» »

Strošek drv

Strošek drv

1
2
3 4

DOOM_er ::

Hlode tast čez leto spravi 3m stran od tja kjer bodo drva zložena. To ponavadi naredi spotoma med čiščenjem gozda ki je na parih ha neposredno zraven hiše. V enem vikendu, res da 12 ali več ur dela na dan, pripraviva drva za celo zimo. Imava pa 2 motorki, ter cepilec. Koliko m^3 drv je to, nevem.
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

TheBlueOne ::

energetik je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

jype je izjavil:

Toplotna črpalka je najboljša. Če kuriš na drva je to približno tako škodljivo, kot da bi bili vsi v familiji kadilci.


Ali lahko na hitro poves, koliko ca. je invest za hiso 120m2 in koliko bi se placal na leto.
Nima toliko veze kvadratura kot izolacija in stavbno pohištvo.
Naš primer 130m3 bajta, 15cm stiropora, 20cm volne nad mansardo, 3-slojna okna. Strošek ogrevanja IN sanitarne vode 380EUR/leto (pa porabimo precej tople vode). Investicija v komplet kotlovnico s TČ = 6kEUR.


Slisi se super. 15cm stiropora je ca. Ytong 40cm? Ravno planiram hiso in TC je ravno dobila moj fokus. :)

shadeX ::

D3m je izjavil:

Kot pri vsaki stvari je treba imet pravo mero. Ne boš dal 5 jurjev na leto za olje, ali elektriko, ne boš pa niti kupil traktorja, žag, cepilca in vsega hudiča za 15 metrov drv na leto. Je še 100 variant vmes


Pri mojemu ta staremu je prav to. Kupovanje mehanizacije za drva. :))


Ti se smeješ, ne razumeš pa da je to tvojemu staremu v veselje. Moj starejši oče (že krepko čez 80), je lepo povedal, da če njemu vzamemo traktor, grablje, sekiro in krožno žago, da ga lahko kar pokopljemo.

Pa vseeno ko cepi tam drva se človek vidno "matra", ampak on v tem uživa. Mladi to težko razumemo, ampak to so stari deloholiki, ki živijo sam za to da delajo.

D3m ::

Ni mu v veselje. Je škrt.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Invictus ::

Je škrt, pa si ne zna izračunati cene dela...

Bolj v smislu, treba je šparat, pa naj stane kar hoče... :D.

Mene v gmajno ne spraviš več. Dosti delal v tistem malem pizdecu, ki ga ima fotr, pa je nekaj let nazaj tudi fotru kapnilo da je to jalovo delo. Bi gmajno prodal, če bi jo kdo hotel...

Dostikrat pa folk primerja porabo kurilnega olja pred izolacijo bajte in porabo novega energenta po obnovi. Jasno kot beli dan, da je prišparal. Čeprav je vrgel v nova okna, izolacijo ipd, dostikrat nepotrebno, 40k, s katerim bi se brez problemov grel do smrti >:D.

BTW, vsi ki imate TČ, kako se boste greli, če zmanjka štroma?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

111111111111 ::

Invictus je izjavil:


BTW, vsi ki imate TČ, kako se boste greli, če zmanjka štroma?

Kamin.

Seveda je še backup agregat, če bi bilo res nujno.

Kako boš pa ti kuril kurilca? Če kaj vem tudi centralna kurjava na olje rabi elektriko. :)

D3m ::

Z fajercajgom bo zalaufal kurilca. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

energetik ::

Invictus je izjavil:

BTW, vsi ki imate TČ, kako se boste greli, če zmanjka štroma?
Če zmanjka za do 1 dan, z ničemer, ker ni potrebe.
Če za več, pa je na voljo 4kW plinska pečka na bombo. Vgradili bomo tudi toplozračni kamin.

