» »

Strošek drv

Strošek drv

1 2 3
4
»

ttommy ::

Ali kdo ve zakaj so se drva v enem letu tako podražila? Že 10 let naročujemo drva na paletah iz www.zatopeldom.com in takšne podražitve kot iz lani na letos še ni bilo. Lani je bila tak čas cena ene palete 121,98€ (s prevozom nad 6 palet), letos pa je že kar 136,99€. To je res precej huda podražitev....
Gamer

Mato989 ::

ttommy je izjavil:

Ali kdo ve zakaj so se drva v enem letu tako podražila? Že 10 let naročujemo drva na paletah iz www.zatopeldom.com in takšne podražitve kot iz lani na letos še ni bilo. Lani je bila tak čas cena ene palete 121,98€ (s prevozom nad 6 palet), letos pa je že kar 136,99€. To je res precej huda podražitev....


Ker je več kot očitno prepoceni napram drugim gretjem =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ttommy ::

Zdaj pa gledam na KGZ paleta drv je 117,20€ v zatopeldom.com je pa cena v skladišču 126,99€. Se bom pozanimal v čem je takšna razlika.
Gamer

#000000 ::

Bauhaus je pogruntal novo klaso drv na paletah, gozdno suha

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

nekikr ::

krneki0001 je izjavil:

nsa_ag3nt je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Drva so najcenejša, če imaš svoj gozd.

, ki stoji zraven hiše.

Ter še en kup pogojev mora biti izpolnjenih, oprema, delovna sila za manipulacijo, kurjači, ki imajo čas.


Bodi no malo bolj precizen, saj si programer stare šole.

8 hektarov gozda imam nad bajto. Gozdra itak označi, kar je za podret in to je treba tisto leto podreti. Zase podrem ene 7 do 10 bukev, jih razrežem in potem s prikolico pripeljem do bajte, kjer drva zložim. Vse skupaj naredim z avtom max 2km, pa za motorko ene 5 litrov bencina, mal dvotaktola in par litrov olja za ketno, da razrežem les.

Motorko pri bajti itak rabiš, pa prikolico tudi, tako da to je itak oprema, ki jo že imaš.


V kurilni sezoni zjutraj preden greš v službo naložiš v peč, potem pa še zvečer preden greš spat in je to dovolj. Tistih 5 minut zjutraj in zvečer si pa odtrgam od prostega časa. Poleti pa za toplo vodo zakuriš enkrat na 2 do 3 dni.

Vidiš, ne splača se ti, v hudem minusu si. Če bi ta čas, ko se s tem ukvarjaš, raje investiral v kripto ali pisal kakšen hud algoritem za NASO, bi zaslužil precej več. 7-10 bukev je pa tako ali tako preveč za eno družino. Ti bo Mato ostalo razložil :)

tryhard ::

BRBR je izjavil:

polozweii je izjavil:

Vprašanje za tiste, ki kurite z drvi.
Kakšna je cena nasekanih drv za v centralno peč? ....15 kubikov bukve pri lokalnem prodajalcu.
Kakšen bi bil strošek 15 kubikov če imaš svoj gozd in jih sam žagaš, sekaš in naročiš traktor da ti (verjetno v štirih furah) pripeljejo 10 km do doma? Bencin, Prevoz,...


bukova, 70-75 EUR/m3, nažagana na 33, dostava do +/-20km. In to ne s kako šajtrgo, po moje gre gor vsaj 10-15m3 robe. Ena tura torej.

Če imaš svoj gozd, znaš ocenit stroške davkov/prispevkov/nepriznanih socialnih pravic/kazni inšpektorjev/kraje s strani slovenskega ljudstva/naravnih nesreč, itd. za zadnjih 100 let ?
Noćeš si odžagat noge zatorej so hlače min. 150 eur, nočeš tiščat motorke kot črna živina, zato XP stane 1000 eur, ker si neizkušen, kmalu vseeno tiščiš kot črna živina,
ker si neizkušen tudi XP popravilo kmalu stane dodatnih 500 eur, čez čas pa vseeno toliko.

