» »

Intesa Saopaolo mobilna banka poroča na Facebook?

Intesa Saopaolo mobilna banka poroča na Facebook?

_Anka ::

Intesa je počela uporabnike obveščati naj namestimo aplikacijo za mobilno bančništvo - ISPS. Pravijo da bo ta kmalu pogoj za spletne nakupe in tudi za vstop v spletno banko. S tem zagotavljajo varnost pravijo.

Spraševala sem se, zakaj bi banka hotela trenutni, preverjeni način za vstop v spletno banko t.j. bančni "kalkulator" za generiranje vtopnih kod), agresivno izriniti z aplikacijo na telefonu in stari način celo povsem ukiniti, kar čez noč.

Razmišljam: Naprava, ki je namenjena le generiranju varnostnih kod, brez internetne povezave, je sigurno varnejša kot telefon s kupom aplikacij iz najrazličnih koncev. Telefon imam vedno s seboj in ga lahko tudi lažje izgubim na javnem mestu, bazenu, frizerju, igrišču...
Mobilno banko je verjetno potrebno tudi podosabljati, kar je sigurno drago. Zakaj torej ukiniti preverjen način z gereratorjem/kalkulatorjem? Do sedaj so to promovirali kot varen način. Zakaj nam ne ponudijo aplikacijo kot dodatno izbiro?

Brez izbire sem aplikacijo naložila in izprobala. Mogoče mi sedaj bolj jasno.

Ob prav vsaki prijavi v Intesino mobilno banko, mi adblocker javi, da se aplikacija poskuša povezati z graph.facebook.com in tudi mi ne dovoli vanjo, če povezave ne dovolim.

Zakaj je o mojih bančnih opravkih potrebno poročati Facebooku?
Ali to pomeni, da se pod krinko varnosti in udobja mobilne aplikacije, skriva prodajanje naših nakupov oglaševalcem? Ali zato raje ukinjajo izbiro in vsiljujejo aplikacijo?

To mi je pa neokusno!

So druge mobilne banke tudi take?
Vam je vseeno ali celo kot od brata soseda pravi "še bolje da vidim predloge kaj nabaviti"?

Razočarana sem ful!
  • spremenilo: _Anka ()

dild0idis ::

Sramota je, če/da katerakoli banka sporoča podatke oglaševalcem.

Glede na to, da si komitentka, jih vprašaj kaj in kako je s tem?
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

janezvalva ::

jaz imam ekstra telefon, katerega uporabljam izključno in samo za inteso.
vklopim ga le, ko uporabljam app in nato takoj izklopim.
pa da vidimo koliko podatkov lahko posredujejo na fb.

drugače pa lahko na intesi urediš, da ti izklopijo spletno bančništvo.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

dild0idis ::

janezvalva je izjavil:

jaz imam ekstra telefon, katerega uporabljam izključno in samo za inteso.
vklopim ga le, ko uporabljam app in nato takoj izklopim.
pa da vidimo koliko podatkov lahko posredujejo na fb.

drugače pa lahko na intesi urediš, da ti izklopijo spletno bančništvo.


Prava pot je, da izklopijo take povezave, ne pa, da ti izklopijo spletno bančništvo!

Zanimivo vprašanje je, kje v TOS tole piše in kako je usklajeno tole z GPDR.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Zgodovina sprememb…

janezvalva ::

mislim da GDPR ne velja za appe
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dild0idis ()

dild0idis ::

Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Zgodovina sprememb…

Choc ::

Zakaj za vraga bi banka pošiljala vaše finančne podatke Facebooku??? Neverjetno kakšne ideje imate :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Choc ()

dunda ::

