» »

NLB Pay

NLB Pay

1
2
3

bauci ::

To je pa tut res. Jaz imam do banke 50 metrov in grem lahko tja skoraj v copatah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bauci ()

forplan ::

Imam kdo probleme s novim NLB pay. Danes ko sem odprl aplikacijo je aplikacija zahtevala nujno posodobitev.

In seveda po updat-u nič več ni delovalo. Zbrišem aplikacijo in na novo nastavim in isto... Edino kar je novega v aplikacije je možnost dodati kartice na google pay. Tega google pay nimam in ga ne rabim. Sedaj je pogoj da imaš google pay za NLB pay? Pozna kdo zadeve? Predno da zatežim podpori, ki verjetno nima pojma.
da se strinjam

tony1 ::

Kliči podporo.

Pri meni sem danes naredil update, šlo brez težav (sredi updejta je priletel še prompt za potrditev enega plačila, ki je šel kljub temu lepo čez :|), sem pa moral za potrditev stare kreditne kartice vpisati njen PIN.

Poziv za Google pay pa je, kot tudi napišejo, opcijski, in ti omogoča kreditno kartico, ki jo imaš v NLB Pay kopirati še v Google pay. Ni obvezno, čeprav skoz težijo z njim...

forplan ::

Mi lahko poveš še, če imaš tale zeleni gumbza plačat, kot je viden na tej sliki
 Klik

Klik



Meni je namreč ta gumb izginil. In tam od spodaj imam gumb, ki teži za dodajanje na google pay
da se strinjam

lopov ::

Imam isti problem -- po ure nazaj sem posdobil in šel v trgovino, na blagajni pa nisem mogel plačati.
Namesto gumba "Plačaj" je sedaj "Dodaj v Gpay". Sem gledal po nastavitvah da to onemogočim, pa nič ne najdem.

V opisu posodobitev omenjajo to kot možnost, a je kot kaže kar obvezno. Moja maestro niti ne podpira Gpay in je čisto brezzveze, da mi ga ponuja -- registracija ne uspe.

Skratka, trenutno je app kriplast, deluje samo flik ...

tony1 je izjavil:

... Poziv za Google pay pa je, kot tudi napišejo, opcijski, in ti omogoča kreditno kartico, ki jo imaš v NLB Pay kopirati še v Google pay. Ni obvezno, čeprav skoz težijo z njim...


Nimam opcije to možnost izklopit ali preskočit.

Tudi ni omejeno le na kreditno kartico, pojavi se tudi pri debetni kartici. IIRC je to vezano na menjavo kartic -- maestro se ukinja, po novem dobiš debetno mastercard, ki tudi omogoča spletno plačevanje brez da rabiš kontaktirat banko (kot je [bilo] pri maestro).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

tony1 ::

Tudi pri meni je gumb Plačaj prekrit z reklamo za Google Pay.. :|

WizzardOfOZ ::

Ni reklama, gumb je za dodaj v google pay in google wallet. In brez tega ne deluje. Pa še maestro kartice ne moreš niti dodati v gogole pay, lahko samo viso.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

esel ::

Čemu je bil ta gumb sploh namenjen? Sam ga za plačilo z nlb pay nikoli nisem uporabil. Preprosto odkleneš telefon in ga prisloniš na terminal, brez odpiranja aplikacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: esel ()

Skyman ::

Ce bi malo FB brali nebi ze 5h tle klobasali..

Sheteentz ::

Meni pa od včeraj ne delajo spletna plačila na debetnem mastercardu. V Nlb Pay sploh ne morem omogočiti spletnih plačil, ali plačil v tujini, ker so greyed out. Včeraj na video klicu niso rešili nič, ker ne vedo, kaj naj bi bilo narobe. Bojda nekaj z posodobitvijo Nlb Paya, ki bi naj danes delal. No, pa še vedno ne dela, še vedno ne morem npr. nakazovat na revolut.

Sranje.

predi ::

Skyman je izjavil:

Ce bi malo FB brali nebi ze 5h tle klobasali..
Kaj ko bi, namesto nastopaštva v vlogi sarkastičnega tepca, bil ljudem v pomoč in semkaj pripopal informacije s katerimi kot posvečenec očitno razpolagaš, FB pa navedel kot vir?

Občasno se pojavljajo motnje v delovanje mobilne denarnice NLB Pay zaradi izjemno povečanega števila novih uporabnikov, ki nameščajo aplikacijo po nadgradnji s funkcionalnostjo Google Pay.

Zaradi tehničnih težav je dostop do aplikacije občasno onemogočen, medtem ko je plačevanje vseskozi mogoče. Napako odpravljamo in se vam opravičujemo za nevšečnosti.

https://www.facebook.com/NLBdd/posts/pf...

Več kot očitno to ne more biti edini razlog za vse težave, ki so jih ljudje omenili zgoraj.