Za 15 m3, če mi kdo reče naj jih grem peš cepit, ga pošlatam za čelo, če mu je kaj vroče. 20 ton cepilec je za takle hobi komaj zadosti. To stane 4000Eur+, tudi traktor kajpak ne bo zrastel v cvetličnem loncu na kuhinjski polici.


15 kubikov imaš za tri popoldneve rekreacije. Kar se pa tiče oh in ah ter uh hlač, je bolj smiselno vložiti 95 evrov v tečaj za varno upravljanje z motorno žago. Nobene hlače ti ne bodo pomagale, ko bo meterska bukev padla nate.

D3m ::

15 kubikov na peš tri popoldneve?
|HP EliteBook|R5 6650U|

krneki0001 ::

nekikr je izjavil:

Vidiš, ne splača se ti, v hudem minusu si. Če bi ta čas, ko se s tem ukvarjaš, raje investiral v kripto ali pisal kakšen hud algoritem za NASO, bi zaslužil precej več. 7-10 bukev je pa tako ali tako preveč za eno družino. Ti bo Mato ostalo razložil :)


Ta čas, ko se s tem ukvarjam, je moj prosti čas. Temu lahko rečem tudi rekreacija (vsak dan kak čok za razsekat in trske narediti za podkurit, pa enkrat na leto za dva tedna mal v hosti delat tudi ni problem).

V kripto ne rabim več dodatno investirat, so ostale samo še dolgoročne naložbe, ostalo sem že vse ven pobral (preden mi davke nabijejo na to).

Algoritme pa pišem že sedaj v službi za več kot odlično plačo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

krneki0001 ::

tryhard je izjavil:

15 kubikov imaš za tri popoldneve rekreacije. Kar se pa tiče oh in ah ter uh hlač, je bolj smiselno vložiti 95 evrov v tečaj za varno upravljanje z motorno žago. Nobene hlače ti ne bodo pomagale, ko bo meterska bukev padla nate.


15 kubikov za zložiti ja, za razrezat, razklat in zložit boš pa kaka 2 tedna delal. Ne gre tako hitro.

Brez tečaja in potrdila itak nimaš kaj v hosti delat. Hlače pa tudi rabiš, pa čelado, rokavice,...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Pika na i ::

nebivedu, ti pomoje rad v gozdu delaš in cepaš drva?

krneki0001 ::

Ja, rad sem v gozdu. Delo v gozdu je sprostitev po sedenju za računalnikom na šihtu.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Machete ::

shadeX je izjavil:

Tisti ki računate teh famoznih 800€ itd... nikoli ne računate časa ki ga porabite, pa dodatnega čiščenja itd... skratka veliko je teh malih dodatnih stroškov ki jih vsak z malo matematike in ekonomije zna pretvorit v €, sicer je še vedno verjetno najcenejše, ampak ni pa toliko gromozansko ceneje kot kaj drugega...


Spravljanje drv mi vzame en vikend (1-2 dni).. jo ni primerjave v nobenem pogledu, vsaj zame.

Pa da ne bo pomote, ne pravim da ni najcenejše, ampak prenehajte s famoznimi 800€ za celo zimo, ker to ni res... toliko stanejo drva, kar pa ni 100% celotnega stroška.


Seveda da je. Namesto, da grem tisti vikend s kolesom, spravljam drva. Rekreacija v obeh primerih..


Odvisno kaj počneš. Če jih moraš še narezat, razcepit in zložit je za eno sezono dela mnogo več kot samo en vikend. En 30+ kubikov šlepar ti kar rabiš, preden so polena zložena in vse pometeno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

SmotaniJanez ::

ttommy je izjavil:

Ali kdo ve zakaj so se drva v enem letu tako podražila? Že 10 let naročujemo drva na paletah iz www.zatopeldom.com in takšne podražitve kot iz lani na letos še ni bilo. Lani je bila tak čas cena ene palete 121,98EUR (s prevozom nad 6 palet), letos pa je že kar 136,99EUR. To je res precej huda podražitev....


