» »

Zakaj ne daste žmigavca???

Zakaj ne daste žmigavca???

««
«
1 / 7
»»

styrian ::

Kot vsakodnevni udeleženec prometa čedalje bolj opažam, da je dajanje žmigavca za nekatere prej izjema kot pravilo. Danes sem recimo naletel na enega iz KP, ki je vozil slalom po avtocesti, pri tem pa NIKOLI ni dam smerokaza. 5 minut kasneje sem naletel še na enekga, ki v križišču tudi ni dal smerokaza, pa je zavil desno - jaz pa sem ga čakal, ker sem mislil da bo peljal naravnost mimo mene. In isto se mi zgodi skoraj vsak dan.

Pa kdo vas je ućil voziti? Kaj delajo avtošole in policija?
  • spremenilo: styrian ()

Machete ::

Jaz dam, če se mi zdi, da je to za koga smiselno in da pride trenutno sovozečim ta info prav. Ne pa kar zmeraj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Sharp999 ::

Machete je izjavil:

Jaz dam, če se mi zdi, da je to za koga smiselno in da pride trenutno sovozečim ta info prav. Ne pa kar zmeraj.


Točno tako. Zakaj bi dal v rondoju žmigovc ko zapelješ ven, če tam ni nobene žive duše?

Voss ::

Machete je izjavil:

Jaz dam, če se mi zdi, da je to za koga smiselno in da pride trenutno sovozečim ta info prav. Ne pa kar zmeraj.


Jaz dam pa zmeraj, ker se zelo hitro navadiš, da začneš "pozabljat". Potem pa dobiš zgoraj omenjene primere.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voss ()

Sharp999 ::

Voss je izjavil:

Machete je izjavil:

Jaz dam, če se mi zdi, da je to za koga smiselno in da pride trenutno sovozečim ta info prav. Ne pa kar zmeraj.


Jaz dam pa zmeraj, ker se zelo hitro navadiš, da začneš "pozabljat". Potem pa dobiš zgoraj omenjene primere.


To ni res. Če si pri stvari 101% ne boš nič pozabil. Ne pa da gledaš čez okn kira bakica ma rože posajene.

matobeli ::

Seveda je, sploh pa smo ljudje znani po tem da slabo ocenjujemo kaj bi nekomu prišlo prav.

Še bolje je pa če ga daš 2sec preden zaviješ.

Zakaj ga pa eni sploh ne dajejo je pa tehnična zadeva, v določene znamke jih ne vgrajujejo že leta.

Voss ::

Sharp999 je izjavil:

Voss je izjavil:

Machete je izjavil:

Jaz dam, če se mi zdi, da je to za koga smiselno in da pride trenutno sovozečim ta info prav. Ne pa kar zmeraj.


Jaz dam pa zmeraj, ker se zelo hitro navadiš, da začneš "pozabljat". Potem pa dobiš zgoraj omenjene primere.


To ni res. Če si pri stvari 101% ne boš nič pozabil. Ne pa da gledaš čez okn kira bakica ma rože posajene.


Torej trdiš, da si čisto vsakič, ko si na cesti 101% skoncentiran? Ne verjamem. Tako pa imaš vsaj podzavestno že v glavi.

Machete ::

TOčno to, ne moreš pozabit, saj moraš spremljat situacijo in predvidevati stvari vsaj za 5 in več sekund naprej.

Smernik ja ali ne, ne terja posebne koncentracije.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

PersonaRuda ::

Voss je izjavil:

Machete je izjavil:

Jaz dam, če se mi zdi, da je to za koga smiselno in da pride trenutno sovozečim ta info prav. Ne pa kar zmeraj.


Jaz dam pa zmeraj, ker se zelo hitro navadiš, da začneš "pozabljat". Potem pa dobiš zgoraj omenjene primere.

Tudi sam dajem redno smernik kot je to predpisano v CPP. Prav tako opazujem okolico in ko zagledam pešča, se v vzvratnem ogledalu prepričam, če je varno zaustaviti in počasi pričnem bremzati, da potem pešča spustim preko prehoda za pešce. Včasih uporabim 4 smernike, če vidim, da se mi kdo naglo približuje. Probam se čimbolj voziti kulturno in po bontonu, ter varno in da imam pod kontrolo okolico.

Uporaba smernika in pa pravilno parkiranje avta na parkplac (znotraj črt čimbolj ravno ali pa kar čisto ravno), pa je neka osnova ali je nekdo sposoben za vožnjo ali pa nesposoben.

