» »

Večji gotovinski kredit

Večji gotovinski kredit

c3p0 ::

Iščem banko, ki da gotovinski kredit brez namena (ne stanovanjski ipd.). Mesečni prihodki so več kot dobri. Rabim ga za neko specifiko, zna bit da bo v letu ali dveh poplačan. Koliko gledam nudijo tam 30-40k. Jaz pa rabim 100-150k. Lastništvo nepremičnin za poroštvo imam in prej omenjene znatne mesečne prihodke. Sodeloval bi seveda z banko, no shady deals.

Sem analfabet kar se tiče kreditov, nikoli ga rabil ali imel. Ima kdo izkušnje v tej smeri?

Utk ::

Morda ti ga bojo celo dali, ampak bojo velike obresti. S kreditom bi moral "kupit" tisto, ali katero drugo, nepremičnino..brez shady biznisa bo težko.

damyan33 ::

c3p0 je izjavil:

Rabim ga za neko specifiko, zna bit da bo v letu ali dveh poplačan. Koliko gledam nudijo tam 30-40k. Jaz pa rabim 100-150k.

Sem analfabet kar se tiče kreditov, nikoli ga rabil ali imel. Ima kdo izkušnje v tej smeri?


Spoštovani samooklicani analfabet, koliko % si prepričan, da boš v letu (ali dveh) lahko poplačal ta kredit?

Fsegula62 ::

Mogoče ima pa namen obogatet z crypto minerjem, ker mu je kakšen kolega rekel kako fajn je to met. :)

tony1 ::

c3p0 je izjavil:

Iščem banko, ki da gotovinski kredit brez namena (ne stanovanjski ipd.). Mesečni prihodki so več kot dobri. Rabim ga za neko specifiko, zna bit da bo v letu ali dveh poplačan. Koliko gledam nudijo tam 30-40k. Jaz pa rabim 100-150k. Lastništvo nepremičnin za poroštvo imam in prej omenjene znatne mesečne prihodke. Sodeloval bi seveda z banko, no shady deals.

Sem analfabet kar se tiče kreditov, nikoli ga rabil ali imel. Ima kdo izkušnje v tej smeri?


Predvsem bodi pameten in se poskušaj dogovoriti z banko. Če ti ga ne bodo odobrili, pa pozabi na zadevo.

Ne jemlji kredita pri sumljivih firmah z visokimi obrestmi in za kredit ne podpisuje čudnih pogodb in zastavljaj vrednih reči in nepremičnin.

c3p0 ::

damyan33 je izjavil:


Spoštovani samooklicani analfabet, koliko % si prepričan, da boš v letu (ali dveh) lahko poplačal ta kredit?


Poplačam ga lahko "jutri", gre za nekaj druga.

c3p0 ::

Fsegula62 je izjavil:

Mogoče ima pa namen obogatet z crypto minerjem, ker mu je kakšen kolega rekel kako fajn je to met. :)


Nič takega. Minam sicer od 2017.

TheBlueOne ::

Jaz imam za iskanje ponudb financnico. Sam jih bolj redko iscem, samo na primarni banki, ki pa vedno da slabse pogoje kot jih najde financnica. Potem pa pizdim na banko. :D

Drugace je kar vazno zakaj ga vzemas ampak, ce das kot kritje nepremicnino ne vidim razloga zakaj ne bi dobil dobrih pogojev. V primeru takega kritja, torej, da se banka vpise v zemljisko itn., bi pricakoval fiksno obrestno mero med 1% in 1.5% glede na to, da pravis, da si super likviden.

Morda napisi zakaj zelis denar, ker zna biti, da ti bo kdo dal kaksno pametno kombinacijo, morda banko ki s takimi projekti rada dela itn.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Banka s fizičnimi osebami ne gre v take posle. Banka pri takem znesku mora vedet kaj boš naredil s tem. Nam tu ne rabiš govorit, banki boš pa moral. In če se banka tistih poslov ne gre, pač ne boš dobil, tudi če daš nepremičnino pod hipoteko. Banka noče tvoje nepremičnine, za tistih par jurjev obresti se jim ne da ukvarjat s tem. Oni hočejo obresti brez da te še kdaj vidijo v banki zarad te zadeve.
Če bi kupil nepremičnino ali pa tudi avto, noben problem. Če je pa kaj drugega, pa odvisno od tega kaj je.

c3p0 ::

Koliko gledam, je bankam preveč lepo in so postale zelo petične princese, razen če si "pravi". Pa še tu je vedno težje, po Probanka ipd. fiaskih in prodaji bank tujcem.

Saj tu razmišljam, morda bi šlo za nakup nepremičnine v tujini, še pač ne vem katere, rabim pa likvidnost, da skočim hitro na to, ko bo treba, ne čez 2 meseca, ko bo odobren kredit.