Sheteentz ::

Ne vem no, da imajo tako bedne strežnike, da ne morejo shendlat novih prijav na novi sistem? Pa saj se aplikacija ne nalaga iz njihovih strežnikov, temveč iz google play storea.

WizzardOfOZ ::

Ni problem NLB, ampak Bankart, preko katerega gredo vse transakcije in Flik.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Bellzmet ::

Bankart pa verjetno pravi, da je kriv NLB...

energetik ::

Zakaj raje ne uporabite Google Wallet. V kombinaciji z Revolutom dela brezhibno, vedno.
vires in numeris

BOCo. ::

energetik je izjavil:

Zakaj raje ne uporabite Google Wallet. V kombinaciji z Revolutom dela brezhibno, vedno.


Če bi bilo možno dodati kartico v Google Wallet ...

WizzardOfOZ ::

Seveda je možno. Saj novi NLB Pay točno to počne. V Google wallet ti da kartice in potem to uporabljaš.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Curve Ball ::

Ima verjetno maestro, mi pa ni jasno zakaj je ne zamenja za mastercard debitno. Nlb to zastonj naredi.

energetik ::

BOCo. je izjavil:

energetik je izjavil:

Zakaj raje ne uporabite Google Wallet. V kombinaciji z Revolutom dela brezhibno, vedno.


Če bi bilo možno dodati kartico v Google Wallet ...
Odpreš zastonj Revolut račun, ni problema. Potem pa vsake toliko nakažeš na Revolut sredstva za par 10c provizije... Sicer pa prej kot slej bodo verjetno vse SLO banke podpirale G Wallet.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

BOCo. ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Seveda je možno. Saj novi NLB Pay točno to počne. V Google wallet ti da kartice in potem to uporabljaš.


Vem da je možno dodati, vendar mi pri dodajanju v G Wallet javlja napako. Prav tako nimam zelenega gumba Plačaj. Imam pa debetno Mastercard.



NooB ::

Klical na podporo z enako težavo. Predlagajo, da do nadalnjnega uporabiš fizično kartico. Imajo prevelik naval na GPay in predlagajo, da kartico povežeš ponoči, ko ni veliko strank aktivnih :)

Nlb way :)
LP, JAZ

Apple ::

Bankart...
LP, Apple

NooB ::

Bank Art :)
LP, JAZ

Bellzmet ::

Meni danes NLB Pay ne dela.

NooB ::

Nisi edini ... Beri gor.
LP, JAZ

tony1 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Seveda je možno. Saj novi NLB Pay točno to počne. V Google wallet ti da kartice in potem to uporabljaš.


Z drugimi besedami: etablirana banka je opustila lastno (Bankartovo?) aplikacijo in nas hoče prodati Googlu. Top šit.

MadMicka ::

Meni se aplikacija niti noče updejtat, vrti v prazno...naj se gredo solit.

Gregor P ::

Čisto tako mimogrede. Sam imam sicer vse živo od teh plačilnih možnosti, ampak sem že pred časom, ker imam nek star iPhone, na njega naložil Curve kartico, ki je vezana na mojo debetno kartico in vse dela brez težav, zaenkrat še nisem plačal nobene provizije za to storitev (in mi niti ni povsem jasen njihov poslovni model, vem da imajo neke referral akcije ipd., a nisem nikoli koristil tega; ampak dokler dela:D); enako to dela na Apple watch (samo da je nek hec, da moraš najprej naložiti kartico na uro, potem pa še na telefon oz. nekaj podobnega, sicer ti Curva noče naložiti na uro).

Je pa Flik oz. v vseh teh različicah NLB Pay itd. dober za hitro plačilo kolegom, ko si razdelite stroške ipd., ker jim lahko hitro nakažeš denar na njihov osebni bančni račun brez provizije; tega pa mislim da Curve ne pokriva, niti nisem preskusil.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

WizzardOfOZ ::

Če google spogleduje v google wallet in ima dostop do vseh transakcij, ki jih opravljaš, v povezavi z GPS lokacijo za vsako plačilo, je v prednosti pred bankami. Ker zaradi GDPR banke tega ne smejo naprej posredovat, google pa lepo prodaja naokoli.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

tony1 ::

Točno. NLB je iz rok spustila core biznis. Zdaj ali zaradi neznanja kaj so s tem naredili, jebivetrstva ali (ta je najbolj popularna pri za-mano-potop Brodnjaku) zaradi nižanja stroškov, pa ne moremo vedeti.

BOCo. ::

NooB je izjavil:

Klical na podporo z enako težavo. Predlagajo, da do nadalnjnega uporabiš fizično kartico. Imajo prevelik naval na GPay in predlagajo, da kartico povežeš ponoči, ko ni veliko strank aktivnih :)

Nlb way :)


Ugotovil sem, v čem se skriva težava. Omogočeno je treba imeti Spletno plačilo in Plačila v tujini. Google namreč izvede transakcijo 0,00 EUR.

