» »

Google pay/Samsung pay

Google pay/Samsung pay

«
1
2 3 4

MičoFičo ::

Živjo

sicer sem že videl nekaj tem o Samsung pay in Google pay-u, ampak mi ni uspelo nikakor usposobiti katerega koli.


pred kratkim sem kupil samsungovo uro, tudi z namenom uporabe NFC plačil (vem da v Slo še "ni" teh aplikacij, a sem na forumu videl da je dosti ljudem uspelo), sedaj la niti z Curve niti z Revutom nemorem postaviti contactless paymenta (na telefonu) pri obeh dobim error da banka ne podpira tega oz. naj se obrnem na banko


Ima kdo kakšno priporočilo ali pa rešitev?

Badwolff ::

Kolikor se spomnim, je treba spremenit regijo. Men od takrat naprej dela samsung pasu se ti potem instalira se na telefon, ne moreš pa ga direktno zaganjati, pač vse aktivnosti začneš na uri.

MičoFičo ::

Badwolff je izjavil:

Kolikor se spomnim, je treba spremenit regijo. Men od takrat naprej dela samsung pasu se ti potem instalira se na telefon, ne moreš pa ga direktno zaganjati, pač vse aktivnosti začneš na uri.


Kje pa spremenit regijo?
meni je v glavnem problem da mi kartice v aplikacije ne poveže

Badwolff ::

Hm, zamenjat moraš firmware.
Sam sem vse naredil moj ko je prišel ven, sem dobil Spotify, ekg/pritisk, pay, mogoče še kaj. Lahko da je sedaj kaj od tega se v naši regiji.

Sicer sem nekaj bral tu, da curve kartice mogoče noče več registrirat. Poglej v Curve temi mogoče. Men ni niti revoluta niti n26.

Dark000 ::

Gpay dela z Vivid bp. Vse ostalo ni več možno. Curve je slo bin, revolute ne pusti več kar tako menjat naslova za potrebe kreiranja virtualnih kartic...

blze ::

Zdravo.

Uporabi link za registracijo na vivid in boš imel še druge ugodnosti in pa google pay dela perfektno.

https://vivid.money/r/blazZX6
uživejte
blze

Lonely ::

vprasanje za maherje:)
Kaj rabim na samsungu, da bi lahko plačeval z njim v šparu naprimer na blagajni?

feryz ::

Denar moraš imeti gor. Naprej gre samo. Aplikacij je na tone.
Najboljša je od tvoje banke.

Lonely ::

feryz je izjavil:

Denar moraš imeti gor. Naprej gre samo. Aplikacij je na tone.
Najboljša je od tvoje banke.


Moja banka žal nima e-denarnice in nimam namena menjati banke zaradi tega niti me ne zanima neke revoult itd.. kartice. Torej kateri app je najboljsi, da bo delalo brez problemov?

Badwolff ::

Mal na pamet govorim, ker že nekaj časa nisem cekiral.
Načeloma razni samsung In Google payi me delujejo.
MBills mogoče?

blze ::

Seveda delajo, preko banke vivid money
uživejte
blze

Lonely ::

blze je izjavil:

Seveda delajo, preko banke vivid money

rabim app da bi kartica od unicredita delala na google pay ali preko nfc, brez da bi delal neke nove accounte na nekih xy bankah

Dober dan ::

Lonely je izjavil:

blze je izjavil:

Seveda delajo, preko banke vivid money

rabim app da bi kartica od unicredita delala na google pay ali preko nfc, brez da bi delal neke nove accounte na nekih xy bankah


To je edino Curve kartica. Malo pogooglaj. Ampak mislim, da še to ne gre več, ker dobiš kartico s Slo BIN številko. Probaj. Je zastonj.

blze ::

Lonely je izjavil:

blze je izjavil:

Seveda delajo, preko banke vivid money

rabim app da bi kartica od unicredita delala na google pay ali preko nfc, brez da bi delal neke nove accounte na nekih xy bankah


Potem ne bo slo dokler unicredit ne naredi svojega programa ali da čakaš da pride gpay uradno v slo. Jaz imam tudi unicredir in sam uporabljam vivid ker je itak brezplačno...
uživejte
blze

šernk ::

kaj je s tem google pay v SLO? ga banke namensko blokirajo, ker so razvile vsaka svoj app?

ko zagledaš med podprtimi državami: Tajvan, Bolgarijo, Čile, Kazahstan, Romunijo, Ukrajino...se lahko samo čudiš kako je mogoče da nas ni še nikjer.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Dober dan ::

Mi smo balkanci. Pri nas banke pojejo: Nemože nam niko ništa.. sploh mi ni jasno, kako je lahko intesa tako napredna, da podpira apple pay.

