» »

Zakaj je ChatGPT prava stvar ali kam to vodi

Zakaj je ChatGPT prava stvar ali kam to vodi

«
1
2 3

APPluk ::

Kam mislite, da ta splošna možnost uporabe AI za vsakdanje stvari vodi. Kaj bo z šolstvom, kjer so vse seminarske in obnove narejene z AI, kaj bo s službami, npr.: ves support lahko zamenja AI. Enako velja za programerje, vidimo da celo odvetnike… torej poklice v katere je bilo do sedaj potrebno vložiti veliko truda, da si izdelal šolo.
Bo to izboljšalo družbo ali hitimo v Idiocracy?

pegasus ::

En enostaven ChatGPT query pokuri 10x več energije kot en google search.

Trenutne AI implementacije še vedno kurijo 6 velikostnih razredov več energije kot siva brozga v naših lobanjah.

Tako da dokler se ne bomo kopali v izobilju energije oz. dokler krepko ne izboljšamo obstoječih silicijskih rešitev, ne bo nič iz te zgodbe.

kixs ::

Danes se nic. Jutri vse. Recimo cez 10 do max 25 let bo AI nekaj kar si niti predstavljati ne moremo. Zal :(

Baja ::

pomirite se. ze 23 let cakam hover board pa leteče taksije.

kixs ::

Na tole bos verjetno se nekaj casa cakal, razen ce odkrijejo anti-gravitacijo.

AI pa je tu in kar je prikazano javnosti, je morda velikodusnih 10% zmogljivosti. Pa tudi, ce bi bilo 100%, gre samo se naprej z exponentno hitrostjo. No, lahko pa bo tudi drugace...

Miki N ::

Bolj kot to,da stroji postajajo kot ljudje nas pesti, da ljudje postajajo kot stroji. Poglejte samo "razmišljanje" povprečnega NPCja ... skoraj bolje potem Ej Aj. Saj ni žleht ... zaenkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Baja ::

po mojem živimo v "digitalnem peaku". stvari se izbolsujejo ampak ni več nekih preskokov.

Y2K? quantum computing? oboje je realnost, pa smo še vedno živi.

aja, pa vjutro morem na šiht iti, fak :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

Daliborg ::

Rajši AI kot pa idiote, bratrance, sestrične, tete, nečake in nasplošno nesposoben folk na delovnih mestih. Pa ne govorim o javni upravi.
Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

kixs ::

AI bo hitro, ce ze ni, ugotovil, da smo ljudje nebodigatreba.

Js vidim problem ze v trenutni avtomatizaciji/robotizaciji. Poglej represivni organ. Imas policaje ali vojake. Ze v korona situaciji se je videlo, da so bili eni kot roboti. Brez milosti. Zdej pa si predstavljaj, da je tam en robot, ki ukaze izpolnjuje 100% brez dvoma.

Stikalo ::

Nič ne bo. Vedno več ljudi bo debelih po pisarnah. Nič drugega. Poglej, prišli so računalniki, vsi so govorili, da bodo roboti in računalniki zamenjali vse. Kaj vidimo? Javne uprave je 3x več, kjub vsej digitalizaciji. Če bomo imeli proste delovne kapacitete se bomo zaposlili z dodatnim nebodigatreba.

Sicer je pa ta AI dokaj butasta. Poglej, Musk nam trobi, že 5 let, da bo next year level 5 FSD ne vem kaj. EN DREK BO, avto je hitro prišel do 80% avtomatizacije, naprej bo pa mogoče 1% na leto. Mogoče bo trajalo še 30 let, da boš lahko pijan se vsedel na zadnje zice in avto te bo pripeljal domov.

Tudi ta chat je kar impresiven, ni pa nič posebnega. Da bo kaj pametnega pljunil ven bo trajalo še 20 let :D

Neon87 ::

Ali se da kje kupiti na javni borzi delnice OpenAI, Lambda ali kakšnega drugega podjetja z velikim potencialom, ki se ukvarja z AI?

