» »

Težave "podnajemnikov", ki to nista

Težave "podnajemnikov", ki to nista

HappyPills ::

Lej tako bom razlozil. V vasi pri starih so se naselili cigani. Hisa ni njihova ampak obcinska. Streljajo se muska vsak dan pretepi vlomi groznje ni da ni. Vrzt jih ne morjo ven. Se vec dobivajo socialko in hrano jim vozjo.

2 tedna nazaj so oropal zupnika in ga pretepl. Sred belga dneva sred vasi. Odgovarja nihce. Bo pa kmal kak lovc koga odstrelu... Slabe zakone mamo.

PrimoZ_ ::

hipertija je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

hipertija je izjavil:

Ker sem morda lastnik nepremičnine in rezervni policist?


Ja to se tebi samo zdi, zdaj ko ti je nekaj z lufta padlo in misliš da si šefe, oni pa tam živijo že koliko časa? Kaj pa dedek? Dementen? Si ga malo obrnil?


dedek mi je dal nepremičnino, ker sta ona dva brez ficka in ne moreta vlagati niti nase, kaj šele na nepremičnino in si ne želi, da bi vse skupaj propadlo. Sam je stopil do mene in predlagal, drugače tudi preužitna pogodba ne more funkcionirati in je izpodbitna.

Morda damo priložnost še komu drugemu, da razloži stališče, ker tvoje je, da ima on pravico do vsega, kar si zaželi, tudi če zapali pol bajte.


Deloma razumem tvojo frustracijo.
Ampak kot rečeno nekaj je da si lastnik, drugo je pa da imaš v posesti.

Tudi ko greš ti v najem je lastnik še vedno tvoj najemodajalec. Ampak dokler si v stanovanju ti, je stanovanje v tvoji posesti in lastnik NE sme hodit po njemu in ti kontrolirat kako živiš.
Niti ti ne sme prepovedati imet družine in otrok.
Tudi ne sme samovoljno zamenjat ključavnice in ti onemogočit dostopa. Pa čeprav je lastnik.

In v tvojem primeru je zelo podobno. Ti si lastnik ampak oni so pa najemniki (efektivno, ker jim je dedek dovolil tam stanovati) in imajo sedaj tisto v posesti.
Zakononi okoli tega so zelo v smeri zaščite šibkejšega. Pa naj ti bo še tako nelogično in frustrirajoče.

feryz ::

Vprašanje je, kdo je tukaj šibek. Ponavadi je šibek tisti, ki ne more nič. Ne tisti, ki se norca dela.

UganiKdo ::

feryz je izjavil:

Dobrodošel v svet zakonov, ki so napisani v slabo poštenih ljudi. Zapomni si to in si zabij v glavo.
Dobrota je sirota, zato nikoli ne dovoli ničesar nikomur. Lahko mu daš, seveda, ker mu daš. Za vedno. Vse ostalo je no go.
Kot so to že napisali. Najebal si ga. Odvetnika in izsiliti najemnino. Če bo dovolj visoka, mogoče, pobereta šila in kopita.

Se vedno boljse kot v vukojebini, kjer lahko ostanes brez strehe nad glavo zato, ker nekomu ni vsec kake barve stunfov imas.

feryz je izjavil:

Vprašanje je, kdo je tukaj šibek. Ponavadi je šibek tisti, ki ne more nič. Ne tisti, ki se norca dela.

Edini ki se zankrat norca dela je op, ki bi rad najemnikom diktiral kako morajo zivet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

PrimoZ_ ::

feryz je izjavil:

Vprašanje je, kdo je tukaj šibek. Ponavadi je šibek tisti, ki ne more nič. Ne tisti, ki se norca dela.


Za sodstvo je jasno.
Šibek je tisti, ki bo potencialno ostal brez strehe nad glavo in ne tisti ki ima v lasti hišo in parcelo pa ne more prosto razpolagati s svojo lastnino v celoti.

hipertija ::

Dobro, jih bomo tehnično uredili in sporočim rezultat. Nisem užaljen, nikakor, pa tudi vem kako sodni sistem deluje pri nas, kljub vsemu pa ne morem verjeti, da ne moreš nekoga z nekimi roki izseliti iz LASTNE nepremičnine. Pa še enkrat, ne igram šerifa, pa tudi nikogar nimam namena izseliti, govorim samo o skrajnostih, ki so pa zmeraj možne. Tudi pri predaji nepremičnine sem dobro pretehtal z odvetnikom in notarko, kako in kaj, da se izognem nujnim deležem itd.
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

UganiKdo ::

Kako lahko v isti sapi trdis, da ves kako deluje sistem, potem se pa po ovcje cudis zakaj ne mores nekoga vrec na cesto, kadar se ti dvigne?

