» »

Sekanje drv/uporaba cepilca

Sekanje drv/uporaba cepilca

«
1
2 3 4

nekineki592 ::

Zdravo,

vsako leto se soočam s težavo, da porabim ogromno časa za razsek 3 kubikov drv. Naročam bukova drva, razsekana na 1/4, dolžine 33cm. Seveda pri lokalnem kmetu, ker je polovico ceneje, kot v trgovini. Količina se morda zdi mala, vendar vse delam sam, zato se delo res vleče. Prav tako bi rad ta čas porabil bolj produktivno.

Zamislil sem si, da bi letos najel cepilec, da bo zadeva šla hitreje in manj utrujajoče. Na cepilce se ne spoznam popolnoma nič. Vidim le, da bi za moje potrebe bili dovolj močni praktično vsi. Smiselno je verjetno vzeti križni nastavek, da poleno takoj zleti na 4 dele. Najemi so kar poceni, 20 - 25 €/dan, kar je zanemarljivo malo. Mi lahko tisti, ki se na to bolje spoznate podate kakšen nasvet? Morda obstaja še kakšna druga varianta, da bom prihranil čas in denar? Pomislil sem tudi na nakup že razsekanih, vendar mi nekaj pravi, da ne bodo razsekana tako, kot si bom sam želel. Najem dodatne delovne sile pa je zelo drag, čeprav bi 2 dodatni roki prišlo zelo prav.

Manjšo težavo imam sicer v tem, da imam v drvarnici premalo prostora in bo potrebno del nerazsekanih polen skladiščiti za kakšne 3 mesece. Verjetno je to dovolj, če jih dam na paleto, zavijem s polivinilom ter na vrh postavim kakšno valovito kritino?

Zanima me tudi, kakšen so vaše izkušnje glede hitrosti in praktičnosti glede na klasično sekanje s sekiro? Verjetno je to precej hitreje?

Hvala za odgovore in mnenja.

LP
  • predlagal izbris: Evolve ()

kuall ::

Vse kar rabiš je tole:



Človek nujno vsak dan rabi fizično aktivnost, vsak dan kolješ 15 minut imaš razklano par tednov.
A boš raje šel kupovat uteži? boš 2x vrgel stran denar, za uteži in še za cepilca.
Jaz sem jih brez problema razklal 20 kubikov eno leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

val46 ::

Za tak denar najema cepilca, nimaš sploh kaj razmišljat. Pazi le, kakšen je priklop na elektriko(dvo/trofazni) ali da ni morda na traktorsko hidravliko(oz kardan). Pač, si sposodi takega, katerega boš imel kam priklopit. Tisti križni nastavek je brez veze, ker najbrž niso vsa polena toliko debela, da bi se ti splačalo jih cepit na 4 dele. Glede shrambe pa, ja komot. Scepiš, jih zložiš v taso na paleto in pokriješ s kako cerado ali čim podobnim. V enem letu ti sigurno ne bodo segnila ali strohnela na tak način.

Kar se pa hitrosti tiče, definitvno je hitrejše in manj utrujajoče. Pazi le, ko boš cepil s cepilcem, da ti kako poleno ne zdsne ali odleti v tebe. Če še nikoli nisi cepil s cepilcem, bi bilo fino, da vprašaš nekoga ki to obvlada, da ti prvo malo pokaže. Vsaj par polen, tako da vidiš kako se pravilno nastavlja poleno. Sploh če so kaka drva z raznimi "grli", taka rada odletijo, ko jih cepilec napne na podlago.

fikus_ ::

Če boš drva skladiščil zunaj na paleti, jih samo pokrij. Ne jih ovijati s folijo. S tal bo prišla vlaga v zaprt kup drv in ta bodo trohnela. Če bo pa se strani odprto, pa vlaga gre ven.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

dreta ::

3m2 se klaftra ni. To na roke scepis prej kot s cepilcem. Za cepilec bos moral vsako klado najprej pobari s tal, jo postaviti na cepilec in potem se enkrat vse v roke pobrat da zlozis. Seveda predpostavljam da si zdrav in vsaj malo pri kondiciji.

d4vid ::

Hja, pri cepilcu pride dodaten par rok prav. Mi smo organizirani tako, da en pripravlja, drugi kolje in tretji zlaga. 3 sobote po 3 ure pa smo imeli cca 20m3 razklanih in zloženih.

