» »

Kredit (in moje želje)?

Kredit (in moje želje)?

«
1
2

marceb ::

Živjo, naj najprej povem, na kakšen način bi si jaz želel odplačevati kredit. Sama višina kredita tukaj niti ni ključna, ampak da si bom lažje predstavljal, ker nisem nek dober finančnik, recimo da želim vzeti 60k€ kredita. Ker si želim seveda čim krajšo dobo odplačevanja, je moja ideja da bi prvo leto, kredit odplačeval z višjo vrednostjo obroka, potem naslednje leto z nižjo in tako naprej.
Zanima me kakšne prednosti/slabosti vidite v taki metodi odplačevanja?

RejZoR ::

Nakoncu je vse v tem kakšne pogoje ti postavi banka. Tam imaš take in take pogoje, kej dost izbire nimaš. Vsak kredit pa lahko odplačaš predčasno in s tem zmanjšaš obresti oz dobiš druge ugodnosti.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

marceb ::

Ja se je tudi meni dozdevalo, da banke niso ravno odprte mojim idejam, čeprav nisem še nič spraševal.

mihec87 ::

RejZoR je izjavil:

Nakoncu je vse v tem kakšne pogoje ti postavi banka. Tam imaš take in take pogoje, kej dost izbire nimaš. Vsak kredit pa lahko odplačaš predčasno in s tem zmanjšaš obresti oz dobiš druge ugodnosti.

Če odplačaš predčasno nvm če so manjše obresti..

shadeX ::

RejZoR je izjavil:

Nakoncu je vse v tem kakšne pogoje ti postavi banka. Tam imaš take in take pogoje, kej dost izbire nimaš. Vsak kredit pa lahko odplačaš predčasno in s tem zmanjšaš obresti oz dobiš druge ugodnosti.


Jaz sem predčasno odplačal 8k € kredita (od 13k), ter dobil..kazen. In sicer 250€ za predčasno odplačilo kredita.

mitja73 ::

Če bo banka s takim kreditom tebi zaslužila ti ga bo tudi dala, izbrire med bankami je dost. Več boš pa na bankah izvedel kot tukaj.

RejZoR ::

shadeX je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Nakoncu je vse v tem kakšne pogoje ti postavi banka. Tam imaš take in take pogoje, kej dost izbire nimaš. Vsak kredit pa lahko odplačaš predčasno in s tem zmanjšaš obresti oz dobiš druge ugodnosti.


Jaz sem predčasno odplačal 8k € kredita (od 13k), ter dobil..kazen. In sicer 250€ za predčasno odplačilo kredita.


Hudo. Zdej dobiš celo kazen. Kera banka je to, da vem kam nikoli it po kredit... Lahko bi bili srečni, da vse poplačaš, ne pa da za to dobiš še kazen...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Invictus ::

shadeX je izjavil:


Jaz sem predčasno odplačal 8k € kredita (od 13k), ter dobil..kazen. In sicer 250€ za predčasno odplačilo kredita.

To ni kazen, ampk plačilo za predčasno odplačilo kredita. Pač provizija ker mora banka vse še enkrat izračunati. Poleg tega niso dobili vseh obresti od tebe ...

V drugo preberi celotno kreditno pogodbo, in se pozanimaj pri svojem svetovalcu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

marceb ::

zanimivi so tele stroški pri bankah. naslednji teden, če mi bo čas dopuščal se bom oglasil na banki, da vidim kako je s tem, da bi se ti obrok kredita skozi leta manjšal.

Apple ::

"Kazen" je običajno v višini 1/2 stroškov odobritve kredita.
LP, Apple

Okapi ::

Ampak prišparaš pri obrestih. Od neke točke naprej se ti ne splača predčasno odplačati kredita, pred tem pa se ti. Seveda moraš preračunati še, koliko bi dobil obresti, če bi namesto predčasnega poplačila denar raje vezal, kredit pa normalno odplačeval.

sisemen ::

Heroj... spomenik bi mu bilo treba postavit...



http://www.nasdaq.com/article/updated-r...

