» »

Se splača nakup gozda za ogrevanje?

Se splača nakup gozda za ogrevanje?

1 2 3
4
»

Machete ::

A ste že ugotovili, da se ne splača, ali čakate, da vam jaz pridem to povedat? Splača se edino, če imaš res ogromno časa, moči in veselja s tem.
Imam gozda kar nekaj, dam posekat in pripeljat hlode do doma. Že s samo režnjo in cepljenjem je ogromno dela in pokanja hrbta. Da bi pa še spravljal sam, se imam pa preveč rad. Grem napravit kaj manjšega, kaj bolnega, sugega, podrtega.. da bi podiral pa resna debla, pa ni denarja. Tudi poznam jih preveč, ki so biliproji celo življenje in so ostali v gozdu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Likalnik ::

energetik je izjavil:

Likalnik je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Te so najbolše izjave: "Les da najbolšo toploto" :))

Izkaže se pa da nimajo s čim primrjat.


Jaz bi se pa s to izjavo kar strnijal....doma kurim primarno olje s talnim gretjem...čez celo zimo imam nastavljeno na 21C 24/7 v vseh prostorih.
Zraven imam v dnevni sobi še kamin...kateri mi ogreje kuhinjo + dnevno sobo...skupaj cca 60m2...
Ko pridem domov iz službe v stanovanju pri 21C ni mraz...vendar vseeno prižgem kamin skoraj vsak dan (med vikendi obvezno...rekel bom 5x na teden sigurno)....toplota kamina v prostoru mi je veliko bolj všeč kot pa če bi imel samo talno gretje....pač dokler ne uporabljaš oboje na enkrat ne opaziš razlike....v praksi je pa ogromna razlika.
Pač je zate 21° premalo. Nastavi si talno gretje na 25° 24/7, pa ne boš čutil nobene potrebe po kaminu.
Midva sva hotela zmotirat kamin (dimnik že je), pa sva si premislila, ker ga enostavno ne rabiva in nama je že pri konstantnih 22° skoraj pretoplo, da pa še posije pozimi sonce v dnevno, je notri takoj preko 23 in že odpiramo okna.


21C ni premalo...za normalno življenje čez glavo..in me tudi ne zebe....res pa je da je drugače, če imaš kamin 2 m stran od sedežne..
Kolega ima panele naštimane na 24C...pa je dovolj toplo...ampak, če bi bil kamin prižgan bi bilo še boljše.

Res pa je, da to težko dopovem človeku, če uporablja samo eno vrsto ogervanja...in če misliš, da je talno gretje 25C in pa kamin 25C isto...se pač motiš

Utk ::

Seveda ni isto. Ko prideš blizu kamina zašvicaš, ko si malo stran, pa ni nujno. Menda se strinjamo, da je idealna toplota povsod po prostoru enaka. No, pri kaminu to ni. Kamini so (bili) fajn, da si zakuril ko si iz mraza v mokrih škornjih prišel not, kjer je bil tudi mraz, zakuril in si na hitro vsaj roke pogrel. In potem še 3 ure kuril do 32 stopinj, da si se cel pogrel. Naslednji dan pa ponovil vajo. Danes niso več takšni časi. Kuri se 24/7, na karkoli že imaš, pa niti zunaj ali v službi te načeloma ne več toliko zebe, da bi domov prihajal premražen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

T743 ::

Likalnik je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Te so najbolše izjave: "Les da najbolšo toploto" :))

Izkaže se pa da nimajo s čim primrjat.


Jaz bi se pa s to izjavo kar strnijal....doma kurim primarno olje s talnim gretjem...čez celo zimo imam nastavljeno na 21C 24/7 v vseh prostorih.
Zraven imam v dnevni sobi še kamin...kateri mi ogreje kuhinjo + dnevno sobo...skupaj cca 60m2...
Ko pridem domov iz službe v stanovanju pri 21C ni mraz...vendar vseeno prižgem kamin skoraj vsak dan (med vikendi obvezno...rekel bom 5x na teden sigurno)....toplota kamina v prostoru mi je veliko bolj všeč kot pa če bi imel samo talno gretje....pač dokler ne uporabljaš oboje na enkrat ne opaziš razlike....v praksi je pa ogromna razlika


Všeč ti je samo občutek ko temperatura niha in nič drugega, če je notri skozi isto ti vso razliko naredi zunanja temperatura ki ni skozi ista. Ni vseeno ali prideš v tak prostor iz zunanjih 5° ali pa 15°pri 15° boš imel občutek kot da je toplo pri zunanjih 5° te bo pa zeblo, oziroma še bolj ti "zjebe" občutek toplote zračna vlaga. Nižja ko bo zunanja vlaga boljši bo občutek.
To je vsa "znanost" pri reku: Drva dajo najboljšo toploto.