Kot so drugi rekli, pazi, da boš imel kam priklopit. Nastavek pa če vzameš ali ne, pri takih drvih se mi ne zdi smiselno.
Če se lotiš, 3m3 razsekaš v enem dnevu.

Pa pazi roke in noge. Če delaš prvič, bodi pazljiv, cepilec zna biti nevaren.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Miha53 ::

Cepilec je no-brainer. Par let nazaj sem kupil najcenejšega pokončnega iz Bauhausa, 8 tonskega, razmeroma počasnega, pa je vseeno hitreje kot s sekiro. Na leto pripravim cca 15 kubikov. To je bil najboljši nakup ever. Saj na roke tud gre 80%, problem so grčava pa 'zavita' polena, s tistimi se s sekiro kar namatraš. IMO je sekira tudi bolj nevarna kot cepilnik, sploh za nekoga kot sem jaz, ki ne delam vsak dan fizično. Saj prvo uro ni problem, problem je po celem dnevu, ko maš mišice že malo utrujene, gripa na sekiri nimaš več 100% etc. Tile 'dvoročni' cepilniki so dost foolproof. Za 20 eur/dan ga le vzami, ne rabiš niti križnega nastavka.

Bud_Bundy ::

Saj križni nastavek je kao nevaren, ker lahko dobiš kaj v glavo. Sicer pa lahko daš enemu kmetu 80€ pa pride s cepilcem, da skupaj razsekata.

BladE_ ::

Tale je objavil že precej "fire wood gadgets" videov... Mogče dobiš kakšno idejo :D

Akcija - Reakcija

starfotr ::

Če ti je 3 kubike na roke težko potem pač naroči že razcepljene.

Sedaj se boš še z izposojo/nakupom cepilca za tiste par drv hecal.

Invictus ::

Cepilec za 33cm dolga drva je recept za urgenco, če nisi vajen.

Sekira je boljše orodje, seveda če nisi motoričen invalid...

3 kubike drv razcepiš v enem popoldnevu. Je pa fajn, da imaš koga ali dva, ki ti nalaga drva na tnalo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PacificBlue ::

Za 3m3 je sekira najbolj poceni.
Premala kolicina, da bi imel stroske se s cepilcem, se posebej da bi sam cepil kratke 33cm polene.
8t 230v cepilec te stane okol 700eur.

papasmrk ::

Mi smo kakšno desetletje nazaj kupili električni cepilnik v bauhausu in na leto jih gre okoli 15 m3 skozi cepilnik. Delež teh drv pa jih razkoljem tudi ročno s sekiro - bolj tako za fitnes.
Za komentiranje se moraš prijaviti

WizzardOfOZ ::

Cepilec za 3 metre razklat? Pa to ti je 3 ure dela z dobro sekiro, pa še no urco da počasi zložiš.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Bolje kot sekire, so "čuki".

https://www.interdiskont.si/izdelek/sek...

IL_DIAVOLO ::

Ti rabis macolo, kajlo in cepilsko sekiro. Ce ta drva ne stojijo ze predolgo. Ker ko se na soncu zapece, si v pizdi :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

nekineki592 ::

Prav nič mi ni jasno, od kje jemljete te številke. Meni celotno delo vzame 10x toliko časa kot omenjate. Kot pravim vse delam sam - vozim, nastavljam, sekam, pobiram, razvozim... Če bi jih pa še lepo zlagal v vrste, pa mi to vzame še par ur. Morda bi lahko nekaj prihranil, če bi kupil novejšo sekiro, vendar dvomim, da je tale tako slaba.