Invictus ::

Lahko izseliš.

Ampak pojdi do odvetnika in riskiraj par 100 EUR.

Če nimata pogodbe, lahko začneš postopek izselitve. Samo pazi, tudi ustni dogovor velja enako kot pisna pogodba. Vprašaj starega očeta kak dogovor velja. Če je sploh kak...

hipertija je izjavil:

Seveda rešitev je morda najprej pogovor, vendar ko sem nazadnje zagrozil s policijo, ker je bil parkiran nereg. avto na moji parceli, sem dobil dve sočni...

Ne grozi, samo anonimno pokliči policijo, kadar kršijo javni red in mir. Kar je karkoli glasnega po 22h. Če najdejo droge, še toliko bolje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

hipertija ::

V isti sapi, ker me zmeraj razočara (znova). Pa še enkrat: prebrali ste zadnjo opcijo. Jaz pa pišem, da nisem imel nikogar namena ven vržit, da samo razmišljam, ravno zato, ker danes ne veš več kaj vse se lahko zgodi.!! Postavite se v mojo kožo, vse kar si želim je: urejena hiša in okolje, razumeti se s sosedi in z njima, si en drugem pomagati in nekaj v življenju ustvariti. Nisem bil in ne bom človek, ki bi se vlačil po sodišču, ampak vseeno....

jutri pošljem sliko, kakšno razdejanje je bilo, preden sem jaz začel urejati okoli hiše, v enem izmed prostorov, ki smo ga očistili
Prekle za kurnk

Horas ::

Ben Dover je izjavil:

hipertija je izjavil:

Odlično,

potem bom ostal kar na tej lokaciji, ker mi po vaši razlagi pripada polovica bajte, ker pač slučajno pri starših stanujem že 28 let in sem najemnik in me ne moreta zabrisati ven. Pa seveda s pravicami: kaditi ganđo, zaparkirati naš parking, feštati, imeti đanki kolege, smetiti, ne plačevati stroškov itd.


Ufff ti si pa malo zakompleksan, kaj te moti če kadi travo??? WTF?


ubistvu so uporabniki trave (in ostalih drog) zakompleksanci!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

D3m ::

hipertija je izjavil:

Odlično, potem pač moje ni moje. Super. Hvala za odgovore.


Tako nekako.

Tako, da se brezdomcem NE POMAGA.

Ker dobrota je sirota.
|HP EliteBook|R5 6650U|

feryz ::

Od njega je, dokler se davke in ostale stvari plačuje. Potem se pa počasi neha.
Počakaj, da dovolj velike račune pridelata. Boš potem videl, čigava bo izvršba.

hipertija ::

Ne placuje davkov, lahko mu delovno inspekcijo posljem, ker dela na crno, druga zadeva je kolege policiste za travo, tretje da cakajo za ovinkom tele neregistrirane, kar bo super pa se in se... zagovarjajte kakor zelite, samo za najemnino hitro zmanjka. Pa ne bom, ampak ce bi bilo tako pedersko kot pisete, pa z veseljem
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

PrimoZ_ ::

Saj je tako kot pišemo.

Stikalo ::

@hipertija
težko boš naučil starega kozla novih molitvic (pospravljanja).

Sem na hitro bral zakone, če je nekdo notri vseljen ga težko zbezaš ven. Zato boš potreboval konkretno specializirano pravno pomoč. Če imata tam stalno prebivališče, nekako obstaja nek ustni dogovor, da lahko prebivata v nepremičnini. Prekineš lahko samo iz krivdnih razlogov (recimo neplačavanje najemnine), ki jo pa ni in ne more neplačevat, ker sta notir brezplačno :D

kakorkoli, sranje :D

Če se jih hočeš znebiti pojdi čimprej do odvednika, pa boš mogoče čez 5 let rešil stvar (v najboljšem primeru).

Hren1 ::

Kako veš, da ne plačuje davkov? In kaj imaš ti s tem? Prijavil bi ga, da kadi travo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hren1 ()

Raptor F16 ::

Ben Dover je izjavil:

hipertija je izjavil:

Odlično,

potem bom ostal kar na tej lokaciji, ker mi po vaši razlagi pripada polovica bajte, ker pač slučajno pri starših stanujem že 28 let in sem najemnik in me ne moreta zabrisati ven. Pa seveda s pravicami: kaditi ganđo, zaparkirati naš parking, feštati, imeti đanki kolege, smetiti, ne plačevati stroškov itd.


