» »

Strošek drv

Strošek drv

«
1
2 3 4

polozweii ::

Vprašanje za tiste, ki kurite z drvi.
Kakšna je cena nasekanih drv za v centralno peč? ....15 kubikov bukve pri lokalnem prodajalcu.
Kakšen bi bil strošek 15 kubikov če imaš svoj gozd in jih sam žagaš, sekaš in naročiš traktor da ti (verjetno v štirih furah) pripeljejo 10 km do doma? Bencin, Prevoz,...

Dimnik ::

15m je 750-825eur+ plus prevoz

Samo prevoz je pa odvisno, lahko ti pelje z veliko prikolico samo enkrat ali z manjšo trikrat...

Kolega ima majhen tovornjak in do 20km v eno smer računa 25eur(se pravi je 40km tja in nazaj)...

zavajon ::

Jaz že več let kurim brikete. So cenejši od drv, naročim jih prek interneta, dostavljeni ob dogovorjeni uri, torej se mi ni treba jajcati s slovenskimi kmeti, ali jih bodo pripeljali ali ne. Pa niso enkrat mokri, drugič presuhi ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

dreta ::

Klaftra za prijatelje pri nas 200eur drugace tudi do 250. Ce zelis kvalitetno kuriti z drvi morajo biti vsaj 2 leti susena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dreta ()

shadeX ::

Mi kupimo 1 kubik za okol 45€, ampak so narezane na metre. Doma jih pol še s cirkularjem na drobne kose za v peč. Ti pa seveda 20 kubikov vzame nekaj časa + za zložit.


delo na črno? sem poslal mail inšpekciji FURS


A tista konoplja s katero si slikan v ozadju na FB je že za skadit?

Invictus ::

A vam vaš čas nič ne pomeni?

Sam bi lepo šel na kurilno olje... Pripeljejo, nafilajo cisterno, in imaš mir eno leto...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dreta ::

Meni je to filing. Razagat meterska na sekular, scepti, zlozit. In kurit.
Stedilnik, krusna pec. Druga 'kvaliteta' toplote kot centralna na olje/plin.
Casa imamo pa ogromno mar ne?

ZaphodBB ::

Invictus je izjavil:

A vam vaš čas nič ne pomeni?

Sam bi lepo šel na kurilno olje... Pripeljejo, nafilajo cisterno, in imaš mir eno leto...

Imam peč na drva in peč na olje.

Na sezono porabim 3000l olja ali 14m3 drv. Drva stanejo 700€, olje pa 3000.

Dela imam z drvmi en dan, da jih zložim v drvarnico, potem pa vsak dan 10 min za kurjenje in še tri sprehode do peči za nakladanje.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

shadeX ::

Invictus je izjavil:

A vam vaš čas nič ne pomeni?

Sam bi lepo šel na kurilno olje... Pripeljejo, nafilajo cisterno, in imaš mir eno leto...


Če pustimo večji strošek ob strani, gretje z drvmi vs nafta ni niti približno isto. Tudi sam imam možnost priklopa na nafto, imel sem pa jo točno 1 leto. Pri drveh, naložiš preden greš spat ob cca 1h ponoči in imaš ob 6h še vedno "tople" radiatorje, medtem ko nafta ti mora kurit celo noč, da vzdržuje temperaturo radiatorjev oz. prostora.

Tistie dva dni ko porabim za spravit drva in potem parkrat čez dan da nalagam, se mi v veliki meri zagotovo obrestuje. Tako finančno kot pri izkoristku energije iz drv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

KAVINSKY ::

shadeX je izjavil:

Pri drveh, naložiš preden greš spat ob cca 1h ponoči in imaš ob 6h še vedno "tople" radiatorje, medtem ko nafta ti mora kurit celo noč, da vzdržuje temperaturo radiatorjev oz. prostora.



In če imaš še kombinacijo zalogovnika, lahko ob 10 zvečer naložiš, radiatorji so topli še zjutraj.


Kar se časa tiče, pa povejte koliko se ga zapravi za visenje na telefonu :))

ZaphodBB ::

KAVINSKY je izjavil:

shadeX je izjavil:

Pri drveh, naložiš preden greš spat ob cca 1h ponoči in imaš ob 6h še vedno "tople" radiatorje, medtem ko nafta ti mora kurit celo noč, da vzdržuje temperaturo radiatorjev oz. prostora.