Vsi cepilci, ki jih gledam, so zežki med 150 in 200kg. Na voljo imam recimo 2 lokaciji, vendar bi pri drugi - boljši, cepilec moral spustiti po kar strmem klancu - sicer 10m, a vseeno. To najbrž ni najbolj pametno, pa četudi dobim še kakšen par rok?

Koliko časa bi s takim cepilcem potreboval za 1 kubični meter, če vozim in nakladam sam (kup je oddaljen 5 - 10m) ter razcepljena polena zgolj mečem na kup?

Zgodovina sprememb…

donvito ::

kuall ::

Miha53 je izjavil:


IMO je sekira tudi bolj nevarna kot cepilnik, sploh za neoga kot sem jaz, ki ne delam vsak dan fizično. Saj prvo uro ni problem, problem je po celem dnevu, ko maš mišice že malo utrujene, gripa na sekiri nimaš več 100% etc.
zato se pa kolje samo 15 min na dan , ker je bolj varno. Cel dan? Jaz koljem tako hitro, da po 15 min diham kot konj in teče od mene. Dobim kvalitetno vadbo in neham. Itak na vsa ta fizična dela gledam kot na nadomestek dviganja uteži.tak da uteži dvigaš ponavad 45 min, 2 pavzici vmes. Kolješ isto pa bo.

styrian ::

Za neuničlljiv profi cepilec je potrebno imeti 3-fazni električni tok.

Za domačo rabo pa priporočam kaj takšnega https://www.zgonc.at/at/pd/Holzspalter-...
Kupi takšnega s stojalom da se ne boš toliko prepogibal in odstrani tisto zaščitno mrežo, saj je po mojem mnenju povsem nepotrebna, če nosiš zaščitna očala.

5% najbolj grčavih drvi s tem sicer ne boš mogel razsekati, zato rabiš tudi dobro cepilno sekiro ali pa motorno žago.

starfotr ::

Se mi zdi, da so hidravlični boljši.

Recimo:

https://www.bauhaus.si/hidravlicni-cepi...

IL_DIAVOLO ::

nekineki592 je izjavil:

Prav nič mi ni jasno, od kje jemljete te številke. Meni celotno delo vzame 10x toliko časa kot omenjate. Kot pravim vse delam sam - vozim, nastavljam, sekam, pobiram, razvozim... Če bi jih pa še lepo zlagal v vrste, pa mi to vzame še par ur. Morda bi lahko nekaj prihranil, če bi kupil novejšo sekiro, vendar dvomim, da je tale tako slaba.

Vsi cepilci, ki jih gledam, so zežki med 150 in 200kg. Na voljo imam recimo 2 lokaciji, vendar bi pri drugi - boljši, cepilec moral spustiti po kar strmem klancu - sicer 10m, a vseeno. To najbrž ni najbolj pametno, pa četudi dobim še kakšen par rok?

Koliko časa bi s takim cepilcem potreboval za 1 kubični meter, če vozim in nakladam sam (kup je oddaljen 5 - 10m) ter razcepljena polena zgolj mečem na kup?


Seveda ne gre tako hitro. Ampak 1 kubik 30-40cm debelih plohov 1m dolzine se pa da naredit v 1 popoldnevu-rocno cepanje+zlaganje.

S tako kratkimi polenami + cepilec si delas dodatno delo. Ze od nekdaj se suši metrska polena in se jih pred zimo nazaga in zmece v drvarnico or whatever.

V teoriji se metrski ploh na dober dan razkala v 10 sekundah. Ja se manj matra s cepilcom, ampak ce jaz naredim 20 kubikov, jih bos ti 3 :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

Evolve ::

kokr ste nesposobni eni bo najcenej za vas da kupite drva že razvepljena in narezana na dolžino ki gre v vašo peč

donvito ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

nekineki592 je izjavil:

Prav nič mi ni jasno, od kje jemljete te številke. Meni celotno delo vzame 10x toliko časa kot omenjate. Kot pravim vse delam sam - vozim, nastavljam, sekam, pobiram, razvozim... Če bi jih pa še lepo zlagal v vrste, pa mi to vzame še par ur. Morda bi lahko nekaj prihranil, če bi kupil novejšo sekiro, vendar dvomim, da je tale tako slaba.

