ima z njim? Po moje jih je precej takih, ki se s problemom denarja ne ukvarjajo in je pri določenem % ljudi (raziskavo boš našel) faktor stroškov nepomemben.
Iz tega pride zanimiva ugotovitev, namreč. Ker si inženir, top 5 v klasu, verjetno veš, o čem to.


Ljudem ki jim je vseeno koliko jih stane avto in vsi stroški povezani z njim je v Sloveniji zelo malo (glede na plače), nekaj procentov. Je pa precej več tistih ki se delajo da jim je vseeno, nato pa se odrekajo vsemu na vseh koncih, tudi pri hrani in počitnicah oziroma dopustu. Večina ljudi je pač neracionalnih, nič novega. Preko 90 % Slovencev zasluži precej pod 2 jurja neto mesečno, povprečje je pa bornih 1300 EUR mesečno, večina ljudi zasluži manj kot povprečno plačo:
https://www.stat.si/StatWeb/File/NewsIm...

S povprečno plačo ste že med četrtino najbogatejših
https://www.dnevnik.si/1042773303

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

YosovaI ::

Torej tisti ki zaslužijo POVPREČNO plačo 1300 EUR mesečno so med eno četrtino najbogatejših v Sloveniji, torej 75 % ljudi zasluži manj kot 1300 EUR mesečno ki je, bodimo pošteni, drobiž. Plačaš najemnino in položnice kar pride 800 EUR in ostane 500 EUR. Za hrano plačaš 200 EUR in ostane 300 EUR. Plačaš kakšno obleko sem ter tja, kakšno kavo, položnico za telefon, kakšna malenkost sem ter tja, daš nekaj malega za počitnice na kup in ostane samo še 100 EUR za avto. Pa v resnic 100 EUR na mesec za avto ni zadost, povprečno nek Clio skupaj z vsemi stroški pride nekih 300 EUR mesečno in to pri zelo nizki kilometrini (zavarovanje, servisi, bencin, gume, izredni servisi ko se kaj pokvari, registracija, cestna taksa ipd). Da pa zadnje peneze daš za avto je pa tud mal tko ane. Dobro, tisti ki niso v Ljubljani plačajo za najemnino malo manj, ampak tud v najbl zabačeni vasi če kdo oddaja kaj je hiša takoj 500 EUR na mesec, stanovanj pa po vaseh tako ali tako ni.

In folk resnega obraza trdi da jim je VSEENO KOLIKO DAJO ZA AVTO? Ja za tiste par procentov ljudi ja, ampak več kot 90tim procentom je pa še kako važno ali bi jim vsaj moralo biti važno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

m0LN4r ::

Uff inzenir se je uspel v nekaj urah podriskati celo temo s svojimi shitrepostingom...

Tudi to je talent oz. posebnost

Slopek je izjavil:

Nov avto za 33.000€, te bo glede na tvojo kilometrino, čez pet let stal 60.000, pa če samo gorivo pristeješ.
Jaz bi raje vzel EV, če je doma možnost polnjenja.

Ne.
Avto je 33k gorivo pa x€ to se ne sesteva, razen za tiste, ki cente obracate.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Cveto ::

Pravilni izračun je:

Nabavna cena avtomobila
+gorivo v obdobju lastništa
+zavarovanje
+gume
+servisi
-prodajna cena avtomobila

YosovaI ::

m0LN4r je izjavil:

Uff inzenir se je uspel v nekaj urah podriskati celo temo s svojimi shitrepostingom...

Tudi to je talent oz. posebnost

Slopek je izjavil:

Nov avto za 33.000€, te bo glede na tvojo kilometrino, čez pet let stal 60.000, pa če samo gorivo pristeješ.
Jaz bi raje vzel EV, če je doma možnost polnjenja.

Ne.
Avto je 33k gorivo pa x€ to se ne sesteva, razen za tiste, ki cente obracate.


Kako se gorivo ne sešteva v strošek avtomobila?! Kaj misliš da gorivo na drevesu raste al pa da ti ga prinesejo dobre vile? SEVEDA DA SE GORIVO ŠTEJE V STROŠEK AVTOMOBILA, dostikrat gorivo v življenjski dobi avta nanese precej več kot pa je stal sam avto.

Cveto je izjavil:

Pravilni izračun je:

Nabavna cena avtomobila
+gorivo v obdobju lastništa
+zavarovanje
+gume
+servisi
-prodajna cena avtomobila


Točno tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: YosovaI ()

mr_chai ::

Yosoval, tebe bo cena elektrike zjebala čez par let. Še kolcalo se ti bo po dobri stari lokomotivi na premog.