Sem vzel 5 palet bukovih drv v Obiju, danes je akcija -15%, vzel sem tud peletke...

Drva so po 58,69 evra paleta. Kar je sigurno manj, kot bojo v jeseni.

Prevoz sem si zrihtu za 15 evrov za šlepar od Obija, k sem nabau še gradbeni materijal...pa je kr zneslo.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

krneki0001 je izjavil:

Ja, rad sem v gozdu. Delo v gozdu je sprostitev po sedenju za računalnikom na šihtu.

Se podpišem pod tole.

Twixz ::

Drugače pa, mi imamo stalno ceno, dobivamo drvi od lokalnega gozdarja, 600€ za 12 kubikov + prevoz, režemo sami, zlagamo sami, stalna praksa že 15 let (prej smo imeli ogrevanje na olje :) )

Nejcos ::

Gozdna seka drva in jih vozijo v italijo po 65€ na meter,toliko dajo italijani za njih. Če jih prodajo nam, jih sigurno ne bojo po nižji ceni :)

Machete ::

Dajte govorit v enotah. Hlodi, klaftre, polena. Ker je razlika. So šle pa cene zelo gor. Nekaj let nazaj, po spominu, so se prodajala bukova polena za 40/m3, mešana pa celo za 30.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ZaphodBB ::

Meter suhih bukovih drv v našem koncu je 50€.
Razžagan na 33cm je 55€.

Pripeljano na dom v radiju 10km, za daljše razdalje doplačaš oz. najdeš dobavitelja bližje doma.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

ttommy ::

ZaphodBB je izjavil:

Meter suhih bukovih drv v našem koncu je 50EUR.
Razžagan na 33cm je 55EUR.

Pripeljano na dom v radiju 10km, za daljše razdalje doplačaš oz. najdeš dobavitelja bližje doma.

To je 110EUR za 2 m3? Ker na paletah zložene so s prevozom za 136,99EUR cca 1,8m3. S katerega konca si?
Aja- pa s KGZ so mi odgovorili, da je cena palete bukovih drv cca 146EUR brez prevoza. A so nori ali kaj?
Gamer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ttommy ()

ZaphodBB ::

S katerega konca si?

Severni del ljubljanske kotline.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

nsa_ag3nt ::

shadeX je izjavil:

D3m je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Drva so najcenejša, če imaš svoj gozd.


Ni res.


Potem pa nas razsvetli katero ogrevanje (prostorov in vode) bi bilo najcenejše. Ogrevamo 2 nadstropji hiše (brez pritličja)..od oka je to okol 200 m2. Za drva (ki nam jih pripeljejo), damo okol 800EUR in jih imamo od začetek oktobra do konec marca.

Torej za 800EUR imamo 6 mesecev toplo hišo 200m2 (v decembru in januarju, se zakuri že zjutraj oz. dopoldne, dokler se ne gre spat, kadar ni tako mraz, pa nekje zgodaj popoldne, dokler se ne gre spat). Kje oz. kako bi prišel cenej skoz?

20 cm črnega stiroporja na steni, 30 cm volne podstreho/spodaj, 3 slojna okna z Ug 0.7, balkon odštemaj oz odpravi toplotne mostove in se boš lahko grel na pasulj.


111111111111 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Kje oz. kako bi prišel cenej skoz?

Odlična izolacija hiše (pasivna), talno gretje + toplotna črpalka + vrtina 250EUR elektrike na leto za ogrevanje. Ampak je začetna investicija ogromna in na koncu prideš skoraj na isto. :D

Drugače pa talno gretje in drva je fantastična kombinacija in po mojih računih najbolj optimalna, če predpostavimo da so drva poceni.

Imaš zalogovnik, vodo greješ na 40 stopinj. Praktično v 3 dneh naložiš 1x če je hud mraz pa vsak drug dan. :D

Gre tudi s predimenzioniranimi radiatorji (tip 22/33 seveda)...