Highlag ::

Isto bi lahko rekel za uporabo kratkih luči in meglenk...
Danes 1/2 ljudi ves čas uporablja samo dnevne luči, pa je dež ali sonce ali mrak / tema.
Pa meglenke ko samo diši po megli....
Never trust a computer you can't throw out a window

PersonaRuda ::

Highlag je izjavil:

Isto bi lahko rekel za uporabo kratkih luči in meglenk...
Danes 1/2 ljudi ves čas uporablja samo dnevne luči, pa je dež ali sonce ali mrak / tema.
Pa meglenke ko samo diši po megli....

No tudi na to se konecetriram in ko je dež vklopim nočne luči oz. vedno pogledam ali imam vklopljene dnevne ali pa mi je avto sam preklopil na nočne luči, ravno zaradi tega, ker se zavedam, da mi zadaj luči ne delajo ob avtomatskih dnevnih in sem v slabšem vremenu slabše viden drugim avtomobilom. To mi je postala rutina kot je tudi pri meni rutina uporaba smernikov.

darkolord ::

Nekateri takšne stvari počnejo samo zato, ker morajo. Potem to postane precejšen miselni napor, saj morajo vsakič posebej razmišljati, kdaj jih uporabiti. Enako npr. z varnostnimi pasovi; pripnejo se kvečjemu zato, ker sicer avto piska.

Če smerokaz daš vedno, se navadiš in ni treba o tem nič razmišljati. Jaz se včasih ujamem, da avtomatsko dam smerokaz, ko parkiram ob 2h zjutraj pred blokom v slepi ulici, nikjer okoli pa žive duše. Pa kaj potem.

PersonaRuda ::

darkolord je izjavil:

Nekateri takšne stvari počnejo samo zato, ker morajo. Potem to postane precejšen miselni napor, saj morajo vsakič posebej razmišljati, kdaj jih uporabiti. Enako npr. z varnostnimi pasovi; pripnejo se kvečjemu zato, ker sicer avto piska.

Če smerokaz daš vedno, se navadiš in ni treba o tem nič razmišljati. Jaz se včasih ujamem, da avtomatsko dam smerokaz, ko parkiram ob 2h zjutraj pred blokom v slepi ulici, nikjer okoli pa žive duše. Pa kaj potem.

Tako je. Počnem čisto isto. Temu se reče rutina.

Shadowhunter ::

Jaz mislim da je najbolj pametno dajati vedno. Tudi kar nekaj voznikov tako dela. Ker če ne delaš tako, imaš kot je pri nas na cestah, ko od koga pričakuješ smernik, ga ne dobiš.
Najbolj smotana je tista, ko na ravni cesti ti zavijaš levo, nasproti vozeči pa desno in se mora ustaviti pri trikotniku. Seveda ne da smernika in ga ti čakaš, potem pa zaradi tega ker ni dal smernika, lahko zapelje pred tabo. In tako si je na tak način pridobil eno mesto.
Enako je v krožnih.

Problem na AC je velik, ljudje kar vsi po vrsti, po mojih opažanjih vsaj 90%, ko vidijo da so že preblizu tovornjaku, zapeljejo levo nikome ništa. Ali pa zavijejo levo istočasno s smernikom, ali pa da prej utripne max 1x-2x, to je zame enako kot če bi brez smernika, ker nisem pravočasno dobil informacije o namenu. Jaz jih sicer poznam v nulo in točno vem kdaj bodo zavili levo. Ampak vseeno, kaj če bi bil kak kamikaza pri 160-200, ne moreš ti kar zapeljat levo in upat da bo uspel ustavit. No jaz grem mimo takih max 140.
Pa redko se potem gužvam z njimi na levem pasu, raje počakam da se dejansko da prehiteti.
Meni gori smernik v povprečju na enako dolgi poti vsaj 3x več, ne vem kje je sploh problem, moji smerniki ne pijejo bencina. Pri ostalih je bolj problem splošno jebivetrstvo, pa tudi precej braindead so vsi po vrsti.

Desni smernik na AC tudi ni brezveze. V 99% primerih ne bo koristil nikomur, problem je tisti 1%. Recimo da jaz vozim počasi 100km/h, takrat me kar moti ko brez smernika zapeljejo pred mano, pač ker tisto sekundo ne vem kaj točno delajo.