Badwolff ::

V bistvu res ne moreš verjet, da leta 2022 nobena banka nima svoje PAY aplikacije. Al ma, pa js ne vem?
Sam odkar dela curve pay na telefonu hodim kr brez kartice naokrog. Za vsak slučaj imam sicer se uro, enkrat ni hotel telefon potegnit v hofru, pa so bili že vsi nervozni.

Patrik0 ::

Sicer skoda da se ni apple paya pri nas, mas pa nlb pay (nlb banka) pa dh denarnik (delavska hranilnica) ter mdenarnica (nkbm), ki podpirajo placilo trgovcem (torej placilo v trgovina itd.) Ampak sledeci podirajo nfc brezsticna placila le na android aplikacijah. edina bolj razvita banka pri nas je intessa sanpaolo banka, ki ima zelo dobro mobilno in spletno banko,. Full porihtano in moderno, poleg tega pa je edina banka ki podpira apple pay za apple naprave ter ponuja wave2pay aplikacijo za android naprave za placila s telefonom.
Najbolsa. Izbora ti je itak intessa, kar se tehnologije tice, je oa tudi delavska full uredu (ce hoces bol poceni varianto in si android user).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Patrik0 ()

oreh ::

Zgleda da Google postopoma "ukinja" Google Pay v Sloveniji.
Po posodobitvi Pay aplikacije iz različice 2.141.420849731 na novo različico 2.143.434517044 ni več možno dodajati novih kartic, spreminjanje katera kartica je aktivna, spremljanje transakcij in podobno.
 Google Pay

Google Pay


Ta prikaz se že nekaj časa prikazuje in se nikamor ne premakne.
Zgleda, da bo potrebno instalirati prejšnjo različico.
https://invt.co/u/qDkFJow2J

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oreh ()

amacar ::

Nekje od androida 10 ali 11 ne potrebujes vec aplikacije. Gres v nastavitve -> Google -> nastavitve za googlove aplikacije -> gpay in lahko tam dodajas kartice in izbiras privzeto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

DeeCoy ::

Patrik0 je izjavil:

Sicer skoda da se ni apple paya pri nas, mas pa nlb pay (nlb banka) pa dh denarnik (delavska hranilnica) ter mdenarnica (nkbm), ki podpirajo placilo trgovcem (torej placilo v trgovina itd.) Ampak sledeci podirajo nfc brezsticna placila le na android aplikacijah. edina bolj razvita banka pri nas je intessa sanpaolo banka, ki ima zelo dobro mobilno in spletno banko,. Full porihtano in moderno, poleg tega pa je edina banka ki podpira apple pay za apple naprave ter ponuja wave2pay aplikacijo za android naprave za placila s telefonom.
Najbolsa. Izbora ti je itak intessa, kar se tehnologije tice, je oa tudi delavska full uredu (ce hoces bol poceni varianto in si android user).

Seveda je apple pay v Sloveniji. Že par let in deluje brez težav. Res pa je, da ga naše banke nočejo sprejeti, zato pač uporabljam revolut v kombinaciji z apple payem. Deluje bp.

thaway348 ::

oreh je izjavil:

Zgleda da Google postopoma "ukinja" Google Pay v Sloveniji.
Po posodobitvi Pay aplikacije iz različice 2.141.420849731 na novo različico 2.143.434517044 ni več možno dodajati novih kartic, spreminjanje katera kartica je aktivna, spremljanje transakcij in podobno.
 Google Pay

Google Pay


Ta prikaz se že nekaj časa prikazuje in se nikamor ne premakne.
Zgleda, da bo potrebno instalirati prejšnjo različico.