Vrtina je bv, potem raje zemeljski kolektor, tako tudi nimaš nič brnečega okoli hiše (tč zemlja-voda namesto ropotulje zrak-voda).



shadeX je izjavil:

Izolacija je. Mogoče bi moral še za kakšen zalogovnik pogledat za najbolj optimalno rešitev ja.

Koliko in kje ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

ZaphodBB ::

SDSovci očitno vsi kurite na najbolj okoljsko in družbeno škodljiva goriva.

Dajte še več davka na plin, kurilca in elektriko. To bo sigurno pomagalo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

#000000 ::

Se prav je bukva še vedno kraljica kurilne sezone, razen kejr je iverka :)

zobnik ::

Kupš si subaruja 4x4 pa notri voziš drva iz gozda s prikolco, ma ga brat porkadijo, dijo mijo, ne morem vrjet, kako to gre v breg, to ni avto to je tank
Motorno žago dobiš za 100 evrov ahaha dobr no raje dat 300 evrov pa imaš mir.

Mi imamo 35ha gozda, in vso mehanizacijo.

Pri nas vidim da so po 65 z dostavo, bukova.
Vse so že razprodane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

#000000 ::

Jest pokurim na bajti (kurim na pelete) dejansko 1200kg do 1350) peletov na sezono, pa še to jih bek mečemo vmes, ma opštja ti povem, tam par žlic za kaffe na dan ga požere. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

krneki0001 ::

zobnik je izjavil:

Kupš si subaruja 4x4 pa notri voziš drva iz gozda s prikolco, ma ga brat porkadijo, dijo mijo, ne morem vrjet, kako to gre v breg, to ni avto to je tank
.

Se pozna en izmed najboljših pogonov.
Prikolico priklopiš, pa ni treba subaruja znotraj umazat. Jo lih tako povsod za sabo vleče brez problemov, pa še več gre vanjo kot v prtljažnik.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

ttommy je izjavil:

Ali kdo ve zakaj so se drva v enem letu tako podražila? Že 10 let naročujemo drva na paletah iz www.zatopeldom.com in takšne podražitve kot iz lani na letos še ni bilo. Lani je bila tak čas cena ene palete 121,98€ (s prevozom nad 6 palet), letos pa je že kar 136,99€. To je res precej huda podražitev....


Torej, mi kurimo pelete. Se strinjam, da so drva najcenejša, samo v praktičnem smislu so peleti boljši. Poleti napolnimo peč enkrat na mesec (na 3 tedne), pozimi pač tedensko. To ni luksuz kot olje, plin ali toplotna. Je pa boljše kot drva.

Edino, kar še moram zrihtati, so big bagi, da nam vpihujejo pelete, ker do zdaj smo se matrali z nošenjem palet v klet (kjer sicer prostora je za 6 ton peletov).

Cene pa ne bodo šle dol. Nafta bo imela ceno, plin tudi, elektrika tudi. Pač država (pa ne samo slovenska) se je vsedla na energente z davki.

Na drva se glih ne more, ampak potem pa dobavitelji zvišajo cene toliko, da je še toliko, da se izplača. Peleti so seveda vezani na ceno lesa, posledično pa tudi na ostale energente.

Zvezdica27 ::

LP,

jaz imam v dnevni kamin - vezan na centralno, ja. Tudi plac za cca pol kubika zaloge v dnevni. Mam srečo, da to gre. Idealno. Greje dnevno, presežki preko vode v radiatorje. Prej sem imal zračni kamin brez razpiha - katastrofa.

Talnega si ne predstavljam na kamin - enostavno ne bi šlo (pozor, ne govorim za novogradnjo da je vs epogruntano, govorim za neko adaptacijo).

Zunanja tuljava, inox, vseeno mi je če so drva "mokra", dimnik je čist non-stop. Izolacije dovolj + 2 hudda toplotna mosta na dveh balkonih (izolirana samo od spodaj, ker pač ne dam toliko za to neumnost, rezal jih pa tudi ne bom...