In če imaš še kombinacijo zalogovnika, lahko ob 10 zvečer naložiš, radiatorji so topli še zjutraj.


Kar se časa tiče, pa povejte koliko se ga zapravi za visenje na telefonu :))

Jaz imam zalogovnike in zakurim ob 18:00 in naložim 3x potem imam pa do naslednjega dne mir.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

IL_DIAVOLO ::

Invictus je izjavil:

A vam vaš čas nič ne pomeni?

Sam bi lepo šel na kurilno olje... Pripeljejo, nafilajo cisterno, in imaš mir eno leto...


Enim nam je v uzitek v sobotno popoldne cepat drva.

DOOM_er ::

Invictus je izjavil:

A vam vaš čas nič ne pomeni?

Sam bi lepo šel na kurilno olje... Pripeljejo, nafilajo cisterno, in imaš mir eno leto...


nafta 5k€, drva en vikend dela. 2.5k€ na dan, oziroma ko sva dva, 1.25k€ na osebo na dan. Boljše kot tvojih 500
Robots will steal your job. But that's OK

nsa_ag3nt ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Invictus je izjavil:

A vam vaš čas nič ne pomeni?

Sam bi lepo šel na kurilno olje... Pripeljejo, nafilajo cisterno, in imaš mir eno leto...


Enim nam je v uzitek v sobotno popoldne cepat drva.

Vsako soboto v letu ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

TheBlueOne ::

DOOM_er je izjavil:

Invictus je izjavil:

A vam vaš čas nič ne pomeni?

Sam bi lepo šel na kurilno olje... Pripeljejo, nafilajo cisterno, in imaš mir eno leto...


nafta 5kEUR, drva en vikend dela. 2.5kEUR na dan, oziroma ko sva dva, 1.25kEUR na osebo na dan. Boljše kot tvojih 500


Ti s frendom spravih ca. 100m3 drv v enem vikendu? :O Od dreveda do zlozeno in narezano? In to pod 10h na dan dela (ce se primerjas z invictusom). :O

Moras racunati se dnevno min 20min za nalaganje, pepel, trske... Ce kuris 100 dni je ca 33h dodatnega dela, kar je recimo 4 dni, torej imas 8 dni vsega skupaj za 100m3. Potem si ze nekje na 625/dan. Ampak 100m3 v enem vikendu od drevesa do narezanih drv bi rad videl v zivo.

Zgodovina sprememb…

pero50 ::

100m3 narediš samo če imaš 100.000€ vredno postrojenje in drva 1. kvalitete. Odžagaš, cel hlod na žago in hkrati cepilko, trak za odvoz in na prikolico/tovornjak. Veje pa seveda pustiš tam kjer ti padejo od riti.

stara mama ::

Kvaliteta toplote iz drv, cena same kurjave in brezskrbnost (če ti ženska hoče bolj toplo v bajti) je daleč v plus za drva.
Da celo zimo ogrevaš na minimumu, ker se bojiš prevelike porabe KO/plina/elektrike, je tud brezveze.
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

pero50 je izjavil:

100m3 narediš samo če imaš 100.000€ vredno postrojenje in drva 1. kvalitete. Odžagaš, cel hlod na žago in hkrati cepilko, trak za odvoz in na prikolico/tovornjak. Veje pa seveda pustiš tam kjer ti padejo od riti.


Sej. Tudi 50m3 od drevesa do drvarnice v enem vikendu je optimisticno. Mi smo potrebovali vikend za scistit gozd.

Utk ::

Ne vem kje si vidu 100m3 drv? A ne bi imeli kakšen bralni test preden ti dovoli registracijo na forum?

TheBlueOne ::

Utk je izjavil:

Ne vem kje si vidu 100m3 drv? A ne bi imeli kakšen bralni test preden ti dovoli registracijo na forum?


5000€ olja? Koliko je ekvivalent v drvih. Recimo min 50m3, kar je se vedno NOGO v enem vikendu.

Od tule...

DOOM_er je izjavil:

Invictus je izjavil:

A vam vaš čas nič ne pomeni?

Sam bi lepo šel na kurilno olje... Pripeljejo, nafilajo cisterno, in imaš mir eno leto...


nafta 5k€, drva en vikend dela. 2.5k€ na dan, oziroma ko sva dva, 1.25k€ na osebo na dan. Boljše kot tvojih 500

Zgodovina sprememb…

nsa_ag3nt ::

Ampak 100m3 v enem vikendu od drevesa do narezanih drv bi rad videl v zivo.