Vsi cepilci, ki jih gledam, so zežki med 150 in 200kg. Na voljo imam recimo 2 lokaciji, vendar bi pri drugi - boljši, cepilec moral spustiti po kar strmem klancu - sicer 10m, a vseeno. To najbrž ni najbolj pametno, pa četudi dobim še kakšen par rok?

Koliko časa bi s takim cepilcem potreboval za 1 kubični meter, če vozim in nakladam sam (kup je oddaljen 5 - 10m) ter razcepljena polena zgolj mečem na kup?


Seveda ne gre tako hitro. Ampak 1 kubik 30-40cm debelih plohov 1m dolzine se pa da naredit v 1 popoldnevu-rocno cepanje+zlaganje.

S tako kratkimi polenami + cepilec si delas dodatno delo. Ze od nekdaj se suši metrska polena in se jih pred zimo nazaga in zmece v drvarnico or whatever.

V teoriji se metrski ploh na dober dan razkala v 10 sekundah. Ja se manj matra s cepilcom, ampak ce jaz naredim 20 kubikov, jih bos ti 3 :D

A zdej smo prišli iz drv že na plohe, eni mešate jabolka in hruške.

IL_DIAVOLO ::

Boljse ploh, kot fosn.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

DamijanD ::

Kolk drobna polena pa potrebujete, če so že razcepljena na četrtine in razžagana? Mi smo po žaganju samo kakšen polen sem ter tja še dodatno razcepili - ne pa kar vse.

starfotr ::

Razcepi se jih zaradi tega, da se ti hitreje in bolj homogeno posuši. Pa še lažje je z manjšimi manipulirat in bolje gori vse skupaj.

mancini ::

3 kubike drv ne spraviš v drvarnico, to potem ni drvarnica.
A si jih probal zložit do višine 1,8 metra, to ti praktično ne zavzame nobenega prostora.

Se bom ugriznil da ne napišem kar ti gre v resnici, sicer pa nas dobro trolaš da ti sploh odgovarjamo

WizzardOfOZ ::

nekineki592 je izjavil:

Prav nič mi ni jasno, od kje jemljete te številke. Meni celotno delo vzame 10x toliko časa kot omenjate. Kot pravim vse delam sam - vozim, nastavljam, sekam, pobiram, razvozim... Če bi jih pa še lepo zlagal v vrste, pa mi to vzame še par ur. Morda bi lahko nekaj prihranil, če bi kupil novejšo sekiro, vendar dvomim, da je tale tako slaba.


Sam delam nekje 2 tedna popoldnevov (po šihtu grem v hosto) za podret par bukev, jih nažagat na 33cm debele obroče in to zvozit domov. Doma jih zložim po dvorišču, da začnejo pokat, potem jih pa s sekiro razkoljem in to zložim pod nadstrešek, da se orenk posuši, pred zimo (preden se zunaj začne orenk vlaga) pa zložim v klet k peči. Na leto napravim okoli 15m3 drv.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Sam, odkar imam novo peč ne režem več na tretjine, ker gre polovicka not.
Imam tako leseno stojalo, kamor nalozim meterske drvi in pol narezem na polovico z motorko in zvozim s traktorsko kiblo pod streho.