Fantasticno, jaz pa sem naredil factory reset mojega Pixla in gledam kaj mu je da je Pay nehal delat.
Torej tudi na ostalih android telefonih je enako? Moj zadnji android najbrz...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thaway348 ()

Tidule ::

Ne vem za tvojega pixla, ampak na samsungu je zadeva v celoti integrirana v OS in ni ločene aplikacije, ravno tako dela BP sem ravno dva dni nazaj dodal novo kreditno. Če grem v settings>google>settings for google aps>google pay lahko tako kot do sedaj zbiram med karticami, dodajam nove itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Morison ::

Tidule je izjavil:

Ne vem za tvojega pixla, ampak na samsungu je zadeva v celoti integrirana v OS in ni ločene aplikacije, ravno tako dela BP sem ravno dva dni nazaj dodal novo kreditno. Če grem v settings>google>settings for google aps>google pay lahko tako kot do sedaj zbiram med karticami, dodajam nove itd...


Kako pa potem plačaš? Kaj, samo vklopiš NFC in ti pobira od tam kjer imaš nastavljeno v NFC?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Morison ()

Tidule ::

Ja, pac prizgan imam nfc in prislonim telefon na citalnik. Za manjse zneske ga niti odklenit ne rabis. V nobenem primeru pa ne rabis posebnega appa odpirat pred placevanjem. S katero kartico placujem dolocam v nastavitvah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Morison ::

Ja, tam pod brezstična plačila imam nastavljen GP.
Kaj pa je razlika med Samsung Pay in GP in kaj spodaj imaš izbiro "plačilo" in "drugo" in tam pod drugo mi prikaže "Nearby" kaj je to?
Pa zakaj kolegu GP kaže pod "drugo" meni pa pod "plačila"?
Banke oziroma kartice so popolnoma druge.

marjan_h ::

Jaz imam eno vprašanje glede Google paya: Je možno sedaj v SLO dodati NLB kreditno mastercard? Ker pred leti Google pay ni bil podprt v SLO. Sedaj pa lahko plačaš npr. na mimovrste z Google pay.

Hvala.

Tidule ::

Ce govorimo o brezstocnem placevanju potem ni mozno.

Dober dan ::

Uporabi NLB Pay.

Morison ::

Google pay omogoča samo kartice z tujim BINom s slovenskim na žalost še ne.
Smo na žalost še Balkanistan.

marjan_h ::

Morison je izjavil:

Google pay omogoča samo kartice z tujim BINom s slovenskim na žalost še ne.
Smo na žalost še Balkanistan.


Ne razumem, kako naj bi plačal z Google pay na mimovrste, ki je slovenska trgovina?

Morison ::

Kako ne razumeš?
Nima veze, da je slovenska trgovina. GooglePay pač ne podpira slovenskih kartic oziroma kartic z slovenskim BINom.
Torej v GooglePay ne moreš dodat takih kartic. Torej če hočeš plačevat preko GP potem moraš dodat kartico s tujim BINom ali pač plačevat s karticami kot so ti zgoraj povedali, oziroma v tvojem primeru preko NLB Pay.
Sploh ne vem kaj kompliciraš. Mimovrste ti ponudi cel kup načinov plačevanja s karticami, poleg GP, ki so prav tako brezplačni, če je v tem problem.

amacar ::

V googlepay lahko dodaš slovenske kartice in plačuješ z njim preko spleta, vendar z njimi ne moreš plačevati brezstično (na telefonu ali uri). Na mimovrste (preko spleta) pač izbereš plačilo z googlepay in plačaš bp.

Morison ::

Ja ok, dodaš že. Sem se narobe izrazil. Samo v čem je potem sploh poanta GP. Če že hočeš plačat s določeno kartico boš pač plačal s to kartico in ne preko GP s to isto kartico.
Bolj razumem to, da prideš v poslovalnico in hočeš tam plačat preko GP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Morison ()

WaterBoy ::

Tidule je izjavil:

Ne vem za tvojega pixla, ampak na samsungu je zadeva v celoti integrirana v OS in ni ločene aplikacije, ravno tako dela BP sem ravno dva dni nazaj dodal novo kreditno. Če grem v settings>google>settings for google aps>google pay lahko tako kot do sedaj zbiram med karticami, dodajam nove itd...

Na mojem pixlu isto izgleda kot zgoraj. Katerega samsunga imaš ti?