Se da, samo ne "na roke" (beri z motorko, cepilko in sekiro)

https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

D3m ::

No, da še jaz malo napišem.

Za gretje na drva rabiš čas....veliko časa.

-prostor
-mehanizacijo
-pomoč
-denar za vzdrževanje mehanizacije
-elektriko
-bencin (mešanico z oljem)
-diesel
-hidravlični cepilnik
-prikolico
-rudelj
-traktor (obvezno) ali avto z kljuko
-samokolnico
-sekiro
-mačeto
-železne kajle
-mast
-motorno žago
-električno žago
-avto
-.....itd.
|HP EliteBook|R5 6650U|

TheBlueOne ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Ampak 100m3 v enem vikendu od drevesa do narezanih drv bi rad videl v zivo.

Se da, samo ne "na roke" (beri z motorko, cepilko in sekiro)



V te primeru bo DOOM moral dodati se stroske investicije za spravlajnje v enem viekndu, ki pa bodo zelo visoki. :)

jest10 ::

TheBlueOne je izjavil:

[
Moras racunati se dnevno min 20min za nalaganje, pepel, trske...

Ja, če imaš 123 levih rok potisnjenih v žep.
Za naložiti in zakuriti rabiš glih ene 3 min.
Ter 1x na teden še 5 min za pucanje pepela.

shadeX ::

D3m je izjavil:

No, da še jaz malo napišem.

Za gretje na drva rabiš čas....veliko časa.

-prostor
-mehanizacijo
-pomoč
-denar za vzdrževanje mehanizacije
-elektriko
-bencin (mešanico z oljem)
-diesel
-hidravlični cepilnik
-prikolico
-rudelj
-traktor (obvezno) ali avto z kljuko
-samokolnico
-sekiro
-mačeto
-železne kajle
-mast
-motorno žago
-električno žago
-avto
-.....itd.


Kaj pa ti sanjaš? Saj ne vsi hodijo v gozd po drva in to delajo z nule. Naročiš drva, lahko meterce, lahko že narezane na kose (boš plačal nekaj več), ti pripeljejo, spraviš in to je to.

TheBlueOne ::

jest10 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

[
Moras racunati se dnevno min 20min za nalaganje, pepel, trske...

Ja, če imaš 123 levih rok potisnjenih v žep.
Za naložiti in zakuriti rabiš glih ene 3 min.
Ter 1x na teden še 5 min za pucanje pepela.


Torej je zima:
- Se preobleces
- Gres v drvarnico
- Narezes treske
- Zlozis v kosaro
- Neses v hiso
- Se sleces
- Ocistis kurisce
- Nalozis
- Zakuris

Potem pa se, ker ena runda pravilo ni dovolj

- Se preobleces
- Gres v drvarnico
- Zlozis v kosaro
- Neses v hiso
- Se sleces
- Dolozis

Invictus ::

D3m je izjavil:

No, da še jaz malo napišem.

Za gretje na drva rabiš čas....veliko časa.

-prostor
-mehanizacijo
-pomoč
-denar za vzdrževanje mehanizacije
-elektriko
-bencin (mešanico z oljem)
-diesel
-hidravlični cepilnik
-prikolico
-rudelj
-traktor (obvezno) ali avto z kljuko
-samokolnico
-sekiro
-mačeto
-železne kajle
-mast
-motorno žago
-električno žago
-avto
-.....itd.

Eh, to je zastonj v Sloveniji. Tako kot čas ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nsa_ag3nt ::

Čas je stvar, iz katere je življenje...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:

D3m je izjavil:

No, da še jaz malo napišem.

Za gretje na drva rabiš čas....veliko časa.

-prostor
-mehanizacijo
-pomoč
-denar za vzdrževanje mehanizacije
-elektriko
-bencin (mešanico z oljem)
-diesel
-hidravlični cepilnik
-prikolico
-rudelj
-traktor (obvezno) ali avto z kljuko
-samokolnico
-sekiro
-mačeto
-železne kajle
-mast
-motorno žago
-električno žago
-avto
-.....itd.

Eh, to je zastonj v Sloveniji. Tako kot čas ;).


Itak, ima vsak doma. :) Vzdrzuje se za hobi....

