» »

Zakaj ne daste žmigavca pravočasno???

Zakaj ne daste žmigavca pravočasno???

twom ::

Tudi tistih par, ki uporabljate smernike, jih v večini uporabljate prepozno.

Smerniki so zato, da drugim, predvsem tistim za teboj, javite namero, ne pa da jo povdarite kot novoletna jelka.

Kako izgleda uporaba pravilno, daš žmigavec, in čez nekaj časa šele začneš upočasnjevat, zavijat, menjat pas, prehitevat. V redkih izjemah se da smernike v zadnjem trenutku, npr dva izvoza na kratki razdalji.

Kako izgleda uporaba večinoma, najprej avto malo zaniha levo desno, malo upočasni, potem pa ko že sukaš volan zraven še žmigavce (izgleda po pomoti) zatakneš s krampastimi prsti.
  • zaklenil: bluefish ()

DostMam ::

Tema "Zakaj ne daste žmigavca" že obstaja. Torej, če hočete predebatirati zakaj, če že vklopimo smernik, tega ne storimo pravočasno, bi bilo dobro vedeti, kaj je za vas "pravočasno"?

bambam20 ::

Tema je popolnoma brezvezna. Kot, da bi se jaz pritoževal, zakaj vozi večina po levem pasu brez razloga, če je desni prost. Ker pač vozijo in se ne bo nič spremenilo in nihče ne bo nič spremenil.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: kuall ()

m0LN4r ::

Recimo cez turbo krozisca se peljes tko hitro, da niti utripa nebi videl

bambam20 je izjavil:

Tema je popolnoma brezvezna. Kot, da bi se jaz pritoževal, zakaj vozi večina po levem pasu brez razloga, če je desni prost. Ker pač vozijo in se ne bo nič spremenilo in nihče ne bo nič spremenil.

V Sloveniji dokaj irelevantno, saj je po vecini 110 al 130 maks hitrost.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

bambam20 ::

m0LN4r je izjavil:


V Sloveniji dokaj irelevantno, saj je po vecini 110 al 130 maks hitrost.


Hitrost je višja. Samo ti počasi voziš.

DostMam ::

bambam20 je izjavil:

Tema je popolnoma brezvezna. Kot, da bi se jaz pritoževal, zakaj vozi večina po levem pasu brez razloga, če je desni prost. Ker pač vozijo in se ne bo nič spremenilo in nihče ne bo nič spremenil.

Tako je! Popolnoma brezveze se je pogovarjati o napačnih ravnanjih. Pač, nevzgojeni mulci bodo počeli, kar počnejo, zato je najbolje biti tiho in jih pustiti naj uživajo. Je rekel Bambam in še enkrat mlatnil Dinota s kijem. Zanalašč.

GrimReaper2 ::

Na prvi pogled izgleda kot da je temo ustvaril isti človek, ampak očitno je samo malo prekopiral naslov.

Smernik dam jaz vedno pravočasno, DostMam, pravočasno je to da utripne okoli 5x preden začneš z zmanjševanjem hitrosti (kaj šele dejanskim zavijanjem), se pravi minimalno 3x, maximalno 8x (prehitro spet ni dobro dajat). V bistvu točna definicija pravočasnega niti ni tako pomembna, jaz tudi ne štejem kolikokrat mi utripne ali koliko sekund prej ga dam, bolj pomembno je točno to, pravočasno oz. bolje rečeno predčasno.
V več primerih s smernikom ne pomagaš prav veliko, zna biti da tudi 80%. In dober voznik razmišlja tudi komu točno bo pomagal s smernikom. Ampak vseeno ga je pravilno dati vedno ko imaš namen zaviti. Tako da potem niti ne vem kako pomembno je, če vmes še razmišljaš komu bo koristil. Če ne drugega že zaradi samega sebe, da malo uriš možgane.
Lep primer je če zavijaš desno na stransko, nabirajo se pa tako nasproti pri zavijanju levo in na desni pri čakanjem pred glavno. Pravočasni desni smernik tukaj zelo pomaga vsem, da dobro vedo da ne boš šel naravnost. Nasprotno vozeči morajo sicer čakat v obeh primerih, ampak tisti na levi pa lahko prej gredo.
Še en lep primer je če se vključuješ na glavno. Pravočasni desni smerniki tistih ki prihajajo iz leve so ključnega pomena. Če ga nekdo sploh ne bi dal, precej poslabša situacijo.
Ali pa da si ti na glavni in zavijaš levo, tudi pravočasni desni smerniki nasproti vozečih zelo pomagajo.

Smerniki koristijo bolj za pretočnost prometa. Če zaradi smernika pride do nesreče, pomeni da sam voziš zelo nespametno ali celo agresivno.

Hitrosti v SLO so redno 140-160 tudi v zimskem času. Odvisno kdaj greš domov, tisti z boljšimi plačami z BMW-ji in Audiji se povečini vsujejo na cesto šele 15:00-16:00, ob 14:30 jih je manj.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Mentaliteta na psu. Sam smernikov ne uporabi, ko pa ne more speljat, ker nekdo ni nakazal, pa se buni na "idiota". Samo gledanje na lastno rit...

bambam20 ::

c3p0 je izjavil:

Mentaliteta na psu. Sam smernikov ne uporabi, ko pa ne more speljat, ker nekdo ni nakazal, pa se buni na "idiota". Samo gledanje na lastno rit...


Vsak gleda na sebe, ker je edino pravilno. Men nobeden ne plača žarnic.

Invictus ::

Moraš biti pa res revež, da imaš v smernikih žarnice, namreč tam so že leta ledice...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bambam20 ::

Invictus je izjavil:

Moraš biti pa res revež, da imaš v smernikih žarnice, namreč tam so že leta ledice...


SO ja. Pri večini za doplačilo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj ne daste žmigavca??? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33434843 (20831) DostMam
»

Vožnja po prednostni in uporaba smernikov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15938058 (35868) kiFni
»

Prometna nesreča (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
52193579 (84347) St235
»

Prometni prekršek in denarna kazen...? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10318808 (16215) BlueRunner
»

Ne vem ali sem kazen dobil ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411325 (9969) poweroff

Več podobnih tem