GupeM ::

Uporaba AI lahko prinaša številne koristi, kot so izboljšanje učinkovitosti in zmanjšanje stroškov. V šolstvu lahko AI pomaga pri individualizaciji učenja in izboljšanju učinkovitosti, vendar pa se mora zagotoviti, da se AI uporablja v kombinaciji z učitelji, ki lahko zagotavljajo osebno podporo in vodstvo. Podobno lahko AI v službah zagotavlja hitrejšo in učinkovitejšo podporo, vendar pa mora biti na voljo tudi podpora od ljudi, ki lahko rešujejo zapletene in specifične probleme.

AI lahko tudi spremeni način, na katerega se izvajajo določeni poklici, vendar pa lahko hkrati odpira nova delovna mesta, ki zahtevajo veščine, ki jih AI še ne more ponuditi.

Če se AI uporablja pravilno, lahko prispeva k izboljšanju družbe, vendar pa moramo biti previdni, da se izognemo morebitnim negativnim posledicam, kot so izguba delovnih mest in neenakost. Prav tako se moramo zavedati, da AI lahko ima negativen vpliv na družbo, če se uporablja v nasprotju s spoštovanjem človekovih pravic in družbenimi normami.

V tem kontekstu, odločitve o kako in kdaj uporabljati AI, bo ključnega pomena in bo potrebno konstantno spremljanje in evaluacija.

PS: Tisti, ki se (ne) strinjate z zgoraj napisanim: To je odgovoril ChatGPT, ko sem mu prilepil OP post.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

49106 ::

APPluk je izjavil:

Kam mislite, da ta splošna možnost uporabe AI za vsakdanje stvari vodi. Kaj bo z šolstvom, kjer so vse seminarske in obnove narejene z AI

Bo to izboljšalo družbo ali hitimo v Idiocracy?


Na milijone otrok in znanja željnih ljudi je dobilo (psevdo)mentorja.

GupeM ::

Neon87 je izjavil:

Ali se da kje kupiti na javni borzi delnice OpenAI, Lambda ali kakšnega drugega podjetja z velikim potencialom, ki se ukvarja z AI?

Lonsarg ::

HAHA, ocitno bo AI prvo nadomestil slo-tech forum, ko folk ne bo vec odpiral tem za osnovna vprasanja ampak bo vprasal AI :)

Miki N ::

Si predstavljate masaker, ki bi ga na telem našem forumu naredil Ejaj trol z močjo stotih avtistov?

Neon87 ::

GupeM je izjavil:

Neon87 je izjavil:

Ali se da kje kupiti na javni borzi delnice OpenAI, Lambda ali kakšnega drugega podjetja z velikim potencialom, ki se ukvarja z AI?


Hvala :)

fikus_ ::

Pravi naslov teme bi bil "Ali je ChatGPT prava stvar in kam to vodi?"

Če bomo znali uporabiti takšne in podobne zadeve za človeštvo prijazen način, bo velika pridobitev. Ampak kot kaže, se te stvari najbolj uporabljajo za prevlado enega dela ljudi nad drugim. Tako da ....
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

GupeM ::

Miki N je izjavil:

Si predstavljate masaker, ki bi ga na telem našem forumu naredil Ejaj trol z močjo stotih avtistov?



Note: Zanimivo, da je Ejaj prepoznal kot AI. Mogoče zato, ker sem ga že prej spraševal zgornja vprašanja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Miki N ::

No ja tole je pa precej random odgovor na nivoju "ekspertnih sistemov" iz osemdesetih. Praktično odgovor na nivoju malo boljšega kontekstnega iskanja, švoh roba.

... kar mi daje upanje, da bise dalo Ejaj trolati - to bo mogoče pomembna veščina v prihodnosti, kdo ve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

sbawe64 ::

Miki N
Vsaj eden je javno priznal, da je na 4chan v uporabo za 48 ur spustil nekaj podobnega kot Chatgpt, enega natreniranega ai trola.



In to ni vse.
Poglej do konca, ne bom vsega razkril.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

BorutO ::

Ta stvar je prav zabavna ...

Probal, da mi napise pesem v slovenščini:


Ali pa v angleščini:


Zgleda, da slovenščino še more izpiliti ...