Gori pa smernik folku non-stop tam ko res ni potrebe, ko se zavija na glavno cesto ali iz glavne ceste. Jaz pogledam v ogledalo če je kdo za mano, ne dam smernika v končno pozicijo, ampak samo da 3x utripne, tako da ve, da bom zavil. Potem za dejansko zavijanje desno niti ni več potreben, ker nima koristi od njega noben, itak se moraš vključit ko je enkrat prazno.
Za zavijanje levo ga pa seveda dam malo prej preden imam namen zaviti, ampak šele potem ko je zadnji avto v koloni ob meni ali za mano. Ker če ga imaš kar vklopljenega, po nepotrebnem strašiš tiste nasproti, ker ne morejo vedeti ali boš zavil pred njimi ali boš počakal.
Pa ko sem ustavljen, če je možno, dam nogo iz zavore, pač iz uvidevnosti do tistega za mano.

To je nekaj stvari, ki sem se jih naučil v moji revni vozniški karieri, verjetno je še precej tega.


V bistvu ne vem kaj sploh hočemo tukaj. Vedno ful gas itak ne boš mogel nikol vozit, če voziš previdno, pa tudi ni tak problem če vozniki ne dajejo smernika.

Zgodovina sprememb…

blink ::

styrian je izjavil:

Kot vsakodnevni udeleženec prometa čedalje bolj opažam, da je dajanje žmigavca za nekatere prej izjema kot pravilo. Danes sem recimo naletel na enega iz KP, ki je vozil slalom po avtocesti, pri tem pa NIKOLI ni dam smerokaza. 5 minut kasneje sem naletel še na enekga, ki v križišču tudi ni dal smerokaza, pa je zavil desno - jaz pa sem ga čakal, ker sem mislil da bo peljal naravnost mimo mene. In isto se mi zgodi skoraj vsak dan.

Pa kdo vas je ućil voziti? Kaj delajo avtošole in policija?


Slikaj registrsko in naredi prijavo na Policiji, pizdenje na forumu nima nobenega efekta.

Prospekt ::

Tisti, ki ne dajete žmigovca kadar nikogar ni ste podpovprečni vozniki.

Podobno logiko imajo slabi vozniki, ki si mislijo "saj se vidi, da bom zavil".

m0LN4r ::

Uff ja, mene to najbolj razkuri v kroznem, komot bi lahko brez zaviranja lepo letel cez z vsaj 40-50, ce bi tisti na levi dal pravcajt desni smernik, da gre ven, tako pa moram malo stopit na bremzo, da vidim kam zavija.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

tilen03 ::

m0LN4r je izjavil:

Uff ja, mene to najbolj razkuri v kroznem, komot bi lahko brez zaviranja lepo letel cez z vsaj 40-50, ce bi tisti na levi dal pravcajt desni smernik, da gre ven, tako pa moram malo stopit na bremzo, da vidim kam zavija.

Hm... zgleda dva minusa res data plus...

matic492 ::

V krožnem jaz sploh ne gledam več žmigovcev, ker jih 50% ne uporablja, samo kolesa gledam v katero smer se vrtijo, in tako mi je že inštruktor v avto šoli rekel, jebiga.

EDIT: Aja pri nkeaterih novejših avtih je še fajn ker so butl proof in se jim meglenka na strani v katero zavijajo prižge.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

kixs ::

Js sem tudi vcasih pizdil nad tem. Vendar ne bo (nikoli) boljse - vsaj dokler avtomatika ne prevzame voznje.

matic492 ::

kixs je izjavil:

Js sem tudi vcasih pizdil nad tem. Vendar ne bo (nikoli) boljse - vsaj dokler avtomatika ne prevzame voznje.



Tečno je ko se pizdijo nad tabo potem, zato ker so oni zajebal. Zadnjič ena ženska na parkirišču, kjer je seveda hitrost 20km/h, jaz zavijam levo in sem mislil da gre naravnost, zato sem z pol avta ven pogledal, ker je pač parkirišpče in so itak nizke hitrosti, potem pa ženska zavije levo v mene (brez žmigovca seveda) in se kurca ker ne more mimo zapeljat, ker sem že jaz napol ven. Jesus.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

JanK ::

A zmigavec ne pomeni: sem ravnokar zacel zavijati? /s
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

PersonaRuda ::

Meni ena najboljših kompilacij za prometno varnost (4 minutni video). Za zamislit. Vredno ogleda:

This may change your life

janezvalva ::

styrian je izjavil:

Kot vsakodnevni udeleženec prometa čedalje bolj opažam, da je dajanje žmigavca za nekatere prej izjema kot pravilo. Danes sem recimo naletel na enega iz KP, ki je vozil slalom po avtocesti, pri tem pa NIKOLI ni dam smerokaza. 5 minut kasneje sem naletel še na enekga, ki v križišču tudi ni dal smerokaza, pa je zavil desno - jaz pa sem ga čakal, ker sem mislil da bo peljal naravnost mimo mene. In isto se mi zgodi skoraj vsak dan.