Imam pa vsako sezono pripravljeno vsaj za dve sezoni drvi, za vsak slucaj. 30-40m3. Od bukovine, smreke, jasen..
Tole je od lani, ko sem nekaj bukovine ze prodal. Niso se narezane, samo scepljene. Cepim bolj na debelo, pa tudi tale bukov les je bil v vecini od ene debele bukve, ki je imela premer debla okoli metra in sem skoraj kilo fasal, ko sem ogromne metrske obroče gor dvigoval. To je bilo res tezko:)
Drugače pa cepim, ko imam čas uro, dve pred ali po službi.


mailer ::

Kot so že zgoraj omenili je cepilec dokaj nevarna zadeva za začetnika. Kolegu zagrabilo rokavico in mu skoraj odbilo prst. Če bo zadeva vsakoletna je tudi tole dobra zadeva, seveda je pa potrebno pazit na prste v vsakem primeru pri delu z orodji z veliko navora.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

BRBR ::

mailer je izjavil:

Kot so že zgoraj omenili je cepilec dokaj nevarna zadeva za začetnika. Kolegu zagrabilo rokavico in mu skoraj odbilo prst. Če bo zadeva vsakoletna je tudi tole dobra zadeva, seveda je pa potrebno pazit na prste v vsakem primeru pri delu z orodji z veliko navora.


To je nevarno, ko hudič, ne reklamiraj tega.

OP se bo že od samega planiranja užgal, sploh drv ne bo rabil. Za 3 kubike, da ti jih en scepi z ornk mašino te košta +/- 30 EUR. Ta tvoje igrača iz bauhausa te pa košta min 500 E - iz glave. Pa si zračunaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

kuall ::

ni tako nevarno kot nezaščiten kardan. sem klal s tem dosti, pa ni tak bav bav, ker vrti se dokaj počasi. ampak un skriti kardan, unu pa je sranje. nasploh je delo s stroji bedna izkušnja, če se le da raje na roke v miru, brez ropotanja strojev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

IL_DIAVOLO ::

Tega se itak ne prodaja vec, ker je preveč nevarno. Se prodaja samo s potisno silo.

18t so baje prave zverine.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

BRBR ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Tega se itak ne prodaja vec, ker je preveč nevarno. Se prodaja samo s potisno silo.

18t so baje prave zverine.


20t, na štantgas lahko (v 0.001% primerih) počepne, z gasom pa ni meje.

SVEDER! pa je nedolžen dokler ne uspe nepredstavljivo, ima majhno obodno hitrost, poleno, ki se zatakne pa veliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

zobnik ::

Mi mamo tak cepilec, drugač pa se prej zmeniš s kmetom, da ti scepi jih še bolj oz. prideš pomagat in bo cenej.:
Jaz nastavljam pred kajlo drug pa stiska, tist cilinder gre tako počas, dosedaj ni še nič odletel, d abi dobil v telo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

fikus_ ::

Cepilci na sveder so nevarni, ker se zgodi, da poleno zavrti in tedaj ni šale. Novih ne delajo, ker varnostno ne gre skoz.

Zobnik, si prebral navodila za cepilec?! Tam skoraj zagotovo piše, da s takšnim cepilcem lahko dela ena oseba in ne en upravlja ročice, drugi pa drži poleno. Drugače pa, takšen cepilec je za profesionalce, zelo zmogljiv in minimalno napora.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

BRBR ::

fikus_ je izjavil:


Zobnik, si prebral navodila za cepilec?! Tam skoraj zagotovo piše, da s takšnim cepilcem lahko dela ena oseba in ne en upravlja ročice, drugi pa drži poleno. Drugače pa, takšen cepilec je za profesionalce, zelo zmogljiv in minimalno napora.


Piše vsesorte, če bi s tem delal samo en, se premakneš nazaj v kameno dobo, tam imaš lesen ročaj in kamnito sekiro. Mašino je pa kupil leta 2000+. Pa tisti pri ročicah ima možgane, ni kar en. Za moje pojme je pa tole dvigovanje z rampo zanič, to bi moralo prit gor z vitlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

aviator ::

nekineki592 je izjavil:

Zdravo,

vsako leto se soočam s težavo, da porabim ogromno časa za razsek 3 kubikov drv. Naročam bukova drva, razsekana na 1/4, dolžine 33cm. Seveda pri lokalnem kmetu, ker je polovico ceneje, kot v trgovini. Količina se morda zdi mala, vendar vse delam sam, zato se delo res vleče. Prav tako bi rad ta čas porabil bolj produktivno.