Ko sem vključil obe možnosti je dodajanje kartice v Google Wallet bilo uspešno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BOCo. ()

Sheteentz ::

Ima še kdo to pizdarijo, da ne more v Pay-u spreminjati nastavitev mastercard debetne kartice? Jaz imam vse opcije greyed-out.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

na maestro kartici?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Sheteentz ::

Na mastercard debetni kartici

WizzardOfOZ ::

Sem videl to za maestro, ampak na mastercard pa še ne. Lahko kaj v kliku vklopiš na računalniku?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

BOCo. ::

Sheteentz je izjavil:

Ima še kdo to pizdarijo, da ne more v Pay-u spreminjati nastavitev mastercard debetne kartice? Jaz imam vse opcije greyed-out.



Preveri SMS sporočila. Jaz sem moral sprostiti kartico s ključno besedo SPROSTI (neka njihova naključna dvomestna cifra). Potem je začelo delovati.

Sheteentz ::

Nlb kelci so mi vnaprej blokirali kartico, brwz da bi opravil kakšno sumljivo transakcijo. Ko sem pa v poslovalnici urejal odblokiranje, sem pa šele dobil ta sms. Torej v razmaku enega tedna, pa še to me je sms hotel prepričati, da sem ravno takrat, ko sem to zadevo urejal v poslovalnici, opravil sumljivo transakcijo v vrednosti 0€. lol

Bellzmet ::

Ja zdej moraš imeti nujno G pay. Sicer zadeva ne dela. Kekci.

Lonsarg ::

Kako dobro pa je bil podprt tale NFC NLB Pay ki je delal direkt mimk GPay? Ker recimo Flik je nazadanje ko sem probal komaj kje deloval in je to seveda bil razlog da potem nisem uporabljal.

Zato me firbec ali je NLB NFC Pay imel iste probleme.

Utk ::

Flik mora podpirat terminal, navadno nfc plačilo bi pa moralo delat na vsakem.

Bellzmet ::

Sem uporabljal NLB NFC Pay (preko telefona) že nekaj časa sedaj (pomoje odkar so omogočili) in je vedno delovalo vse OK in bp. Sedaj so pa zajeb*** z vsiljevanjem G Pay.

So pa prehod na G Pay baje naredili izključno zaradi nižjih stroškov.

In to pri 380 mio EUR dobička...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Sheteentz ::

G pay je pri plačilih hitrejši kot nlb klik. Odkar imam maestro debetno v google walletu, mi plačila opravi v delčku sekunde. Nlb pay je včasih rabil po 5 sekund in nisem vedel ali dela, ali ne, premeščal telefon, skratka, tole zdaj je mnogo bolje.

BOCo. ::

Sheteentz je izjavil:

G pay je pri plačilih hitrejši kot nlb klik. Odkar imam maestro debetno v google walletu, mi plačila opravi v delčku sekunde. Nlb pay je včasih rabil po 5 sekund in nisem vedel ali dela, ali ne, premeščal telefon, skratka, tole zdaj je mnogo bolje.


Tole sem tudi jaz opazil že ob prvem plačilu z novim NLB Pay.

Bellzmet ::

Meni je pa tudi prej delalo OK. Sekunda, dve.

MadMicka ::

Sedaj je res boljše in lažje, hitreje, samo odpreš app denarnica, nobenih šifer in ti plača v delčku sekunde. Moram pa še malo pogledati glede limitov, tudi čez 50 EUR ne rabiš nič, kar meni v bistvu ni ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

energetik ::

Zakaj bi rabil še kaj, že z odklepom telefona odobriš plačilo.
vires in numeris

Gregor P ::

Če gre vse kot po maslu (lahko se zgodi, da odpreš po nesreči kaj drugega ipd. zapleti), je res plačano v sekundi (za razliko od kartice, kjer POS terminal preverja še kar nekaj časa preden mi transakcijo odobri).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Utk ::

Po nesreči boš odklenil telefon na 10 centi od terminala, ki čaka na plačilo? In kaj misliš da POS preverja še kar nekaj časa? A imaš abort tipko na kartici, ki jo lahko pritisneš ta čas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Gregor P ::

Odkleniti telefon in plačilno kartico vsaj pri meni ni identično dejanje. Tako da to tega ne more priti. Verjamem pa, da se tudi takšne napake lahko dogajajo in je nek ustaljen protokol reševanje le teh.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Utk ::

10 centi od terminala pripravljenega na plačilo ljudje ponavadi ne opletajo s telefoni in karticami, ampak nastavijo tam eno ali drugo s čimer hočejo plačat. Če nočeš tega, itak nikjer ne piše, da moraš imet na telefonu nfc plačilo.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google pay/Samsung pay (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19934424 (743) MrStein
»

Apple Pay prispel v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
16944343 (2404) Apple
»

NLB podprl Google Pay (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10413109 (6855) lopov
»

Placevanje s telefonom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14944030 (16602) Excavator

Več podobnih tem