Invictus ::

ZaphodBB je izjavil:


Na sezono porabim 3000l olja ali 14m3 drv. Drva stanejo 700€, olje pa 3000.

Ni šans, da je 14m3 drv enako kot 3000l olja.

Se pravi precej malo nalagaš drva, termostata za peč na olje pa nisi znal nastaviti ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jest10 ::

TheBlueOne je izjavil:

jest10 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

[
Moras racunati se dnevno min 20min za nalaganje, pepel, trske...

Ja, če imaš 123 levih rok potisnjenih v žep.
Za naložiti in zakuriti rabiš glih ene 3 min.
Ter 1x na teden še 5 min za pucanje pepela.


Torej je zima:
- Se preobleces
- Gres v drvarnico
- Narezes treske
- Zlozis v kosaro
- Neses v hiso
- Se sleces
- Ocistis kurisce
- Nalozis
- Zakuris

Potem pa se, ker ena runda pravilo ni dovolj

- Se preobleces
- Gres v drvarnico
- Zlozis v kosaro
- Neses v hiso
- Se sleces
- Dolozis


Je bolj simpl. Imam voziček na katerem imam za 3-4 dni materjala(naložen in pripelajn je v 5min), trsk ne rabim, kurišče se puca na 7-10 dni, peč je naložena in zakurjena v 2-3min, dokladati na rabim.
Aja za pot v drvarnico se ne oblačim. Pač nisem zmrznjen tip, itak pa tudi delo ogreje

energetik ::

stara mama je izjavil:

Kvaliteta toplote iz drv, cena same kurjave in brezskrbnost (če ti ženska hoče bolj toplo v bajti) je daleč v plus za drva.
Da celo zimo ogrevaš na minimumu, ker se bojiš prevelike porabe KO/plina/elektrike, je tud brezveze.
A smo že spet tam, da samo drva dajo "tapravo toploto"... :))
Sicer pa kakšna drva in olje, TČ je zakon. Tekoči stroški na ravni kupljenih drv, toplo in sanitarna voda konstantno 24/7, dela je točno nič. Nastavi se 1x ob zagonu in to je to. Sama gre v poletni režim, sama ve, kdaj je potrebno ogrevati.

Invictus ::

DOOM_er je izjavil:


nafta 5k€, drva en vikend dela. 2.5k€ na dan, oziroma ko sva dva, 1.25k€ na osebo na dan. Boljše kot tvojih 500

Ne seri...

Poleg tega moraš imeti še prostor, da lahko hraniš 100m3 drv 2 leti. Da se posušijo...

Glede na tole razpredelnico si pa v bistvu v minusu ;).

https://www.gozd-les.com/les/les-ogreva...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

D3m ::

To sedaj prepuščam mojemu očetu, ki je pristaš varčevanja in pravi, da so drva najbolj poceni.

Sam imam ogrevanje na elektriko in letni strošek celotne elektrike 1000 eur.

Naj omenim, da je oče letos za nenasekana bukova drva dal 1200 eur (surovina).

Žagal in sekal je 3 mesece vsak dan po več ur.

Vmes je delno razbil avto, hidravlični cepilnik, motorko bencinsko in električno. Stroški popravila so ga koštali cca. 500 eur brez upoštevanja logistike in časa.

Rabil je velikokrat pomoč katero sem mu nudil z mojim časom za katero je rekel, da je 0 €.

Ampak konec koncev vaźno, da je sam rekel, da je prišel najceneje skozi in se posmehoval drugim, kateri imajo ogrevanje na štrom in podobno.

Great success jaz temu pravim.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

TheBlueOne ::

Jaz bi dadal se riziko. Poskodbe v gozdu so kar pogoste in praviloma veliko sranje. Poskodbe na cirkularju vsakoletna klasika... Mene ze zaradi tega ni vec v gozd niti za pomoc.

shadeX ::

Sam imam ogrevanje na elektriko in letni strošek celotne elektrike 1000 eur.


Dej povej raje še koliko kvadratov to ogrevaš.

biorudi ::

Mene pa zanima zdaj, kakšna je razlika v "kvaliteti toplote", če se centralna kuri s kurilcem ali z drvmi? In kakšna prednost je, če moraš zjutraj zakuriti, na KO pa pač dogreva kolikor je potrebno?
Če želiš npr ponoči nižjo temperaturo, je v obeh primerih potrebno imeti sprogramiran termostat/ventile. Ali pa je poseben užitek vsak večer šraufati termostat/ventile?
Jasno je, da je razlika, ali se kuri kamin v sobi ali imaš radiatorje.