Ufff ti si pa malo zakompleksan, kaj te moti če kadi travo??? WTF?


Vsdel sem, da si narkoman.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Hren1 ::

Raptor F16 je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

hipertija je izjavil:

Odlično,

potem bom ostal kar na tej lokaciji, ker mi po vaši razlagi pripada polovica bajte, ker pač slučajno pri starših stanujem že 28 let in sem najemnik in me ne moreta zabrisati ven. Pa seveda s pravicami: kaditi ganđo, zaparkirati naš parking, feštati, imeti đanki kolege, smetiti, ne plačevati stroškov itd.


Ufff ti si pa malo zakompleksan, kaj te moti če kadi travo??? WTF?


Vsdel sem, da si narkoman.


Neko ti je podvalio drogu u heroin. Trava ni narkotik, dumbass

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hren1 ()

111111111111 ::

hipertija je izjavil:

Niti približno šefa, ampak lepo sem napisal:
vozijo se z nereg. avtomobili,
marihuana - komu bodo potrkali na vrata, ko bo nekdo našel sadiko za bajto?

Prijavi policiji. Oboje se tretira kot prekršek.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Hren1 ::

Kako sploh ve, da so avtomobili obiskovalcev neregistrirani? Verjetno se ne vozijo brez tablic, sicer bi prej ali slej naleteli na policijo. Glede kajenja trave mu ga lahko OP samo povleče. Je pa očitno, da si op zadeve izmišljuje. Povedano drugače, išče dlako v jajcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hren1 ()

Raptor F16 ::

Hren1 je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

hipertija je izjavil:

Odlično,

potem bom ostal kar na tej lokaciji, ker mi po vaši razlagi pripada polovica bajte, ker pač slučajno pri starših stanujem že 28 let in sem najemnik in me ne moreta zabrisati ven. Pa seveda s pravicami: kaditi ganđo, zaparkirati naš parking, feštati, imeti đanki kolege, smetiti, ne plačevati stroškov itd.


Ufff ti si pa malo zakompleksan, kaj te moti če kadi travo??? WTF?


Vsdel sem, da si narkoman.


Neko ti je podvalio drogu u heroin. Trava ni narkotik, dumbass


Ti že veš.

100% verjamem v tvoje bogate izkušnjs ki jih deliš z namim
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Hren1 ::

Tebi bomo verjeli, dumbassu, ki ne ve kaj sploh je narkotik.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Raptor F16 ::

Hren1 je izjavil:

Tebi bomo verjeli, dumbassu, ki ne ve kaj sploh je narkotik.


Važno da narkomani veste.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Hren1 ::

Kaj narkomani veste razen prbijat se?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hren1 ()

Raptor F16 ::

Hren1 je izjavil:

Kaj narkomani veste razen prbijat se?


Ti mi povej.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Hren1 ::

Ti nam povej.

Raptor F16 ::

Hren1 je izjavil:

Ti nam povej.


Kaj pa ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Hren1 ::

Kakšen občutek je, ko se s travo pribiješ v žilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hren1 ()

Raptor F16 ::

Hren1 je izjavil:

Kakšen občutek je, ko se s travo pribiješ v žilo.


A ti zgledam kot diler s smolo ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Hren1 ::

Obnašaš se kot narkoman.

Raptor F16 ::

Hren1 je izjavil:

Obnašaš se kot narkoman.


A tebi sploh pustijo da se sprehajaš v bližini vrtcev in šol ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Hren1 ::

Raptor F16 je izjavil:

Hren1 je izjavil:

Obnašaš se kot narkoman.


A tebi sploh pustijo da se sprehajaš v bližini vrtcev in šol ?


Je na forumu vprašal predofil. Vsem, ki nismo pedofili, dovolijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hren1 ()

Raptor F16 ::

Hren1 je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Hren1 je izjavil:

Obnašaš se kot narkoman.


A tebi sploh pustijo da se sprehajaš v bližini vrtcev in šol ?


Je na forumu vprašal predofil.


Ur ancestors incestors.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Hren1 ::

Raptor F16 je izjavil:

Hren1 je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Hren1 je izjavil:

Obnašaš se kot narkoman.


A tebi sploh pustijo da se sprehajaš v bližini vrtcev in šol ?


Je na forumu vprašal predofil.


Ur ancestors incestors.