Slopek ::

m0LN4r je izjavil:

Uff inzenir se je uspel v nekaj urah podriskati celo temo s svojimi shitrepostingom...

Tudi to je talent oz. posebnost

Slopek je izjavil:

Nov avto za 33.000€, te bo glede na tvojo kilometrino, čez pet let stal 60.000, pa če samo gorivo pristeješ.
Jaz bi raje vzel EV, če je doma možnost polnjenja.

Ne.
Avto je 33k gorivo pa x€ to se ne sesteva, razen za tiste, ki cente obracate.

Bravo. Res si cvetka modrosti.
Če dam za avto 33.000€ in vem, da z njim delam 50.000km letno, mi je torej povsem jasno, koliko me pride avto plus strošek goriva v nekem določenem obdobju. Jaz sem štel samo gorivo in zato je to potemv petih letih cca. 55.000€-60.000€.
So ti pa že ostali napisali tudi ostale dodatne stroške.
Če si sposoben kupiti nov avto za toliko denarja in mesečno dajati se 200-300€ za gorivo, je bolje, da vzameš EV za 40.000-50.000€ in se že tretje četrto leto, voziš "zastonj".

Pithlit ::

Ja sam povprečna poraba na 100 bo prej 6l kot 7,5. Precej na izi pa še manj. Če gledam po sebi sem z dizlom imela porabe 4,9 (na cca 50000 km). Kar pomeni mal drugačno računico.

EV še vedno zmaga, ampak ne več tako očitno.
Life is as complicated as we make it...

WizzardOfOZ ::

Slopek je izjavil:

Če dam za avto 33.000€ in vem, da z njim delam 50.000km letno, ...


Z EV jih ne moreš delat toliko, ker se predolgo polni na domači štrom, ki je ponavadi 220V x 16 ali 20A. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Moe_Lester ::

Ja sam povprečna poraba na 100 bo prej 6l kot 7,5. Precej na izi pa še manj. Če gledam po sebi sem z dizlom imela porabe 4,9 (na cca 50000 km). Kar pomeni mal drugačno računico.


Magija slovenskih forumov, kjer vsi vozijo s porabo pod 5 litrov (nekateri pod 4), najbolj zagriženi pa računajo porabo na 2 decimalki :)

Z EV jih ne moreš delat toliko, ker se predolgo polni na domači štrom, ki je ponavadi 220V x 16 ali 20A. :))


8 ur polnjenja je za cca. 150 kilometrov vožnje. Torej, tam do enih 50000km letno gre na 220V brez težav.

Pithlit ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Slopek je izjavil:

Če dam za avto 33.000€ in vem, da z njim delam 50.000km letno, ...


Z EV jih ne moreš delat toliko, ker se predolgo polni na domači štrom, ki je ponavadi 220V x 16 ali 20A. :))

To je enih 200km na delovni dan. Seveda jih lahko.

Mene pri teh izračunih najbolj moti da se za ice uporablja hudo visoko povprečno porabo, za ev pa nizko.

Jaz imam z bencinarjem zdaj 6.1l/100 (če delam daljše relacije pa pade na 5,5). Kar je nekje 8.5€/100. Za ev naš inžinirček pravi 1€/100, pri izračunu je sicer uporabil 2€/100... ampak še vsi testi iz reale poročajo o porabi nekje 4 - 4,5€/100. Dejmo to upoštevat pri izračunu in ne sam stvari ki so za ev idealne. Pa sem kljub temu za ice tukaj zaokrožila navzgor, pri ev pa navzdol.

Lahko obrnemo kontra pa vzamemo idealno poroba za ice (ki je dejansko tiste 4,5l/100, torej slabih 6€), pa avtocestne polnilnice za ev (kjer hitro pridemo na 16€/100 - ali več). Ampak to je verjetno vsem jasno da ni ravno realen scenarij.

Kaj se komu splača mora pa sam vedet. Jaz ne vem kolk težko nogo imate. Ampak pri težki nogi bo poraba v vsakem primeru višja... ne bo pri octaviji 7,5 pri ev pa 160wh/km (bo kr blizu 200+wh/km).
Life is as complicated as we make it...
««
6 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri električni avto? (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Na cesti
2697236789 (280) Eduardo
»

Resnica o škodljivosti dizla (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1058124725 (84790) D3m

BMW M340d vs i4 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17223096 (20979) hojnikb

Umazana resnica o motorju z notranjim zgorevanjem: 8 milionov smrti vsako leto + more (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25632355 (28886) bluefish

Zakaj vodikovi avtomobili in tovornjaki NISO prava stvar (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
17923838 (21875) bluefish

Več podobnih tem