Do zdaj smo bili v 2 letih brez štroma 8h v kosu, sredi decembra. Temperatura v bajti je padla za 0,1K...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

nsa_ag3nt ::

shadeX
Samo v primeru D3m je mora biti še on poleg, prostovoljno obvezno seveda.


DOOM_er
Če poveš dolžno, premer in število hlodov se da izračunati volumen (valja)...


TheBlueOne je izjavil:

Utk je izjavil:

Ne vem kje si vidu 100m3 drv? A ne bi imeli kakšen bralni test preden ti dovoli registracijo na forum?


5000EUR olja? Koliko je ekvivalent v drvih. Recimo min 50m3, kar je se vedno NOGO v enem vikendu.

Od tule...

DOOM_er je izjavil:

Invictus je izjavil:

A vam vaš čas nič ne pomeni?

Sam bi lepo šel na kurilno olje... Pripeljejo, nafilajo cisterno, in imaš mir eno leto...


nafta 5kEUR, drva en vikend dela. 2.5kEUR na dan, oziroma ko sva dva, 1.25kEUR na osebo na dan. Boljše kot tvojih 500

http://www.zgs.si/delovna_podrocja/lesn...
1000 l elko ima kurilno vrednost 9700 kWh, za drva imaš v tabeli podatke, smreka 2178 kWh za kubik (min), beli gaber 3420 kWh za kubik (max).Podatek jasno velja za posušena, 2 leti stara, spravljena pod streho
Če imaš drva nekje vmes, npr kurilno vrednost 3000 kWh, je potem razmerje elko vs kubik drv 1:3.32 oz za 9700 kWh boš potreboval 3 kubike drv s kurilno vrednost 3000 kWh.



Ne vem zakaj nekateri omenjate talno gretje samo v navezi s TČ, ko gre seveda tudi v drugih primerih (drva, peleti, elko).
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

PandaFlow2 ::

stara mama je izjavil:

"taprava toplota" je mišljeno občutek v ogrevanju.
Ja, vem da je toplota toplota (notranja energija pravzaprav), fora je v občutku.
Regulacija ki ti skoz drži temepraturo na točno določeno vrednost je fina, ampak pri drvu občutiš najprej mraz, potem pa višek toplote ki te pogreje. Pa spet malo zazebe preden doložiš in spet dobro pogreje. Ok, lahk si regulacijo nastaviš, da deluje na podoben režim, ampak nisem še videl da bi kdo to počel.
Stvar osebnih preferenc.


Se pravi boljše ogrevanje je takšno, pri katerem te nekaj časa vmes zebe? Še malo, pa bodo šli vsi proizvajalci termostatov v stečaj.

ZaphodBB ::

Invictus je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Na sezono porabim 3000l olja ali 14m3 drv. Drva stanejo 700€, olje pa 3000.

Ni šans, da je 14m3 drv enako kot 3000l olja.

Se pravi precej malo nalagaš drva, termostata za peč na olje pa nisi znal nastaviti ;).

Bistvena razlika je v tem, da za drva imam zalogovnik, ki ga tedaj ko sem še kuril na olje nisem imel.

Toplotna črpalka je najboljša. Če kuriš na drva je to približno tako škodljivo, kot da bi bili vsi v familiji kadilci.

Dokler komunisti ne zjebejo ekonomije pa ostaneš brez štroma.

Tudi ni vsa kurjava na drva enako umazana. Ne, da bi to redukcioniste kot sta ti in Harris to zanimalo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

ProGo ::

Invictus je izjavil:

Je škrt, pa si ne zna izračunati cene dela...

Bolj v smislu, treba je šparat, pa naj stane kar hoče... :D.

Mene v gmajno ne spraviš več. Dosti delal v tistem malem pizdecu, ki ga ima fotr, pa je nekaj let nazaj tudi fotru kapnilo da je to jalovo delo. Bi gmajno prodal, če bi jo kdo hotel...

