» »

Zavarovanje nepremičninskega kredita z delnicami

Zavarovanje nepremičninskega kredita z delnicami

«
1
2

zelenizmaj ::

Ima kdo pozitivne izkušnje s tem?

Gledam hišo za 300 000 v Sloveniji. Lahko zastavim delnice v vrednosti 100 000?. Neto prihodki iz plače so blizu 2500 (delo v Avstriji). Stalno prebivališče v Sloveniji

Nočem pa prodati, ker potem moram plačati davek na kapitalski dobiček. Želim držati naslednjih 20 let.

Gre se za lastništvo ETFs. Small cap value us, small cape international, middle cap us, nekaj, nekaj malega je tudi s&p500, semiconductor, in msci japan.

FireSnake ::

Kaj so ti rekli na banki?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

zelenizmaj ::

NKBM je rekel ne. Obstaja v Sloveniji finančni posrednik, ki bi iskal ponudbe?

Hipoteka je itak zraven. Na novo kupljeno hišo. Namesto pologa hočem zastaviti delnice.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Večina ti bo rekla ne.

Saj vzameš hipoteka na kupljeno bajto, pa še bolj varno je, ker banka preveri kam vpisuje svojo hipoteko.

"Zastonj" preverba... Na delnice pozabi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tidule ::

zelenizmaj je izjavil:

NKBM je rekel ne. Obstaja v Sloveniji finančni posrednik, ki bi iskal ponudbe?

Hipoteka je itak zraven. Na novo kupljeno hišo. Namesto pologa hočem zastaviti delnice.


To je verjetno no go za vsako resno banko. Prej se bi lahko zmenil, da to nadomesti hipoteko/zavarovanje. Polog bodo po mojih izkušnjah zahtevali praktično povsod.

Groot ::

Si upam trditi da pri SLO bankah s tem predlogom ne boš uspel. Glavni problem je namreč to da je tole "zavarovanje" za banko bolj ali manj neobstoječe, saj glede na tvoj portfelj ne more vpisati zastavne pravice kamorkoli. Če bi imel delnice slovenskih firm, potem bi vsaj na papirju šlo. Tako pa bi bilo tvoje "zavaroavanje" bolj kot ne zgolj enostranska obljuba da boš prodal delnice, ki jih hraniš nekje v tujini, če bi bilo to potrebno.

zelenizmaj ::

A res ne obstaja nobena možnost, da banka vpiše svoje pravice na delnice ETFs?

1. Kaj pa osebna menica?

2. Ali pa vzamem pri banki A potrošniški kredit in ga uporabim kot polog pri banki B, katera bo dala hipotekarni kredit.

Nočem prodati delnice, ker me udari davek na kapitalski dobiček.

Mato989 ::

To sem se jaz tudi zmeraj jezil... recimo banki ni bilo v interesu ko sem kupoval nepremičnino vredno 73.500€ da bi vzela v obzir vikend vredn 40.000€ po GURSu in bi dala 100% plačila... ne, čeprav bi bilo to realno manj kot 80% na vrednost kar 2 nepremičnin... prav pol pa ko vas jebe...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Ker je vse sformalizirano/zbirokratizirano do 100p, in se banke popolnoma zavarujejo. Kar pomeni ogromno stroskov za njih oz. na koncu za potrosnika. Mogoce nas DeFi resi, ce ga ne bodo prepovedali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

FireSnake ::

zelenizmaj je izjavil:

A res ne obstaja nobena možnost, da banka vpiše svoje pravice na delnice ETFs?

1. Kaj pa osebna menica?

2. Ali pa vzamem pri banki A potrošniški kredit in ga uporabim kot polog pri banki B, katera bo dala hipotekarni kredit.

Nočem prodati delnice, ker me udari davek na kapitalski dobiček.


Kako boš zagotovil, da bo banka (za čas kreditiranja) lahko razpolagala z delnicami, če so pa na tvojem trgovalnem računu?