Verjetno so (razvojniki sami ali na zahtevo banke) vgradili FB pixel, da potem lažje prilagajajo obveščanje in druge poslovne poteze.
Tako neumni pa tudi niso, da bi na FB pošiljali podatke o bančnih zadevah. Pač sledijo človeku, da ga marketingarji lažje profilirajo. Aplikacija mu dodeli nek ID, z istim IDjem ga FB sledi tudi drugod po spletu (in svetu) in ko banka želi poslati določeno obvestilo (ali narediti kakšno akcijo), pač klientelo sprofilirajo s pomočjo tega. Ker ta FB pixel uporablja ogromno spletnih strani, je uporabnik dobro profiliran in od tega FB tudi živi.
https://www.kacnje.eu

zmaugy ::

dunda je izjavil:

Verjetno so (razvojniki sami ali na zahtevo banke) vgradili FB pixel, da potem lažje prilagajajo obveščanje in druge poslovne poteze.
Tako neumni pa tudi niso, da bi na FB pošiljali podatke o bančnih zadevah. Pač sledijo človeku, da ga marketingarji lažje profilirajo. Aplikacija mu dodeli nek ID, z istim IDjem ga FB sledi tudi drugod po spletu (in svetu) in ko banka želi poslati določeno obvestilo (ali narediti kakšno akcijo), pač klientelo sprofilirajo s pomočjo tega. Ker ta FB pixel uporablja ogromno spletnih strani, je uporabnik dobro profiliran in od tega FB tudi živi.

A potem tudi FB dobi kakršne koli podatke o uporabniku tega appa (seveda ne verjamem, da so na banki tako zabiti, da bi FB dobil bančne podatke o uporabniku, lahko pa morda dobi kakšne druge osebne podatke)?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

dunda ::

To pa po mojem oni sami potem uparijo s podatki iz kakšne druge aplikacije in brskalnika. Verjetno naskrivaj.
https://www.kacnje.eu

ISP Bank ::

Pozdravljeni, Anka,
opazili smo vašo komunikacijo na temo naše nove mobilne banke. Sporočamo vam, da vaših bančnih opravkov vsekakor ne poročamo Facebooku.
Vaše težave žal nismo mogli reproducirati, smo pa uredili določene nastavitve in se vam Facebookova sporočila ne bi več smela prikazovati.

Če boste še vedno imeli težave oz. kakršna koli druga vprašanja v zvezi z aplikacijo, nas lahko pokličete na brezplačno telefonsko številko 080 13 18 ali nam pišete na info@intesasanpaolobank.si

Lep pozdrav
Intesa Sanpaolo Bank

HotBurek ::

Zakaj komunicirate z Anko preko public-a?

Ter, zakaj ne komunicirate z vsemi, ki jih zanima situacija in pojasnite: Ali vgrajujete facebook pixel in ostalo tracking svijarijo v vaše aplikacij?


Sram vas je lahko, vse banke, ki nategujete folk s tem, ko prodajate zgodbo, da lahko za varnost poskrbite le z aplikacijo (ki ima potencialno vgrajen tracking software).

Ustvarjate dodatne probleme, ki jih prej (brskalnik + certifikat, brskalnik + kalkulator) ni bilo.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

kriko1 ::

Hmmm pa res poskusa delat requeste na FB:
Access attempts

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

videc ::

A je že kaj novega glede te aplikacije, so kaj spremenili? Kaj hudiča ima aplikacija komunicirati z drugimi mesti kot samo z Intesinimi strežniki.
Se močno strinjam s @HotBurek.
Me tudi zanima, kaj lahko naredi komitent te banke, ki ne uporablja google računa? Sploh ne more pridobiti/namestiti aplikacije.

jukoz ::

Kot komitent te banke ti lahko sporočim, da tega APPa niti nočeš imeti.

Lani so imeli neke nove pakete in sem šel na novega + moral vsem vzeti še ta APP.

Sej APP je fajn pa vse, ampak povsem neuporaben če imaš že spletno banko.

Moj problem z APPom je, da mi je nanj vključil vse kartice ki jih imam. Tudi za tiste račune, za katere sicer imam dostop - sem pooblaščen, sem pa eksplicitno rekel da ne želim nobenih povezav z njim (npr dostop in lastna kartica do babičinega računa, da lahko plačamo stroške z njeno penzijo).