Dostikrat pa folk primerja porabo kurilnega olja pred izolacijo bajte in porabo novega energenta po obnovi. Jasno kot beli dan, da je prišparal. Čeprav je vrgel v nova okna, izolacijo ipd, dostikrat nepotrebno, 40k, s katerim bi se brez problemov grel do smrti >:D.

BTW, vsi ki imate TČ, kako se boste greli, če zmanjka štroma?


Tale zarukana slovenska miselnost se vztrajno pojavlja, v vseh forumih, ki se dotikajo izolacije. Da daš 40kEUR, nazaj jih pa nikdar ne dobiš. Ni edina pridobitev boljše izolacije minus xxxEUR/leto, ampak močno povečano udobje bivanja in to plačaš. Vztrajno pozabljate na to.

Greli se bomo pa na elektriko, ko je zmanjka. Na generator.
P.s. Talno gretje je pa toplo še 5 ur+, potem ko ugasnem ogrevanje, tako da imajo elektro podjetja 5 ur časa da popravijo izpad, preden mi začne temperatura SPLOH padati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

nsa_ag3nt ::

111111111111 je izjavil:

Invictus je izjavil:


BTW, vsi ki imate TČ, kako se boste greli, če zmanjka štroma?

Kamin.

Seveda je še backup agregat, če bi bilo res nujno.

Kako boš pa ti kuril kurilca? Če kaj vem tudi centralna kurjava na olje rabi elektriko. :)

Če zmanjka elektrike bodo tenko piskali vsi, ki nimajo urejenega zasilnega napajanja.
Črpalke, moderni kotli na drva/pelete, to vse deluje na elektriko, ne samo tč.



---
ProGo

Za spodobno fasadno izolacije boš dal za tipično Slo neizolirano bajturino cca 10-15 k Eur.
Stavbno pohištvo (okna) 7k.


Greli se bomo pa na elektriko, ko je zmanjka. Na generator.

Imaš narejen priklop za generator pri glavnem stikalu ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

Utk ::

Da daš 40kEUR, nazaj jih pa nikdar ne dobiš. Ni edina pridobitev boljše izolacije minus xxxEUR/leto, ampak močno povečano udobje bivanja in to plačaš.

Tudi to gre do ene meje. Vsakih naslednjih 10 jurjev se bistveno manj pozna, pri udobju in pri letnem strošku. Nekje se pač ne splača več.

stara mama ::

Utk je izjavil:

Ok, lahk si regulacijo nastaviš, da deluje na podoben režim, ampak nisem še videl da bi kdo to počel.

Nisi še videl termostata na radiatorju? Bogi...

A za vsak radiator posebej ti kupuješ termostat?
Revež....
Ekologija™ in Trajnost™

krneki0001 ::

Zakaj revež? Tudi jaz imam na radiatorjih termostate. Zapre ko je dovolj toplo v sobi, pa imaš tako lahko v vsaki sobi svojo temperaturo.

Jaz pripravim nekje med 8 in 10 metri drv na leto zase. Pripeljem si drva na prikolici, nekje meter naenkrat. Cenovno me pride to okoli 50€ vse skupaj.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

stara mama ::

krneki0001 je izjavil:

Zakaj revež? Tudi jaz imam na radiatorjih termostate. Zapre ko je dovolj toplo v sobi, pa imaš tako lahko v vsaki sobi svojo temperaturo.

Za to obstajajo bolj primitivne metode, kot je enostavno pripiranje ventila na radiatorju (spodnjega seveda).
Tipalo postaviš v najhladnejšo sobo, eno je še zunaj in eno na peči ter na instalaciji in je to to. Toplotno krivuljo nastaviš po željah, sobe prilagajaš z ventili in je to to. Ne rabiš termostatov na 20 radiatorjih.. (sploh če so programabilni je strošek še večji)
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Sploh ne veš kaj fantaziraš. Imel boš senzorje povsod, nazadnje pa vrtel spodnji ventil, itak pa kuriš na drva. Kaj zaboga? Kaj točno je narobe s termostati? Jaz imam celih 6 radiatorjev v celem štuku. Kaj je tu za komplicirat?