Kaj še... aja, drva... najcenejši so sekanci, potem klaftre. Samo... kot sem rekel, stroški ki sem jih navedel so realni - tudi čeima gozd in nimaš opreme, prideš na meter na tisto kar sem napisal - če pa imaš že traktor in znanje za to delo, je ceneje, zastonj ni nikoli. Drugače pa - če kdo ve za 50e okoli J Ljubljane/Vrhnike, samo napišite, vzamem takoj 10, 20, 30 kubikov. Najraje na pol razžagane klaftre, a tudi klaftre so OK.

Kaj še... dejstvo je, da je gozd pri nas tako slabo izkoriščen, da je to kriminal, osebno menim, da bi bilo treba folk razlastiti (vključno z mano), ker sami sebi delamo škodo. KOt da bi arabci nafto direkt v morje zlivali... približno tko delami mi z lesom v SLoveniji. Samo na odpadke (veje) bi se lahko po moje vsi greli, samo kaj ko tega noben ne vidi.

Svoja drva delat, brez da ven vzameš še kamion ali dva debel (vsaj za celulozo) je neumnost. Bolje kupiti tistih nekaj kubikov.

Kaj še... če bi danes delal še enkrat, bi spet. A čez 10 let dam not toplotno (sem 40), drva bodo šla samo še gor. Rad delam v gozdu, a tkao rad pa čez 10 let ne bom več.

Dejansko bom tako rekel... če je povprečna plača 1.000 bi morala povprečna bajta točno toliko dati za ogrevanje. Torej recimo zame - cca 15m3 je neka sprejemljiva cena 60-70e na m, kar je manj je prihranek.

b

Dimnik ::

No jaz iz vej do debeline 8cm naredim večje sekance( letos nabavil mašin iz češke)prej mi je pa delal kolega in kurim z njimi za toplo vodo skozi poletje...tako, da izkoristim celo drevo od debla do vej...

ZaphodBB ::

Kaj še... dejstvo je, da je gozd pri nas tako slabo izkoriščen, da je to kriminal, osebno menim, da bi bilo treba folk razlastiti (vključno z mano), ker sami sebi delamo škodo. KOt da bi arabci nafto direkt v morje zlivali... približno tko delami mi z lesom v SLoveniji. Samo na odpadke (veje) bi se lahko po moje vsi greli, samo kaj ko tega noben ne vidi.

V resnici je vse kar je potrebno, da država poskrbi za boljše delovanje sodišč in morda razhajka para-državna Gozdna Gospodarstva, pa se bodo stvari same uredile.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

xardas ::

Zvezdica27 je izjavil:


Samo na odpadke (veje) bi se lahko po moje vsi greli, samo kaj ko tega noben ne vidi.


Butarnik in dva popoldneva, pa zmanjkajo tudi veje.

stara mama ::

Zato so pa sekanci ceneje kot drva.
Če imaš bukova drva, se jih splača prodat in za tist denar kupit sekance, boš imel več toplote.

Sekanci so od 13€/kubik naprej, zdaj si pa naj vsak izračuna

Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Za toplo sanitarno vodo izven kurilne sezone, je edino racionalno imeti zračno toplotno črpalko. Jaz imam 12 let staro, pa laufa samo 3-4h na dan in je vode več kot dovolj za vse, tam na okoli 50°. Verjetno so današnje še mnogo bolj učinkovite.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

stara mama ::

IMO je najboljša kombinacija sekanci-sezona/TČ za vodo izven, oz. če imaš lastne sekance in mehanizacijo se pa niti TČ ne splača.
Ekologija™ in Trajnost™
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Centralna peč predelava drva-peleti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17242347 (16583) feryz
»

Ogrevanje v neizolirani hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14044078 (1213) kixs
»

Zalogovnik ali predelava na pelete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7216148 (12655) krneki0001
»

Pomoč pri izbiri ogrevanja stanovanja

Oddelek: Loža
4017761 (5130) letmein
»

bukova drva

Oddelek: Loža
437788 (2089) Relanium

Več podobnih tem