Najbolj zanimivo pa je, da sem preveril tako slovensko verzijo kot angleško po raznih spletnih brskalnikih, pa nikjer ni enakega besedila, da bi ga kdo že napisal.

Ali pa kako prevesti iz kitajščine v slovenščino:

Sem kolegico kontaktiral, ki je prevajalka kitajščine, da mi potrdi kako odlično je vse prevedel. :)

BorutO ::

Neon87 je izjavil:

Ali se da kje kupiti na javni borzi delnice OpenAI, Lambda ali kakšnega drugega podjetja z velikim potencialom, ki se ukvarja z AI?


Itak, se bo splačalo kupiti. Povem ti, da bo to podjetje razvilo eno najboljših umetnih inteligenc, ki mu skoraj noben konkurent ne bo mogel enako hitro slediti.

Eden od soustanoviteljev OpenAI je tudi Elon Musk, pri katerem je znano, da bo naredil vse, da mu uspe, v kar koli se zapiči.

Qcube ::

ChatGPT je super ja. Škoda ker so ga preveč oklestili zdaj, in mu blokirali skoraj vse roleplaye ipd. Pred enim mesecem je bil zabaven in upam da če bodo kdaj naredili plačljivo, da boš lahko izbral ta staro necenzurirano verzijo.

Malo moteče tudi ko ga vprašaš da napiše kodo katere sploh ne pozna in napiše samo nekakšno izmišljeno pseudo kodo kako bi program izgledal, in pove kot prepričljiv odgovor kot da je to prava implementacija, čeprav je skoraj neuporabna. Mogoče pa je razbral da ga testiram in me je samo trolal nazaj :D

driver_x ::

Napiši mu, da želiš kodo v C++, Pythonu ...

acookook ::

Qcube je izjavil:

ChatGPT je super ja. Škoda ker so ga preveč oklestili zdaj, in mu blokirali skoraj vse roleplaye ipd. Pred enim mesecem je bil zabaven in upam da če bodo kdaj naredili plačljivo, da boš lahko izbral ta staro necenzurirano verzijo.

Malo moteče tudi ko ga vprašaš da napiše kodo katere sploh ne pozna in napiše samo nekakšno izmišljeno pseudo kodo kako bi program izgledal, in pove kot prepričljiv odgovor kot da je to prava implementacija, čeprav je skoraj neuporabna. Mogoče pa je razbral da ga testiram in me je samo trolal nazaj :D

This. Mene je celo z napačno implementacijo na node.js uspel prepričati in narediti nesigurnega, da http requestov več ne pišem na pamet. Dočim treniram firewalle in je kar sposoben za to. Za tiste osnove, da nekaj vzpostaviš je kar kul zadeva. Pomoje, če bi mu pravilne primere nazaj pošiljal, bi odgovori s časoma postajali pravilnejši in kvalitetnejši.
.

DeeJay ::

Zelo uporabna stvar
Don't f with me.

DeeJay ::

Pa še ena stvar:

GPT-4 is going to launch soon.
And it will make ChatGPT look like a toy...
-> GPT-3 has 175 billion parameters
-> GPT-4 has 100 trillion parameters
I think we're gonna see something absolutely mindblowing this time!

https://twitter.com/SimonHoiberg/status...
Don't f with me.

Neon87 ::

BorutO je izjavil:

Neon87 je izjavil:

Ali se da kje kupiti na javni borzi delnice OpenAI, Lambda ali kakšnega drugega podjetja z velikim potencialom, ki se ukvarja z AI?


Itak, se bo splačalo kupiti. Povem ti, da bo to podjetje razvilo eno najboljših umetnih inteligenc, ki mu skoraj noben konkurent ne bo mogel enako hitro slediti.

Eden od soustanoviteljev OpenAI je tudi Elon Musk, pri katerem je znano, da bo naredil vse, da mu uspe, v kar koli se zapiči.


Ali bi naj prišel kmalu na borze?

Qcube ::

Neon87 je izjavil:

BorutO je izjavil:

Neon87 je izjavil:

Ali se da kje kupiti na javni borzi delnice OpenAI, Lambda ali kakšnega drugega podjetja z velikim potencialom, ki se ukvarja z AI?