Če ne drugače, pa dejansko nepremičnino, cene tako grejo le še gor, če bo padlo, bo minimalno.

TheBlueOne ::

Ce bi rad gradil v Avstriji, potem ti morda lahko dam kaksen kontakt. Ampak denarja ne potrebujes v naprej in ga ni pametno imeti v naprej. Je ceneje, ce se usedejo na nepremicnino.

Utk je izjavil:

Banka s fizičnimi osebami ne gre v take posle. Banka pri takem znesku mora vedet kaj boš naredil s tem. Nam tu ne rabiš govorit, banki boš pa moral. In če se banka tistih poslov ne gre, pač ne boš dobil, tudi če daš nepremičnino pod hipoteko. Banka noče tvoje nepremičnine, za tistih par jurjev obresti se jim ne da ukvarjat s tem.


Po mojih izkusnjah zelo hocejo nepremicnine, ker so odlicno kritje in naredijo odlicne bilance. Imam obcutek, da ti kar tiscijo denar iz vseh vetrov, kopita pa se lomijo na ca. 0.2% razlike. OP pravi, da je likviden, kar se ne da primerjati z nekom, ki komaj paca skupaj denar.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Odvisno kaj nameravaš s tem. Če bi kupil nepremičnino, ni problem. Če bi vzel denar in šel v Kolumbijo po droge, da jih boš tu prodajal, je pa druga stvar.

TheBlueOne ::

Vprasanje, ce zastavis nepremicnino, ki je 100% v tvoji lasti. Banki je vazno, da ima kritje. Ce je nepremicnina do nekje 70% kredita, bi moralo biti OK za top pogoje.

Ce gradis je za banko slabse.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Ne gradim, hiša je večja in v dobrem stanju in lokaciji, v 100% lasti, pa še moje podjetje je lahko solidarni porok, če jaz nisem dovolj.

Danes so očitno vsi bančniki že z obema nogama v božiču, tako da v ponedeljek najbrž nadaljujemo, javim kaj bo pametnega.

cronos1234 ::

c3p0 je izjavil:

damyan33 je izjavil:


Spoštovani samooklicani analfabet, koliko % si prepričan, da boš v letu (ali dveh) lahko poplačal ta kredit?


Poplačam ga lahko "jutri", gre za nekaj druga.

Če ga lahko poplačaš "jutri", potem sredstva izgleda imaš - čemu bi sploh jemal kredit potem ? :)
Vsekakor pa je pravi naslov za vprašanje banka.

Ales ::

Pri poslu boš včasih šel v kredit, tudi če bi sredstva sicer lahko zagotovil drugače. Ima že nek razlog, da jih ne. To ni tako nenavadno, niti redko... pač stvar računice.

Pobes ::

Vedno je boljše kredit vzet, tudi če imaš denar.
Če gre kaj po zlu, kredit lahko plačas obročno iz denarja ki ga imaš na računu, vmes pa se regeneriras.
Če daš ves svoj denar v neko investicijo in gre po zlu, si brez vsega.
Tako pametne firme vedno delajo. Nekateri pa tudi vzamejo kredit na nič kritja, to pa je problem.

c3p0 ::

Tu je še nekaj bolj lukavega vmes :), neka situacija pač, ampak ni za forume, ker je še aktivno. Ni pa nič nelegalnega. Povem kdaj.

OZZY ::

c3p0 je izjavil:

Tu je še nekaj bolj lukavega vmes :), neka situacija pač, ampak ni za forume, ker je še aktivno. Ni pa nič nelegalnega. Povem kdaj.


in tukaj je verjetno problem za banko ko poveš za kaj boš rabi 100k+ gotovine, kljub hipoteki. Verjento gre za kako špekulacijo, ki jo smatrajo kot visoko rizično in se prižge rdeča luč. Špekulativnih financiranj se banke načeloma ne gredo oz. zelo redko.
Go with the flow.

c3p0 ::

Ni to, sploh ni rizika.

Po par pogovorih včeraj, pa je zdaj jasno, da casha na lepe oči ne bo kar tako, kljub temu, da je kritje več kot dobro. Zato je zdaj opcija, da se kupi pač neko stanovanje, sfinišira oz. obnovi in čez par let proda, kredit pa zato, ker zakaj bi za to trošil prihranke. To jim je domače in razumejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

OZZY ::

Za njih je špekulativni kredit tudi nakup nepremičnine, ki jo želiš obnoviti in nato prodati. Ali pa kredit za gradnjo nepremičnine, ki bo nato namenjena prodaji.. ITD..
Go with the flow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 443 44 45 46 )

Oddelek: Loža
2254376794 (3395) OZZY
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
1167194330 (16456) celje
»

Zavarovanje nepremičninskega kredita z delnicami (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
543802 (2571) telexdell
»

Kredit (in moje želje)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7815641 (13503) Invictus

Več podobnih tem