111111111111 ::

D3m je izjavil:

To sedaj prepuščam mojemu očetu, ki je pristaš varčevanja in pravi, da so drva najbolj poceni.

Sam imam ogrevanje na elektriko in letni strošek celotne elektrike 1000 eur.

Naj omenim, da je oče letos za nenasekana bukova drva dal 1200 eur (surovina).

Žagal in sekal je 3 mesece vsak dan po več ur.

Vmes je delno razbil avto, hidravlični cepilnik, motorko bencinsko in električno. Stroški popravila so ga koštali cca. 500 eur brez upoštevanja logistike in časa.

Rabil je velikokrat pomoč katero sem mu nudil z mojim časom za katero je rekel, da je 0 €.

Ampak konec koncev vaźno, da je sam rekel, da je prišel najceneje skozi in se posmehoval drugim, kateri imajo ogrevanje na štrom in podobno.

Great success jaz temu pravim.

Lp.


He, he, he...

Lepo napisano. Jaz imam toplotno črpalko, za prehodna obdobja kamin. Drva v lastni hosti pa ven med letom vlečem za hobi, drvarnico sem si naredil sam tudi za hobi. Meni drva pomenijo sprostitev in užitek gledanja plamenčkov zvečer v kavču, če je pa svinjsko mraz in se mi ne da po drva hodet, pa nažgem toplotno črpalko na talno gretje. :D

D3m ::

Je imel poškodbo in so mu že operirali roko zaradi prevelike uporabe ročnega dela z železnimi kajlami in macole so mu vezi zablokirale.

shadeX je izjavil:

Sam imam ogrevanje na elektriko in letni strošek celotne elektrike 1000 eur.


Dej povej raje še koliko kvadratov to ogrevaš.


60 kvadratov
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

stara mama ::

energetik je izjavil:

stara mama je izjavil:

Kvaliteta toplote iz drv, cena same kurjave in brezskrbnost (če ti ženska hoče bolj toplo v bajti) je daleč v plus za drva.
Da celo zimo ogrevaš na minimumu, ker se bojiš prevelike porabe KO/plina/elektrike, je tud brezveze.
A smo že spet tam, da samo drva dajo "tapravo toploto"... :))
Sicer pa kakšna drva in olje, TČ je zakon. Tekoči stroški na ravni kupljenih drv, toplo in sanitarna voda konstantno 24/7, dela je točno nič. Nastavi se 1x ob zagonu in to je to. Sama gre v poletni režim, sama ve, kdaj je potrebno ogrevati.

"taprava toplota" je mišljeno občutek v ogrevanju.
Ja, vem da je toplota toplota (notranja energija pravzaprav), fora je v občutku.
Regulacija ki ti skoz drži temepraturo na točno določeno vrednost je fina, ampak pri drvu občutiš najprej mraz, potem pa višek toplote ki te pogreje. Pa spet malo zazebe preden doložiš in spet dobro pogreje. Ok, lahk si regulacijo nastaviš, da deluje na podoben režim, ampak nisem še videl da bi kdo to počel.
Stvar osebnih preferenc.
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ok, lahk si regulacijo nastaviš, da deluje na podoben režim, ampak nisem še videl da bi kdo to počel.

Nisi še videl termostata na radiatorju? Bogi...

energetik ::

stara mama je izjavil:


"taprava toplota" je mišljeno občutek v ogrevanju.
Ja, vem da je toplota toplota (notranja energija pravzaprav), fora je v občutku.
Regulacija ki ti skoz drži temepraturo na točno določeno vrednost je fina, ampak pri drvu občutiš najprej mraz, potem pa višek toplote ki te pogreje. Pa spet malo zazebe preden doložiš in spet dobro pogreje. Ok, lahk si regulacijo nastaviš, da deluje na podoben režim, ampak nisem še videl da bi kdo to počel.
Stvar osebnih preferenc.

V masivni NEH/PH lahko čaraš z urniki ogrevanja kakor hočeš, pa bodo spremembe šele v rangu par dni...
Tudi če ugasneš komplet ogrevanje za 1 dan, se ne bo spremenilo praktično nič.

Utk ::

D3m je izjavil:

To sedaj prepuščam mojemu očetu, ki je pristaš varčevanja in pravi, da so drva najbolj poceni.

