» »

Google pay/Samsung pay

Google pay/Samsung pay

1
2
3 4

Tidule ::

kartice z slovenskim BIC na androidu ni možno neposredno uporabit za google pay.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

someone_123 ::

Je že komu ratalo povezati google pay z samsung galaxy watch4?
Trenutno uporalbjam revolut, katerega imam dodan na google pay (se da, čeprav ni podprt v sloveniji), preko nfc s telefonom. Sedaj bi pa rad še nabavil uro s katero bi lahko plačeval preko NFC-ja preko google pay.
Pa me zanima če komu dela, saj prav zato bi rad nabavil novo uro z nfc-jem da lahko plačujem.
Kdorkoli?

Excavator ::

Jaz sem uspel spravit google pay na Fossil gen 5 par let nazaj - sem pa uporabljal tole.
Parkrat sem uspel plačat, a se nisem kaj extra ukvarjal s tem ker sem preklopil na Garmin - Garmin pay pa mi podpira Revolut kartice.

jezek05 ::

Imam telefon Samsung A72 in uro Samsung Watch 3. V aplikaciji Galaxy Wear imam v Nastavitvah računa in Načini plačila možnost dodati bančno kartico.
V tem primeru bi bila kartica Adiko banke. Če bi to storil bi šlo plačilo samo z uro glede na to da podpira NFC?

Badwolff ::

Zakaj ne probaš?
Meni je uspelo edino s curve kartico.

jezek05 ::

...gledal sem navodila kako to urediti ampak večina navodil je starih. raje preverim prej preden kaj vpisujem če ima kdo izkušnje s prve roke..

meternich ::

Imam kartico z nemškim BIC in Samusung telefon. Preko apk sem naložil googlepay in samsung pay. Google pay se mi ustavi pri opozorilu app is updating please wait in se ne zgodi nič. Samsung pay pa javlja connection error, ko želim dodati kartico. Je kdo imel podobno težavo? Ali kako ste namestili aplikacije na telefon, da so vam delovale?

meternich ::

meternich je izjavil:

Imam kartico z nemškim BIC in Samusung telefon. Preko apk sem naložil googlepay in samsung pay. Google pay se mi ustavi pri opozorilu app is updating please wait in se ne zgodi nič. Samsung pay pa javlja connection error, ko želim dodati kartico. Je kdo imel podobno težavo? Ali kako ste namestili aplikacije na telefon, da so vam delovale?


Ok sem že našel, sem namestil starejšo različico googlepay. Zdaj pa N26 noče sprejet. Očitno sem zaključil.

Badwolff ::

curve

meternich ::

Sem pregledal forume in res pomislil, da bi probal s Curve. Prijavil sem telefon, nekako sem uspel prilezti v aplikacijo, brez da bi naročil fizično kartico. Kreiralo mi je virtualno kartico s slovenskim BINom. v Curve sem vtaknil N26 in pod NFCjem se je pojavil curve pay. Potem se kartico dodal v Google pay. Kartico je sprejelo, vendar pa ko želim omogočiti contactless payments zadeva ne gre skozi. Najprej je javljalo, da contactless ni mogoče omogočiti, sedaj pa dobivam nek google error tapsh-08. Kakor sem razbral je to error, ki se pojavi, če prevečkrat poizkusiš.
Je imel kdo podobne težave? Mislite da moram naročiti fizično kartico? Se mi zdi škoda, če ne bo delalo. Na koncu bi rad še vse spravil na samsung watch. Sideload google pay in dodajanje kartice. Na veliko forumih piše, da so na wear os spet druge težave s curve. Če ima kdo kakšen nasvet al pa primer, da mu je uspelo naj sproči.

amacar ::

Nobena kartica s slovenskim BINom ti ne bo delala v google pay. Še najlažje je, da uporabljaš pač Curve Pay, nek približek Google Paya.

meternich ::

Sam curve pay pa ne morem spravit na wear os (uro) kakor razumem?

Badwolff ::

Curve pay dela na telefonu mimo google/Samsung oaya, ni pa appa za Samsung watch, vsaj ne za tizen. Mogoče je res problem sedaj slovenski bin , sam imam še nemškega(Al angleškega?).