krneki0001 ::

Termostat nastaviš na želeno temperaturo in to je to. Cena za termostatske ventile je pa danes par evrov več kot za navadne. Jaz sem za 10 buderusovih termostatskih ventilov dal 75EUR.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

Utk je izjavil:

Sploh ne veš kaj fantaziraš. Imel boš senzorje povsod, nazadnje pa vrtel spodnji ventil, itak pa kuriš na drva. Kaj zaboga? Kaj točno je narobe s termostati? Jaz imam celih 6 radiatorjev v celem štuku. Kaj je tu za komplicirat?

Še nisi videl ene sodobne regulacije očitno. In ne, ne kurim na drva (več)
Ekologija™ in Trajnost™

Utk ::

Ne, na nobeni sodobni regulaciji nisem videl, da bi vrtel spodnji ventil na radiatorju.
Tudi sicer mi sodobne regulacijo niso všeč. Kakšno vreme je zunaj in kolk rabim znotraj, se bom jaz odločil, za vsako sobo posebej, hvala lepa, peč pa naj greje (in nič drugega).

stara mama ::

Utk je izjavil:

Ne, na nobeni sodobni regulaciji nisem videl, da bi vrtel spodnji ventil na radiatorju.
Tudi sicer mi sodobne regulacijo niso všeč. Kakšno vreme je zunaj in kolk rabim znotraj, se bom jaz odločil, za vsako sobo posebej, hvala lepa, peč pa naj greje (in nič drugega).

Če bi ti kaj svojo pamet (v kolikor jo sploh imaš) uporabljal in še enkrat prebral moj post, bi videl da ventil z regulacijo nima nobene veze.
Gre se za razliko temperatur med sobami. Temperatura celotnega stanovanja se pa potem regulira na mešalnem ventilu. V praksi funkcionira odlično, preverjeno!
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ja, sej razumem, ampak kje je prednost proti termostatom?

stara mama ::

Da ti regulacija varuje peč pred pregrevanjem v primeru, da kuriš na drva.
Na druga goriva pa ne rabiš gret celotne instalacije na polno temperaturo po nepotrebnem.
Ekologija™ in Trajnost™

Utk ::

Če imaš termostat na radiatorju, ne moreš imet varnostnega ventila nekje pri peči?
Če imaš ločeno inštalacijo za vsako sobo ali kaj že, da ne rabiš gret celega sistema, tudi ne moreš imet termostata na radiatorju?

Relanium ::

Glej ga tega, ta bi imel do vsakega radiatorja posebej napeljane cevi iz peči :))

ProGo ::

nsa_ag3nt: Generator + 1 kaloriferček dokler ne pride elektrika nazaj.

krneki0001 ::

stara mama je izjavil:

Da ti regulacija varuje peč pred pregrevanjem v primeru, da kuriš na drva.
Na druga goriva pa ne rabiš gret celotne instalacije na polno temperaturo po nepotrebnem.


Peč na drva mora imeti varnostni ventil na sami peči, poleg pa še regulacijo dotoka zraka v peč. Ne vem zakaj tega na peči nebi imel?

Zraven pa še zalogovnik, da gre vse odvečno v zalogovnik.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

dosy ::

Še moj prispevek:
- lokacija ob obali, kurjenje max 4 mesece (zunanje temperature tudi pod 0)
- kamin, domača drva-hrast, poraba do 3m ogrevam celotno hišo (150 m3)
- kamin je termoakumulacijski, kurimo 1x dnevno (poraba časa za celoten proces je cca 15 minut = očistiti pepel, prinesti drva, naložit in zakurit, očistim vsakič tudi steklo). Ocenjeno v denarju je delo enako 0
- priprava drv nekje 1 oseba en dan ali 8 ur.... seveda se vse ne naredi v enem dnevu. Pogosto je to narejeno skupaj z družinskim vzdrževanjem gozda in zeključeno z dobro pojedino. Vrednost tega dela je ponovno 0
- če sem res čisto natančen je kake 3 l mešanice potrebno pa 2kw elektrike in plačam prevoz v višini 35 evrov na dvorišče.
- zlaganje drv v drvarnico je cca 2 urci v počasnem tempu