Pa kdo vas je ućil voziti? Kaj delajo avtošole in policija?

jaz tudi. samo peljem, prehitevam, levo, desno, brez smernikov. briga me.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

gusto ::

OP, jaz se strinjam s tabo, potrjujem tvoja opažanja in enako ne razumem. Ne razumem, kako je ljudem tako težko dati žmiguc, sploh ko na drugi strani nekdo čaka in bi zaradi tega lahko prej speljal oz. bi bila pretočnost prometa boljša. Meni to kaže na neko ignoranco do ostalih udeležencev, nezaznavanje okolice, vse skupaj nekako sugerira, da oseba za volanom ni ravno inteligenten voznik. Sem za, da policaji delijo kazni za žmiguce, magar tud kazenske pike.>:D
Have you tried turning it off and on again?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gusto ()

GupeM ::

tilen03 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Uff ja, mene to najbolj razkuri v kroznem, komot bi lahko brez zaviranja lepo letel cez z vsaj 40-50, ce bi tisti na levi dal pravcajt desni smernik, da gre ven, tako pa moram malo stopit na bremzo, da vidim kam zavija.

Hm... zgleda dva minusa res data plus...

Bravo, lepo zajeto bistvo. Komentar tedna, če ne meseca :)

janezvalva ::

gusto je izjavil:

OP, jaz se strinjam s tabo, potrjujem tvoja opažanja in enako ne razumem. Ne razumem, kako je ljudem tako težko dati žmiguc, sploh ko na drugi strani nekdo čaka in bi zaradi tega lahko prej speljal oz. bi bila pretočnost prometa boljša. Meni to kaže na neko ignoranco do ostalih udeležencev, nezaznavanje okolice, vse skupaj nekako sugerira, da oseba za volanom ni ravno inteligenten voznik. Sem za, da policaji delijo kazni za žmiguce, magar tud kazenske pike.>:D

mah, to bi moral vsakega, ki zavija brez smernika privesti na hitro sodišče in nato pred zid.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

ripmork ::

Voss je izjavil:

Jaz dam pa zmeraj, ker se zelo hitro navadiš, da začneš "pozabljat". Potem pa dobiš zgoraj omenjene primere.

+1
Stegnit prst in vklopit tisto ročko je nekaj tako preprostega, da ko imaš enkrat avtomatizirano, več napora rabiš za selektivno razmišljat kdaj (in kdaj ne). Raje enkrat preveč kot enkrat premalokrat.

Pri izhodu iz križišča vedno dam žmigavc in sem hvaležen vsakič, ko to tudi kdo drug naredi. Tako malo je treba za uvidevnost v prometu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

GupeM ::

ripmork je izjavil:

Raje enkrat preveč kot enkrat premalokrat.

To ne, je pa lahko še slabše, kot če ga ne daš. Če boš dal žmigovc, potem pa ne boš zavil, lahko nekoga ki se vključuje kar fejst zajebeš.

PersonaRuda ::

gusto je izjavil:

OP, jaz se strinjam s tabo, potrjujem tvoja opažanja in enako ne razumem. Ne razumem, kako je ljudem tako težko dati žmiguc, sploh ko na drugi strani nekdo čaka in bi zaradi tega lahko prej speljal oz. bi bila pretočnost prometa boljša. Meni to kaže na neko ignoranco do ostalih udeležencev, nezaznavanje okolice, vse skupaj nekako sugerira, da oseba za volanom ni ravno inteligenten voznik. Sem za, da policaji delijo kazni za žmiguce, magar tud kazenske pike.>:D

V Avstriji sem že parkrat zasledil, ko je policist stal izven rondoja in ustavil avto, kateri ni dal smernika. Pa že pisal kazen.

mihor ::

Sharp999 je izjavil:

Machete je izjavil:

Jaz dam, če se mi zdi, da je to za koga smiselno in da pride trenutno sovozečim ta info prav. Ne pa kar zmeraj.


Točno tako. Zakaj bi dal v rondoju žmigovc ko zapelješ ven, če tam ni nobene žive duše?