WaterBoy ::

Naredi si vivid banko. Tam deluje google pay

nurmaln ::

Pa kaj je v bistvu razlog da ta contactless ne dela? Je to dejansko kakšna dogovorjena blokada šlo bank ali kaj drugega?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

meternich ::

Na uri sicer ni Tizen ampak wearOS, sam tudi ne najdem, da bi podpirala aplikacijo curve pay. Vidim, da pri vivid dobim tudi IBAN (če se ne motim), tako da potem moram FURS obveščat. V Slo so se razvile svoje contactless aplikacije in bankam ni ravno všeč, da bi jim zdaj GP hodil v zelje, tako da mislim, da je tukaj problem.

amacar ::

Vivid ima menda zaprte registracije, ker uradno sploh ne bi smeli podpirati Slovenije. Da ni GPaya pa dvomim, da je povezano s slovenskimi bankami, saj bi ga lahko vseeno omogočili, da bi lahko dodajali tuje banke s slovenskim BINom. Čudne googlove poteze.

someone_123 ::

Google pay ni podprt v Sloveniji, kar pomeni da posledično tudi SLO bic bank kartic ne sprejema. Ena možnost za google pay na telefonu je revolut, spremeniš naslov v italijnski narediš novo virtual kartico, dodaš in nato prva transakcija mora biti dokler imaš italijsnaki naslov v revolutu, potem lahko spremeniš nazaj na slovenski. Nisem probaval s curve ker ne vidim potrebe da bi še to imel.

Do sedaj mi je ratalo namestiti google pay na watch5. Vendar mi javla da ni podprto. Moram še nekako ta problem rešiti.

HitraSperma ::

Kdaj bo ta google Wallet podprt v Slo, še faking Apple dela s Apple pay (sicer s skorja nič Slovenskimi bankami, ampak vsaj N56 in Revolut delata BP)?
fgdsfjk

amacar ::

Ker mi je curve stara kartica potekla, s spremembo naslova na Revolutu se mi pa ni dalo čarati, sem si za gpay uredil Joompay. Dela bp v gpayu, ni je potrebno prijaviti, ker dobiš virtualni IBAN, pa še topup s kartico je omogočen (1k na teden). Moj referral, če se kdo odloči: https://m.joompay.com/invite/6M9GTNB4 (menda dobiva vsak 5€).

bossko ::

Pozdravljeni,

želel bi si urediti, da bi s svojim android telefonom plačeval kot s kartico.

Imam kartico od N26.

Telefon ima NFC.

Kot sem razumel pa bi moral imeti na telefonu tudi Google Wallet app, ki pa v Sloveniji ni na voljo. Kot tu berem nekaterim dela Google Wallet app. Jaz pa na Play store-u niti je ne najdem. Razlagam si, da ker v Sloveniji ni podprto.

Torej, kako si lahko dam kartico N26 na telefon, da bom lahko s telefonom plačeval v trgovini preko NFC namesto s kartico?

Hvala lepa vnaprej za odgovore.

LP

Tidule ::

Na kratko: nikakor.
Na dolgo: Preberi temo o n26, kjer je bilo že vsaj 10x razloženo zakaj to kar opisuješ ni možno in kakšni obvodi so na voljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

bossko ::

Sem iskal pa nisem našel. Zato sem postavil vprašanje. Ker če bi našel, nebi vprašal...

-ninja-91- ::

Curve app, uporabljam na huawei (mimo huawei walleta)

Zulf ::

Google Wallet z Revolut dela, z malo okopavanja seveda.

bossko ::

Kako vam dela Google Wallet, če pa v Sloveniji ni podprt?
Meni niti v Trgovini Play ga ne najde.
Če pa kliknem na njihovi uradni spletni strani Download mi napiše not available for your country.

Sicer pa sem si inštaliral Curve in dodal kartico N26. Plačal 5 eur da mi pošljejo fizično kartico, ki jo sicer nebi rabil, ampak nisem videl možnosti zaključka postopka brez da bi naročil kartico.

Sem tudi že plačal 2x s telefonom in obakrat se mi je zgodilo, da v prvo ni šlo. V drugem poskusu pa je bilo uspešno. Enkrat sem poskusil samo z oklenjenim telefonom in enkrat z odprto aplikacijo Curve. Isto. Prvič zavrne. Drugič gre. Mogoče kdo ve zakaj?

blaz5 ::

bossko je izjavil:

Kako vam dela Google Wallet, če pa v Sloveniji ni podprt?
Meni niti v Trgovini Play ga ne najde.
Če pa kliknem na njihovi uradni spletni strani Download mi napiše not available for your country.

Sicer pa sem si inštaliral Curve in dodal kartico N26. Plačal 5 eur da mi pošljejo fizično kartico, ki jo sicer nebi rabil, ampak nisem videl možnosti zaključka postopka brez da bi naročil kartico.