Osnovna investicija je bila 7k€, vendar je kamin uporabnen tudi sicer, ima lepe obliko-kot del interierja v hiši, klop za sedeti in dejansko na njem sedimo celo leto...poleti tudi prijetno hladi

Trdim da na leto porabim za ogrevanje 50€ in nekaj malega svojega prostovoljnega časa.

ProGo ::

dosy je izjavil:

Še moj prispevek: ... Ocenjeno v denarju je delo enako 0 ... Vrednost tega dela je ponovno 0, kurim 1x na dan


Logika trdna kot kamen. Če je tebi to hobi, še ne pomeni, da je to optimalna rešitev.

dosy ::

Vsak ima svojo optimalno rešitev. V hiši je tako centralna-olje (prva in povsem zgrešena investicija) in TČ (za toplo vodo) kakor tudi el. grelni elementi ... pa je vsekakor v mojem primeru kamin na drva optimalna rešitev. V projektu je še elektrarna na streho, pa bo vseeno ostal kamin in drva prvi izbor.


Delo ali porabljen čas ne ovrednotim v denarju, ker si ga vzamem od itak zastojn aktivnosti, ki jih ima vsak v življenju ogromno. To delo bi predstavljalo denar samo, če bi si zaradi te aktivnosti vzel delovno-plačljive ure , za katere potem nebi dobil plačila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dosy ()

100mib ::

Kakšna je približno cena prevoza drv s traktorjem nekje do 30km?

polozweii ::

vprašam kakšna je cena drv vi pa celo temo popackate s to nafto

D3m ::

Odvisno katera hočeš? Bukova ali mešano sranje?
|HP EliteBook|R5 6650U|

IL_DIAVOLO ::

Blokarji prav z lupo iscejo razloge proti kurjavi na drva lmao

xardas ::

D3m je izjavil:

No, da še jaz malo napišem.

Za gretje na drva rabiš čas....veliko časa.

-prostor
-mehanizacijo
-pomoč
-denar za vzdrževanje mehanizacije
-elektriko
-bencin (mešanico z oljem)
-diesel
-hidravlični cepilnik
-prikolico
-rudelj
-traktor (obvezno) ali avto z kljuko
-samokolnico
-sekiro
-mačeto
-železne kajle
-mast
-motorno žago
-električno žago
-avto
-.....itd.


Poleg zdravja in energije.

D3m ::

Zdravje in energije v očeh bivših jugo/komunističnih nostalgikov ne obstaja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

zobnik ::

Pri nas so samo lepe bukove po 60 evrov, prevoz posebaj. 45 evrov ko je en napisal hvala lepa ne, ga ni tod okol kmeta ki bi jih dal pod 55 evrov. Se ne sekiramo, grejo vse po 60 evrov.

Relanium ::

Pa veš zakaj?
Ker bukova vsi hočejo, drugih pa nočejo niti videt. Čeprav obstajajo tudi cenejše kvalitetne zadeve.

BRBR ::

polozweii je izjavil:

Vprašanje za tiste, ki kurite z drvi.
Kakšna je cena nasekanih drv za v centralno peč? ....15 kubikov bukve pri lokalnem prodajalcu.
Kakšen bi bil strošek 15 kubikov če imaš svoj gozd in jih sam žagaš, sekaš in naročiš traktor da ti (verjetno v štirih furah) pripeljejo 10 km do doma? Bencin, Prevoz,...


bukova, 70-75 EUR/m3, nažagana na 33, dostava do +/-20km. In to ne s kako šajtrgo, po moje gre gor vsaj 10-15m3 robe. Ena tura torej.