Phantomeye ::

RejZoR je izjavil:

shadeX je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Nakoncu je vse v tem kakšne pogoje ti postavi banka. Tam imaš take in take pogoje, kej dost izbire nimaš. Vsak kredit pa lahko odplačaš predčasno in s tem zmanjšaš obresti oz dobiš druge ugodnosti.


Jaz sem predčasno odplačal 8k € kredita (od 13k), ter dobil..kazen. In sicer 250€ za predčasno odplačilo kredita.


Hudo. Zdej dobiš celo kazen. Kera banka je to, da vem kam nikoli it po kredit... Lahko bi bili srečni, da vse poplačaš, ne pa da za to dobiš še kazen...


Zanimivo razmišljanje ... ampak banka NI dobrodelna ustanova. Banka da komitentu kredit zato, ker s tem zasluži (obresti). Če jim ti predčasno vrneš, si lahko obrišejo pod nosom. To pa bankam (logično) ni všeč. In ti dajo nek penal, kazen, karkoli se to imenuje (stvar sintakse in nic drugega)

marceb ::

No da ne bo kakšne nejasnosti, meni je jasno da banka hoče zalsužiti z obrestmi, to čisto razumem, ne vem pa kako sta v njihvoih očeh vidna naslednja scenarija. Z mojim ekonomskim znanjem karikiram na veliko :) 1. scenarij: plačujem 3 leta po 1000€ obrok kredita in naslednja 3 leta po 500€. 2. scenarij: plačujem 7 let po 750€ obrok.

Isotropic ::

najprej povej kuk imaš sploh plače in če si zaposlen za NDČ.

Okapi ::

Banki bi moralo biti načeloma vseeno, vprašanje samo, ali se bo nekemu bančnemu uradniku to dalo računati, ali pa te bo odpravil z izjavo, da to ni mogoče. Obroki so sicer praviloma sestavljeni tako, da najprej plačuješ več obresti, potem pa več glavnice. Recimo prvi obrok je 470 evrov obresti in 30 evrov glavnice, drugi 460 obresti in 40 glavnice, zadnji 10 obresti in 490 glavnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

korenje3 ::

marceb je izjavil:

Živjo, naj najprej povem, na kakšen način bi si jaz želel odplačevati kredit. Sama višina kredita tukaj niti ni ključna, ampak da si bom lažje predstavljal, ker nisem nek dober finančnik, recimo da želim vzeti 60k€ kredita. Ker si želim seveda čim krajšo dobo odplačevanja, je moja ideja da bi prvo leto, kredit odplačeval z višjo vrednostjo obroka, potem naslednje leto z nižjo in tako naprej.
Zanima me kakšne prednosti/slabosti vidite v taki metodi odplačevanja?


60k€ kredita z najkrajšo dobo odplačevanja ga boš na koncu odplačal 90k€.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

marceb ::

@okapi ja najbrž bo res vse odvisno od bančnega uradnika, koliko se mu bo to dalo preračunavat z mano :)
@Isotropic sem zaposlen za NDČ oziroma kreditno sposoben, plače pa nimam želje tukaj razkrivat, pa še irelavantna je za to temo.
@korenje3 o čem ti to :)

fosil ::

Ko se vseliš itak rabiš cel kup stvari, kuhinjo, pohištvo, belo tehniko ...
Lahko enostavno vzameš kredit z enakomernimi obroki, nato pa te dodatne stvari vzameš na obroke.
Končni rezultat bo isti.
Tako je!

OZZY ::

+Ti lahko vedno na sam kredit nakazuješ več kot je tvoj obrok. Na koncu se naredi obračun in banka ponavadi lahko obračuna predčasno odplačilo, če do tega pride zaradi preplačil. je pa odvisno od banke koiko vzame - oz. če računa strošek za predčasno odplačilo. je pa ponavadi tako, da če je bil kredit najet pred nekim datumom se obračuna 50% stroškov odobritve, po tem datumu pa tega zneska ni oz. je samo strošek izdaje potrdila. Vendar spet odvisno od banke. Nimajo vse enako.
Go with the flow.

Invictus ::

marceb je izjavil:

@okapi ja najbrž bo res vse odvisno od bančnega uradnika, koliko se mu bo to dalo preračunavat z mano :)
@Isotropic sem zaposlen za NDČ oziroma kreditno sposoben, plače pa nimam želje tukaj razkrivat, pa še irelavantna je za to temo.
@korenje3 o čem ti to :)

Pravzaprav je odvisno od produktov ki jih ima banka na voljo.