Hipoteka je jasna: banka se vpiše kot lastnik.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mirator ::

Vrednost delnic je lahko čez čas tudi nična, ti pa hišo prodaš, denar zapraviš in kredita ne vrneš, banka pa se zaradi tvoje insolventnosti, lahko pod nosom obriše.
So pa včasih, morda v kakšni drugi državi še sedaj, bili možni lombardni krediti. Ti si za določen čas založil vrednostne papirje in kredit v celoti poravnal ob zapadlosti. To sem jaz naredil pred leti pri Novi banki (ki jo je kasneje kapitalsko prevzel Credit Anstalt). Pozanimaj se pri kakšnih tujih bankah.

Groot ::

zelenizmaj je izjavil:

A res ne obstaja nobena možnost, da banka vpiše svoje pravice na delnice ETFs?

1. Kaj pa osebna menica?

2. Ali pa vzamem pri banki A potrošniški kredit in ga uporabim kot polog pri banki B, katera bo dala hipotekarni kredit.

Nočem prodati delnice, ker me udari davek na kapitalski dobiček.


V tujino zagotovo ne boš mogel vpisat, še posebej pa ne na ETF.

Menica bo po mojem mnenju prav tako nekoristna. Banka bo tako ali tako v kreditni pogodbi že določila da daješ nalog za vzpostavitev direktne bremenitve za primer zamud pri plačilih. Tako da dostop do TRRja pri njih bodo imeli v vsakem primeru. To da pa ti daš menico namesto % soudeležbe pa kar pozabi, ker če nimaš sedaj likvidnih sredstev, bo banka postavljena v popolnoma negotov položaj da jih boš imel takrat ko bodo unovčevali menice.

Glede potrošniškega kredita pa you can try, ampak si upam trditi da ti zna banka potem zavrnit kredit oziroma ti postavit hudo nemogoče pogoje, ker bodo seveda v sistemu videli da si drugje vzel potrošniški kredit za financiranje soudeležbe.

Invictus ::

FireSnake je izjavil:

[
Hipoteka je jasna: banka se vpiše kot lastnik.

Večje bedarije pa še ne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

;-) ::

FireSnake je izjavil:

zelenizmaj je izjavil:

A res ne obstaja nobena možnost, da banka vpiše svoje pravice na delnice ETFs?

1. Kaj pa osebna menica?

2. Ali pa vzamem pri banki A potrošniški kredit in ga uporabim kot polog pri banki B, katera bo dala hipotekarni kredit.

Nočem prodati delnice, ker me udari davek na kapitalski dobiček.


Kako boš zagotovil, da bo banka (za čas kreditiranja) lahko razpolagala z delnicami, če so pa na tvojem trgovalnem računu?

Hipoteka je jasna: banka se vpiše kot lastnik.


Banka se ne vpiše kot lastnik, kaj pa ti je?

MTB ::

Koliko kredita bi pa želel, da je potrebno zastavljati še delnice?

FireSnake ::

;-) je izjavil:


Banka se ne vpiše kot lastnik, kaj pa ti je?


Lapsus!
Narobe sem napisal.
Hotel sem povedati, da ti banka lahko (v primeru neplačila) stanovanje zaseže.

Kako pa naj to naredijo z delnicami (ne morejo nič)? Če že, potem bi jih moral dati na njihov portfolio, saj lahko v nasprotnmem primeru z njimi počneš kar te je volja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

zelenizmaj ::

Kredit brez pologa

Podobna tema, zgoraj.

Narobe sem se izrazil.

Iščem 300 000 kredit za hišo v Sloveniji brez pologa.

Če ne bo šlo, si bom poiskal službo v Švici, in tam oddelal 3 leta. Ker delnic ne mislim prodajati. Gre se za mojo pokojnino.

kow ::

FireSnake je izjavil:


Kako pa naj to naredijo z delnicami (ne morejo nič)? Če že, potem bi jih moral dati na njihov portfolio, saj lahko v nasprotnmem primeru z njimi počneš kar te je volja.


A niso slo delnice vpisane v KDD? Kako tezko bi bilo dodati tak feature?

Tidule ::

zelenizmaj je izjavil:

Kredit brez pologa

Podobna tema, zgoraj.

Narobe sem se izrazil.

Iščem 300 000 kredit za hišo v Sloveniji brez pologa.

Če ne bo šlo, si bom poiskal službo v Švici, in tam oddelal 3 leta. Ker delnic ne mislim prodajati. Gre se za mojo pokojnino.