Če imaš svoj gozd, znaš ocenit stroške davkov/prispevkov/nepriznanih socialnih pravic/kazni inšpektorjev/kraje s strani slovenskega ljudstva/naravnih nesreč, itd. za zadnjih 100 let ?
Noćeš si odžagat noge zatorej so hlače min. 150 eur, nočeš tiščat motorke kot črna živina, zato XP stane 1000 eur, ker si neizkušen, kmalu vseeno tiščiš kot črna živina,
ker si neizkušen tudi XP popravilo kmalu stane dodatnih 500 eur, čez čas pa vseeno toliko.

Za 15 m3, če mi kdo reče naj jih grem peš cepit, ga pošlatam za čelo, če mu je kaj vroče. 20 ton cepilec je za takle hobi komaj zadosti. To stane 4000Eur+, tudi traktor kajpak ne bo zrastel v cvetličnem loncu na kuhinjski polici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

BRBR ::

zobnik je izjavil:

Pri nas so samo lepe bukove po 60 evrov, prevoz posebaj. 45 evrov ko je en napisal hvala lepa ne, ga ni tod okol kmeta ki bi jih dal pod 55 evrov. Se ne sekiramo, grejo vse po 60 evrov.

A za metrska ali za 33 cm razžagana ?

mancini ::

stara mama

termostat pomeni termostatski ventil, ki ti daje možnost da imaš na izbiro recimo nastavitev temp od 16 do 24 stopinj v določeni sobi, oziroma odvisno sipač nastaviš osnovno temperaturo v sobi kjer imaš sobni termostat. Na osnovi tega pa si z termostatskimi ventili nastavljaš temperature v posameznih sobah

tak ventil te pride par evrov več od navadnega ki ga imaš ti na čisto vsakem radiatorju. In čisto vsak radiator ima ventil, razlika je samo ali imaš navadnega ali termostatskega

pa ne rabiš nič šraufat spodnjih ventilov, nobenih tipal, .... samo slabega pol obrata na ventilu in si od min do max

torej če smo na ogrevanju na drva to pomeni uplinjevalni kotel, zalogovnik in termostatski ventili
pa naložiš enkrat polno peč in jaz drugič še 2-3 drva pa je to dovolj za 24 ur.

torej max 10 min dela na dan in 600€ na sezono, za nakup 50cm bukovih drv na paletah, za ogrevanje 160m2 in topla voda v kurilni sezoni

seveda pa je odvisno, nekomu je 22-23 stopinj premalo in mu je udobno pri 25-26
to takoj pomeni dodatne stroške

seveda je tudi to delo napram toplotni črpalkam, ...
vsak si pač po svoje ...

jest10 ::

BRBR je izjavil:


Za 15 m3, če mi kdo reče naj jih grem peš cepit, ga pošlatam za čelo, če mu je kaj vroče. 20 ton cepilec je za takle hobi komaj zadosti. To stane 4000Eur+, tudi traktor kajpak ne bo zrastel v cvetličnem loncu na kuhinjski polici.

10 ton cepilc na štrom je čez glavo dovolj za takle hobi z 15 m^3

SmotaniJanez ::

Jaz drva nabavim v Obiju ali kej podobnem.

Mi prpelejo pobi nažagana drva, zložijo palete drv z vozičkom.. v eno od garaž, par metrov od peči in to znese 730 evrov.

Ostalo pokurim zraven še pizdarije, ki se naberejo okol bajte.

Kurimo tst k ma cajt, če je doma. Če ni nobenga vzamem dol vrata od peči in teram kurilca. Ki ga imam zmeraj nekaj na rezervi.

Drva so zakon, po moje sploh če se drugi zajebavajo z njimi, in jih dobiš lepo narezana in zložena v garažo.