In ker so vse kartice sedaj kar kvazi kreditne, je res bedno da jo imam na telefonu. Ker po 2 ali 3 mesecih niso odpravili napake, sem jo odpravil jaz in vrgel dol APP.

Kot rečeno, spletna banka, vsi dostopi do računov, vse deluje super - za prijavo imaš pa kalkulator.

Kalkulatorje še vedno izdajajo, junija sem rabil novega. Cena je 10 EUR.

videc ::

@jukoz: hvala.
Ampak... a sem prav bral, da ukinjajo staro spletno banko in boš po novem moral uporabljati ta app za vstop v "novo" spletno banko? Torej tudi kalkulator ne bo več uporaben. Razen, če imaš poslovni račun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()

jukoz ::

O tem govorijo že 2 leti. NLB prav tako. Pa starega še niso ukinili.

Če pa bodo, bom zamenjal banko. Sicer imam kredit za stanovanje pri njih, ampak ga lahko prenesem tudi na DH. Tako ali tako ga grem reprogramirati septembra, ker so trenutno obrestne mere nižje kot ko sem ga sklenil.

DH ne bo težil z mobilnimi APPi, je že uvedla namesto certov (oz skupaj s certom) Rekono:

https://www.rekono.si/sl/domov/

Prav kreteni so temi APPi. Če moram imeti APP, mam lahko tudi N26. In to sem tudi rekel NLB in zaprl račun.
So rekli da če nimaš pametnega telefona lahko uporabljaš teledom.

No, potem se je izkazalo, da imaš lahko še naprej certifikat =)

zmist ::

janezvalva je izjavil:

mislim da GDPR ne velja za appe


Slabo mislis. GDPR nima nobene veze z medijem. Velja tudi za papir. Lahko je WC papir. Lahko PII vkleses v skalo in se vedno volja. Ce si jih vetetoviras na rit, se vedno ni nobena izjema.

jukoz je izjavil:

No, potem se je izkazalo, da imaš lahko še naprej certifikat =)


A cert dela? Ker tudi jaz razmisljam o menjavi banke, ker ne omogocajo uporabo aplikacije na telefonu brez googlovega safety neta == ce ne dovolis googlu da vohuni za tabo potem ne mores imeti NLB klika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

jukoz ::

zmist je izjavil:



A cert dela? Ker tudi jaz razmisljam o menjavi banke, ker ne omogocajo uporabo aplikacije na telefonu brez googlovega safety neta == ce ne dovolis googlu da vohuni za tabo potem ne mores imeti NLB klika.


V temi o NLB in certih pravijo da:

https://slo-tech.com/forum/t728021/p718...

https://slo-tech.com/forum/t728021/p718...

videc ::

Čitalec kartic + kartica + pin je tudi bilo ok, ampak kot rečeno, reklamirajo, da bodo to (in kalkulator) ukinili, posledica bo, da bodo tudi nekaj (dosti) strank izgubili.
Rekono je pa spet en ponudnik identitete, če prav vidim. Kaj pa če njim zadeve počepnejo? Pa spet ne dela avtentikacija n povezane storitve
Ne vem, no.

b3D_950 ::

Aplikacijo BankaIN bodo ukinil?
https://play.google.com/store/apps/deta...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

zmist ::

videc je izjavil:

Čitalec kartic + kartica + pin je tudi bilo ok, ampak kot rečeno, reklamirajo, da bodo to (in kalkulator) ukinili, posledica bo, da bodo tudi nekaj (dosti) strank izgubili.
Rekono je pa spet en ponudnik identitete, če prav vidim. Kaj pa če njim zadeve počepnejo? Pa spet ne dela avtentikacija n povezane storitve
Ne vem, no.