Tidule ::

Morison je izjavil:

Kako ne razumeš?
Nima veze, da je slovenska trgovina. GooglePay pač ne podpira slovenskih kartic oziroma kartic z slovenskim BINom.
Torej v GooglePay ne moreš dodat takih kartic. Torej če hočeš plačevat preko GP potem moraš dodat kartico s tujim BINom ali pač plačevat s karticami kot so ti zgoraj povedali, oziroma v tvojem primeru preko NLB Pay.
Sploh ne vem kaj kompliciraš. Mimovrste ti ponudi cel kup načinov plačevanja s karticami, poleg GP, ki so prav tako brezplačni, če je v tem problem.


Mislim, da predvsem ti precej ne razumeš. Na mimovrste lahko mirno plačaš z googlepay in slovensko kartico, če omogočajo direktna plačila z google pay. Ne moreš pa uporabljat slovenskih kartic za brezstično plačevanje s telefonom preko googlepay.

WaterBoy je izjavil:

Tidule je izjavil:

Ne vem za tvojega pixla, ampak na samsungu je zadeva v celoti integrirana v OS in ni ločene aplikacije, ravno tako dela BP sem ravno dva dni nazaj dodal novo kreditno. Če grem v settings>google>settings for google aps>google pay lahko tako kot do sedaj zbiram med karticami, dodajam nove itd...

Na mojem pixlu isto izgleda kot zgoraj. Katerega samsunga imaš ti?


Samsung A5

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Morison ::

Tidule je izjavil:

Morison je izjavil:

Kako ne razumeš?
Nima veze, da je slovenska trgovina. GooglePay pač ne podpira slovenskih kartic oziroma kartic z slovenskim BINom.
Torej v GooglePay ne moreš dodat takih kartic. Torej če hočeš plačevat preko GP potem moraš dodat kartico s tujim BINom ali pač plačevat s karticami kot so ti zgoraj povedali, oziroma v tvojem primeru preko NLB Pay.
Sploh ne vem kaj kompliciraš. Mimovrste ti ponudi cel kup načinov plačevanja s karticami, poleg GP, ki so prav tako brezplačni, če je v tem problem.


Mislim, da predvsem ti precej ne razumeš. Na mimovrste lahko mirno plačaš z googlepay in slovensko kartico, če omogočajo direktna plačila z google pay. Ne moreš pa uporabljat slovenskih kartic za brezstično plačevanje s telefonom preko googlepay.



Jaz čist v redu razumem, toda ti očitno ne razumeš kaj on sploh sprašuje in kaj bi rad(no očitno še sam ne ve).
ČE!
Še enkrat si preberi kaj sprašuje v drugem postu na kar se nanaša post katerega si citiral.
Ja, moja napaka, ker na koncu teh stavkov nisem dodal brezstično, kar sem kasneje tudi popravil.
Toda kot rečeno zakaj hudiča bi preko spleta sploh uporabljal GP. Ali so kakšne ugodnosti, ki jih drugačna vrsta plačila ne omogočajo. Meni pride prav GP samo za brezstično plačevanje z telefonom in uro.
OK če nekaj nabavljaš preko telefona, tablice, toda tudi v tem primeru mislim, da je enostavneje in hitreje plačat s kartico kot preko GP?

Tidule ::

Clovek je lepo vprasal, ce, glede na to da ocitno tudi mimovrste omogoca placilo z google pay, je mozno google pay uporabljat z nlb karticami. In je dobil od tebe samo nakladanje in pol resnice. Kaj je tebi prav pride in kaj ne pa je predvsem tvoj problem. Prednost placila z GP je recimo v tem, da ne rabis vpisovat kartice v sistem trgovca ampak gre placilo cez GP. Predvsem pa clovek ni tega spraseval.

blblb ::

Se mogoče že ve kdaj bo na voljo brezstično plačevanje z GooglePay v Sloveniji?
Ker na žalost se tole vleče že predolgo... :)

lp, blblb

marjan_h ::

Jaz sem vprašal, če lahko dodam NLB mastercard v Google pay. Mislil sem pa na plačilo preko spleta. Zaradi tega, ker mimovrste sprejema in je brez dodatnih stroškov. Recimo plačilo ob povzetju je dodatnih par evrov za doplačati.