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

BRBR je izjavil:

zobnik je izjavil:

Pri nas so samo lepe bukove po 60 evrov, prevoz posebaj. 45 evrov ko je en napisal hvala lepa ne, ga ni tod okol kmeta ki bi jih dal pod 55 evrov. Se ne sekiramo, grejo vse po 60 evrov.

A za metrska ali za 33 cm razžagana ?


metrske, saj sem rekel pr nam gre vse, se ne sekiram za tiste ko pravjo da so drage, ker je vsaj 20 drugih kupcev k rade volje dajo tok kot rečemo, vejo da so drva dobra, sortirana, lepa, nič goljufanja s kakimi konci

zložimo v butare in z gozdarsko dostavmo

100mib je izjavil:

Kakšna je približno cena prevoza drv s traktorjem nekje do 30km?

50 evrov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

zobnik ::

se popravim 60 evrov z dostavo pri enmu kupci, 65 evrov z dostavo pri drugem kupcu, toda pri zlaganju nismo tolk natančni za tega kupca za 60 evrov kot pri onem za 65 evrov.

Zvezdica27 ::

evo ti stroškov za svoj gozd: za 15 m3 (običajno se pod kakih 100 sploh ne gre v gozd, sam gre tud smreka ven, tko da to je malo off, a vseeno)

če nimaš svojega traktorja boš plačal vlačenje ven vsaj 15e na kubik, lahko pa tud 20. Odvisno od terena. Torej 400. Običajno pa kmet vzame kar les pa je.
Načeloma je to na prvo cesto, obračališče. Tam razrežeš in razcepiš. To se skor vedno všteje v ceno vleke (razcep) - vsaj dozdaj jaz še nisem to posebej plačal, dejansko gre res mal nafte za to.
Cena benza za žagat hlodovino (15m3) na metrske kose bi jaz ocenil na kakih 5-7 tankov benza. Z oljem in kettenolem je to cca 15e.
Zdaj imaš klaftre, ki jih boš tam ali doma že razžagal. Še enkrat 15e.
Prevoz do doma je običajno poceni: 15m3 sta dve ali tri prikolice, odvisno od velikosti, kjer s epač zmeniš. Jaz mislim da bi to stalo cca 100e max

Skupaj torej: 530, 550e. Čas pa - delat je gušt. Vsaj meni. V to ni vštet strošek motorke (ki jo imaš) in ketne (ena na leto, dobr, sam ne za 15m3... ajde, še 20)

Zdaj pa - če dobiš kje drva po 50m3 dostavljene - povej še meni, kje jih lahko takoj naročim.

zz

jest10 ::

Pa tudi ta izračun je odvisen od terena.
Recimo pri nas je letos 20m^3 hlodovine od podiranja do razcepljenih v skladovnici prišlo okoli 300€, od tega 200€ za 50km prevoza hlodovine. Samo imamo strmino, tako da ni problema z vlačenjem/vlakami/žičnicami itd. gre vse lepo na roke.
Ceno dela si pa vsak sam vrednoti. Po hosti je recimo jeba, ceplenje in zlaganje pa je prov fajn fitnes.

Dimnik ::

Zvezdica pri meni dobiš za 50e mešana prevoz do 25km v eno smer ali 55 bukova, žagana 25 ali 33. Cene so različne od lokacije oz regije

tebodi ::

Fascinantno!
Verjetno najbolj aktivna tema sredi poletja.

Hvala za popestritev!
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Centralna peč predelava drva-peleti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17241551 (15787) feryz
»

Ogrevanje v neizolirani hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14042860 (34842) kixs
»

Zalogovnik ali predelava na pelete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7215837 (12344) krneki0001
»

Pomoč pri izbiri ogrevanja stanovanja

Oddelek: Loža
4017686 (5055) letmein
»

bukova drva

Oddelek: Loža
437660 (1961) Relanium

Več podobnih tem