Imam malo na sumu da rekono dela klik (pac rebrandan). Zagotovo pa je app of choice za delavsko hranilnico.

jukoz ::

Hja, tile banke se ne zavedajo, da če silijo ljudi da bodo uporabljali telefon za vse, ga tudi bodo. In ker je N26 zastonj oz poceni, bodo ljudje šaltali tja.

Pa še v DE je, kamor naša davkarija malo teže poseže. Revolut je v EE? (ali LT?), kjer se pomoje hitreje zmenijo z davčnimi. javna uprava v DE pa ne *** žive sile in hoče podatke poslane po faksu =)

zmist ::

jukoz je izjavil:

Hja, tile banke se ne zavedajo, da če silijo ljudi da bodo uporabljali telefon za vse, ga tudi bodo. In ker je N26 zastonj oz poceni, bodo ljudje šaltali tja.

Pa še v DE je, kamor naša davkarija malo teže poseže. Revolut je v EE? (ali LT?), kjer se pomoje hitreje zmenijo z davčnimi. javna uprava v DE pa ne *** žive sile in hoče podatke poslane po faksu =)


N26 in Revolut oba pocneta enako, poceni je zato, ker tvoje podatke prodajajo oglasevalcem, te pa naprej ponudnikom, da ti kasneje placujes izdelke in storitve po visji ceni, zato ker si to lahko privoscis (glede na tvoje prihodke, ce se zmotijo in ne upostevajo tvojega kredita, your loss). Matr ste naivni. Koliko casa ze obstaja, da ce je izdelek zastonj/prevecpoceni, potem si izdelek ti? 10 let? Vec? Se kar ne stekate...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

jukoz ::

zmist je izjavil:


N26 in Revolut oba pocneta enako, poceni je zato, ker tvoje podatke prodajajo oglasevalcem, te pa naprej ponudnikom, da ti kasneje placujes izdelke in storitve po visji ceni, zato ker si to lahko privoscis (glede na tvoje prihodke, ce se zmotijo in ne upostevajo tvojega kredita, your loss). Matr ste naivni. Koliko casa ze obstaja, da ce je izdelek zastonj/prevecpoceni, potem si izdelek ti? 10 let? Vec? Se kar ne stekate...


In? A če Banka Koper to ve je OK, če N26 je pa problem? In potem to shara naprej?
Kaj točno je pa razlika? No, to da na Banki Koper plačam cca 10EUR na mesec za to, pri N26 je pa zastonj (ni čisto tako, ker mi Banka Koper da še 3k limita for some reason, ne da bi zaprosil zanj).

Kot študent sem delal (leta 2006?) na Triglavu - poslal si zahtevek na NLB in so lagano poslali vse izpiske posameznika za izračun premij. Kot takratni komitent NLB se ne spomnim, da bi podpisal, da lahko posredujejo podatke.


V Sloveniji to izgleda tako, da Jože iz Triglava pokliče Francko in zrihta podatke neuradno, pri N26 in Amazon/ebay/whatever imajo pa sklenjen dogovor in traja malo dlje. Pa še neko kvazi anonimizacijo dajo gor.

Mogoče povezava Triglav - NLB ne deluje v Ljubljani, Triglav - Banka Koper pa definitivno deluje v Kopru, Celju (sicer z Abanko), Ajdovščini itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

zmist ::

jukoz je izjavil:

zmist je izjavil:


N26 in Revolut oba pocneta enako, poceni je zato, ker tvoje podatke prodajajo oglasevalcem, te pa naprej ponudnikom, da ti kasneje placujes izdelke in storitve po visji ceni, zato ker si to lahko privoscis (glede na tvoje prihodke, ce se zmotijo in ne upostevajo tvojega kredita, your loss). Matr ste naivni. Koliko casa ze obstaja, da ce je izdelek zastonj/prevecpoceni, potem si izdelek ti? 10 let? Vec? Se kar ne stekate...