Kaj mislite da se res ukvarjajo z vsakim posebej?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

marvin42 ::

marceb je izjavil:

No da ne bo kakšne nejasnosti, meni je jasno da banka hoče zalsužiti z obrestmi, to čisto razumem, ne vem pa kako sta v njihvoih očeh vidna naslednja scenarija. Z mojim ekonomskim znanjem karikiram na veliko :) 1. scenarij: plačujem 3 leta po 1000€ obrok kredita in naslednja 3 leta po 500€. 2. scenarij: plačujem 7 let po 750€ obrok.


Če vzameš kredit s spremenljivo obrestno mero, potem lahko občasno vplačaš poljuben večji znesek in banka ti zastonj preračuna nov obrok (ustrezno znižan).
Mostly Harmless

Invictus ::

marvin42 je izjavil:


Če vzameš kredit s spremenljivo obrestno mero, potem lahko občasno vplačaš poljuben večji znesek in banka ti zastonj preračuna nov obrok (ustrezno znižan).

Preračunanje novega obroka ti vsaka banka zaračuna. Ampak obstaja nek zgornji limit. Unicredit ima reda 170 EUR če predčasno odplačuješ več kot potrebno.

Druge banke imajo pač svoje fore ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

marvin42 ::

Invictus je izjavil:

marvin42 je izjavil:


Če vzameš kredit s spremenljivo obrestno mero, potem lahko občasno vplačaš poljuben večji znesek in banka ti zastonj preračuna nov obrok (ustrezno znižan).

Preračunanje novega obroka ti vsaka banka zaračuna. Ampak obstaja nek zgornji limit. Unicredit ima reda 170 EUR če predčasno odplačuješ več kot potrebno.


Nobena poštena banka tega ne počne. Teh 170 EUR ne morejo upravičiti z nobeno zakonodajo. Če se pa stranka strinja s tem, je pa to seveda strankin problem (oz. strošek).
Govorim seveda o tem, da ti enkrat vmes plačaš npr 5 jurjev v enem kosu, obrok se ti pa npr iz 400 eurov zmanjša na 350. Doba odplačevanja ostane ista. To MORA bit zastonj. Takoj zamenjat banko, če temu ni tako. Pozanimaj se :)
Mostly Harmless

Invictus ::

Predčasno odplačilo kredita se zaračuna.

V bistvu se plača nov izračun višine obroka ker se je zmanjšala glavnica.

In BTW, za ljudstvo nobena banka ni poštena. Ampak raja tako ne ve kako banka funkcionira in od kje ji denar.

Saj sem se pozanimal. Trenutno vse to zaračunavajo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

marvin42 ::

PAZI: ne govorim o predčasnem odplačilu, ampak samo o znižanju obroka. Predčasno odplačilo se pa seveda obračuna.
Mostly Harmless

Pithlit ::

marvin42 je izjavil:

PAZI: ne govorim o predčasnem odplačilu, ampak samo o znižanju obroka. Predčasno odplačilo se pa seveda obračuna.

PAZI: če ti nekaj po svoje odplačuješ (dasiravno več kot bi bilo treba)... mora banka vsaj vsake tolike ponovno obračunat kaj se s tvojim kreditom sploh dogaja. To pa pač ni zastonj.
Life is as complicated as we make it...

marvin42 ::

Pithlit: saj ne plačaš kar tako, da ne bi nihče vedel o tem (čeprav se z marsikatero banko da dogovoriti tudi to). Greš na banko, pri kateri imaš sklenjen kredit s spremenljivo obrestno mero in rečeš npr "na račun kredita bom položil 5 jurjev". Banka ti takoj preračuna nov obrok (preračuna ti ga tudi vsakič, ko se spremeni obrestna mera - na koliko časa je pač odvisno ali imaš 3-, 6-,... mesečni euribor, libor, itd...), tako da še pred odhodom od okenca veš koliko boš plačal pri naslednjem obroku. Tega banka ne sme zaračunati (če ti zaračuna, dela to nezakonito). Vse to seveda velja samo za zmanjšanje obroka pri kreditu s spremenljivo obrestno mero. In celo pri tako leseni banki kot je NLB, to priznajo (čeprav zelo neradi), ko jim pomahaš z drobnim tiskom. Pri normalnih bankah ti pa to celo sami predlagajo.
Mostly Harmless

Mehmed ::

Invictus je izjavil:


To ni kazen, ampk plačilo za predčasno odplačilo kredita. Pač provizija ker mora banka vse še enkrat izračunati.


