» »

Placevanje s telefonom

Placevanje s telefonom

«
1
2 3

prowb ::

Zanima me kaksne si prakticne resitve, ki so trnutno na voljo za placevanje s telefonom?

V smislu, da gres v trgovino in namesto gotovine ali kartice dejansko placas s telefonom?

Mare2 ::

prowb je izjavil:

Zanima me kaksne si prakticne resitve, ki so trnutno na voljo za placevanje s telefonom?

V smislu, da gres v trgovino in namesto gotovine ali kartice dejansko placas s telefonom?


Plačaš lahko v Mercatorju, če imaš Piko na telefonu. :)

Tody ::

NLB PAY in mBills

mrbanana ::

Abanka ima app Abadenarnica, deluje BP.

edi45 ::

Lahko plačaš tudi z moneto preko telefona. Podpirajo jo pa mercator, petrol in mcdonalds.

prowb ::

Kako deluje mBills?
NLB pay in abadenarnica verjetno ne delata s karticami drugih bank?

Kakšen je postopek plačila? Prideš v Hofer na blagajno, in na čitalec namesto kartice prisloniš telefon?

Neumno vprašanje - kaj pa google pay?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: prowb ()

prowb ::

prowb je izjavil:


Neumno vprašanje - kaj pa google pay?


"... your device is not compatible with this version..."

Oneplus 5t...

googleg1 ::

Google pay ni za Slovenijo podprt

rokp ::

prowb je izjavil:

Kakšen je postopek plačila? Prideš v Hofer na blagajno, in na čitalec namesto kartice prisloniš telefon?


Ja.

Tomas 33 ::

Pa NFC in prenos podarkov moraš imeti vklopljen.

Delata pa samo za bankine Maestro in Master kartice.

prowb ::

mBills deluje na enak način?

branc ::

NLB Pay deluje BP, seveda samo z NLB karticami.
OnePlus 5.

neooo ::

sam imam iphone in uporabljan itakjanski boon mastercard za apple pay. deluje tudi z apple watch.

wompaone ::

Jaz uporabljam Huawei Mate 10 Pro z Abadenarnico (Maestro od Abanke) brez težav. Pri plačilu je ekvivalent brezstični kartici (brez pina do 15 EUR itd...).

Vili_vanili ::

mBills deluje preko NFC?? da prislonim telefon na POS terminal?

prowb ::

Vili_vanili je izjavil:

mBills deluje preko NFC?? da prislonim telefon na POS terminal?


Kolikor gledam po navodilih, mislim da ne.

Se pravi so v sloveniji edine uporabne rešitve od abanke in nlb?

noob96 ::

Kako pa lahko plačam na POS terminalu če imam iphona? je kak workaround?

shadeX ::

Apple Pay, sam ni podprt v SLO (kolikor vem), Abadenarnice in podobnih appov pa Apple ne dovoli ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

noob96 ::

a lahko recimo v tujini aktiviram apple pay in potem uporabljam v slo?

extr3m3 ::

mBills je aplikacija/storitvev, v kateri imaš svojo MB kodo;
V trgovini torej odpreš app, pokažeš MB kodo, uslužbenec poskenira s scannerjem, zaključiš nakup.... mBills != NFC ...
o_O

Mavrik ::

noob96 je izjavil:

a lahko recimo v tujini aktiviram apple pay in potem uporabljam v slo?


Ja, Pay dela v Sloveniji če ga lahko kako aktiviraš. Kar pa nikakor ni preprosto.
The truth is rarely pure and never simple.

Tody ::

Paul ne dela s šlo karticami, ne kreditne ne severne, če maš italijansko banko ki je podprta pa lahko komot uporabiš kjerkoli podpirajo pay

XS!D3 ::

Jaz za Apple Pay uporabljam irski Boon payment, deluje BP in je prvo leto zastonj.

neooo ::

noob96 je izjavil:

a lahko recimo v tujini aktiviram apple pay in potem uporabljam v slo?



seveda, na jabuk forumi najdes navodila da si uredis italjanski boon ali
irski in deluje bo :) apple pay!

kokica2000 ::

Google Pay + Revolut je kombinacija, ki deluje tudi za nas Slovence.

https://slo-tech.com/forum/t713835/p598...

Petrol Slo ::

Vili_vanili je izjavil:

mBills deluje preko NFC?? da prislonim telefon na POS terminal?