Sam imam ogrevanje na elektriko in letni strošek celotne elektrike 1000 eur.

Naj omenim, da je oče letos za nenasekana bukova drva dal 1200 eur (surovina).

Žagal in sekal je 3 mesece vsak dan po več ur.

Vmes je delno razbil avto, hidravlični cepilnik, motorko bencinsko in električno. Stroški popravila so ga koštali cca. 500 eur brez upoštevanja logistike in časa.

Rabil je velikokrat pomoč katero sem mu nudil z mojim časom za katero je rekel, da je 0 €.

Ampak konec koncev vaźno, da je sam rekel, da je prišel najceneje skozi in se posmehoval drugim, kateri imajo ogrevanje na štrom in podobno.

Great success jaz temu pravim.

Lp.

Kot pri vsaki stvari je treba imet pravo mero. Ne boš dal 5 jurjev na leto za olje, ali elektriko, ne boš pa niti kupil traktorja, žag, cepilca in vsega hudiča za 15 metrov drv na leto. Je še 100 variant vmes.

TheBlueOne ::

Utk je izjavil:

Ok, lahk si regulacijo nastaviš, da deluje na podoben režim, ampak nisem še videl da bi kdo to počel.

Nisi še videl termostata na radiatorju? Bogi...


Nisi prav razumel. Moras sprogramirat, da je zjutri mrzlo, potem pa se tam nekje do 9:00 hisa na hitro segreje, verjetno malo cez prijetno, nato pa ok kake 11:00 pade na normalno temp, i jo vzdrzuje do kaksne 18:00. :) Potem pa te zopet zebe.

jype ::

Toplotna črpalka je najboljša. Če kuriš na drva je to približno tako škodljivo, kot da bi bili vsi v familiji kadilci.

TheBlueOne ::

jype je izjavil:

Toplotna črpalka je najboljša. Če kuriš na drva je to približno tako škodljivo, kot da bi bili vsi v familiji kadilci.


Ali lahko na hitro poves, koliko ca. je invest za hiso 120m2 in koliko bi se placal na leto.

Zgodovina sprememb…

ProGo ::

Jaz bi samo tako rekel, ko enkrat poskusiš TČ/talno, prej pa celo življenje na drva/kurilno/plin/radiatorjih, ne pogledaš nikdar nazaj.

Drva so pa lahko lep hobi in zanimiva popestritev zimskih večerov, samo malo za romantiko. Jaz za rekreacijo raje grem na kolo ali na hrib, kot da bi si zapestja in križ uničeval z kubiki in kubiki nasekanih drv letno.

111111111111 ::

jype je izjavil:

Toplotna črpalka je najboljša. Če kuriš na drva je to približno tako škodljivo, kot da bi bili vsi v familiji kadilci.

Saj nimamo odprtega kamina in zrak vleče od zunaj tako da še senzorja ni treba imet.

D3m ::

Kot pri vsaki stvari je treba imet pravo mero. Ne boš dal 5 jurjev na leto za olje, ali elektriko, ne boš pa niti kupil traktorja, žag, cepilca in vsega hudiča za 15 metrov drv na leto. Je še 100 variant vmes


Pri mojemu ta staremu je prav to. Kupovanje mehanizacije za drva. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

energetik ::

TheBlueOne je izjavil:

jype je izjavil:

Toplotna črpalka je najboljša. Če kuriš na drva je to približno tako škodljivo, kot da bi bili vsi v familiji kadilci.


Ali lahko na hitro poves, koliko ca. je invest za hiso 120m2 in koliko bi se placal na leto.
Nima toliko veze kvadratura kot izolacija in stavbno pohištvo.
Naš primer 130m3 bajta, 15cm stiropora, 20cm volne nad mansardo, 3-slojna okna. Strošek ogrevanja IN sanitarne vode 380EUR/leto (pa porabimo precej tople vode). Investicija v komplet kotlovnico s TČ = 6kEUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Centralna peč predelava drva-peleti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17241610 (15846) feryz
»

Ogrevanje v neizolirani hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14043076 (211) kixs
»

Zalogovnik ali predelava na pelete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7215856 (12363) krneki0001
»

Pomoč pri izbiri ogrevanja stanovanja

Oddelek: Loža
4017689 (5058) letmein
»

bukova drva

Oddelek: Loža
437662 (1963) Relanium

Več podobnih tem