Kok dni pa to racunajo za 250 eur?
Mislm stekam zakaj ti racunajo, samo ta znesek poimenovati strosek za izracun mi je mal smesno.

Mavrik ::

Pithlit je izjavil:


PAZI: če ti nekaj po svoje odplačuješ (dasiravno več kot bi bilo treba)... mora banka vsaj vsake tolike ponovno obračunat kaj se s tvojim kreditom sploh dogaja. To pa pač ni zastonj.


A res? Nisem vedel da smo nazaj v 1969 kjer je treba plačati za računalniški čas, za se požene software in rabiš nekoga da nese luknjane kartice tja.

Aja, ne, v resnici se samo klikne v namenskem softwaru ki ga vse banke imajo a ne. Očitno so delavke plačane 500.000EUR na mesec da je 15 min časa toliko vrednega... ali pa malo bluzite :P (Še posebej če upoštevaš da se te projekcije redno računajo ko se spreminja EURIBOR in jasno se računajo na praktično redni ravni zato da banka sploh ve kako posluje in koliko dobička / izgube ima).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

marvin42 ::

Mehmed je izjavil:

Invictus je izjavil:


To ni kazen, ampk plačilo za predčasno odplačilo kredita. Pač provizija ker mora banka vse še enkrat izračunati.


Kok dni pa to racunajo za 250 eur?
Mislm stekam zakaj ti racunajo, samo ta znesek poimenovati strosek za izracun mi je mal smesno.


Saj se to ne imenuje "strošek za izračun", ampak "strošek za predčasno odplačilo kredita". Gre za neko nadomestilo banki, ki bo na podlagi tvojega predčasnega poplačila kredita ostala brez dela obresti, ki si jih je obetala v primeru da kredit plačuješ polno dobo. Zaradi tega stroška se je potrebno pri vsaki misli na predčasno odplačilo vprašati ali se to splača (bolj ko se približuješ koncu, manj se to splača).
Mostly Harmless

branc ::

marvin42 je izjavil:

Mehmed je izjavil:

Invictus je izjavil:


To ni kazen, ampk plačilo za predčasno odplačilo kredita. Pač provizija ker mora banka vse še enkrat izračunati.


Kok dni pa to racunajo za 250 eur?
Mislm stekam zakaj ti racunajo, samo ta znesek poimenovati strosek za izracun mi je mal smesno.


Saj se to ne imenuje "strošek za izračun", ampak "strošek za predčasno odplačilo kredita". Gre za neko nadomestilo banki, ki bo na podlagi tvojega predčasnega poplačila kredita ostala brez dela obresti, ki si jih je obetala v primeru da kredit plačuješ polno dobo. Zaradi tega stroška se je potrebno pri vsaki misli na predčasno odplačilo vprašati ali se to splača (bolj ko se približuješ koncu, manj se to splača).



...in dodatek: kar stranka/komitent tudi podpiše v kreditni pogodbi.

Pithlit ::

marvin42 je izjavil:

Greš na banko, pri kateri imaš sklenjen kredit s spremenljivo obrestno mero in rečeš npr "na račun kredita bom položil 5 jurjev". Banka ti takoj preračuna nov obrok (preračuna ti ga tudi vsakič, ko se spremeni obrestna mera - na koliko časa je pač odvisno ali imaš 3-, 6-,... mesečni euribor, libor, itd...), tako da še pred odhodom od okenca veš koliko boš plačal pri naslednjem obroku.