Zamislil sem si, da bi letos najel cepilec, da bo zadeva šla hitreje in manj utrujajoče. Na cepilce se ne spoznam popolnoma nič. Vidim le, da bi za moje potrebe bili dovolj močni praktično vsi. Smiselno je verjetno vzeti križni nastavek, da poleno takoj zleti na 4 dele. Najemi so kar poceni, 20 - 25 €/dan, kar je zanemarljivo malo. Mi lahko tisti, ki se na to bolje spoznate podate kakšen nasvet? Morda obstaja še kakšna druga varianta, da bom prihranil čas in denar? Pomislil sem tudi na nakup že razsekanih, vendar mi nekaj pravi, da ne bodo razsekana tako, kot si bom sam želel. Najem dodatne delovne sile pa je zelo drag, čeprav bi 2 dodatni roki prišlo zelo prav.

Manjšo težavo imam sicer v tem, da imam v drvarnici premalo prostora in bo potrebno del nerazsekanih polen skladiščiti za kakšne 3 mesece. Verjetno je to dovolj, če jih dam na paleto, zavijem s polivinilom ter na vrh postavim kakšno valovito kritino?

Zanima me tudi, kakšen so vaše izkušnje glede hitrosti in praktičnosti glede na klasično sekanje s sekiro? Verjetno je to precej hitreje?

Hvala za odgovore in mnenja.

LP


Imas razno razne verzije,sam sem tastu zrihtal nekaj iz Ceske, Hecht 6121, 12t, je pa enofazni tako, da nimas tezav z vgradnjo priklopa, edino rocice sem mu predelal, ker so malo labave-spojil sem jih skupaj z C clenom.

Za 580 eur brez davka. Je pa solidno izdelan za ta denar, pa lahek za okoli vozit ima 90 kg. Za ta denar vrhunsko. Imas sicer boljse, ampak je takoj 2000+ eur. Ce ti ni ravno kruh je uredu.

Za domaco uporabo dovolj, tast cepi cele tam do fi 40.

18 t ne rabis.

Pri mojem fotru je 16t Lancman. Ustavil se mi je enkrat, ko sem cepil fi 70 gabrov stor.

Za to kar potrebujes ti, je se 8t vrh glave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aviator ()

fikus_ ::

BRBR je izjavil:

fikus_ je izjavil:


Zobnik, si prebral navodila za cepilec?! Tam skoraj zagotovo piše, da s takšnim cepilcem lahko dela ena oseba in ne en upravlja ročice, drugi pa drži poleno. Drugače pa, takšen cepilec je za profesionalce, zelo zmogljiv in minimalno napora.


Piše vsesorte, če bi s tem delal samo en, se premakneš nazaj v kameno dobo, tam imaš lesen ročaj in kamnito sekiro. Mašino je pa kupil leta 2000+. Pa tisti pri ročicah ima možgane, ni kar en. Za moje pojme je pa tole dvigovanje z rampo zanič, to bi moralo prit gor z vitlo.


Saj ne pravim, da mora delat samo eden, pravim samo, da ni varno, en upravlja ročice in drug drži poleno.
Delo več ljudi s cepolcem:
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

zobnik ::

fikus_ je izjavil:

Cepilci na sveder so nevarni, ker se zgodi, da poleno zavrti in tedaj ni šale. Novih ne delajo, ker varnostno ne gre skoz.

Zobnik, si prebral navodila za cepilec?! Tam skoraj zagotovo piše, da s takšnim cepilcem lahko dela ena oseba in ne en upravlja ročice, drugi pa drži poleno. Drugače pa, takšen cepilec je za profesionalce, zelo zmogljiv in minimalno napora.


metrska sam upravljalec da, medtem ko polena 30cm mora pa en dajat a ne....sekira ne gre do konca, in bat se premika počas, polen primeš an sredini nikakor ne na rob

točno tega mamo:
https://lancman.si/product/lancman-cepi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Magic1 ::

Jao govora je za 3m3. Kaj ko bi ti kmetu rekel, da daš 20% več in ti jih razcepi na manjše? To je cca. dodatnih 50€, pol tolk je samo za izposojo cepilca, tvoj čas je pa itak đabe...
Magic

zobnik ::

Vse po dogovoru. maš 2 kajli.

