» »

Apple zaposlenim prepovedal uporabo ChatGPT

Apple zaposlenim prepovedal uporabo ChatGPT

Slo-Tech - Medtem ko so šole v New Yorku ugotovile, da se nima smisla boriti z mlini na veter, in so preklicale prepoved uporabe ChatGPT na svojih omrežjih, je v podjetjih seveda drugače. Apple je zadnje v vrsti podjetij, ki so zaposlenim prepovedale uporabo tovrstnih orodij, da podatki ne bi odtekali v svet.

Apple ni prepovedal le uporabe ChatGPT, temveč vseh sorodnih orodij umetne inteligence. Istočasno razvijajo lastnega pomočnika z umetno inteligenco, tujih pa ne marajo, ker bi tako lahko pobegnile interne in zaupne informacije. Poleg sogovornikov, kakršna sta Bing Chat ali ChatGPT, Apple ne dovoli uporabe niti GitHubovega Copilota, ki poenostavlja pisanje kode.

Ključni problem je, da ChatGPT in ostali komunicirajo z avtorji. Da bi se učili, si shranjujejo vnose uporabnikov. V preteklosti smo že videli napake, ko so v nekaterih primerih to celo razkrivali tudi drugim uporabnikov. OpenAI je sicer izdal plačljivi ChatGPT, ki omogoča izklop deljenja podatkov. A tudi brez tega je razumljivo, da podjetja ne želijo, da vnosi njihovih zaposlenih tečejo v OpenAI ali Microsoft. Apple pri tem ni nobena izjema, temveč je morda še bolj paranoičen od povprečja. Zato pa bodo razvili svoje orodje, kar počno tudi ostali, denimo Amazon. Tehnologija je znana, orodja tudi, podatkov pa imajo več kot dovolj.

15 komentarjev

Glugy ::

"Zato pa bodo razvili svoje orodje"

Predvsem hočejo konkurenco ChatGPT-ju nardit. In najboljši način katerega oni vidjo ni v biti boljši v štartu ampak prepovedat konkurenco. Pomanjkanje samozavesti pa to.

MrStein ::

Ja. Svet bo nehal uporabljati ChatGPT, ker je eni ameriški pisarni prepovedan.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

twom ::

Glugy je izjavil:

"Zato pa bodo razvili svoje orodje"

Predvsem hočejo konkurenco ChatGPT-ju nardit. In najboljši način katerega oni vidjo ni v biti boljši v štartu ampak prepovedat konkurenco. Pomanjkanje samozavesti pa to.
Ne bluzi. Prepovedal so uporabo svojim zaposlenim (in verjetno v službi za službene namene). Ti lahko to še naprej uporabljaš.

opeter ::

Čisto enostavno: zaposlenim so prepovedali uporabo orodij, ki niso njihova (beri: Appleova).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

LorD_DDooM ::

Pri nas v službi je tudi ta teden prišla objava, da so prepovedali uporabo ChatGPT in podobnih strani. Poleg tega so blokirali dostop do dotičnih spletnih strani.

Potem se bodo pa čudili, zakaj je padla produktvnost, ker bo ponovno treba poročila pisali na roko ... :F

tomlin ::

Kaj naj rečem super ali brez veze?
Meni ga še niso ukinili. Zadnjič sem ga vprašal - žiroskop.
Mnogo bolje razloži učbenik Kuščer, Moljk-1. del!

LorD_DDooM je izjavil:

Pri nas v službi je tudi ta teden prišla objava, da so prepovedali uporabo ChatGPT in podobnih strani. Poleg tega so blokirali dostop do dotičnih spletnih strani.

Potem se bodo pa čudili, zakaj je padla produktvnost, ker bo ponovno treba poročila pisali na roko ... :F

Tipično kranjsko - bolj papeški od papeža;(
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

dexterboy ::

Ali je ta četgtp nova droga 21. stoletja? A zdej bo še kmet moral imeti četa pri sebi, da bo znal pomolzti kravo? Vsakič sem bolj presenečen nad neumnostjo človeške rase... vse bolj se mi zdi, kot, da smo se do včeraj samo plodili, da smo sploh preživeli... (osebno ga ne furam, niti me rajca, da bi ga poganjal)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zimonem ::

Že kako desetletje krave molzejo roboti.

mRhcPf ::

dexterboy je izjavil:

(osebno ga ne furam, niti me rajca, da bi ga poganjal)

meni res prav pride, ce iscem kaksne definicije, primerjave, kritike, povzetke, preveritve, ne zato, da dela namesto tebe - kak primer uporabe mogoce ze, torej (ocitno!) bolj teoreticno podlago. meni je res super, kar veliko 'chattam'... najboljse dela cez vikend, ko je traffic dosti manjsi. saj bi se kaj dodal ampak naj bo.

dexterboy ::

No, to je pa drugi del, zakaj ga ne furam, pa še enkrat, vsakomur, kar paše, po mili volji... Imam občutek, da življenje izgublja na svojem pomenu, ker danes moramo biti 24/7 on line pa objavljati vse živo... zato ga ne furam niti hodim na fejs, pa čeprav imam račun... raje grem v naravo ali pa lokal na kawo. Brez uporabe telefona, seveda ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

mRhcPf ::

dexterboy je izjavil:

No, to je pa drugi del, zakaj ga ne furam, pa še enkrat, vsakomur, kar paše, po mili volji... Imam občutek, da življenje izgublja na svojem pomenu, ker danes moramo biti 24/7 on line pa objavljati vse živo... zato ga ne furam niti hodim na fejs, pa čeprav imam račun... raje grem v naravo ali pa lokal na kawo. Brez uporabe telefona, seveda ;)

ne vem, če je to namenjeno meni ali samo splošno pisanje...

fejsa (facebook) ipd. ne uporabljam, nimam niti računov odprtih, za današnje interpretecije sem puščavnik, asket, odklopljenec. nisem off-gridnik ali preper, v veliki večini plačujem s karticami...

chatgpt uporabljam precej zasebno in kot support 'službi', nisem 24/7 online in ne objavljam vsega živega, v bistvu tudi mrtvo objavljam še redkeje.

narava je v redu, jezera, morje, supanje in potapljanje in jadranje super, kolo tudi, v lokalih pa se občasno dobimo in telefon uporabimo samo za sinhronizacijo prihodov.

dexterboy ::

ne, ni bilo nič proti tebi osebno, da ne boš zameril, ja, dobro si napisal, telefon za dogovor kje je boljše pivo ... pisal sem na splošno, prej opisno, če se lahko tako izrazim.
kar ne morem dojeti, pa velja za vseh 8 milijard, je pa to, da je en folk čisto "nag" brez telefona.
to pa JE alarmantno, ker na dolgi rok... smo na napačnem vlaku, ki pelje v pogubo.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

MrStein ::

Luditi vseh dežel, združite se!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Markoff ::

LorD_DDooM je izjavil:

Pri nas v službi je tudi ta teden prišla objava, da so prepovedali uporabo ChatGPT in podobnih strani. Poleg tega so blokirali dostop do dotičnih spletnih strani.
Potem se bodo pa čudili, zakaj je padla produktvnost, ker bo ponovno treba poročila pisali na roko ... :F

Emm, zakaj bi vas potem šef sploh potreboval, saj lahko sam vpiše vprašanje v ChatGPT?

You all seem to be dead weight.

Zimonem je izjavil:

Že kako desetletje krave molzejo roboti.

Ja, ampak tudi "butaste" krave so se jim prilagodile. Hudičevke stojijo pred robotom, čeprav ne potrebujejo molže, da si zagotovijo vstopnico v prvi vrsti, ko jo bodo. Krave za njo, ki že čutijo potrebo, mukajo, naj se umakne, a jih sprednja gladko ignorira. Takrat mora kmet, ne robot, kravo "motivirati", da se umakne.

Iz ust lokalnega kmeta.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

Mr.B ::

Ne direktno povezano s temo...
Toda...nekateri bodo razumeli
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj je ChatGPT prava stvar ali kam to vodi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13926785 (1606) Rias Gremory
»

ChatGPT bo lahko sprejemal slike in govor

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
92923 (1054) Karamelo
»

Prva tožba zoper OpenAI zaradi obrekovanja v ChatGPT

Oddelek: Novice / Tožbe
405578 (2039) c23po
»

Kaj bi lahko šlo narobe, če odvetniki uporabljajo ChatGPT

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
416182 (956) netopypy
»

Turnitin bo prepoznaval generativna besedila ChatGPT in podobnih

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
264890 (2603) nejc_nejc

Več podobnih tem