Pozdravljeni,

mBills ne deluje na osnovi NFC tehnologije, za plačilo tudi ni potreben POS-terminal. Mesečne račune uporabnik prejme kar v aplikacijo, na svoj telefon, in le še potrdi plačilo. V primeru plačila blagajniških računov in plačil na avtomatih uporabnik slika QR kodo, pri plačilih na prodajnih mestih pa le pokaže črtno kodo v svojem telefonu.

mBills sicer lahko uporablja vsak ne glede na operacijski sistem, mobilnega operaterja in banko, pri kateri ima odprt bančni račun. Plačevanje je trenutno mogoče na več kot 1000 prodajnih mestih po vsej Sloveniji. Uporabniki lahko z mBills plačujejo račune, položnice, nakazujejo denar prijateljem, plačujejo na avtomatih in tako naprej. Aplikacija je brezplačna, tudi mesečne naročnine ni. Brez provizije so tudi vsa plačila, z izjemo plačila položnice ali e-računa, ki stane 25 centov.

Dodatne informacije lahko najdete na www.mbills.si, lahko pa tudi pokličete na 01 200 33 34 ali pišete na info@mbills.si

Jerica Urbančič
Vodja marketinga
MBILLS d.o.o.

kokica2000 ::

mBills je sicer fajn (še posebej zdaj po uvedbi mBills Mastercard kartice, https://mastercard.mbills.si), je pa uporaba vseeno bistveno dražja od Revoluta ali N26.

XS!D3 ::

Petrol Slo je izjavil:

Brez provizije so tudi vsa plačila, z izjemo plačila položnice ali e-računa, ki stane 25 centov.

Ni ravno brez provizije, ker je treba denar najprej spravit na denarnico, kjer plačaš provizjo in to dvojno (najprej banki potem pa še mbills). Za eRačune pa potem res plačaš provizijo še tretjič ob plačilu.

starfotr ::

No, no, ne pljuvaj po marketingu. Tudi električni avti so brez emisij, zero CO2. Samo v ozadju pa gori premog. Jap, še drek lepo izgleda, če ga zaviješ v celofan.

Tako, da oni brez provizije poslujejo ;-)

Zanima me, čemu tako navdušenje nad plačili s telefonom? Jaz ne vidim uporabne vrednosti, samo nepotrebno varnostno tveganje. Kaj je tako dobrega? Jaz vse opravim z denarjem in s kartico, res ne vidim smisla, da bi imel nek nlbpay ali mbills ali kaj podobnega, kar lahko uporabim samo na določenih mestih samo pri nas. Kakor hitro stopim čez mejo, lahko pozabim na to. Kako smešni so mi tile naši ponudniki plačil s telefonom. Vsi angleška imena, kot, da bodo šli mednarodno poslovanje, ne pa da so na nekaj 100 punktih na južni strani Alp.

Saj mobilna plačila smo imeli že dolgo nazaj. Moneta. In še s katerim koli telefonom je delala. Škoda edino, ker je bila predraga.

OvCa77 ::

kokica2000 je izjavil:

mBills je sicer fajn (še posebej zdaj po uvedbi mBills Mastercard kartice, https://mastercard.mbills.si), je pa uporaba vseeno bistveno dražja od Revoluta ali N26.

Še ena draga kartica. Računajo 1e na mesec za uporabo.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

kokica2000 ::

starfotr je izjavil:

... res ne vidim smisla, da bi imel nek nlbpay ali mbills ali kaj podobnega, kar lahko uporabim samo na določenih mestih samo pri nas. Kakor hitro stopim čez mejo, lahko pozabim na to. ...

O čem ti govoriš? Z NLBPay lahko plačaš kjerkoli na svetu, kjer imajo brezkontaktni POS in sprejemajo Mastercard (ali Maestro).

starfotr ::

No, saj sem rekel, brezveze. Brez kontaktnih še pri nas nimajo povsod. Aja, po celem svetu, sem mislil, da je spet ena pogruntavščina kot je bila moneta, samo lokalno.

XS!D3 ::

starfotr je izjavil:

No, saj sem rekel, brezveze. Brez kontaktnih še pri nas nimajo povsod. Aja, po celem svetu, sem mislil, da je spet ena pogruntavščina kot je bila moneta, samo lokalno.