Itak, se bo splačalo kupiti. Povem ti, da bo to podjetje razvilo eno najboljših umetnih inteligenc, ki mu skoraj noben konkurent ne bo mogel enako hitro slediti.

Eden od soustanoviteljev OpenAI je tudi Elon Musk, pri katerem je znano, da bo naredil vse, da mu uspe, v kar koli se zapiči.


Ali bi naj prišel kmalu na borze?


Če ste že pri teh špekulacijah investirajte v Microsoft then...

m3k ::

:))

Avenger ::

Prepričan sem, da se bo svet konkretno spremenil, kar nekaj časa ne bo opazit, da je karkoli drugače, potem bo pa dobro jutro.

A vam nič ne da mislit, da če je že s tole butasto, omejeno freebie verzijo toliko raznovrstnih možnosti uporabe... kaj uporabljajo, že zdaj, tisti zgoraj, z neomejeno odprto pipco? Ja, vejo nekaj kar mi ne.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Daliborg ::

m3k je izjavil:

:))


100% accuracy...WoW....NPC generacija here we come :))
To bojo boti zagrabili in bodo še bolj pametnešji od facebook doktorjev 8-)

Avenger je izjavil:

Prepričan sem, da se bo svet konkretno spremenil, kar nekaj časa ne bo opazit, da je karkoli drugače, potem bo pa dobro jutro.

A vam nič ne da mislit, da če je že s tole butasto, omejeno freebie verzijo toliko raznovrstnih možnosti uporabe... kaj uporabljajo, že zdaj, tisti zgoraj, z neomejeno odprto pipco? Ja, vejo nekaj kar mi ne.

Verzija za smrtnike zaenkrat še ne vsebuje kvantnega računalnika ampak zgolj 0/1 logiko.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daliborg ()

Avenger ::

A to vključuje tudi plačljive opcije?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

BorutO ::

Glede na to kar jaz iščem po spletu, skoraj vedno dobim vse odgovore na tem chatu ... Ne iščem neke znanstvene odgovore in rešitve, pač pa čisto običajne stvari, ki bi jih lahko pogooglal po linkih, mogoče bi jih mogel odpreti 10, da bi komaj našel. Ampak, ko se najde, je zagotovo tako, kot napiše ai ... ne iščem neke znanstvene razlage kako napisati neko kodo v c++ in ne vem kaj vse. Recimo kaj je kaj, kaj je to, kje lahko najdem najboljše spletne trgovine za določene predmete itd ...

Če rabim vedeti kaj več o napisanem, pa zahtevam še link od katere spletne strani in mi jo da.

Qcube ::

Tudi sintetizatorji govora so prišli dlje kot sem si predstavljal

https://blog.elevenlabs.io/enter-the-ne...
https://blog.elevenlabs.io/the_first_ai...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qcube ()

PacificBlue ::

ChatGPT lahk uporabite kot domacega pametnega pomocnika, takole izgleda za IOS:

https://matemarschalko.medium.com/chatg...

BorutO ::

LeQuack ::

BorutO je izjavil:

Kaj pa to?
https://www.businessinsider.com/researc...


Zdravniški ceh na delu:
"However, the researchers did exclude a set of "indeterminate" answers due to ChatGPT appearing to be programmed to avoid providing medical advice, per Axios."
Quack !

BorutO ::

Malo sem se poigral s temi vprašanji za izpite s strani študija:

Neka uporabnca, vir: https://www.pravnica.net/forum/viewtopi...

Pa od ChatGPT:

Ne bi očitno dobil vseh 20 točk, ni pa daleč. ;)

BorutO ::

Izdali so plačljivo verzijo ChatGPTja ... Itak sem plačal tistih 25 eur in testiral. Včeraj je recimo bila na voljo različica Turbo, kjer sem zelo hitro dobival odgovore, da sem se že čudil od kje mu tako hitro iskanje podatkov po spominu, ki so mu na voljo ... danes so Turbo različico odstranili in pojavila sta se samo Default, ki je v uporabi tudi brezplačno in pa Legacy.