Ur ancestors incestors?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: UganiKdo ()

Raptor F16 ::

Hren1 je izjavil:

Ur ancestors incestors?


Bist du behindert ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Hren1 ::

Ti si ti, pedofil iz linije pedofilov. Pazi, da ne boš "pomotoma" zašel na območje šole.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: acookook ()

Raptor F16 ::

Hren1 je izjavil:

Ti si ti, pedofil iz linije pedofilov. Pazi, da ne boš "ponesreči" zašel na območje šole.


Škoda k te mama ni prej požrla predn jo je fotr zaplodu.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Hren1 ::

Škoda, da ti že fotra niso kastriral in nabil na 100km ud.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Raptor F16 ::

Hren1 je izjavil:

Škoda, da ti že fotra niso kastriral in nabil na 100km ud.


Zmanjkalo domišljije ? :D

Pa jebo ti svog oca u pičku. Kako si se samo toga sjetio :))
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Hren1 ::

Ti pa maš domišljija. Belinka, les je lep, tudi v tvoji glavi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Raptor F16 ::

Hren1 je izjavil:

Ti pa maš domišljija. Belinka, les je lep, tudi v tvoji glavi.


Eni ljudje ste kot žeblji. Zabiti :))
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Hren1 ::

Zakaj ste eni ljudje kot žeblji, zabiti?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Raptor F16 ::

Hren1 je izjavil:

Zakaj ste eni ljudje kot žeblji, zabiti?


Dej stari odnehi no... sm mislu da bom kakšn nov comeback dobil nazaj pa ti stao mozak.

Ajd lahko noč. Za kilavo 6-ko si se držal ampak dobr.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Hren1 ::

NO, U

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Raptor F16 ::

Hren1 je izjavil:

NO, U


Retard :))
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Hren1 ::

Res si

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

sekvap ::

Debata zgornjih dveh na visoki ravni..

Moj predlog. Glede na to, da sta to 2 navadna đankija oziroma propailce, ju seznani z novimi pravili in da bosta spokala v kolikor se ne strinjata s temu. (dolgoročno se sigurno ne bo nič spremenilo na boljše) Če se stvari ne bodo spremenile jima to objasni in jima spakiraj in kufre pred vrata in menjaj ključavnico Glede na to, da nimata "za burek" in sodeč po napisanem sta to dve propalice, ki jima na kraj pameti ne bo prišlo da bi se vlačila po sodiščih zaradi tega + nimata financ se bo po mojem mnenju zgodba tu tudi zaključila.

Če se pa spravita na sodišče, potem je pa to druga zgodba ampak bo trajalo. Jaz bi raje reskiral, kot pa potencionalno imel "cigane" za "sosede".

Zakoni gor ali dol..

preveri tudi, da je pogodba za nepremičnino spisana korektno, da ne boš na koncu preživljal človeka, vlagal v hišo in na koncu ostal brez vsega, ker se bo razdelilo na celotno žlahto.

jernejl ::

hipertija je izjavil:

kljub vsemu pa ne morem verjeti, da ne moreš nekoga z nekimi roki izseliti iz LASTNE nepremičnine.

No, pametni lastniki z najemniki sklenejo najemno pogodbo za določen čas (recimo za eno leto) in jo potem po potrebi podaljšujejo (ali pa ne).
Če tega niste storili, je to vaš problem. Še vedno sicer lahko človeka izselite, vendar pod določenimi pogoji.
Najbolje bi bilo, če se pogovorite kako in kaj, ter se dogovorite, da boste sklenili neko pogodbo (in hišni red) v pisni obliki.

da bi se vlačila po sodiščih zaradi tega + nimata financ
Lahko dobijo brezplačno pravno pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Kayzon ::

Meni tudi ni jasno kako je dovoljeno nekomu ziveti v nepremicnini,ki ni v njegovi lasti in da ga ne mores vrzti ven ce krsi recimo hisna pravila ki si jih postavil. Kera banana od drzave.

kuall ::

teta praviš, da je ok, sine pa je luzer.

če bajte ne rabiš lepo na izi. naj ti začneta plačevat najemnimo po svojih zmožnostih. če imata umazano to ni tvoja stvar in se nehaj vtikat. kaj je lepo in umazano je itak subjektivna stvar.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[najem stanovanja] Obveznosti najemojemalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8110011 (7338) poweroff
»

Deložacija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30368157 (61073) Ishmael
»

Izselitev najemnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8724298 (20865) MrStein
»

Podnajemna pogodba - problem (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26658214 (51807) mojca

Več podobnih tem