In? A če Banka Koper to ve je OK, če N26 je pa problem? In potem to shara naprej?
Kaj točno je pa razlika? No, to da na Banki Koper plačam cca 10EUR na mesec za to, pri N26 je pa zastonj (ni čisto tako, ker mi Banka Koper da še 3k limita for some reason, ne da bi zaprosil zanj).

Kot študent sem delal (leta 2006?) na Triglavu - poslal si zahtevek na NLB in so lagano poslali vse izpiske posameznika za izračun premij. Kot takratni komitent NLB se ne spomnim, da bi podpisal, da lahko posredujejo podatke.


V Sloveniji to izgleda tako, da Jože iz Triglava pokliče Francko in zrihta podatke neuradno, pri N26 in Amazon/ebay/whatever imajo pa sklenjen dogovor in traja malo dlje. Pa še neko kvazi anonimizacijo dajo gor.

Mogoče povezava Triglav - NLB ne deluje v Ljubljani, Triglav - Banka Koper pa definitivno deluje v Kopru, Celju (sicer z Abanko), Ajdovščini itd.


Ce to banka Koper posilja tvoje podatke oglasevalcev, krsi slovensko zakonodajo, tozis jih lahko zaradi tega. Ne samo to, se kaksen njihov vodilni gre lahko zaradi tega igrati klavir. Zdaj pa izvoli, tozi N26, se vidimo cez 20 let. Vkalkuliran si v poslovni rizik, ker: "Ko te jebe zabiti Slovan, ki si manj vreden od svojih podatkov". Mogoce se bo kaj spremenilo zaradi GDPR ampak se vedno moras sproziti postopek. Bi te rad videl. In njim je to prekleto dobro jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

jukoz ::

zmist je izjavil:



Ce to banka Koper posilja tvoje podatke oglasevalcev, krsi slovensko zakonodajo, tozis jih lahko zaradi tega. Ne samo to, se kaksen njihov vodilni gre lahko zaradi tega igrati klavir. Zdaj pa izvoli, tozi N26, se vidimo cez 20 let. Vkalkuliran si v poslovni rizik, ker: "Ko te jebe zabiti Slovan, ki si manj vreden od svojih podatkov".



Mislim da se ne razumeva - moje prepričanje je, da če želiš anonimne finančne transakcije, uporabi gotovino (in sestrično od žene) - tako kot SDS, IS, Talibani, Al Kajda ali YPG.
Lahko uporabljaš tudi čistilna sredstva:
https://nymag.com/news/features/tide-de...

Če pa misliš da tvoje bančne transakcije ostanejo nekako varovane se pa motiš. Nisi tolk bogat da bi jih zakrili.

In kaj točno ima veze če prodajo moj nakup v Dobri Vili. Komu ga bodo pa prodali? Piceriji Parma? Smiselno.

Nakup na Amazon? Ebay? Gorivo na random pumpi v AT (no, ni tolk random, je skoraj vedno JET)? Ma super ej. Bolj me skrbi moja internetna sled kot finančna.

V zadnji 45 dneh sem kupil n PCjev, skupaj imajo 16 jeder in 128GB rama za gotovino. Ni zavedeno na nobeni kartici. Bi kupil s kartico, pa Amazon nima take ponudbe predvsem pa nobenih zalog. Kej čem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

videc ::

b3D_950 je izjavil:

Aplikacijo BankaIN bodo ukinil?
https://play.google.com/store/apps/deta...
Ne, tole:
https://www.bankain.si/BIN/vstopna.seam

In sedaj bo tole: https://www.intesasanpaolobank.si/prebi... za kar pa rabiš imeti aplikacijo za prijavo na telefonu (Android, iPhone, Huawei). Če nimaš pametnega telefonu si torej oplel oziroma tega ne moreš več uporabljati. Super rešitev za komitente.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469139007 (2258) TrumpDonald
»

Delavska hranilnica (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
837182726 (3151) V-i-p
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052586 (2109) cortez
»

Digitalno bančništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8310115 (7336) SVGA
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108470 (36391) Andro457

Več podobnih tem