GupeM ::

mailer je izjavil:

Kot so že zgoraj omenili je cepilec dokaj nevarna zadeva za začetnika. Kolegu zagrabilo rokavico in mu skoraj odbilo prst. Če bo zadeva vsakoletna je tudi tole dobra zadeva, seveda je pa potrebno pazit na prste v vsakem primeru pri delu z orodji z veliko navora.

To je itak prepovedano prodajat v Sloveniji, če se ne motim. Je bilo preveč razcepljenih stegen in goleni.

Hidravlični cepilci so pa dokaj varni. Ok, lahko ti kaj zabriše v telo, ampak verjetnost težje poškodbe ni prav velika. Načeloma je tako, da težkih polen, ki bi lahko povzročile težje poškodbe ne razmeče kar okrog. Če kakšnega našpona in nekam odleti, pa gre ponavadi za lažji kos, ki sicer ima dokaj veliko hitrost, ampak je zaradi manjše mase njegova energija majhna. Zlom noge, če imaš res, res nesrečo, pa stojiš ob strani cepilca, namesto pred njim. Sicer pa kakšna modrica.

Načeloma pa polena tudi ne letijo tako visoko, da bi te zadeli v prsa ali glavo.

svecka ::

Največja nevarnost je da več ljudi dela na cepilcu. Tako sme jaz izgubil del prsta kot mulc, na vertikalnem potisnem cepilcu. Poleno je lepo cepilec spodnesel od pritisku in mi stlačilo prst na nosilno štango cepilca, ker je tja poleno stisnilo.

poweroff ::

Hmm, ni mi jasno zakaj porabiš toliko časa za sekanje drv. Jaz za tri kubike porabim 3, max 4 dni, pri čemer vsak popoldan sekam kakšno uro in pol. Trenutno sem na 6 kubikih, načrt je pa še precej več.

Je pa res, da je s hidravličnim cepilcem precej hitreje - tam v enem dnevu (res je pa, da moraš delati cel dan) komot nacepiš 15 kubikov. Cene so pa od 300 EUR dalje.

Je pa reč težka in jo ponavadi okrog prevažajo s traktorjem oz. je na traktorju tudi med delom (da je vse bolj stabilno).
sudo poweroff

Magic1 ::

1 kubik je torej 2 uri ročnega sekanja. Sej če jemlješ to kot brezplačni fitnes, potem ok. Drugače pa težko finančno upravičiš, razen če si na minimalcu ali brezposeln.
Magic

starfotr ::

poweroff ::

Ja, jaz po celodnevnem delu za računalnikom rabim malo fizične sprostitve. In mi tole sekanje drv prav pride.

Sicer grem pač malo hodit, ali kaj takega.
sudo poweroff

Groot ::

starfotr je izjavil:

https://www.locoshark.com/si/loco-wood-...


Rad bi videl junaka, ko tole zagrabi poleno in ga začne sukat čez tvoje noge. Ni sicer primerljivo s starimi velikimi svedri za cepljenje, ampak še vedno ti ob malo nesreče z lahkoto zavrti poleno v golenico in ti jo zlomi. Ne se hecat s takšnimi rešitvami, ni vredno.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero ogrevanje za hiso (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21937465 (14105) fikus_
»

Se splača nakup gozda za ogrevanje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15719707 (14931) energetik
»

Cepilni kriz za cepilec uniforest

Oddelek: Loža
181271 (750) mailer
»

Vremenske nevsecnosti in lastniki gozdov (in drugi) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28335202 (30022) louser
»

Strošek drv (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18331023 (26207) stara mama

Več podobnih tem