» »

Zavarovanje nepremičninskega kredita z delnicami

Zavarovanje nepremičninskega kredita z delnicami

1
2
»

zelenizmaj ::

Kot sem rekel z veseljem plačujem razliko Sloveniji. Problem je tam, kjer sem dvojno obdavčen. Ne vem zakaj mislite, da o tej tematiki veste več kot stroka.
Večji problem je, da imamo v Sloveniji dva dela populacije. Večji del populacije, ki plačujemo davek in del, ki misli da ima pravico ne plačevati davke. Del ki vidi samo pravice brez dolžnosti. Del ki izkorišča vse živo.

Plačam nekaj čez 2000 na leto. Od tega je 1500 razlika v davku. Ni veliko. Z veseljem plačam. Rabimo dobre šole in dobre železnice . Moti me del, kjer sem dvojno obdavčen. Pa ne zaradi teh 500 eurov, ampak zaradi principa. Pravo se mora upoštevati, ne pa država dela mimo zakonov. Da se razumemo zdaj.

Slovenec sem, tu sem rojen, tu so moji ljudje. Tu bom pokopan kot moj dedek. Ne mislim se preseliti nikamor. Kratkoročno edino Švica, če bom kratek pri kreditu. Nočem zapravljati mojega denarja po Avstriji in plačevati za najemnino, kredit tam. Gledati njihove obraze čez vikend, in jesti njihovo hrano, govoriti nemško. Ne hvala, se odlično počutim doma.
Avstrija ima visoko stopnjo kapitalskega dobička, medtem ko ima Slovenija 0% po 20 letih. Moji izračuni kažejo med pol milijona do milijon eurov dobička na kapitalskih trgih iz investiranja v ETFs, v naslednjih 30 letih.

Vsak, ima svojo logiko, za mene je življenje v Sloveniji daleč boljše in tudi cenejše.

To je poseben privilegij živeti v Sloveniji in delati v Avstriji.

Invictus ::

Ker stroka je dostikrat šalabajzerska... Pravniki, ekonomisti, nimajo pojma, ko zaidejo iz svoje cone udobja, poleg tega so dostikrat funcionalno nepismeni in arogantni. Pa ti dve stroki sta še precej lokalno usmerjeni in mednosrodno večina folka pogori. In tega noče priznati, zato da ven njemu najbolj varno mnenje. Ki dostikrat bazira na starih ljudskih gostilniških govoricah...

Nisi edini tukaj, ki dela v tujini. Smo premlevali veliko opcij in nam zaenkrat gre čisto kul...

zelenizmaj je izjavil:

Moti me del, kjer sem dvojno obdavčen. Pa ne zaradi teh 500 eurov, ampak zaradi principa. Pravo se mora upoštevati, ne pa država dela mimo zakonov. Da se razumemo zdaj.

Kje si dvojno obdavčen, daj obrazloži ?!?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

telexdell ::

zelenizmaj je izjavil:

Kot sem rekel z veseljem plačujem razliko Sloveniji. Problem je tam, kjer sem dvojno obdavčen. Ne vem zakaj mislite, da o tej tematiki veste več kot stroka.
Večji problem je, da imamo v Sloveniji dva dela populacije. Večji del populacije, ki plačujemo davek in del, ki misli da ima pravico ne plačevati davke. Del ki vidi samo pravice brez dolžnosti. Del ki izkorišča vse živo.

Plačam nekaj čez 2000 na leto. Od tega je 1500 razlika v davku. Ni veliko. Z veseljem plačam. Rabimo dobre šole in dobre železnice . Moti me del, kjer sem dvojno obdavčen. Pa ne zaradi teh 500 eurov, ampak zaradi principa. Pravo se mora upoštevati, ne pa država dela mimo zakonov. Da se razumemo zdaj.

Slovenec sem, tu sem rojen, tu so moji ljudje. Tu bom pokopan kot moj dedek. Ne mislim se preseliti nikamor. Kratkoročno edino Švica, če bom kratek pri kreditu. Nočem zapravljati mojega denarja po Avstriji in plačevati za najemnino, kredit tam. Gledati njihove obraze čez vikend, in jesti njihovo hrano, govoriti nemško. Ne hvala, se odlično počutim doma.
Avstrija ima visoko stopnjo kapitalskega dobička, medtem ko ima Slovenija 0% po 20 letih. Moji izračuni kažejo med pol milijona do milijon eurov dobička na kapitalskih trgih iz investiranja v ETFs, v naslednjih 30 letih.

Vsak, ima svojo logiko, za mene je življenje v Sloveniji daleč boljše in tudi cenejše.

To je poseben privilegij živeti v Sloveniji in delati v Avstriji.


Sin tudi dela v Avstriji in živi v Sloveniji pa vsako leto v našo davčno napoved vpiše, koliko je bruto zaslužil gor, koliko je zgoraj plačal davka in koliko olajšav uveljavlja (kilometrina, prehrana...). Pol pa dobi odločbo davčne kjer mu je odmerjen naš davek, odštet že plačan davek v Avstriji in priložena položnica za doplačilo razlike. Na noben cent, katerega plača v Avstriji kot davek ni pri nas odmerjena dohodnina.
Tak da- zamenjaj strokovnjake, ker te očitno zavajajo.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

zelenizmaj ::

Po tvojem pisanju sklepam da nimaš vnuka. Plačam davek na otroški familienbonus+. Familienbonus+ je iz naslova plačanih davkov v Avstriji za otroke. Obdavčen v Sloveniji od 50% do 100%. Otroški dokladi niso obdavčeni, čeprav so tudi iz naslova dela v Avstriji. Torej porodniška, in familienbonus+ sta obdavčeni, otroški pa ne. Različni standardi za socialno-družinske transferje

V osnovi se gre za to davčna sistema nista konvertibilna.

Podobna anomalije nastajajo pri dnevnicah, delo od doma

Zgodovina sprememb…

telexdell ::

Samo- na te bonuse ti v Avstriji ne plačaš dohodnine. Ker ti prejemki pri nas niso navedeni kot izjeme, od katerih se ne plačuje dohodnina jih pač davčna obdavči. Pri dnevnicah je stvar podobna. Mi imamo predpisano, koliko je lahko največ, da ni obdavčena. Če dobiš večji znesek tudi pri nas na dnevnico plačaš dohodnino. Kljub temu, da pri nas plačuješ davke na te stvari tu ne gre za dvojno obdavčevanje, saj je davek odmerjen le pri nas.
A je to dobro urejeno in ali je prav tako, je pa povsem druga zgodba.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

V cem je skrivnost poslovnega uspeha (Samo Login in Iza Sia)? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31934611 (25190) BigWhale
»

Ameriški tehnološki magnati skoraj ne plačujejo davkov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostalo
19825953 (20015) gruntfürmich
»

Ameriške multinacionalke neobdavčene dobičke parkirajo v državne obveznice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5216449 (12855) U33
»

Trojka v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25139145 (33394) AndrejO

Več podobnih tem