Gospod policist, če ga pa sploh nisem videl! :)) Ravno danes sem, denimo, videl avto, ki je šel rikverc čisto počasi ampak direktno v ustavljen avto. Nikoli ne sklepaj, da saj ni nikogar. Vedno poglej in vedno daj žmigavc, da ti preide v navado. Pa daj ga dejansko že, ko razmišljaš, da bi menjal pas oziroma če zavijaš takoj, ko ni dvoumno. Bodi predvidljiv, to je osnovna mantra prometne varnosti.

FoxKnox ::

Desni smernik pri izvozu z rondoja je OBVEZEN. Recimo v BTc ali na NC Rudnik lahko čakaš kot kreten , ker se tisti v rondoju v koloni vozijo pred tabo z rondoja brez vklopljenega smernika. Potem pa speleš in ti en prileti skoraj v bok , ker pač ne zavija desno.
Pa da ne govorimo o brezveznem zastoju, ker stojiš brez veze.Pa pravilo ni, da ima prednost tisti, ki je prvi do rondoja, ampak tisti , ki JE v rondoju, ker marsikdo pospeši, da je pred tabo.

ripmork ::

GupeM je izjavil:

ripmork je izjavil:

Raje enkrat preveč kot enkrat premalokrat.

To ne, je pa lahko še slabše, kot če ga ne daš. Če boš dal žmigovc, potem pa ne boš zavil, lahko nekoga ki se vključuje kar fejst zajebeš.

Seveda je mišljeno žmigavc le vsakič ko zaviješ, če greš sicer potem naravnost je prav tako zelo nevarno.

Meiniken ::

Kot vsakodnevni udeleženec prometa čedalje bolj opažam, da je dajanje žmigavca za nekatere prej izjema kot pravilo.

E, vidiš. Še sam pogosto naletim na take kekce, (sploh v krožiščih) pa v primerjavi z drugimi redko vozim.

Ne pozabite - večina slovencev je prepričanih, da so dobri vozniki. Hkrati trdijo, da so slovenski vozniki slabi. does not compute :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()

IL_DIAVOLO ::

styrian je izjavil:

Kot vsakodnevni udeleženec prometa čedalje bolj opažam, da je dajanje žmigavca za nekatere prej izjema kot pravilo. Danes sem recimo naletel na enega iz KP, ki je vozil slalom po avtocesti, pri tem pa NIKOLI ni dam smerokaza. 5 minut kasneje sem naletel še na enekga, ki v križišču tudi ni dal smerokaza, pa je zavil desno - jaz pa sem ga čakal, ker sem mislil da bo peljal naravnost mimo mene. In isto se mi zgodi skoraj vsak dan.

Pa kdo vas je ućil voziti? Kaj delajo avtošole in policija?


Bolj je nevarno, da bi imel vzgan smerokaz in sel naravnost. Zakaj za vraga te moti, ce ga kdo ne da?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Horas ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

styrian je izjavil:

Kot vsakodnevni udeleženec prometa čedalje bolj opažam, da je dajanje žmigavca za nekatere prej izjema kot pravilo. Danes sem recimo naletel na enega iz KP, ki je vozil slalom po avtocesti, pri tem pa NIKOLI ni dam smerokaza. 5 minut kasneje sem naletel še na enekga, ki v križišču tudi ni dal smerokaza, pa je zavil desno - jaz pa sem ga čakal, ker sem mislil da bo peljal naravnost mimo mene. In isto se mi zgodi skoraj vsak dan.

Pa kdo vas je ućil voziti? Kaj delajo avtošole in policija?


Bolj je nevarno, da bi imel vzgan smerokaz in sel naravnost. Zakaj za vraga te moti, ce ga kdo ne da?


kakšen izgovor je to??? mislim... eni res dokazujete svoj ego. boli vas za druge soudeležene v prometu.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

IL_DIAVOLO ::

Razmišljaj z zgornjo glavo, pa bos razumel.

Koga dejansko ogrozam ce ne dam smerokaza pri prehitevanju ali zavijanju desno, ce ni nikogar za menoj? Bmk kaj si misli oni na stranski cesti. Naj caka, dokler ni varno za vključevanje na glavno cesto.

Nevarnost naleta je v večini primerov neuporabe smerokaza za teboj.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Sharp999 ::

Drugače pa, je DEJSTVO to, da tako kot se obnašaš v prometu, takšen si tudi v vsakdanjem življenju. Se pravi če si na cesti egoist, aroganten,...Si tudi v zasebnem življenju.

silak ::

Folk je sebičen.
Smerokazi so pa namenjeni kazanju smeri drugim.
Banda! Dej žmigovc! ;(

Telbanc ::

Sharp999 je izjavil:

Machete je izjavil:

Jaz dam, če se mi zdi, da je to za koga smiselno in da pride trenutno sovozečim ta info prav. Ne pa kar zmeraj.