Sem tudi že plačal 2x s telefonom in obakrat se mi je zgodilo, da v prvo ni šlo. V drugem poskusu pa je bilo uspešno. Enkrat sem poskusil samo z oklenjenim telefonom in enkrat z odprto aplikacijo Curve. Isto. Prvič zavrne. Drugič gre. Mogoče kdo ve zakaj?


Najbrž se google wallet da prenesti, če si urediš VPN v neko tujo državo in pobrišeš cache od google play.

Slayer69 ::

Meni tudi ta Curve s telefonom deluje bolj tako na "random", včasih OK, včasih pa teži s tistim obvestilom na POSu: "glejte ekran telefona za dodatna navodila" al neki takega, ampak na telefonu pa potem včasih ni nič (takrat ne deluje), včasih pa teži še enkrat za avtentikacijo, čeprav je telefon že odklenjen.
Tako, da se isto priporočam, če kdo ve kako Curve usposobit, da bo bolj zanesljiv (mimogrede, zadnjič mi celo s fizično Curve kartico ni delalo).

Glede Google Pay: to je še najmanjši problem spravit aplikacijo na telefon... ampak meni potem ne gre dodati kartice, če ima Slovenski BIN (recimo z Nemškim pa deluje)

WaterBoy ::

Google walet probaj naložiti iz apkmirora. Sicer se sedaj dogaja da ko odprem app na telefonu ostane na ekranu posodabljanje sistema, vendar plačujem lahko.
Jaz uporabljam vivid banko za plačevanje preko telefona.

Mare2 ::

amacar je izjavil:

Ker mi je curve stara kartica potekla, s spremembo naslova na Revolutu se mi pa ni dalo čarati, sem si za gpay uredil Joompay. Dela bp v gpayu, ni je potrebno prijaviti, ker dobiš virtualni IBAN, pa še topup s kartico je omogočen (1k na teden). (menda dobiva vsak 5€).

A tole dela samo na aple?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

amacar ::

Saj sem lepo napisal, da dela v GPayu. Appla nimam in nisem testiral.

Patrik0 ::

Morda kdo ve kaj novega o tem google payu? Kako to da se stvar ni na voljo v slo? Apple pay pa je? Kaj se tukaj dogaja?

Kcin2000 ::

Nesta ::

OCITNO DELUJE :)
Sicer meni v Uri sedaj pise da ni možna uporaba na tej lokaciji??? :D

Clone ::

N26 ne deluje.

RockyS ::

Kako pritisniti na slovenske banke, da bi to vpeljale? PRedvsem govorim o nazadnjaških bankah kot je gorenjska, deželna itd..

Master_Yoda ::

Pa je sploh to odvisno od banke, ali od cesa drugega ? Ker N26 v drugih drzavah deluje, v SLO pa ne pa je ena banka ...
Dovie'andi se tovya sagain.

meternich ::

N26 mi ne dela. Probavam še preko Curve pa tudi neki šteka. Je pa res, da sem šele sedaj verificiral identiteto. Kartico mi v google wallet doda, vendar ne morem vzpostavit contactless.

amacar ::

A je sploh kdo prebral link? Deluje le na teh bankah (na Curve sicer tudi še ne deluje)

Banka Intesa Sanpaolo d.d. za kartico Visa Debit
Curve za kartico Mastercard Debit
MBILLS d.o.o. za kartico Mastercard Debit
Monavate Limited za kartice Mastercard Cards
PayrNet Limited za kartice Mastercard Cards
Paysafe Financial Services Limited za kartice Mastercard Cards
Paysend za kartice Mastercard Cards
SumUp Payments Limited za kartiece Mastercard Cards
Wise za kartice Mastercard Credit in Debit ter Visa Cards

eeslliw54 ::

Saj lepo piše, da morajo banke same prositi za vključitev. Torej ni drugega kot da ljudje težijo bankam in se bo mogoče kaj premaknilo.

meternich ::

Če se jim bo dalo ukvarjati z googlom, ker za ta namen plačevanja so naše banke razvile FLik.

Morison ::

meternich je izjavil:

Če se jim bo dalo ukvarjati z googlom, ker za ta namen plačevanja so naše banke razvile FLik.

Ja, samo ta flik ne deluje!

RockyS ::

Flik ne omogoča brezžičnega plačevanja (NFC).

njyngs ::

Flik ni namenjen za plačevanje v osnovi. Že sami pravijo sledeče: "Flik je najpreprostejši način nakazil med uporabniki različnih bank v Sloveniji"
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

RockyS ::

Povej to @meternich . Naše banke so pač šle v nek butast sistem enako kot z moneto in rekono. Denar mora krožit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

meternich ::

RockyS je izjavil:

Flik ne omogoča brezžičnega plačevanja (NFC).