Dobro, da zdaj vem, da se še vedno ne da brezstično plačevati na POS terminalu. OK.

Morison ::

marjan_h je izjavil:

Jaz sem vprašal, če lahko dodam NLB mastercard v Google pay. Mislil sem pa na plačilo preko spleta. Zaradi tega, ker mimovrste sprejema in je brez dodatnih stroškov. Recimo plačilo ob povzetju je dodatnih par evrov za doplačati.

Dobro, da zdaj vem, da se še vedno ne da brezstično plačevati na POS terminalu. OK.


Ravno to govorim. Tudi plačilo samo s kartico je brez dodatnih stroškov. Ni potrebe, da jo samo za to dodajaš v GP.
Čeprav v vsakem primeru plačaš dodatnih 0,9€ za prevzem, toda to pa je že druga tema.

Tidule ::

Ce ti se vedno ne razumes zakaj bi nekdo uporabljal GP, je to predvsem tvoj problem.

ScottDJ_ ::

Imam watch4. Se da karkoli urediti, da bi lahko plačeval z uro? :) GP ne deluje, Samsung pay tudi ne. Hvala in lep pozdrav

Badwolff ::

Js Curve uporabljam s samsung payem, na trojki sicer.
Ma težko rečem, kako sem naštimal, ker je že dolgo

blze ::

ScottDJ_ je izjavil:

Imam watch4. Se da karkoli urediti, da bi lahko plačeval z uro? :) GP ne deluje, Samsung pay tudi ne. Hvala in lep pozdrav

Seveda lahko. Uporabiš vivid money in se potem povežeš preko nfc. Poleg tega imaš še druge ugodnosti kot so popusti kjer dobiš denar nazaj.
Za prijavo uporabi moj link kjer dobiš nagrado.

https://vivid.money/r/blazZX6?lt=super_...
uživejte
blze

WaterBoy ::

Sedaj sem nabavil s22, ker je pixel 2 umru. Ko naložim google pay, mi še kar piše google pay se trenutno posodablja, tenutno ne morete dostopati do aplikacije.

Če pa grem sem:

Tidule je izjavil:

Ne vem za tvojega pixla, ampak na samsungu je zadeva v celoti integrirana v OS in ni ločene aplikacije, ravno tako dela BP sem ravno dva dni nazaj dodal novo kreditno. Če grem v settings>google>settings for google aps>google pay lahko tako kot do sedaj zbiram med karticami, dodajam nove itd...

Pa sploh nimam opcije google pay

amacar ::

Od tule potegni eno starejso verzijo (js sem septembrsko): https://www.apkmirror.com/apk/google-in...

Po installu bos dobil opcijo google pay v nastavitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

WaterBoy ::

Super hvala. Sdaj deluje :)

Morison ::

WaterBoy je izjavil:

Sedaj sem nabavil s22, ker je pixel 2 umru. Ko naložim google pay, mi še kar piše google pay se trenutno posodablja, tenutno ne morete dostopati do aplikacije.

Če pa grem sem:

Tidule je izjavil:

Ne vem za tvojega pixla, ampak na samsungu je zadeva v celoti integrirana v OS in ni ločene aplikacije, ravno tako dela BP sem ravno dva dni nazaj dodal novo kreditno. Če grem v settings>google>settings for google aps>google pay lahko tako kot do sedaj zbiram med karticami, dodajam nove itd...

Pa sploh nimam opcije google pay

Večkrat je bilo že povedano, da na Samsungu oziroma če imaš Google račun, ne potrebuješ več nobene aplikacije Google Pay.

Clone ::

Na Poco F3 plačujem z Curve, vnešeno pa imam N26 kartico. Se pravi je možnost uporabe samo GPay oz Wallet po novem ter N26 kartico v Sloveniji? Plačeval bi samo brezstično.

Z Applovim walletom ni priblema samo vnesel sem N26 v wallet in je delalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clone ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598133355 (7389) buttcrack
»

NLB Pay (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10715820 (2301) dunda
»

Google Wallet podprl Slovenijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11916877 (2845) amacar
»

Placevanje s telefonom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14943790 (16362) Excavator

Več podobnih tem