Banke načeloma ne bodo šle v kredit brez vsakršnega pologa. Sploh pa ne za 300.000 EUR. Tako da tole lahko bolj kot ne pozabiš. Tudi zastavne parvice na noben način ne morejo vpisat, kar je dodaten no go za njih.

FireSnake ::

kow je izjavil:

FireSnake je izjavil:


Kako pa naj to naredijo z delnicami (ne morejo nič)? Če že, potem bi jih moral dati na njihov portfolio, saj lahko v nasprotnmem primeru z njimi počneš kar te je volja.


A niso slo delnice vpisane v KDD? Kako tezko bi bilo dodati tak feature?


Jaz menim, da ne gre samo za programiranje, ampak tudi:
- za zakonodajo,
- interne akte in
- verjetno sem še kaj pozabil.

Vsekakor pa: delnic, ki si jih zastavil ne moreš imeti na svojem računu.

Kot so ostali ugotovili: preveč komplikacij za vse skupaj.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

kow ::

Ko sem rekel feature, sem mislil na zakonodajo in akte, ne programiranje. Skratka, banke in drzava spet ne bi rade nic delale, ker je kao "prevec komplikacij".

FireSnake ::

Očitno je "usest se na nepremičnino" najlažje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

kow ::

Po vsaki logiki, bi bilo lazje zaseci delnice. Bi pricakoval, da banke (ki imajo vzajemne sklade itd.) itak naredijo valuacijo tistih 5 slovenskih blue chipov. Verjetno je bolj problem, da v SLO ni veliko lastnikov delnic - torej premajhen trg.

folfy333 ::

Se ne temu reče lombardni kredit? Vzameš enega lombardenga in ga uporabiš za polog? Pojma nimam če bi šlo ali ne. Npr. https://www.bksbank.si/lombardni-krediti

zelenizmaj ::

Mislim, da sem našel rešitev. Porok za prvih par let.

kow ::

Da, lombardni kredit. Kolikor vem vecina bank tega nima v ponudbi, ampak ocitno so izjeme. Torej je tehnicno izvedljivo.

Groot ::

kow je izjavil:

FireSnake je izjavil:


Kako pa naj to naredijo z delnicami (ne morejo nič)? Če že, potem bi jih moral dati na njihov portfolio, saj lahko v nasprotnmem primeru z njimi počneš kar te je volja.


A niso slo delnice vpisane v KDD? Kako tezko bi bilo dodati tak feature?


Slovenska zakonodaja že omogoča vpis zastavne pravice (bremena) na delnice, ki se vodijo pri slovenski centralni depotni družbi (KDD). Temj je ustrezno prilagojena tudi relevantna zakonodaja s področja izvršb (ZIZ).

Problem OPja je da ima delnice/vložke v borzne indekse v tujini. V tem primeru pa se lahko slovenska banka zgolj obriše pod nosom, ker vpis v tujini bodisi ni mogoč (sploh pri ETFih) ali pa pac preveč zakompliciran.

kow ::

Da, ta del razumem. Govoril sem za slovenske delnice. Recimo NLB nima v ponudbi lombardnega.

;-) ::

Koliko si star?

Bo šlo brez pologa s hipoteko in življencem. NKBM ali GB.

zelenizmaj ::

29

kow ::

100k v delnicah pri 29ih? Ti bos v penziji pri 40ih.

zelenizmaj ::

100k ni noben denar. Vsak mali obrtnik in mehanik, ki mi menja olje, ima ta znesek v letu ali dveh. Tudi v Sloveniji.

ubermensch ::

zelenizmaj je izjavil:

100k ni noben denar. Vsak mali obrtnik in mehanik, ki mi menja olje, ima ta znesek v letu ali dveh. Tudi v Sloveniji.


Potem pa delaj tri ali šest let in boš imel za svojo nepremičnino (in to brez kredita!), če si tak frajer. Kakšen je problem?>:D

;-) ::

Tako sem jaz naredil, cakal do 30 in potem nepremicnina z manjsim potrošniškim kreditom ker se mi je malce pomudilo.