Hm nisem prepričan. kakor jaz vem omogoča. Nekaj iz spleta:

SKB FLik: Plačajte svoj nakup na POS-terminalu s funkcijo NFC ali s skeniranjem QR kode.

SPAR.si : Kako plačate s Flikom v mobilni denarnici NLB Pay? 1. Plačilo z vklopljenim NFC*
Če imate Flik kot privzeto plačilo:
Prislonite telefon k POS terminalu.
Pri zneskih nad 25 € je potrebna potrditev nakupa v NLB Pay.

Delavska hranilnica:
PLAČILO S KARTICO
DH Denarnik omogoča hitro plačevanje s plačilnimi karticami, ki jih imate naložene na mobilnem telefonu. Plačujete lahko tako doma kot v tujini, na vseh prodajnih
mestih, ki mogočajo brezstično plačevanje. Obenem lahko z DH Denarnikom opravite tudi dvig gotovine na vseh brezstičnih bankomatih.

Magic1 ::

meternich je izjavil:

RockyS je izjavil:

Flik ne omogoča brezžičnega plačevanja (NFC).


Hm nisem prepričan. kakor jaz vem omogoča. Nekaj iz spleta:

SKB FLik: Plačajte svoj nakup na POS-terminalu s funkcijo NFC ali s skeniranjem QR kode.

SPAR.si : Kako plačate s Flikom v mobilni denarnici NLB Pay? 1. Plačilo z vklopljenim NFC*
Če imate Flik kot privzeto plačilo:
Prislonite telefon k POS terminalu.
Pri zneskih nad 25 EUR je potrebna potrditev nakupa v NLB Pay.

Delavska hranilnica:
PLAČILO S KARTICO
DH Denarnik omogoča hitro plačevanje s plačilnimi karticami, ki jih imate naložene na mobilnem telefonu. Plačujete lahko tako doma kot v tujini, na vseh prodajnih
mestih, ki mogočajo brezstično plačevanje. Obenem lahko z DH Denarnikom opravite tudi dvig gotovine na vseh brezstičnih bankomatih.

Samo to nima veze s Flikom pri DH. Ti lahko plačuješ preko aplikacije, kot da bi plačeval s normalno kartico in ne s Flikom.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Apartcik ::

Če prav razumem moramo potem imetniki N26 težiti nemcem da uredijo podporo za Google pay v Sloveniji? Enako za Revolut.

amacar je izjavil:

A je sploh kdo prebral link? Deluje le na teh bankah (na Curve sicer tudi še ne deluje)

Banka Intesa Sanpaolo d.d. za kartico Visa Debit
Curve za kartico Mastercard Debit
MBILLS d.o.o. za kartico Mastercard Debit
Monavate Limited za kartice Mastercard Cards
PayrNet Limited za kartice Mastercard Cards
Paysafe Financial Services Limited za kartice Mastercard Cards
Paysend za kartice Mastercard Cards
SumUp Payments Limited za kartiece Mastercard Cards
Wise za kartice Mastercard Credit in Debit ter Visa Cards

Thomxy ::

Kcin2000 je izjavil:

Malo zgoden božiček

https://www.blog.uporabnastran.si/2022/...


To pa je dobra novica! :-)
Sedaj le še mal truda na strani N26 in bi moralo delat tudi meni...

amacar ::

Apartcik je izjavil:

Če prav razumem moramo potem imetniki N26 težiti nemcem da uredijo podporo za Google pay v Sloveniji? Enako za Revolut.

amacar je izjavil:

A je sploh kdo prebral link? Deluje le na teh bankah (na Curve sicer tudi še ne deluje)

Banka Intesa Sanpaolo d.d. za kartico Visa Debit
Curve za kartico Mastercard Debit
MBILLS d.o.o. za kartico Mastercard Debit
Monavate Limited za kartice Mastercard Cards
PayrNet Limited za kartice Mastercard Cards
Paysafe Financial Services Limited za kartice Mastercard Cards
Paysend za kartice Mastercard Cards
SumUp Payments Limited za kartiece Mastercard Cards
Wise za kartice Mastercard Credit in Debit ter Visa Cards

Tako ja, sedaj pa lahko težimo N26 in Revolutu, da omogočita gpay za Slovenijo.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
605134268 (63) J.McLane
»

NLB Pay (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10715922 (2403) dunda
»

Google Wallet podprl Slovenijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11916939 (2907) amacar
»

Placevanje s telefonom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14943941 (16513) Excavator

Več podobnih tem