Zgleda, da je dobro še počakati nekaj mesecev, da zrihtajo to, kakor bi radi imeli. Ker zgleda, da se še vedno iščejo in ne vedo kaj bi radi ponudili pod plačljivo verzijo. V glavnem, Turbo način je bil malo ... marsikaj je izdal, kar mi zdaj ta default verzija ne izda. Verjetno ga bodo spet omejili prvo in še le nato dali nazaj v uporabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

Meizu ::

Pejte pogledat kako ChatGPT igra šah. Za kurec.

GupeM ::

Pa saj to ni njegova naloga. S kladivom boš tudi za en kurec luknje zvrtal v rostfrei. Tako kot boš s svedrom za en kurec zabijal žeblje.

driver_x ::

Jaz sem ga povprašal o Martinu Krpanu, tole ve povedati:
Zgodba "Martin Krpan" se konča s prihodom cesarja na Kongresni trg v Ljubljani, kjer Martin Krpan s svojo iznajdljivostjo reši mesto pred poplavami in s tem prisluži cesarjevo priznanje in nagrado.

pegasus ::

Pod haubo: https://www.servethehome.com/chatgpt-ha...
Stotine takih piksen grejejo zrak in vodo, da se vi lahko zabavate ...

49106 ::

Papež, koliko takšnih piksen gre za pretočne storitve ali serverje za igre?

Meizu ::

GupeM je izjavil:

Pa saj to ni njegova naloga. S kladivom boš tudi za en kurec luknje zvrtal v rostfrei. Tako kot boš s svedrom za en kurec zabijal žeblje.


Tudi muzika mu ne gre baš, sem ga učil včeraj:
https://ibb.co/hLQ248Q

Je pa ziher kul to, da tale reč celo prizna napako in poskuša ugotoviti, kje je to napako tudi storil. Zanimivo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: GupeM ()

BorutO ::

Ampak, če ga greš zdaj isto vprašat, ti bo isto pisal kot prej ... isto sem ga popravljal pri prevodih, ko je z pisal pred s, recimo, in s pred z ... narobe je pisal besede. Ampak včeraj sem s Turbo mode opazil, da je pravilno pisal besede .. danes pod default dela iste napake.

Meizu ::

Aha, ok mogoče tole funkcijo šele implementirajo konkretno noter, čeprav mi je čudaško, da recimo v mojem primeru ugotovi pravilno iz kje izhajajo tile akordi ampak šele, ko ga popravim. In potem bi on isto narobe povedal ko ga naslednjič vprašam... Zanimivo.

AtaŠtumf ::

Danes so vsi mokri na tale chatGpt, jutri bodo pa na novo verzijo oz. alternativne verzije itd.

A dejstvo je, da kar nekaj odgovorov, ki jih daje so totalni BS.

Ponekod še osnovnih matematičnih problemov ne reši pravilno, ponekod si izmišljuje avtorje in pripisuje citate fiktivnim osebam, ...

Da, sploh ne govorim o tem, da je totalno levo usmerjen in t.i. "woke".


Se pa sprašujem, koliko ljudi brezpogojno verjame v te odgovore, ki jih dobiva?

Še več, kdaj bo tista točka, ko ljudje sploh ne bodo več preverjali te odgovovre, ampak bodo pustili, da jim nek "flawed" AI diktira življenje.

Že kar nekajkrat sem imel debate z ljudmi, ki prisegajo, da je nek google zadetek na neki strani čista resnica, pa vsi vemo, da še Wikipedia ni vedno 100% pravilna, kaj šele neka xy spletna stran ali chatGpt.
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jaz pa mislim, da bo ChatGpt izpodrinil programerje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29435563 (3138) BorutO
»

OpenAI odprl API za GPT-4 vsem naročnikom

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
174779 (2343) fulk
»

OpenAI naznanil GPT-4

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
279741 (5420) Miki N
»

ChatGPTju grozi tožba zaradi obrekovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
5012142 (8355) Zimonem
»

New York v šolah prepovedal ChatGPT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9514150 (6848) G0zdar

Več podobnih tem