Točno tako. Zakaj bi dal v rondoju žmigovc ko zapelješ ven, če tam ni nobene žive duše?



Ker je kazen 250 ojrov, če ga ne daš. :D
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

mr_chai ::

Tisti, ki ne dajo VEDNO žmigavca, si zaslužijo takole kazen

Hanged, drawn and quartered @ Wikipedia

ocvirk ::

Zakaj vedno dati smerokaz, pa če tudi ni nikogar okoli tebe?
Zato, da ti to pride v kri, da to postane avtomatizem pri vsakem spreminjanju smeri in potem z tem nimaš več nobenih težav in prav tako ne drugi okoli tebe.

win64 ::

Jaz osebno ignoriram smerokaze drugih. Zame je veliko bolj zanesljivo se odločati na podlagi opazovanja gibanja drugih udeležencev.

widj3098dj32 ::

Sharp999 je izjavil:

Voss je izjavil:

Machete je izjavil:

Jaz dam, če se mi zdi, da je to za koga smiselno in da pride trenutno sovozečim ta info prav. Ne pa kar zmeraj.


Jaz dam pa zmeraj, ker se zelo hitro navadiš, da začneš "pozabljat". Potem pa dobiš zgoraj omenjene primere.


To ni res. Če si pri stvari 101% ne boš nič pozabil. Ne pa da gledaš čez okn kira bakica ma rože posajene.

Ce moras za dajanje zmigavcev bit pri stvari, pojdi raje na avtobus.

Zadeva je namrec podzavestna, ce jo delas redno.

JanK ::

FoxKnox je izjavil:

Pa pravilo ni, da ima prednost tisti, ki je prvi do rondoja, ampak tisti , ki JE v rondoju, ker marsikdo pospeši, da je pred tabo.


Ceprav: ce je uspel priti v krozisce, ne da bi ti moral mocno prilagoditi voznjo, je pravzaprav morda prispeval k pretocnosti in je dobro, da se zmiga :)
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Ijus ::

op vprašanje: jaz dam vedno žmigavc.
v sš smo se pri sociologiji učili ali je smotrno ali ne dati žmigavc tudi če ni nobenga. ne vozil niti ljudi. pa če se prav spomnim to izraža višjo inteligenco višjo samozavest višjo moralo če daš vedno.
tudi eden prej je napisal da če ne daš da lahko začenjaš pozabljat uporabljat žmigavc. tudi to je lahko resnica.
Corpse & Mrhovina & Jožica, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

kuall ::

dajanje žmigavca je v nekaterih situacijah podobno debilno kot tisto, ko nekdo tik preden se zabije raje pritisne na HUPO namesto na BREMZE. že dostikrat videl ta debilni pojav med debili na raznih posnetkih.
dajanje žmigavca ti za slabo sekundo zbije koncentracijo, ki je lahko včasih pomembna, posebej ko prehitevaš. takrat se bolj splača bolje pogledat v špegu in naprej, kot pa dajat žmigavca in slabše pogledat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

matic492 ::

kuall je izjavil:


dajanje žmigavca ti za slabo sekundo zbije koncentracijo, ki je lahko včasih pomembna, posebej ko prehitevaš. takrat se bolj splača bolje pogledat v špegu in naprej, kot pa dajat žmigavca in slabše pogledat.



Če ti premik roke zato da daš žmigavc zbije koncentracijo ti priporočam da nikoli več nobenega ne prehitevaš, ker se ti slabo piše.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

kuall ::

no ja prehitevanje je zajebano. moraš ptisnit na gas na vse, gledat naprej in nazaj. a pol bom pa še žmigavc dajal al kaj? ne me jebat.

Ijus ::

LOL kaki ste eni. :))
Corpse & Mrhovina & Jožica, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zaustaviti vozilo ob policijski kontroli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13526553 (21292) bajsibajsi
»

Vožnja po prednostni in uporaba smernikov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15939684 (37494) kiFni
»

Miti, zmote in nepoznavanje predpisov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11740346 (35217) St235
»

Prometna nesreča (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
52196315 (87083) St235
»

Krožno križišče - prednost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18349404 (45357) floyd1

Več podobnih tem