Če to storiš takrat ko banka preračunava višino obroka zaradi spremembe euribora... ne plačaš nič. Če hočeš to narest kar enkrat mora pa banka narest reprogram kredita.
Life is as complicated as we make it...

marvin42 ::

Pithlit: in kaj si pod "reprogram kredita" predstavljaš? Ko sem to nazadnje naredil, je gospod na drugi strani to "preračunaval" 1 minuto, bilo je seveda zastonj, tako kot vedno v takih primerih.
Mostly Harmless

jernejl ::

Taka sprememba ne pomeni samo en klik na gumb, ampak ima tudi procese v ozadju.
Za tvoj kredit si je banka denar nekje sposodila, po nekih drugačnih pogojih (npr. izdala obveznice, sprejela vezano vlogo) in tistega ne more kar tako odplačati prej, zato ker se je nekdo odločil prej poplačati svoj kredit. Banka bo še zmeraj morala naprej plačati dogovorjene obresti, dobila jih bo pa manj. Denar, ki ga je dobila prehitro, mora zato spet nekam investirati (najti drugega kreditojemalca ali kako drugo obliko naložbe).
Take neusklajenosti denarnih tokov (cash in-flows, cash out-flows) je treba odpravljati in to ni ravno zastonj.

fosil ::

jernejl je izjavil:

Taka sprememba ne pomeni samo en klik na gumb, ampak ima tudi procese v ozadju.
Za tvoj kredit si je banka denar nekje sposodila, po nekih drugačnih pogojih (npr. izdala obveznice, sprejela vezano vlogo) in tistega ne more kar tako odplačati prej, zato ker se je nekdo odločil prej poplačati svoj kredit. Banka bo še zmeraj morala naprej plačati dogovorjene obresti, dobila jih bo pa manj. Denar, ki ga je dobila prehitro, mora zato spet nekam investirati (najti drugega kreditojemalca ali kako drugo obliko naložbe).
Take neusklajenosti denarnih tokov (cash in-flows, cash out-flows) je treba odpravljati in to ni ravno zastonj.

Zato pa banka nima samo ene stranke in ne odobri samo enega kredita.
Ampak jih odobri na tisoče in nekdo bi rad kredit prej odplačal, kdo drug pa kasneje in pri veliki količini se take stvari izravnajo.
Tako je!

jernejl ::

Ampak jih odobri na tisoče in nekdo bi rad kredit prej odplačal, kdo drug pa kasneje in pri veliki količini se take stvari izravnajo.

Še zdaleč se ne izravnajo. Banke imajo kar precej dela z upravljanjem tveganj.

Reycis ::

Problem pri kreditih je ravno to, da banke kredite dajejo pod fašističnimi pogoji s katerimi se hočeš nočeš mmoraš strinjat. Banka seveda zaračunava vse stroške jemalcu posojila in pri temu nikakor ni skromna. Stroški odobritve, stroški notarja, stroški zavarovanja so že v startu 3-5%. EOM je lahko blizu zamudnih obresti ali pa celo čez. Ampak za banke je to OK ker banke so edine, ki po zakonu lahko zaračunavajo oderuške obresti. Kredit se splača samo če boš lahko s tem denarjem v kratkem času zaslužil oz. privarčeval dvakrat toliko denarja kot si sposodiš.

Invictus ::

Nobena banka ne sili nikogar da vzame kredit ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

49106 ::

Oderuhi tu ne. Še lepo ti povejo, da si raje sposodi drugje.

Tilen ::

Tako poceni, kot je denar danes, ni bil vsaj 20 let.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mailer ::

Mogoče se tebi zdi poceni, no ja pri kreditu vedno preplačaš vsaj 20% izposojene vrednosti. Rešitev je za nekatere neizvedljiva, ne vzemaj kreditov. Nekdo zgoraj je omenil, da banke niso dobrodelne ustanove, torej zakaj jih mi dokapitaliziramo? Pravila za obe strani bi morala biti enaka, za kreditojemalca in kreditodajalca. Če odplačaš prej bi moral dobiti dodatno še znižanje izposojenega zneska, ne pa da moraš plačat kazen. Mislim, da je prav, da se pove ime banke na kateri si to jemal. Bolje ti je povečati limit na nekaj jurjev, kot pa plačati za kredit toliko.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

mitja73 ::

Vsi ki tako zelo šimfate banke, začnite sami posojat in si naredite računico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mitja73 ()

Vice ::

mitja73 je izjavil:

Vsi ki tako zelo šimfate banke, začnite sami posojat in si naredite računico.