PrimoZ_ ::

Likalnik je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Te so najbolše izjave: "Les da najbolšo toploto" :))

Izkaže se pa da nimajo s čim primrjat.


Jaz bi se pa s to izjavo kar strnijal....doma kurim primarno olje s talnim gretjem...čez celo zimo imam nastavljeno na 21C 24/7 v vseh prostorih.
Zraven imam v dnevni sobi še kamin...kateri mi ogreje kuhinjo + dnevno sobo...skupaj cca 60m2...
Ko pridem domov iz službe v stanovanju pri 21C ni mraz...vendar vseeno prižgem kamin skoraj vsak dan (med vikendi obvezno...rekel bom 5x na teden sigurno)....toplota kamina v prostoru mi je veliko bolj všeč kot pa če bi imel samo talno gretje....pač dokler ne uporabljaš oboje na enkrat ne opaziš razlike....v praksi je pa ogromna razlika.

@zobnik...ali drva pripelješ zložena na paleti? ali v refuzi?...zakaj sprašujem...sem iz Gorenjske regije...vendar imam možnost na Vrhniki skladiščiti drva...in si jih potem sam (če so na paleti ) pripeljem domov (tak protokol imam tudi sedaj...ko mi nekdo iz Cerknice vozi drva na paleti).

Sicer sem rekel, da bi letos probal Brezo...ampak ok tudi Bukve se ne bi branil.


Imam kamin, ker je žena hotela imeti nekaj za rezervo, če crkne TČ ali pa če elktrike ni ali pa če ...
Pa da bo malo za romantiko...

V letošnji zimi sva ga zakurila takoj ob prvem mrazu nekajkrat, ker je bilo na novo pa je treba sprobat, pa potem še parkart, vse skupaj 7x, mogoče 8x...
Glavna ugotovitev je, da je v prostoru takoj pretoplo in da si potem v gatah in kratki majici na kavču pa okna odpiraš.

Uglavnem bolj kot ne modna muha.

vnetidebater ::

PrimoZ_ je izjavil:


Glavna ugotovitev je, da je v prostoru takoj pretoplo in da si potem v gatah in kratki majici na kavču pa okna odpiraš.



V kamin daš 1 veliko poleno. Nikakor ga ne smeš zakuriti kot peč. Seveda če imaš ogenj v kaminu, moraš ostalo gretje takrat izključiti (termostat ali pa tiste pametne termostatske glave za radiatorje).

Zgodovina sprememb…

PrimoZ_ ::

Aja pa imam mnogo način ogrevanja za primerjat
Krušna peč in šporhet
Centralna peč na drva in radiatorji
plinska peč in radiatorji
TČ in talno gretje
Kamin in IR paneli

vnetidebater je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:


Glavna ugotovitev je, da je v prostoru takoj pretoplo in da si potem v gatah in kratki majici na kavču pa okna odpiraš.



V kamin daš 1 veliko poleno. Nikakor ga ne smeš zakuriti kot peč. Seveda če imaš ogenj v kaminu, moraš ostalo gretje takrat izključiti (termostat ali pa tiste pametne termostatske glave za radiatorje).


Že tako imamo relativno toplo v hiši, okoli 22,5 do 23,5 in vsak vir toplote hitro porine še za par stopinj gor.
Talno ima pa itak veliko inercijo in bi moral ogrevanje ugasnit en dan prej, da bi pol lahko kuril kamin.

Skratka zame osebno je kamin zato, da so gostje navdušeni: "oooh, kamin imate... kooolk kuuuul..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

energetik ::

PrimoZ_ je izjavil:


Glavna ugotovitev je, da je v prostoru takoj pretoplo in da si potem v gatah in kratki majici na kavču pa okna odpiraš.
Točno tako. Poleg tega je to samo v dnevni, mi pa se ponavadi gibamo po celi bajti. Skratka brezveze.
Jaz bi imel kamin le za backup in za moje piromanske težnje, ampak to je drag špas za backup. Piroman sem pa lahko tudi zunaj in ob roštilju.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

strošek drv in kurilnega olja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
556228 (5097) IL_DIAVOLO
»

Ogrevanje v neizolirani hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14043102 (237) kixs
»

Strošek drv (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18331118 (26302) stara mama
»

bukova drva

Oddelek: Loža
437662 (1963) Relanium
»

idiotska država in biomasa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5118085 (15786) gruntfürmich

Več podobnih tem