Ni mi zal ceprav imam obrestno mero 6,8%

FireSnake ::

zelenizmaj je izjavil:

100k ni noben denar. Vsak mali obrtnik in mehanik, ki mi menja olje, ima ta znesek v letu ali dveh. Tudi v Sloveniji.


Koliko imaš pa ti našparano?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

zelenizmaj ::

ubermensch je izjavil:

zelenizmaj je izjavil:

100k ni noben denar. Vsak mali obrtnik in mehanik, ki mi menja olje, ima ta znesek v letu ali dveh. Tudi v Sloveniji.


Potem pa delaj tri ali šest let in boš imel za svojo nepremičnino (in to brez kredita!), če si tak frajer. Kakšen je problem?>:D

Nisi razumel bistva. Zdaj ti bom narisal.

Kot programer v Avstriji neto zaslužim manj kot mali obrtnik v Sloveniji. Deloma ker delam samo 8 ur, deloma ker jaz in moj šef plačujema davek. Moja odločitev.

Zato ne mislim da je imeti nekaj čez 100k v delnicah big deal.

Za male obrtnike pa vem točno koliko zaslužijo, ker sem delal kot ITijevec za slo banko pred leti. Imajo denarja kot smetja

Groot ::

FireSnake je izjavil:

zelenizmaj je izjavil:

100k ni noben denar. Vsak mali obrtnik in mehanik, ki mi menja olje, ima ta znesek v letu ali dveh. Tudi v Sloveniji.


Koliko imaš pa ti našparano?


Hja več kot očitno ne ravno veliko, če ne more biti soudeležbe pri kreditu pokriti. O domnevnih 100k v delnicah pa raje nebi :)):))

kow ::

Mogoce pa pri mamici zivi.

zelenizmaj ::

Prosim, držite se teme. Niste doma, da govorite prosto po Prešernu

FireSnack ::

FireSnake je izjavil:

zelenizmaj je izjavil:

100k ni noben denar. Vsak mali obrtnik in mehanik, ki mi menja olje, ima ta znesek v letu ali dveh. Tudi v Sloveniji.


Koliko imaš pa ti našparano?

100k res ni denar dandanes. Mislim da ni bilo nikoli lažje našparat kot zadnji dve leti - visoki dodatki, višanje plač, ekstremno nizka poraba.
Preprodajalec NFT umetnin

kow ::

zelenizmaj je izjavil:

Prosim, držite se teme. Niste doma, da govorite prosto po Prešernu


Temo lahko kar zaklenemo, ker si dobil odgovor. Pa sam si provociral :)

hruske ::

;-) je izjavil:

Tako sem jaz naredil, cakal do 30 in potem nepremicnina z manjsim potrošniškim kreditom ker se mi je malce pomudilo.

Ni mi zal ceprav imam obrestno mero 6,8%


Saj to veš, da lahko vzameš drug kredit in z njim odplačaš prvega, če te pride to bolj ugodno? Banka ti ne sme tega preprečiti, se pa običajno predčasno poplačilo dodatno plačuje, tako da si je treba preračunat če je to sploh smiselno.
Rad imam tole državico. <3

;-) ::

Vem samo sem že preko polovice in bi z novim kreditom imel spet več za odplačat kot sedaj. Vsaj pri potrošniškem, če bi nabil hipoteko bi hitro dobil tako obrestno mero, da bi se bolj splačalo.

Razmišljam v drugi smeri. Iščem stanovanje, ki ga kupim s hipotekarnim, ki ga vzamem toliko več da še tega plačam in kupim tretjo nepremičnino, vse skupaj pa se odplačuje še naprej samo kot se mi sedaj.

zelenizmaj ::

kow je izjavil:

zelenizmaj je izjavil:

Prosim, držite se teme. Niste doma, da govorite prosto po Prešernu


Temo lahko kar zaklenemo, ker si dobil odgovor. Pa sam si provociral :)


Sem mački stopil na žulj?

Meni je noro, kako se mali obrtniki, ki imajo po pol milijona na računih, obnašajo da je Slovenija draga država. Zaposli delavca ali dva za minimalca, ter jamra da je Slovenija najbolj obdavčena država.

So tako bogati, da si privoščijo depozit na računu celo življenje.