Jest sem takoj za, ti me boš vsake toliko časa dokapitaliziral, ker mal luksuza pa si ja zaslužim ;)

Invictus ::

Vice je izjavil:

mitja73 je izjavil:

Vsi ki tako zelo šimfate banke, začnite sami posojat in si naredite računico.


Jest sem takoj za, ti me boš vsake toliko časa dokapitaliziral, ker mal luksuza pa si ja zaslužim ;)

Banke dokapitalizira vlada, ne same banke.

Pač premisli kako boš naslednjič volil.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vice ::

Invictus je izjavil:

Vice je izjavil:

mitja73 je izjavil:

Vsi ki tako zelo šimfate banke, začnite sami posojat in si naredite računico.


Jest sem takoj za, ti me boš vsake toliko časa dokapitaliziral, ker mal luksuza pa si ja zaslužim ;)

Banke dokapitalizira vlada, ne same banke.

Pač premisli kako boš naslednjič volil.


Hmm pa ti veš kaj si napisal?

Tilen ::

mailer je izjavil:

Mogoče se tebi zdi poceni, ...


Nič se mi ne zdi. To je dejstvo. Obrestne mere že zelo, zelo dolgo niso bile tako ugodne. Ponudnikov na trgu je ogromno, le potrošnikov z ustrezno kreditno oceno ni dovolj, da bi lahko v celoti izkoristili te ugodnosti. Nevarnejše stranke dobijo slabše pogoje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Invictus ::

Vice je izjavil:

Invictus je izjavil:

Vice je izjavil:

mitja73 je izjavil:

Vsi ki tako zelo šimfate banke, začnite sami posojat in si naredite računico.


Jest sem takoj za, ti me boš vsake toliko časa dokapitaliziral, ker mal luksuza pa si ja zaslužim ;)

Banke dokapitalizira vlada, ne same banke.

Pač premisli kako boš naslednjič volil.


Hmm pa ti veš kaj si napisal?

Seveda.

Banke krivite ker so dokapitalizirane. Z kao davkoplčaevalskim denarjem. Ampak ni to res. Denar je dala vlada. Sicer ga je pobrala od davkoplačevalcev, ampak od takrat naprej to ni več tvoj denar ampak državni.

ZA CEOta banke je to uspeh ... Dobil dodaten keš ki se ga lahko zapravi ...

Očitno nekomu ni jasno kako vse skupaj poteka v neki državi ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nevone ::

Vsi tisti, ki ste se v tem primeru postavili na stran banke, se raje malo zamislite kaj zagovarjate.

Že res, da tudi banka mora za svoje delo dobiti plačilo, vendar, če niti svoje osnovne dejavnosti, ki je dajajnje kreditov, ne more opravljati tako, da se približa željam svojih strank, potem je tu nekaj hudo narobe tudi z bankami.

Mislim, če pri vsej avtomatizaciji ne morejo narediti nekaj obrestnih računov, potem pa res ne vem, kaj sploh zmorejo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Invictus ::

nevone je izjavil:


Že res, da tudi banka mora za svoje delo dobiti plačilo, vendar, če niti svoje osnovne dejavnosti, ki je dajajnje kreditov, ne more opravljati tako, da se približa željam svojih strank, potem je tu nekaj hudo narobe tudi z bankami.

Mislim, če pri vsej avtomatizaciji ne morejo narediti nekaj obrestnih računov, potem pa res ne vem, kaj sploh zmorejo.

o+ nevone

ZAto ker jim ni treba in ker vse lahko zaračunajo ...

Kot vsi ostali. Zakaj bi delali kaj zastonj?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29466767 (13115) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019950 (11613) gansta
»

Kreditne točke

Oddelek: Problemi človeštva
243091 (2203) #000000
»

Hitri kredit

Oddelek: Loža
132425 (1793) fosil
»

Vzel bom kredit na 3 leta. Kaj se mi splača?

Oddelek: Loža
122682 (2084) telexdell

Več podobnih tem