Povsod nimajo, je pa marsikje (po celem svetu jasno) in meni je pač bolj komot prislonit uro kot pa vlečt denarnico iz žepa. Kar se pa varnostnega tveganja tiče, je pa še vedno manjše kot pri običajnih brezstičnih karticah, ker moraš uro/telefon običajno odklenit oziroma potrdit transakcijo (na Apple Watch recimo dvojni klik na gumb).

misek ::

XS!D3 je izjavil:

Ni ravno brez provizije, ker je treba denar najprej spravit na denarnico, kjer plačaš provizijo in to dvojno (najprej banki potem pa še mbills).
Nakazilo na Petrolu z gotovino je samo z enkratno provizijo za mbills.

OvCa77 je izjavil:

Še ena draga kartica. Računajo 1e na mesec za uporabo.
V splošnih pogojih piše Mesečno nadomestilo: brezplačno.

OvCa77 ::

misek je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

Ni ravno brez provizije, ker je treba denar najprej spravit na denarnico, kjer plačaš provizijo in to dvojno (najprej banki potem pa še mbills).
Nakazilo na Petrolu z gotovino je samo z enkratno provizijo za mbills.

OvCa77 je izjavil:

Še ena draga kartica. Računajo 1e na mesec za uporabo.
V splošnih pogojih piše Mesečno nadomestilo: brezplačno.

Do 31.1.2019
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

misek ::

Hvala za info. Morda še napišeš kje to piše?

OvCa77 ::

misek je izjavil:

Hvala za info. Morda še napišeš kje to piše?

V splošnih pogojih na zadnji strani.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Excavator ::

Je kaka opcija za placevanje s kartico preko telefona brez nfc, razen mbills?

kokica2000 ::

Trupl0 ::

evo google pay mogoč na hrvaškem.
https://support.google.com/pay/answer/7...

nas pa nikjer .. ah ja
If you are going through Hell, keep going !

miko22 ::

Trupl0 je izjavil:

evo google pay mogoč na hrvaškem.
https://support.google.com/pay/answer/7...

nas pa nikjer .. ah ja


Saj pa pri nas lahko enako uporabljaš gpay, le preko Playa si ne moreš naložit aplikacije, če pa se malo znajdeš in si naložiš aplikacijo pa ti zadeva deluje čisto ok.

modelno1 ::

Poleg tega, da GPay ni na voljo v slovenskem Play storu, ne moreš dodati kartic slovenskih bank.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Rast ::

Mogoče malo "butasto" vprašanje, ampak zakaj bi uporabljal GPay če moja banka že ima možnost podobnega plačevanja, recimo Abanka Abadenarnico ali NLB NLBPay ? V čem je prednost? Razen seveda plačevanje z uro, ampak jaz imam S3 samsumgovo uro in to žal ne pride v poštev!

Mare2 ::

Rast je izjavil:

ampak zakaj bi uporabljal GPay če moja banka že ima možnost podobnega plačevanja, recimo Abanka Abadenarnico ali NLB NLBPay ?


Zakaj pa bi? :)

Rast ::

Mare2, ne razumem kaj si vprašal? Moje vprašanje se je nekako glasilo v čem je (bo) Gpay boljši od dosedanjih načinov ki jih že imajo nekatere banke? Razen seveda da imaš banko ki tega še ne omogoča....

Tody ::

NLBPAY ti v tujini ne dela :)

Goody ::

Tody je izjavil:

NLBPAY ti v tujini ne dela :)


Seveda ti...

Rast ::

Tudi Abadenarnica dela kjerkoli v tujini povsod kjer je brezstični POS, pred kratkim preiskušeno na Norveškem!

anketar ::

OvCa77 je izjavil:

misek je izjavil:

Hvala za info. Morda še napišeš kje to piše?

V splošnih pogojih na zadnji strani.


zadnja verzija od 22.6.2018, je mesečno nadomestilo free, nikjer ne piše da bo s 1.1.2019 1EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

OvCa77 ::

Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598132037 (6071) buttcrack
»

VALÚ vs. Mbills

Oddelek: Mobilne tehnologije
225101 (1633) Badwolff
»

Plačevanje z mobilnim telefonom

Oddelek: Mobilne tehnologije
204620 (3083) LitralSM
»

Hrvaška dobila Google Pay (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6017947 (13262) Jerry000

Več podobnih tem