Jaz plačujem davek Avstriji in nato še dvojni davek Sloveniji. Seveda moram kupovati delnice, da ustvarim premoženja skozi čas.

Naši obrtniki dajo 300k na roke. Za njih je vprašanje kako dobiti kredit z zavarovanjem 100k delnic čudno.

Mato989 ::

Daj se ti ki delaš v Avstriji prvo pozanimaj kako plačevanje davka resnično imaš... ti nič ne plačuješ DVOJNI DAVEK Sloveniji samo RAZLIKO plačaš, to je vse...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zelenizmaj ::

Misliš da nisem govoril z odvetnikom, davčnikom in sindikatom? Stroka je mnenja da se poleg razlike v davku, plačuje tudi dvojni davek.

Imaš seveda pravico za lastno mnenje. Stališča stroke so znana.

Razliko v davku z veseljem plačujem. Noben pa ni rad dvojno obdavčen.

Plačuješ ti vse davke v Sloveniji? Vsak mi v Sloveniji ponudi delo preko sp. Si eden izmed njih?

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Potem bopš to z lahkoto dokazal in iztožil od FURSa vse nazaj z obrestmi... kot so že tisoči pred tabo v zadnjih 30 letih.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

zelenizmaj je izjavil:


Meni je noro, kako se mali obrtniki, ki imajo po pol milijona na računih, obnašajo da je Slovenija draga država. Zaposli delavca ali dva za minimalca, ter jamra da je Slovenija najbolj obdavčena država.

To je problem države, da sploh dopusti minimalne plače.

V Nemčiji jih nihče ne izplačuje, ker zaradi tega dobi finančno inšpekcijo.

zelenizmaj je izjavil:

Misliš da nisem govoril z odvetnikom, davčnikom in sindikatom? Stroka je mnenja da se poleg razlike v davku, plačuje tudi dvojni davek.

Imaš seveda pravico za lastno mnenje. Stališča stroke so znana.

Razliko v davku z veseljem plačujem. Noben pa ni rad dvojno obdavčen.

Plačuješ ti vse davke v Sloveniji? Vsak mi v Sloveniji ponudi delo preko sp. Si eden izmed njih?

Plačuješ razliko v davku. Zaradi sporazuma o izogibu dvojnega obdavčevanja. Nima pa vsaka država tega. Sporazuma namreč. vse pa za svoje davčne rezidente zahtevajo, da plačajo vsak razliko v davku. In to cela Evropa, ni Slovenija unikum...

In to ni dvojni davek. Če ti plačilo razlike ni všeč, se preseli v Avstrijo in se v Sloveniji odpovej vsem pravicam/dolžnostim/ugodnostim.

Sam sploh ne štekam folka, ki dela v Avstriji in živi v Sloveniji. Sam bi se takoj preselil tja, odjavil davčno rezidentstvo in plačeval manj davkov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Mato989 ::

In to ni dvojni davek. Če ti plačilo razlike ni všeč, se preseli v Avstrijo in se v Sloveniji odpovej vsem pravicam/dolžnostim/ugodnostim.

Sam sploh ne štekam folka, ki dela v Avstriji in živi v Sloveniji. Sam bi se takoj preselil tja, odjavil davčno rezidentstvo in plačeval manj davkov.


Jaz pa jih popolnoma razumem... Moj kolega električar dela v Avstriji, doma bo dobil letos otroka, z žensko ki ne zna besedice nemško in dela kot vzgojiteljica v vrtcu... torej zakaj bi se preselil v Avstrijo?

5 km od bajte ki jo je zgradil ima stare, še 10km dalj so od nje stari ki bodo pazili mladiča, torej kje je plus da se preseli, jaz ga ne vidim.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Invictus ::

Kaki naivneži, vi pa res mislite, da se preseliš tja.

Da se tudi fiktivno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

V cem je skrivnost poslovnega uspeha (Samo Login in Iza Sia)? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31934592 (25171) BigWhale
»

Ameriški tehnološki magnati skoraj ne plačujejo davkov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostalo
19825905 (19967) gruntfürmich
»

Ameriške multinacionalke neobdavčene dobičke parkirajo v državne obveznice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5216437 (12843) U33
»

Trojka v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25139094 (33343) AndrejO

Več podobnih tem